ŠKODNÁZaujímavosti z ríše zvierat

Ako sa zbaviť kuny v dome typy a rady

Kuna je nočné aktívne mäsožravé zviera rozšírené v strednej Európe s charakteristicky dlhým telom a krátkymi končatinami. Najradšej žije v blízkosti ľudských sídiel a hľadá prístrešie a teplo v domoch. Typy ako sa zbaviť kuny v dome čítajte tu : 

 

Ako žije kuna u vás doma

Ak sa kuna uhniezdi v dome , spôsobuje na budove obrovské škody spojené s vysokými nákladmi, ktoré sa netýkajú iba miestností, v ktorých sa zdržuje, ale aj vonkajšej fasády a izolácie strechy. Život s kunou sa tak stáva nebezpečným.

Tipy pre majiteľov domov Ako sa zbaviť kuny

Kuny sú vynikajúci horolezci, ktorí môžu skákať cez dva metre a radi sa zdržiavajú vysoko na stromoch a budovách. Ľahko sa zo stromu dostanu na strechu a ako podpery použijú odkvapy alebo zvodové rúry. Ak je stena domu drsná, nepotrebujú na krátke vzdialenosti žiadne lezecké pomôcky postačia im len svoje ostré pazúry a svižnosť . Ako sa zbaviť kuny.

 

Keď kuna dosiahne strechu, ľahko sa dostane cez najmenšie otvory do vnútra domu. Aby si kuna našla cestu do domu, môže poškodiť strešnú škridlu . Kuna sa v streche zahniezdi ako samotár a predátor, ktorý citlivo reaguje na vyrušovanie. Najčastejšie žije v neobývanej miestnosti a ostáva tam spočiatku nepozorovane. Ako sa zbaviť kuny .

 

ako vyriešiť problém s kunami

 

Väčšina ľudí v takomto prípade začne blokovať otvory kadiaľ sa kuna do domu dostala , toto je absolútne nesprávny prístup.Možno vás tiež bude zaujímať Ako sa zbaviť myši v dome .

 

Kuna v dome a dôsledky pre obyvateľov Ako sa zbaviť kuny

Za súmraku kuna opustí svoj úkryt, a vyberie sa poľovať, a zo svojich nočných túlaní prinesie späť zvieraciu korisť. Tieto mŕtvoly sú rovnako ako jej výkaly spojené so značnou kontamináciou priestorov.Kuna väčšinou na potrebu používa čisté miesto . Nahromadené exkrementy a stopy moču spôsobujú časom extrémne nepríjemné zápachy, ktoré vedú k hygienickým problémom. Ako sa zbaviť kuny.

 

Výkali kuny exkrementy zbaviť kuny v dome

 

Keby ste z počiatku nevedeli že mate v dome kunu časom to spoznáte podľa extrémne nepríjemného zápachu výkalov a rozkladajúceho sa živočišného materiálu . Čo začne viesť k obmedzovaniu kvality života .

 

Zdochliny lákajú červy, muchy a iných škodcov. Exkrementy, ktoré kuna zanecháva v podkroví, sú zároveň patogénov, ktoré pre človeka predstavujú veľké zdravotné riziko. Okrem veľkého zápachu sa pre obyvateľov značnou nepríjemnosťou tiež stáva hluk kuny .Ako sa zbaviť kuny.

 

Keď sa kuny vrátia z lovu do svojich úkrytov, v miestnostiach nižšie budete počuť veľký hluk. Je to kvôli obrusovaniu predmetov a izolačného materiálu, čo znamená, že ranné hodiny budú pre vás neznesiteľné . Kuna v dome je teda v mnohých aspektoch spojená s psychickou a zdravotnou záťažou obyvateľov domu.

 

Ako žije kuna u vás doma? Ako sa zbaviť kuny

 

Ako sa zbaviť kuny .Kuny sú v zásade samotári a označujú a bránia si svoje okolie. Ak sa kuna udomácnila v podkroví , potom je to jej územie . V zime vyhľadáva blízkosť ľudí , hlavne kôli ľahkému zdroju potravy . Zameriavajú sa na odpadky ale nepohrdnú ani sliepkami a ich vajciami . To, že máte v dome kunu, sa dá spoznať podľa šramotivých zvukov, ale aj podľa exkrementov a stôp moču.

 

kuny hniezdo zbaviť kuny v dome

 

Je dôležité prijať následné opatrenia profesionálnej obrany kuny proti prvým nápadným stopám na pozemku alebo v prípade podozrenia, že sa kuna usadila v streche, pivnici alebo garáži. Väčšina poistení obsahu domácnosti preberá náklady, ak to bolo správne naznačené pri uzavretí zmluvy.
Čo robiť ak zistíte že máte problém s kunou ?

 

Ak vaše podkrovie ovládla kuna , len ťažko sa jej zbavíte. Musíte skontrolovať všetky miestnosti , hlavne počas obdobia rozmnožovania , ktoré trvá od marca po koniec leta . Keď zistíte kde kuna žije ,môžete ju vyhnať cielenými a dôslednými opatreniami .

 

Je dôležité narušiť jej odpočinok počas dňa prehrávaním hlasnej hudby. S ultrazvukovými prístrojmi a hlasným klepaním kunu neodoženiete . O to ťažšie to budete mať ak má kuna hniezdo s mladými alebo ak tam ma zásoby potravy . Ďalším účinným spôsobom je odchyt kuny . Ak sa zameráte na zablokovanie ciest verte mi že kuna si cestu vždy nájde a vedie to len k väčším škodám na majetku .

 

pasca na kuny

 

Ako sa zbaviť kuny .Ak sa vám už kunu podarí vyhnať , dajte si pozor . Z opusteného úkrytu cítiť silnú vôňu, ktorá priťahuje rovnakých jedincov, a preto sa môže stať že sa vám tam nasťahuje druhá .Pomocou pasce sa môžete zbaviť kuny v dome .

 

čo robiť s kunou v aute zbaviť kuny v dome

 

Čo robiť ak sa vám do auta nasťahovala kuna ? 

Kuny si často hľadajú úkryt v autách .Teplo motora a malí priestor ktorý ich chráni pred predátormi im dostatočne vyhovuje v potrebách na bývanie . Ak zistíte že máte v aute kunu mali by ste konať čo najskôr pretože môže dať dosť zabrať káblom a hadičkám . Dosť sa osvečuje dať si pod kapotu psiu srsť alebo exkrementy práve ten zápach odrádza kuny . Ďalším spôsobom je dávať si auto na istý čas do garáže a jednoducho počkať kým sa kuna neodsťahuje , alebo ju v noci odchytiť .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button