ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Najväčší netopier na svete : 10 najväčších netopierov na svete

Najväčší netopier na svete : 10 najväčších netopierov na svete . Najväčší netopier na svete je Kaloň zlatotemenný . Najväčšie netopiere na svete.

Najväčší netopier na svete : 10 najväčších netopierov na svete . Netopiere vyzerajú celkom strašidelne veľa ľudí si myslí že sú to beštie pijúce krv ale v skutočnosti sú to len nevinné stvorenia živiace sa ovocím , nektárom a pri najhoršom hmyzom . Na svete môže vážiť až neskutoočných 1,1 kg v priemere takže sa objavujú aj väčšie jedince . 

 

10. Kaloň s dlhým jazykom ( 22 g )

 

 Kaloň s dlhým jazykom

 

Kaloň s dlhým jazykom je najmenším z 10 najväčších netopierov . Živý sa výlučne nektarom najmä z kvetov banánovníka .Kaloň s dlhým jazykom je rozšírený po celej Majajzii ale bol objavený aj v Thajsku .

 

9. Kaloň Wahlbergov (80 g )

 

Kaloň Wahlbergov

 

Kaloň Wahlbergov má zlatohnedú srsť . Má veľké oči a líščiu tvár podobnú ak väčšina druhov Kaloňa . Samce bývajú o niečo tmavšie ako samice . Kaloň Wahlbergov Má jedno z najväčších rozpätí krídel s porovnaním k jeho telu .

8. Fidžijský netopýr s opičou tvárou ( 260 g ) Najväčší netopier 

 

Fidžijský netopýr s opičou tvárou

Už podľa názvu sa dá zistiť že netopier pochádza z Fidži . Je to jediný priodzený druh cicavca na ostrove . Vzhľad netopiera je neobvykle výrazný . Pripomína lietajúcu opicu . Má hustú hnedastú srsť a ohnivé oči . Populácia netopiera je veľmi nízka .

 

7. Lyleova lietajúca líška ( 320 g )

 

Lyleova-lietajuca-liska najväčší netopier na svete

 

Lyleova lietajúca líška žije hlavne v Kambodži , Vietname a Thajsku . Bol takmer vyhynutý , pretože ho ľudia lovili na jedlo a kvôli tomu že im ničil úrodu ovocia .

 

6. Kaloň plavý ( 350 g )

 

 Kaloň plavý Najväčší netopier

Kaloň plavý je typický pre svoju žltú srsť . Je jeden z najkrajších netopierov , ktoré žijú v Afrike . Kaloň plavý žije vo veľkých spoločenstvách až 1 milión kusov .Každý rok migruje do parku Kasanka v Zambii. Migrácia týchto netopierov je najväčšia migrácia cicavcov na svete .

Top 10 najväčších plemien psov na svete

5. Kaloň mariánský ( 460 g )   Najväčší netopier 

 

 Kaloň mariánský Najväčší netopier

Kaloň mariánský má tvar podobnú psovi . Obyvatelia Mariánskych ostrovov lovia Kaloňa mariánskeho kvôli ich chutnému mäsu a tým rýchlo znižujú jeho populáciu .

 

4. Ostrovná lietajúca líška ( 560 g )

 

Ostrovná lietajúca líška Najväčší netopier

 

Ostrovná lietajúca líška alebo tichomorská lietajúce líška je druh netopiera v rodine Pteropodidae. Je geograficky rozšírený, najrozšírenejší v Pacifiku: nachádza sa na Americkej Samoe, Cookových ostrovoch, Fidži, Novej Kaledónii, Niue, Papue-Novej Guinei, Samoe, Šalamúnových ostrovoch a Vanuatu.

 

3.Kaloň celebeský (580 g )      Najväčší netopier 

 

Kaloň celebeský Najväčší netopier

Kaloň celebeský má krásne žlto sfarbenú srsť . Živia sa ovocím a kokosovými orechmi . Sú veľmi dôležitý pre ekosystém , pretože rozširujú semená rastlín a stromov .

 

2. Kaloň komorský ( 700 g )     Najväčší netopier 

 

Kaloň komorský Najväčší netopier

Kaloň komorský sa od ostatných netopierov odlišuje ako veľkosťou tak aj sfarbením . Ma silno čiernu farbu a malo dlhšej srsti žltej farby . V dôsledku vyrúbavania a odlesňovania ich počet klesá . Chová sa v zajatí aby sa aspoň tak zvýšil ich počet .

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

1. Kaloň zlatotemenný ( 1,2 kg ) Najväčší netopier 

 

Kaloň zlatotemenný  Najväčší netopier

Kaloň zlatotemenný pripomína líšku . Podľa váhy je to najväčší netopier na svete . Jeho rozpätie krídiel je neskutočné môže dosahovať až 1,5 metra . Živia sa predovšetkým ovocím a listami . Najväčší netopier .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button