Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na r – 23 zvierat na písmeno r

Zvieratá na r 23 zvierat na písmeno r. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno r? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom r. Zvieratá na r a niečo o nich.

Zvieratá na r

zvieratá na r
zvierata na r

 

1. rak
2. rákosnička
3. ryšavka
4. rys
5. rýpoš
6. rybárik
7. rybár
8. roztočník
9. rulrul
10. rozela – Rozela pestrá: Chov a starostlivosť
11. rosomák
12. rosnička
13. ropucha
14. rohatka
15. roháň
16. rebrovček
17. ratufa
18. razbora
19. rajovec
20. rak
21. rajka
22. raja
23. radix

Zviera na r

Zviera na r je: rak, rákosnička, ryšavka či rys. Ďalšie zviera na r môže byť: rýpoš, rybárik, rybár, roztočník, rulrul a  rozela. Populárne zvieratá na písmeno r sú rosomák, rosnička, ropucha, rohatka, roháň, rebrovček. Zviera začínajúce na R je: ratufa, razbora, rajovec, rak, rajka, raja a radix.

Zviera na r

1. Rak

Rak

Raci sú sladkovodné kôrovce podobné malým homárom (s ktorými sú príbuzní). V niektorých lokalitách sú známe aj pod názvami raky, raky, raky, raky, sladkovodné homáre, horské homáre, skalné homáre, bahenné homáre alebo yabbies. Taxonomicky patria do nadčeľadí Astacoidea a Parastacoidea. Zvieratá na r. Dýchajú žiabrami podobnými periu. Niektoré druhy sa vyskytujú v potokoch a riečkach, kde tečie sladká voda, zatiaľ čo iným sa darí v močiaroch, priekopách a ryžových poliach. Väčšina rakov neznáša znečistenú vodu, hoci niektoré druhy, napríklad Procambarus clarkii, sú odolnejšie. Raci sa živia živočíchmi a rastlinami, či už živými alebo rozkladajúcimi sa, a detritom. Čo môže jesť zajac a čomu sa radšej vyhnúť?

Zvieratá na r 2. Rys

Zvieratá na r 2. Rys

Zo štyroch druhov rysov je rys európsky (Lynx lynx) najväčší. Jeho domovom sú európske, stredoázijské a sibírske lesy. Hoci je jeho stav ochrany klasifikovaný ako „najmenej znepokojujúci“, populácie rysa ostrovida boli zredukované alebo vyhubené z veľkej časti Európy, kde sa v súčasnosti reintrodukuje. Zviera na c

Zvieratá na r.  V lete má rys ostrovid pomerne krátku, červenkastú alebo hnedú srsť, ktorú v zime nahrádza oveľa hustejšia striebornošedá až sivohnedá srsť. Rys loví prenasledovaním a skokom na korisť, k čomu mu pomáha členitá, lesnatá krajina, v ktorej žije. Obľúbenou korisťou rysa v jeho lesnom prostredí je srnčia zver. Živí sa však akýmkoľvek zvieraťom, ktoré sa mu zdá najľahšie, pretože je oportunistickým predátorom podobne ako jeho príbuzní. Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

Zvieratá na r 3. Raja

Zvieratá na r 3. Raja

Raja, známa aj ako raja, je rod rají z čeľade Rajidae, ktorý obsahuje 16 druhov. V minulosti to bol rod odpadkový.  Presunuté do iných rodov čeľade. Ako Amblyraja, Beringraja, Dipturus, Leucoraja a Rostroraja. Zvieratá na r.  Ústa a žiabre sa nachádzajú na spodnej strane tela. Môžu byť jednofarebné alebo vzorované a väčšina rají má na hornom povrchu ostnaté alebo tŕňové štruktúry a niektoré druhy majú v chvoste slabé elektrické orgány. Čo môže jesť pes? 

K páreniu zvyčajne dochádza na jar a samička kladie v jednej znáške množstvo vajíčok, ktoré sú uzavreté v kožovitých puzdrách, všeobecne známych ako „morské panny“. Zviera na i

Druhy sa líšia veľkosťou, ktorá sa pohybuje od 40 do 140 cm. Tieto dnové živočíchy sú aktívne cez deň aj v noci a zvyčajne sa živia mäkkýšmi, kôrovcami a rybami. Rajovce sa vyskytujú vo východnej časti Atlantického oceánu vrátane Stredozemného mora a v západnej časti Indického oceánu, a to od relatívne plytkých vôd až po hĺbku 800 m.Fosílne nálezy rajovcov a príbuzných druhov pochádzajú z obdobia vrchnej kriedy, takže tento dobre prispôsobený druh je pomerne starý. Hríbová polievka recept Najlepšia polievka

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button