DizajnSTAROSTLIVOSŤ A SADENIE OKRASNE

Ako kosiť trávnik : 14 vecí pred kosením trávy

Ako kosiť trávnik: 14 vecí, ktoré je potrebné zvážiť pred kosením trávy.Po príchode jari sa niektorí z nás budú snažiť pokosiť trávnik a začať sa pripravovať na prvé kosenie trávnika v roku. To znamená oprášenie kosačky a záhradného náradia na prípravu na nasledujúcu sezónu. Čo dôležité by sme však mali brať do úvahy pred prvým kosením trávnika v tomto roku?

 

Ako kosiť trávnik

 

Naše trávniky hrajú dôležitú súčasť nášho letného pôžitku pod holým nebom – organizujú večierky, poskytujú priestor na hranie, relaxáciu a čítanie a ponúkajú našim hraniciam a flóre obyčajnú kulisu, z ktorej môžu svietiť.

 

Preto je zásadné, aby sme dostali prvý trávny porast v roku tak akurát, aby sme mohli trávniky pripraviť na letné používanie.

 

1. Nekoste celu záhradu

Vyberte si časť záhrady ktorú budete upravovať a nechajte časť záhrady bez častého kosenia. Je dobré nechať nepokosený trávnik pre divú zver a kvitnutie biotopov počas celého leta. Môžete sem dokonca zasadiť niekoľko semien divozelu a urobiť z neho skutočný vizuálny prvok vašej záhrady.

 

2. Stačí vykosiť len chodník?

Čo ak by stačilo vykosiť cestu a tak by vašou záhradou viedol chodník medzi poľnými kvetmi. Bohatý prírodný ekosystém je dobrý pre zdravie a prekvapivo dokáže udržať škodcov pod kontrolou.

 

ako kosiť trávnik

 

3. Pred kosením upratujte trávnik

 

 

Po mesiacoch, keď vám nebude chýbať slnečné svetlo, môže vaša záhrada vyzerať trochu zanedbane. Je dôležité, aby ste si pred prvým kosením trávy našli čas a vyčistili všetok neporiadok v okolí oblasti, ktorú chcete kosiť, vrátane konárov, lístia a odpadu, ktorý sa tam zhromaždil.

 

Skontrolujte, čo sa skrýva v záhrade; kamene a hrubé konáre sa mohli dostať do zarasteného trávnika a ak ich kosačka zachytí, môže to poškodiť čepeľ kosačky. Udržiavanie ostria noža kosačky je nevyhnutné, pretože poškodenie, ktoré môže matný kotúč spôsobiť, by mohlo byť škodlivé pre trávu.

 

4. Pred kosením skontrolujte trávnik Ako kosiť trávnik

Skontrolujte oblasť, ktorú sa chystáte kosiť, či v nej nie sú zvieratá. V hromadách trávy a lístia sa často skrývajú ježkovia. Ak ich nájdete , zvážte namiesto toho kosenie inej časti trávnika a jeho ponechanie tak.

 

5. Neodkladajte kosenie Ako kosiť trávnik

 

kedy kosiť trávnik

 

Aj keď sa rozdiely v podnebí môžu líšiť v závislosti od toho, kde sa v krajine nachádzate, výskum ukázal, že prvé dva aprílové týždne sú najobľúbenejším obdobím na vytiahnutie kosačky pre prvé kosenie.Darček pre mamu na narodeniny 22 tip na darček.

 

6. Nekoste trávnik príliš nízko

 

Pri prvom kosení trávnika by ste sa mali vždy riadiť pravidlom jednej tretiny: Nikdy nekoste viac ako tretinu stebla trávy naraz. Ak kosíte viac, môže to trávu stresovať.

 

Počas niekoľkých týždňov by ste mali postupne znižovať dĺžku trávy, aby ste dosiahli požadovanú dĺžku. Príliš krátke a príliš rýchle kosenie trávy je známe ako „skalpovanie“, ktoré môže viesť k chorobám a napadnutiu burinou.

 

7. A ak je trávnik zanedbaný?

 

Ak bol váš trávnik počas chladnejších mesiacov trochu neupravený a vyrástol vám, potom sa nebojte, stále postupujte podľa pravidla jednej tretiny, ale užívajte ho postupne niekoľko týždňov. Postupne postupne znižujte výšku kosenia na svojej kosačke, aby ste dosiahli požadovanú dĺžku trávy.

 

8. Obrysujte trávnik Ako kosiť trávnik

 

Pri prvom kosení nezabudnite na hrany. Zarastené hrany môžu pôsobiť nepekne a môžu znamenať zbytočný čas a úsilie vynaložené na prácu v záhrade. Po kosení okraje rovno zastrihnite.

 

9. Po kosení nepolievajte trávnik

 

Najlepšie je vyhnúť sa zvyku polievať trávnik ihneď po kosení. V mesiaci neexistuje žiadny konkrétny bod, ktorým by ste trávniku mali dať hadicu dole – malo by sa to robiť jednoducho, kedykoľvek je potrebné vlhkosť – existuje však niekoľko pokynov, pokiaľ ide o čas, ktorý by sa mal robiť počas dňa:

 

  • Polievanie neskoro večer alebo v noci môže viesť k plesňovým problémom, pretože tráva nemá čas vyschnúť.
  • Uprostred dňa býva, keď je slnko najteplejšie, čo môže viesť k okamžitému odparenie vody alebo k tomu, že kvapky budú pôsobiť ako zväčšovacie sklo a budú horieť steblá trávy.
  • Najlepší čas je preto prvá vec ráno, keď je vzduch chladný a voda môže pred vyschnutím cestovať ku koreňom.

 

10. Kedy kosiť novy trávnik?

 

Nová tráva vypestovaná zo semena bude znateľne slabšia ako zvyšok trávnika a pri nesprávnom kosení sa môže ľahko poškodiť. Najlepšie je počkať, kým tráva dorastie do dĺžky troch centimetrov, až kým prvýkrát kosíte, aby ste získali čas na zvýšenie sily. Kedy sadiť trávnik? Najlepší čas na výsadbu.

 

11. Urobte si z kosenia zvyk

 

úprava trávnika

 

Po prvom kosení sezóny budete možno musieť kosiť udržiavanú časť trávnika raz alebo dvakrát týždenne, aby ste si udržali požadovanú dĺžku. Je to spôsobené teplým počasím, ktoré podporuje rast vašej záhrady.

 

12. Vyberte si kosačku Ako kosiť trávnik

 

Je dôležité mať na pamäti, že žiadne dva trávniky alebo záhrady nie sú rovnaké, aj keď sú umiestnené vedľa seba. Pri výbere najlepšieho náradia pre túto prácu zohľadnite stav a veľkosť trávnika a svoje záhradnícke potreby. Pre ekologickejšiu voľbu si vyberte elektrickú kosačku ako benzínovú.

13. Pokosenú trávu nechajte na trávniku

 

Letnú pokosenú trávu nechajte niekoľko slnečných dní na mieste, aby sa z nej stalo„ seno “, a uvoľnite semená, ktoré osviežia trávnik na budúci rok a tiež poskytnú potravu vtákom živiacim sa semenami a iným divo žijúcim zvieratám.„ Seno “potom môže byť odstránené a kompostované. “

 

14. Kompostovanie pokosenej trávy Ako kosiť trávnik

 

Strata živiny za predpokladu, že sa neaplikuje žiadne hnojivo, vedie k tomu, že trávnik je čoraz redší, čo poskytuje priestor pre poľné kvety, najmä ďateliny a divú zver.Kompostovanie pokosenej trávy je dobré na následné použitie ako hnojivo pre trávu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button