KAČKY A HUSYPoľnohospodárske zvieratá

Top 6 plemien kačiek, ktoré sú dobré na produkciu vajec

Ak ste pripravení rozšíriť svoju produkciu vajec mimo sliepok a pridať na svoju farmu ďalší druh hydiny, zvážte do uváhy  tieto plemená kačíc.Top 10 plemien kačiek na produkciu vajec .

Mnoho ľudí vie o kačacích plemenách málo . Rovnako ako sliepky, aj niektoré kačacie plemená sú okrasné, niektoré sú ideálne na mäso a iné sú obdivované pre svoje schopnosti produkovať vajíčka. Kačice patria medzi štyri druhy hydiny, ktoré sa bežne chovajú pre vajcia. Ak vás chovanie kačiek na vajcia láka, ale nie ste si istí, kde začať, tento zoznam šiestich plemien kačíc produkujúcich vajcia by vám mal pomôcť.

1. Campbell

 

Campbell kačka

Obyčajne nazývaná ako Khaki Campbell kvôli svojej hnedej farbe je Campbell nepochybne jedným z najlepších plemien kačíc, ktoré sa dajú chovať pre vajcia – je známe, že tieto kačice znášajú až 340 vajec ročne. Campbelli sú vhodné do rôznych podnebí, čo z nich robí ideálne plemeno pre hobby farmárov na celom svete. Campbelli sú najšťastnejšie, keď dostávajú primeranú stravu, majú pokojné prostredie a dostatok priestoru na pastvu. Je jedno z plemien kačiek na produkciu vajec .

2. Indický bežec

 

2. Indický bežec plemien kačiek na produkciu vajec

Indický bežec  je najstaršie zo šiestich tu uvedených kačacích plemien. Indický bežec je ďalším vysoko produktívnym kačacím plemenom, ktoré ročne produkuje až 300 vajec rovnakej veľkosti ako znášajú sliepky. Bežci sú ,,nenásytní žrúči „.  Indický bežec: Chov a starostlivosť. Historicky sa kačice používali v čínskych ryžových poliach na zber buriny, slimákov, hmyzu a dokonca aj malých plazov, takže sa nečudujte, ak kačice odhalia na vašej farme množstvo „maškŕt“. Radi si zháňajú potravu a sú veľmi aktívne, takže im určite poskytnite dostatok priestoru. Tiež by vás mohlo zaujímať Najlepšie plemená kačíc pre chov na mäso

3.  Orpingtonská  kačka

 

3.  Orpingtonská  kačka

Patrí medzi kačacie plemená známe ako dvoj účelové. Je mierne väčšia ako ostatné  kačky na tomto zozname – váži 3 až 4 kg . Orpingtonské kačky znášajú menej vajíčok ako ich menší príbuzní, stále však môžu každý rok vyprodukovať viac ako 200 vajíčok; sú tiež ideálne na mäso.

4. Waleský harlekýn

 

4. Waleský harlekýn

Waleský harlekýn, ktorý pochádza z Walesu, je uvedený ako chránený druh na zozname. Je to ľahké kačacie plemeno, ktoré každý rok vyprodukuje viac ako 300 bielych vajec. Toto plemeno je známe svojou praktickosťou na farme a je možné ho chovať aj  na mäso. Chov kačíc – sprievodca pre začiatočníkov

5. Starorýnska strakatá kačica

 

5. Starorýnska strakatá kačica  plemien kačiek na produkciu vajec

Táto krásna ľahká kačica znesie až 290 vajec ročne. Ak sú nápadné farby vajec niečím, po čom túžite, táto kačka vás nesklame: Vajcia majú rôznu farbu od bielej a krémovej po modrú a zelenú. Tieto kačky bývajú tichšie ako iné plemená kačíc a ponúkajú pokoj tým, ktorým sa nemusí páčiť neustály zvuk kvákajúcich kačiek.

6. Ancona

 

Ancona kačka plemien kačiek na produkciu vajec

Rovnako ako Orpingtonské kačky, aj táto stredne veľká kačica (2 až 3 kg) je vynikajúce plemeno s dvojitým účelom, ktoré kladie okolo 240 vajec ročne a má vysoko kvalitné a chutné mäso. Táto kačka pochádza z Anglicka a rovnako ako Starorýnske strakaté kačice môže byť rôzdne sfarbená  a môže produkovať rôzne biele, krémové, modré a zelené vajcia. Tieto kačky majú pokojné dispozície, uprednostňujú dostatok priestoru na zháňanie potravy a sú dobrými vtákmi do dvora alebo do jazierka. Ich veľkosť ich chráni pred  okrídlenými  predátormi. Ancona je kriticky ohrozená medzi kačacími plemenami. Kačica domáca: Popis, chov a využitie

 

Ostatné plemená kačíc sú tiež dobrými producentmi vajec. Plemeno, ktoré si vyberiete, bude čiastočne závisieť od toho, kde žijete, ktoré kačice je možné kúpiť a či máte záujem pomôcť pri chove a ochrane vzácneho druhu; ak je však vaším cieľom množstvo vajíčok, týchto šesť plemien určite poteší.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button