ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Top 10 najsmrteľnejších zvierat

 Neustále sa usilujeme o lepší a bezpečnejší život , svet však zostáva nebezpečným miestom. Pokiaľ ide o voľne žijúce zvieratá, to, čo určuje ich úroveň nebezpečenstva, nemusí byť nevyhnutne veľkosť. Niektoré z týchto zvierat môžeme považovať za priateľské alebo neškodné, ale niekedy sa dokonca môžu stať nebezpečnými . Tu je 10 najsmrteľnejších zvierat, z ktorých by sa každý človek, mohol stať chutným obedom alebo večerou. Stále existuje mnoho ďalších kritérií.

10.  Medúza

10. Medúza


Láskavo známa ako „morská osa“. Medúza usmrtí viac ako 100 ľudí za rok je dobrým príkladom toho, prečo tieto elegantné, voľne plávajúce morské tvory môžu byť tiež jedným z najsmrteľnejších živých organizmov na svete. Väčšinou sa vyskytujú okolo austrálskeho pobrežia a najčastejšie sa vyskytujú v letných mesiacoch. Rovnako ako každé zviera,keď sa cítia ohrozené ani medúza neberie žiadnych väzňov.

9. Žralok

9. Žralok


Najneuveriteľnejšia schopnosť X-Men žraloka sa nazýva elektroreceptor. Majú v hlavách orgány zvané ako Ampullae z Lorenzini. Ak je vo vzdialenosti do 100 metrov, môže zistiť tep vášho srdca. Ma rad až 300 ostrých zubov vnútri silných čeľustí .

8. Hroch

8.hroch


Po slonoch a nosorožcoch je hroch tretím najväčším druhom suchozemských cicavcov a najťažším dochovaným artiodaktylom. Zvyčajne sa vyskytujú v Afrike a sú zodpovedné za viac úmrtí na kontinente ako akékoľvek iné veľké zviera.Majú rôzne dôvody na útok. Hroch samec háji svoje územie, ktoré sa tiahne pozdĺž brehov riek alebo jazera, zatiaľ čo samica sa stáva agresívnou v obrane svojich mladých. Každý rok zabijú viac ako 200 ľudí. Zviera na g

7. Lev

7. Lev


Dospelý samec leva je asi o 15 cm vyšší ako tiger a váži 150 – 250 kg. Králi džungle a jeden z najskvelejších dravcov prírody, levy sú rýchle, mazané a extrémne silné, majú šiesty zmysel pre lov a nie sú veľmi diskriminačné, pokiaľ ide o večeru s červeným mäsom. Levy žijú na afrických pláňach, ale sú držané aj v zajatí po celom svete v zoologických záhradách a rezerváciách.

Levy jednoducho vidia ľudí ako pomalšie a menej schopné obedy, podobne ako gazely alebo zebry. To spôsoby viac ako 250 úmrtí ročne. vinše na Vianoce

6. Cape Buffalo

6. Cape Buffalo


Cape Buffalo, známy tiež ako „čierna smrť“, žije v Afrike a je jedným z najnebezpečnejších zvierat na súši. Zabije viac ako 500 ľudí ročne. Je to veľmi agresívne a nepredvídateľné zviera . Môže vážiť od 400 do 800 kg . Členovia stáda sa rýchlo bránia proti levom, krokodílom alebo poľovníkom tým, že útočníka napadnú ostrými rohmi. Filmy o žralokoch

5. Slon

5. Slon


Slon, najväčší suchozemský cicavec, žije v Afrike a niektorých častiach Ázie. Normálne považovaný za priateľské zviera, zapríčiní viac ako 600 úmrtí ročne. Tieto milé ikony vhodné pre cirkus žijú v Afrike a južnej Ázii a v mnohých prípadoch sa nachádzajú v mestských oblastiach, kde ľudia využívajú ich služby na cestovný ruch, obchod a dopravu. Ale, rovnako ako frustrovaný zamestnanec, aj títo usilovní, zvyčajne učenliví tvorovia nikdy nezabudnú na zlé zaobchádzanie . Nohy, chobot a váha slona môžu rozdrviť takmer čokoľvek a jeden moment môže byť smrteľný.

4. Krokodíl

4. Krokodíl
Usmrtí až 2 000 ľudí ročne, je dobré sa pozrieť na jednu z týchto prehistorických potvor, aby ste si uvedomili, aké smrteľný môže byť. Krokodíly nájdete v južných štátoch USA, v tropoch, Afrike, Ázii a Austrálii a milujú chuť ľudského mäsa rovnako ako chuť akéhokoľvek iného netušiaceho zvieraťa, ktoré vidia.Ich oči, uši a nozdry sú umiestnené vysoko na hlave, čo umožňuje krokodílom vidieť a počuť svoju korisť. Môže dorastať od 5 do 20 metrov.

3. Škorpión

3. Škorpión


Škorpióny usmrtia až 5 000 ľudí za rok. Tieto osemnohé článkonožce, ktoré žijú široko rozmiestnené na všetkých kontinentoch, okrem Antarktídy, v rôznych terestriálnych biotopoch s výnimkou tundry s vysokou šírkou, môžu zasadiť silný úder. Sú odolným, neparazitickým zabijakom, ktorý má schopnosť distribuovať dávky jedu podľa typu koristi. Najsmrtelnejšími škorpiónmi sú najmä buthidy, ktoré sa vo všeobecnosti vyskytujú v Afrike, hoci je známe, že smrteľné škorpióny prežívajú a prosperujú v prostrediach s chladnejším podnebím, ako sú Andy a Himaláje. Škorpión obrovský: Chov a starostlivosť

2. Had

2. Had


Hady sa nachádzajú takmer na všetkých kontinentoch. Mnohé sú pre človeka nebezpečné. Jedovatých je viac ako 450 druhov. Najviac jedovaté sústo sa vyskytuje v Afrike, Ázii a Severnej Amerike. Toxicita niektorých hadov je neuveriteľne závažná. Tieto tvori majú tendenciu zabíjať ľudí z jedného jednoduchého dôvodu: cítia sa vyprovokované. To zapríčiní ročne 100 000 úmrtí.

1. Komáre – najsmrteľnejšie zviera

1. Komáre - najsmrteľnejšie zviera
Komáre sú na prvom mieste na zozname najsmrteľnejších zvierat na svete. Tento malý hmyz, ktorý nasáva krv, zabije každý rok na svete 2 až 3 milióny ľudí. Aj keď niekoľko druhov je pre človeka neškodných alebo dokonca užitočných, väčšina z nich je nepríjemná, pretože konzumujú krv zo živých stavovcov vrátane ľudí. Môže šíriť choroby, najmä maláriu. Môže tiež šíriť slonicu, žltú zimnicu, horúčku dengue a západonílsky vírus.

Komáre sa vyskytujú v tropických oblastiach a zimu môžu prežiť aj v krajinách s nižšími teplotami, ako je Kanada. Existuje viac ako 3 000 druhov komárov a všetky majú schopnosť prenášať choroby zabíjajúce obyvateľstvo.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button