HADYZaujímavosti z ríše zvierat

10 najnebezpečnejších druhov hadov na svete

Pokiaľ ide o hady, hneď začneme cítiť strach, pretože tieto bytosti sú mimoriadne nebezpečné. Na svete existujú rôzne druhy hadov.Najlepším miestom kde môžete spoznať a vidieť hady sú zoologické záhrady a múzeá. Pozrime sa, ktoré patria k 10 najnebezpečnejším druhom hadov na svete.

10. Východný hnedý had

10. Východný hnedý had
Hady východnej hnedej vyzerá mimoriadne nevinne, ale nemali by ste sa nechať uniesť jeho vzhľadom, pretože je mimoriadne nebezpeční.Tieto hady majú veľa poddruhov a ich lokalitou sú austrálske lesy.

9. Štrkáč

9. Štrkáč


Štrkáče sa nadmerne vyskytujú v Amerike a Južnej Afrike. Zvyčajne žijú v lesoch a kríkoch Severnej Ameriky. Najdesivejším druhom je Štrkáč diamantový. Nielen dospelé, ale aj mlade sú vysoko jedovaté a obsahujú hemotoxický jed. Vstreknú jed do obete a vedú ju k ochrnutiu, zvracaniu a smrti.

8. Filipínska kobra

8. Filipínska kobra


Poznáme tiež filipínske kobry s názvom severné filipínske kobry. Tieto hady sú pôvodom zo severných Filipín. Jed obsahuje neurotoxín, ktorý negatívne ovplyvňuje kardiovaskulárny a dýchací systém obete. Tieto hady sú dlhé 4 až 8 metrov a sú mimoriadne aktívne pri útoku na svoju korisť. Vtipy o zvieratkách

7. Vretenica

7. Vipery


Vretenice patria do čeľade Viperidae. Tieto hady sa bežne vyskytujú v Austrálii, Írsku, na Novom Zélande a v Južnej Kórei. Je známe, že majú agresívny charakter. Ich uhryznutie môže viesť postihnutého k paralýze, náhlemu srdcovému zlyhaniu a krvácaniu do mozgu.

6. Death Adder

6. Death Adder


Death Adderi sú bežné v Austrálii, Novej Guinei a Amerike. Tieto hady vyzerajú podobne ako zmije, ale sú oveľa nebezpečnejšie. Vstrekne do tela svojej koristi asi 50 mg jedu, čo vedie k náhlej smrti. Jed je svojou povahou neurotoxín a dospelé obete môžu trpieť ochrnutím, problémami s kĺbmi a dokonca aj smrťou , ak nebude okamžite poskytnutá lekárska pomoc.

5. Modré kraity

5. Blue Krait


Patria medzi najsmrteľnejšie druhy hadov na svete. Vyskytujú sa najmä vo východnej Ázii, Indonézii a Južnej Kórei. Sú to nočné hady a sú známe svojou agresívnosťou. Keď suvnebezpečí, môžu dokonca zaútočiť na spoločníkov toho istého druhu hada. Je lepšie, aby ste sa vyhýbali ich biotopom , pretože ich vedie ku kŕčom, chveniu a dokonca k smrti.

4. Pakobra tigria

4. Tiger Snake
Pakobry tigrie žijú v Austrálii a na Novom Zélande. Tieto hady žijú v hlbokých lesoch a obsahujú neurotoxický jed. Zoológovia a ochranári životného prostredia, ktorí navštevujú toto prostredie , by mali prijať vážne opatrenia, pretože jediné uštipnutie týmto hadom ich môže viesť k smrti iba za 20 minút. Tieto hady obyčajne neútočia na ľudí. Spoliehajú sa hlavne na ryby a hmyz.

3. Mamba čierna

Strašidelné čierne mamby pochádzajú z afrického kontinentu. Sú oveľa agresívnejšie ako ktorýkoľvek iný druh hada. Čierne mamby sú schopné plaziť sa rýchlosťou 23 km za hodinu. Žijú hlavne v skupinách s 10 až 30 dospelými . Jed čiernej mamby obsahuje hemotoxínovú chemikáliu, ktorá je veľmi nebezpečná a dokáže zastaviť srdce za pár minút.

2. Taipan

Taipan má neurotoxický jed, ktorý je dosť nebezpečný na to, aby zabil viac ako 10 000 morčiat naraz. Keď hovoríme o ľudských obetiach, vstrekujú jed s veľmi desivým uhryznutím a môže dôjsť k zablokovaniu krvného obehu v žilách.

1. Anakonda

Anakonda je mimoriadne nebezpečný had. Tieto hady sme videli v rôznych napínavých a hororových filmoch. Sú veľmi veľké a môžu prehltnúť človeka. Majú schopnosť stráviť 3-5 ľudských tiel za pol hodiny. To nás núti veriť, aké nebezpečné anakondy sú.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button