KAČKY A HUSYPoľnohospodárske zvieratá

Ako chovať prepelice na mäso a vajíčka

Ako chovať prepelice. Prepelice sú malé vtáky, ktoré sú často chované pre svoje vajcia a mäso. Sú pomerne nenáročné na chov a môžu byť chované aj v menších priestoroch, čo z nich robí populárne domáce zvieratá. V tomto článku sa pozrieme na niektoré základné informácie o chovaní prepelíc.

Ako chovať prepelice

 

Ako chovať prepelice na mäso a vajíčka

Ako chovať prepelice. V závislosti od účelu chovu prepelíc, môžu byť odchovávané pre vajcia alebo mäso. Prepelice sa môžu tiež chovať ako domáci miláčikovia, pretože sú nenáročné na chov a majú zaujímavé správanie.

 

1. Výber správneho miesta pre chov

 

Prvým krokom pri chove prepelíc je nájsť vhodné miesto na ich chov. Ideálne je mať priestor s dostatočnou ventiláciou a osvetlením. Chov prepelíc v dome alebo v malom klietkovom priestore môže byť náročné, preto je lepšie mať k dispozícii dostatočne veľkú miestnosť.

 

2. Správna veľkosť klietky

 

Správna veľkosť klietky

 

Prepelice potrebujú dostatok miesta na pohyb a vtáčie klietky sú preto ideálnym riešením pre chov. Klietky by mali byť dostatočne veľké, aby prepelice mohli voľne lietať a pohybovať sa. Minimálna veľkosť klietky pre jednu prepelicu by mala byť 30 x 30 cm, avšak optimálna veľkosť by mala byť aspoň 45 x 60 cm.

 

3. Výživa – Ako chovať prepelice

 

Výživa - Ako chovať prepelice

 

Prepelice potrebujú správnu výživu na zdravý rast a vývoj. Ich strava by mala pozostávať z krmív bohatých na bielkoviny a vitamíny. Krmivo pre prepelice je k dispozícii v špecializovaných predajniach pre domácich miláčikov alebo na farmách. Je tiež dôležité zabezpečiť, aby mali prepelice vždy prístup k čistej vode.

 

4. Zdravie a hygiena

 

Aby boli prepelice zdravé a šťastné, je dôležité im zabezpečiť dobré hygienické podmienky. Klietky by mali byť pravidelne čistené a dezinfikované. Prepelice by mali byť tiež pravidelne kontrolované na možné choroby alebo parazity. V prípade akýchkoľvek problémov by ste mali vyhľadať pomoc veterinára. Prepelica čínska – Chov a starostlivosť

5. Inkubácia a vyliahnutie

 

Prepelice kladú vajcia každý deň a inkubácia vajec trvá približne 17 dní. Ak chcete vyliahnuť prepelice, môžete použiť inkubátor. Inkubátor umožňuje kontrolovať teplotu a vlhkosť, čo je kľúčové pre úspešné vyliahnutie vajec. Inkubátor by mal byť umiestnený v suchom a teplom prostredí bez priameho slnečného žiarenia.

 

Keď sa vajcia vyliahnu, mláďatá by mali zostať v inkubátore aspoň 24 hodín, aby sa uistili, že sú plne vysušené a silné. Potom ich môžete presunúť do vyhriatej klietky s prístupom k vode a krmivu.

 

6. Zber vajec – Ako chovať prepelice

 

Prepelice sú známe svojimi malými a chutnými vajíčkami. Kolekcia vajec by mala byť vykonávaná pravidelne, aby sa zabránilo ich rozbitiu alebo zabarveniu. Ako chovať prepelice. Chov prepelic. Vajcia by mali byť skladované v chladničke a spotrebované v priebehu dvoch týždňov. Vypadávanie vlasov: 3 jednoduché domáce produkty na zabránenie rednutia vlasov

 

7. Odchov mladých prepelíc

 

Mladé prepelice rýchlo rastú a potrebujú správnu výživu a starostlivosť. Môžu byť kŕmené rovnakým krmivom ako dospelé prepelice, ale ich strava by mala byť bohatšia na bielkoviny a vitamíny. Mladé prepelice by mali byť tiež pravidelne kontrolované na možné choroby alebo parazity. Zvieratá na p – 26 zvierat na písmeno p

Prepelica chov

 

Prepelica chov

 

V záverečnej úvode by som chcel zdôrazniť, že prepelice sú skvelými zvieratami na chovanie pre vajcia a mäso. Prepelica chov. Ich chov je jednoduchší ako u mnohých iných domácich zvierat a sú preto vhodné pre začiatočníkov aj skúsených chovateľov. Dôležité je však dbať na ich správnu starostlivosť a zabezpečiť im vhodné podmienky pre ich rast a vývoj. Prepelica japonská – Chov a starostlivosť

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button