Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na t – 37 zvierat na písmeno t

Zvieratá na t 37 zvierat na písmeno t. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno t? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom t. Zvieratá na t a niečo o nich.

Zvieratá na t

Zvieratá na t

1. turpan
2.turako
3. tuleň
4. tukaník
5. tukan
6. trupiál
7. trsteniarik
8. trogón
9. tŕňovec
10. trasochvost
11. tragul
12. tragopan
13. toko
14. tokán
15. titi
16. tinama
17. timáliovec
18. tilapia
19. tiger
20. tchor

21. tetrov
22. tetra
23. tesár
24. terapena
25. tenkonožec
26. tekta
27. tarbík – Tarbík egyptský chov a starostlivosť
28. tapír
29. tangara
30. tana
31. tamarín
32. talapoin
33. takin
34. takatra
35. tajra
36. tahr
37. tabon

Zviera na t

Zviera na t je turpan, turako, tuleň, tukaník, tukan, trupiál. Ďalej môžu byť trsteniarik, trogón, tŕňovec, trasochvost či tragul. Zviera na t je tragopan, toko, tokán, titi, tinama, timáliovec či tilapia. Populárne sú tiež: tiger, tchor, tetrov, tetra, tesár, terapena, tenkonožec či tekta. Populárne Zviera na t je tarbík, tapír, tangara aj tana.
Zviera na t

Zvieratá na t 1. Tiger

Zvieratá na t 1. Tiger 

Tiger (Panthera tigris) je najväčší žijúci druh mačky a patrí do rodu Panthera. Zviera je najviac rozpoznateľný vďaka tmavým vertikálnym pruhom na oranžovej srsti s bielou spodnou časťou. Zvieratá na t. On je vrcholovým predátorom a loví predovšetkým kopytníky, ako sú jelene a diviaky. Je to teritoriálny a vo všeobecnosti samotársky, ale spoločenský predátor, ktorý vyžaduje veľké súvislé oblasti biotopu, ktoré podporujú jeho nároky na korisť a výchovu potomstva. Tigrie mláďatá zostávajú s matkou približne dva roky, potom sa osamostatnia a opustia matkin domovský okrsok, aby si vytvorili vlastný. Pivo na vlasy.

 

Tiger bol prvýkrát vedecky opísaný v roku 1758 a kedysi sa jeho areál rozšíril od východnej Anatólie na západe po povodie rieky Amur na východe a na juhu od úpätia Himalájí po Bali na Sundských ostrovoch. Zvieratá na t.  Od začiatku 20. storočia populácie tigrov stratili najmenej 93 % svojho historického areálu a boli vyhubené v západnej a strednej Ázii, na ostrovoch Jáva a Bali a v rozsiahlych oblastiach juhovýchodnej a južnej Ázie a Číny. V súčasnosti je areál tigra roztrieštený a siaha od sibírskych lesov mierneho pásma až po subtropické a tropické lesy na indickom subkontinente, v Indočíne a na Sumatre. Zviera na i

Tiger ako chránené zviera

Tiger je v Červenom zozname IUCN zaradený do kategórie ohrozených druhov. V roku 2015 sa početnosť celosvetovej populácie tigra vo voľnej prírode odhadovala na 3 062 až 3 948 dospelých jedincov, pričom väčšina populácií žije v malých izolovaných ohniskách. V Indii sa v súčasnosti nachádza najväčšia populácia tigrov. Veľké Zvieratá na t. Hlavnými dôvodmi poklesu populácie sú ničenie biotopov, fragmentácia biotopov a pytliactvo. Tigre sú tiež obeťami konfliktov medzi ľuďmi a divokými zvieratami, najmä v krajinách výskytu s vysokou hustotou ľudskej populácie. Zviera na c

Najkrajší Tiger patrí medzi najrozpoznateľnejšie a najobľúbenejšie druhy charizmatickej megafauny na svete. Veľký Tiger má významné postavenie v starovekej mytológii a folklóre kultúr celého jeho historického areálu výskytu a naďalej sa zobrazuje v moderných filmoch a literatúre, objavuje sa na mnohých vlajkách, erboch a ako maskot športových tímov. Tiger je národným zvieraťom Indie, Bangladéša, Malajzie a Južnej Kórey. Hrady na Slovensku : 10 najkrajších hradov na Slovensku.

2. tchor

tchor

Tchori  sú cicavce z čeľade Mephitidae. Sú známe svojou schopnosťou vystrekovať z análnych žliaz tekutinu so silným, nepríjemným zápachom. Rôzne druhy skunkov sa líšia vzhľadom od čiernobieleho po hnedé, krémové alebo ryšavé sfarbenie, ale všetky majú výstražné sfarbenie.

Zvieratá na t 3. tuleň

Zvieratá na t 3. tuleň

Morské levy sú plutvonožce, ktoré sa vyznačujú vonkajšími ušnými klapkami, dlhými prednými plutvami, schopnosťou chodiť po štyroch, krátkou, hustou srsťou a veľkou hruďou a bruchom. Spolu s tuleňmi kožušinovými tvoria čeľaď Otariidae, tuleňov ušatých, ktorá obsahuje šesť žijúcich a jeden vyhynutý druh (morský lev japonský) v piatich rodoch. Ako kosiť trávnik : 14 vecí pred kosením trávy.

Ich areál sa rozprestiera od subarktických až po tropické vody svetového oceánu na severnej aj južnej pologuli, s významnou výnimkou severného Atlantického oceánu. ich priemerná dĺžka života je 20 – 30 rokov. Najkrajšie Zvieratá na t.  Samec morského leva kalifornského váži v priemere okolo 300 kg a je dlhý približne 2,4 m, zatiaľ čo samica morského leva váži 100 kg a je dlhá 1,8 m.

Najväčším lachtanom je lachtan Stellerov, ktorý môže vážiť 1 000 kg a dorásť do dĺžky 3,0 m. Morské levy skonzumujú naraz veľké množstvo potravy a je známe, že pri jednom kŕmení zjedia približne 5 – 8 % svojej telesnej hmotnosti (približne 6,8 – 15,9 kg). Vo vode sa morské levy dokážu pohybovať rýchlosťou približne 16 uzlov (30 km/h) a pri svojej najväčšej rýchlosti môžu dosiahnuť rýchlosť približne 30 uzlov (56 km/h) Tri druhy, austrálsky morský lev, galapágsky morský lev a novozélandský morský lev, sú zaradené do zoznamu ohrozených druhov.

Zvieratá na t 5. Trasochvost

trasochvost

Trasochvost biely meria 18 cm a váži 20,5 – 22 g. Má dlhý chvost, štíhle telo a celkovo živé pohyby. Zafarbenie sa skladá z bielej, čiernej a sivej farby. Samica má čierne farby skôr so sivým nádychom. Zvieratá na f – 13 zvierat na písmeno f.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button