DizajnO PRÍRODE

Okrasné kamene top 10 najkrajších kameňov do záhrady

Okrasné kamene top 10 najkrajších kameňov do záhrady
Sortiment dekoratívnych kameňov obsahuje viac ako 20 rôznych dekoratívnych kameňov.  Pozrite si náš výber dekoračných kameňov.  Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý kameň si vybrať, postupujte podľa nášho zoznamu, ktorý nájdete nižšie.

 

Okrasné kamene top 10 najkrajších kameňov do záhrady

 

Okrasné kamene top 10 najkrajších kameňov do záhrady

 

Tento rok má niekoľko prekvapivých výsledkov, vrátane „nováčika“, jedného z našej novej edície kameňov.

10. Tifton

 

kameň do záhrady

Ružový Tifton je kameň s drsnou štruktúrou a členitými hranami. Okrasné kamene. Farebná škála, ktorá sa nachádza v zmesi Pink Tifton. Okrasné kamene sú od ružovej po fialovú a mnoho ďalších odtieňov medzi nimi. Celkový celkový vzhľad má v celom rozsahu lesk, ktorý možno nájsť vo veľkých aj malých rozmeroch.

Okrasné kamene  9. Decomposed Granite

 

Okrasné kamene

Rozložená žula obsahuje širokú škálu veľkostí kameňov od približne 1/8 „alebo 1/4“ na najmenšej strane až po maximálne 1 „na najväčšej strane. Tvary kameňov sú väčšinou hrubé. V rámci tohto dekoračného kameňa sú odtiene prevažne oranžovej a hnedej farby zvýraznené aj niektorými tmavými, takmer čiernymi kameňmi.

8. Shooting Star

 

kamen do záhrady

Tento okrasný kameň je v našom výbere kameňov úplne nová a už nás prekvapila tým, že sa dostala do prvej desiatky!  je odvážny, sivý kameň s rôznymi odtieňmi od svetlosivej až po takmer čiernu. Rovnako ako pri väčšine dekoratívnych kameňov je farba najvýraznejšia za mokra. Jedinečný kameň Shooting Star má aj mierny lesk. Tieto kamene majú nepravidelný tvar s členitými hranami a priemer približne 1-1/2″.

7. Large Bark Nuggets

 

kamen do skalky

Veľké kôrové hrudky majú vzhľad zvetraných drevených triesok a sfarbenie, ktoré je väčšinou hnedé s niektorými odtieňmi sivej. Kamene sú pomerne ľahké a zvyčajne majú veľkosť golfovej loptičky, bežne sa však vyskytujú aj kusy veľkosti desiatku. Tento kameň je podobný kameňu Autumn Smoke (pozri nižšie).

6. Flint Stone

 

okrasné štrky

Flint Stone sa skladá z hlbokých, výrazných, sýtych odtieňov hrdzavej červenej, bordovej, hnedej, stredne a tmavosivej. Kamene sú väčšinou hladké s niektorými nepravidelne tvarovanými zubatými kúskami. Tento farebne výrazný kameň by bol skvelým akcentom pre nenáročnú, prevažne zelenú krajinu. Flint Stone sa dodáva v strednej aj veľkej veľkosti. Pre najlepšie porovnanie si pozrite vzorky osobne.

5. Slate Chips

 

okrasny štrk

V roku 2019 sa na zozname z 8. miesta posunula spoločnosť Slate Chips. Ako napovedá názov, tento kameň má vzhľad kúskov sivej bridlice. Tenké vrstevnaté úlomky tohto kameňa by sa dali opísať aj ako bridlice. Tmavošedá farba sa na slnečnom svetle leskne. Vlastnosti tohto kameňa poskytujú silný kontrast a jedinečný, ale sofistikovaný vzhľad. Je to skvelý akcent pre domy so sivou vlečkou alebo strešnými šindľami v sivo-čiernej rodine.

Okrasné kamene  4. Meramec

 

Okrasné kamene  4. Meramec

Meramec je rodina kameňov, ktorá sa dodáva v strednej a veľkej veľkosti, pričom veľká je najobľúbenejšia a je väčšia ako golfová loptička. Farby sú výrazné odtiene zlatej, karamelovej a hnedej. Tieto kamene majú štruktúrovaný povrch a nekonzistentný tvar, čo vedie k rustikálnejšiemu vzhľadu krajiny.

Okrasné kamene  3. Autumn Smoke

 

Okrasné kamene  3. Autumn Smoke

Autumn Smoke je tmavší ako Large Bark Nuggets a pozostáva prevažne z uhľovo šedej s niekoľkými hnedými tónmi. Textúra je pórovitá a ľahká. Neutrálne farebné schémy domu by mohli ťažiť z hlbokých neutrálnych tónov, ktoré sa nachádzajú v Autumn Smoke.

Okrasné kamene  2. American Heritage

 

Okrasné kamene  2. American Heritage

American Heritage, ktorý prichádza na druhom mieste v rokoch 2018, 2019 a 2020, je zmesou výrazných a svetlých farieb, medzi ktoré patria krémovo biele kamene, béžové kamene, sivá žula a ružová žula. Povrchy kameňov sú prevažne hladké, s niektorými aj tromlovanými kameňmi. Veľkosť kameňa American Heritage možno približne prirovnať k veľkosti vajíčka.

Okrasné kamene  1. River Rock

 

Okrasné kamene  1. River Rock

Najlepší víťaz už tri roky po sebe! River Rock je k dispozícii vo veľkom (priemer približne 1-1/2″) a malom (priemer približne 3/4″) vyhotovení. Jeho štruktúra je vo všeobecnosti hladká a v zmesi sa nachádza široká škála farieb. Nájdete tu tmavú žulovo-šedú, bledú plážovú bielu, zlatú, sivú a dokonca lososovú ružovú. Tento typ horniny sa štýlovo používa na preskakovanie skál cez vodu, ale zdvojnásobuje sa ako skvelý krajinársky akcent. Možno by ste ho mohli zvážiť v okolí bazéna pre hladké skaly pod bosými nohami.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button