ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Video: Gigantická anakonda nájdená v Brazílii

Potápač Bartolomeo Bove a jeho priateľ Juca Ygarapé sa potápali v brazílskom Riu Formoso. Keď ich prekvapila obrovská sedemmetrová zelená anakonda. Stretli sa s ňou tvárou v tvár. Považuje sa za jedného z najväčších hadov na svete.

 

Video: Gigantická anakonda nájdená v Brazílii

 

gigantická anakonda

 

Tento druh hada je jedným z najväčších na svete a môže dosahovať dĺžku až neuveriteľných 9,1 metra a hmotnosť až 250 kg. Zabíjajú tak, že sa ovinú okolo svojej obete a udusia ju svojou silou. Pričom dokážu otvoriť ústa a prehltnúť korisť väčšiu, ako je ich telo. Strašidelné, však? Bove a jeho priateľ sa však nedali zastrašiť a išli k obrovskému hadovi. Aby si urobili čo najlepšiu fotografiu. Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

 

Všetko bolo zaznamenané na video, kde je možné vidieť sedemmetrového hada od hlavy až po chvost. Ako leží v koryte rieky. Kamera je umiestnená veľmi blízko zvieraťa. Takže bolo možné vidieť, ako ukazuje jazyk.
Dvaja potápači namiesto toho, aby od zvieraťa odplávali (čo by mnohí z nás urobili). Išli za hadom a boli odhodlaní sa k nemu stále viac približovať. Hady na Slovensku

 

Sleduj tiež 

 

Až potom bolo možné zaznamenať najlepšiu fotografiu obrovskej anakondy. Po tom všetkom sa Boveho odhodlanie vyplatilo a podarilo sa mu získať úplne neuveriteľné zábery tohto tvora. Potápač vo videu vysvetľuje, že na rozdiel od toho, čo hovoria mnohí ľudia. Tieto obrovské hady nie sú agresívne zvieratá a väčšinou útočia len vtedy. Keď sa cítia ohrozené.

 

„Rieky a vodné plochy v oblasti Bonito sú jedinými miestami v Južnej Amerike. Kde sa anakondy vyskytujú v krištáľovo čistej vode, a preto je možné sa s nimi potápať,“ povedal Bove.

„Ako je vidieť na záberoch, anakonda pláva pokojne a mierumilovne. Úplne ľahostajne voči našej prítomnosti. Niekedy sa priblíži, zvedavo si prezerá môj fotoaparát a olizuje objektív. Správanie anakondy vyvracia mýtus. Nie je to agresívny a násilný tvor, ktorý môže ohroziť životy ľudí,“ povedal.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button