AkvaristikaAKVARISTIKA

Kamene do akvária – 8 najlepších kameňov do akvária

Kamene do akvária – 8 najlepších kameňov do akvária. Zdá sa, že je to skvelý nápad, ísť k miestnemu rybníku alebo rieke. Pozbierať rôzne kamene, ktoré nájdete, a pridať ich do svojho akvária. Moja rada je nerobiť to. Môže to byť recept na katastrofu. Dnešný príspevok sa sústreďuje na najlepšie skaly pre sladkovodné akvárium.

 

Kamene do akvária

Horniny môžu meniť chémiu nášho akvária a mať katastrofické výsledky pre náše vodné živočíchy.

Veľké kamene do akvária 


Horniny pre sladkovodné akváriá môžu byť navyše základnými kameňmi vašej aquascape. Slúžia nám na rôzne účely v akváriách. Poskytujú ochranu a prístrešok pre naše ryby a sú príťažlivé pre oči majiteľa akvária a jeho hostí.

Čomu treba venovať pozornosť pri kúpe skaly do akvária?

Prevažná väčšina sladkovodných rýb a rastlín vo všeobecnosti uprednostňuje mäkšiu vodu a nižšie pH. S týmto vedomím sa chceme vyhnúť horninám s vysokým obsahom vápnika.

Horniny s vysokým obsahom vápnika ovplyvnia chémiu vody v našom akváriu. Výsledkom bude tvrdnutie našej vody. Tiež zmenia pH akvária, vďaka čomu bude vaše akvárium zásadité.

Tri typy akvarijných hornín

Sladkovodné akvarijné skaly môžeme rozdeliť do troch kategórií: magmatické, sedimentárne a metamorfované horniny. Akváriové ryby 10 rybičiek do akvária pre začiatočníkov.

Magmatická skala

Čierna lávová skala
Vyvretá hornina je akýkoľvek druh kryštalickej alebo sklovitej horniny. Vznikajú ochladením a tuhnutím roztaveného zemného materiálu. Akvarijné skaly s týmto typom zahŕňajú dolerit, gabro, žulu, čadič a lávové kamene.

 

Usadenina

Vápencová skala
Sú horniny, ktoré vznikajú hromadením alebo usadzovaním malých častíc a následnou cementáciou. Akvarijné skaly s týmto typom zahŕňajú slín, vápenec, pieskovec, brekciu, zlepenec a bridlicu.

 

Metamorfovaná skala

Bridlicový kameň
Metamorfované horniny vznikajú transformáciou existujúcich typov hornín. Pôvodná horninová forma bola vystavená pôsobeniu tepla a tlaku, ktoré spôsobujú fyzikálne alebo chemické zmeny. Akvarijné skaly s týmto typom zahŕňajú kremenec, dolomit, mramor, bridlicu, bridlicu a rohovce.

 

Akváriové skaly, ktoré menia chémiu

Poďme sa rozprávať o skalách akvárií, ktoré môžu zmeniť chémiu vašich akvárií. Môžeme ich rozdeliť na dva typy.

Akváriové skaly, ktoré znižujú pH a zmäkčujú vodu
Akváriové skaly, ktoré zvyšujú pH a tvrdia vodu

Ak hľadáte zníženie pH a zmäkčenie vody, hľadajtebakváriové skaly ako pieskovec a čadič. Ak hľadáte zvýšenie pH a stvrdnutie vody, hľadajte akváriové skaly ako mramor a vápenec

Kamene do akvária

Existujú aj skaly, ktoré plnia funkcie s vysadenými akvariami. Napríklad lávové kamene možno použiť na hnojenie vodných rastlín. Žula je jednou z najbezpečnejších hornín, ktoré sa v akváriu používajú, a to vďaka svojej neutrálnej povahe. Je to tiež jeden z najťažších skál.Kamene do akvária.Tiež si prečítajte Akvárium : 9 tvorov vďaka čomu bude roztomilejšie

 

8 najlepších kameňov pre sladkovodné akvárium

Pozrime sa podrobnejšie, prečo tieto skaly tak vynikajú!

1. Ohko dračia kamenná skala – veľké skaly pre vysadené akvária

 

Ohko dračia kamenná skala -

 

Ohko dračia kamenná skala je jedným z preferovaných akvarijných kameňov, ktoré sa používajú v aquaparku Iwagumi Aquascapes. Tieto skaly sú nielen krásne, ale aj prírodné. Na základe žuly nezmenia vaše pH ani tvrdosť. Budú vyzerať fantasticky v akomkoľvek nasadenom nastavení nádrže. Sú plné dier, zákutí, ktoré z nich robia veľmi dobré skaly ako prírodný úkryt pre vaše ryby.

 

 • Horniny nemenia pH ani tvrdosť
 • Skvele vyzerajúce skaly
 • K dispozícii je veľa veľkostí
 • Najlepšie pre – vysadené akvária
 • Kamene do akvária

2. Kameň Black Mountain Seiryu – najlepšia hodnota v jedinečne vyzerajúcich skalách 

 

Kameň Black Mountain Seiryu

S úžasným čiernobielym kontrastom je čierna hora vynikajúcou voľbou pre každú aquascape.
Ak hľadáte jedinečne vyzerajúcu akváriovú skalu, pozrite sa na kameň Black Mountain Seiryu. Jedinečné biele žilky sa v aquascape skutočne objavujú.

 

Nezmení vaše pH ani tvrdosť, takže ich môžete pridať do ľubovoľného akvária. Tieto skaly sa ťažko hľadajú, takže buďte v strehu, ak sa vám páčia a chcete si nejaký kúpiť.

 • Horniny nemenia pH ani tvrdosť
 • Úžasný jedinečný vzhľad
 • K dispozícii je veľa veľkostí
 • Najlepšie pre – vysadené akvária

 

3. Čierna lávová skala 

 

Čierna lávová skala 

Skvelá voľba pre rozpočet. Nezmení to vašu chémiu a poskytuje miesto pre užitočné baktérie
Kvalitný lávový kameň sa ťažko hľadá online. Je celkom bežné, že sa zoznamy lávových kameňov používajú ako biomédiá alebo krby.  To dáva zmysel, pretože sú vynikajúce na ukladanie prospešných baktérií a sú skvelými kameňmi pre ohniská.

 

Pokiaľ ide o lávové kamene v akváriu, čierne lávové skaly sú presne to, čo hľadáme. Jedná sa o veľké skaly s jedinečnými tvarmi.

 

 • Čierna farba funguje dobre s aquascapers
 • Lávová skala má niekoľko priaznivých vlastností
 • Najlepšie pre – sladkovodné akvária

 

4. Tradičná skala Seiryu

 

Tradičná skala Seiryu Kamene do akvária

Ak chcete skalu pre aquascaping vysokej kvality, a máte maý rozpočet, vrelo vám odporúčam skalu Buce Seiryu. Seiryu je kmotrom všetkých aquascapingových hornín. Jedná sa o ručne vyberané kamene. Vďaka ich vynikajúcemu zákazníckemu servisu a vysokej kvalite hodnotení s nimi nemôžete urobiť chybu! Kamene do akvária. Okrasné kamene top 10 najkrajších kameňov do záhrady.

 

 

5. Skamenený kameň 

 

Skamenený kameň  Kamene do akvária

 

Skvelá pre začiatočníkov. Hľadáte hotovú sadu pre vás? Tieto akváriové skaly sa predávajú v baleniach pre konkrétne veľkosti akvárií. Tieto súpravy používajú namiesto kameňa chránené drevo. Vďaka tomu je vzhľad pre vašu aquascape veľmi jedinečný.Kamene do akvária.

 

 • Nezmení pH ani tvrdosť
 • Jedinečný vzhľad
 • Je to drevo verzus kameň – niektorí puristi nemusia byť fanúšikmi
 • Najlepšie pre – vysadené akvária

 

6. Ornamentové série

 

Ornamentové série Kamene do akvária

 

Tieto skaly poskytujú útočisko pre vaše územné ryby
Série Ornament sú živicové ozdoby, ktoré pripomínajú prírodnú žulu. Sú skvelé pre miestne ryby, ako sú cichlidy. Každá akváriová skala funguje ako samostatný dom alebo byt pre vaše ryby. Pretože sú na báze živice, neovplyvňujú vašu chémiu vody a ľahko sa čistia vďaka hladkému vonkajšiemu povrchu. Ľahko sa tiež skladajú a vytvárajú spoločenstvo domovov. Kamene do akvária.

 

Tieto skaly sú zvnútra drsné. Môže za to ich živicový mejkap. Živica bola vyhladená zvonka, ale nie zvnútra.

 • Lacné
 • Ľahko sa čistí
 • Skvelé pre teritoriálne ryby
 • Hrubé zvnútra – nie je bezpečné pre jemné ryby, ako je Bettas
 • Najlepšie pre – cichlidy

 

7. Bridlicový kameň malého sveta

 

Bridlicový kameň malého sveta Kamene do akvária

Bridlica nezmení vaše pH ani tvrdosť. Sú skvelé pre aquascaping a pre vytváranie jaskýň a štruktúr. Sú tiež skvelé pre plazy, pretože dobre držia teplo. Bridlica je jedným z najpopulárnejších kameňov pre tvrdé záhrady a jazierka. Bridlica sa ľahko zlomí alebo praskne. Pri manipulácii s kameňmi buďte veľmi opatrní, pretože sa môžu ľahko štiepať.Kamene do akvária.

 

 • Nezmení pH ani tvrdosť
 • Ľahko sa štiepi alebo rozbije
 • Najlepšie pre – sladkovodné akvária

 

8. Texas Holey Rock – ideálne pre africké cichlidy

 

Texas Holey Rock Kamene do akvária

Vďaka svojej schopnosti zvyšovať pH a tvrdosť je táto hornina vynikajúcou voľbou pre africké cichlidy.
Ak vlastníte africké cichlidy, tieto vápencové skaly sú pre ne ideálne. Tlmia pH a tvrdosť, čo rieši vaše problémy s chémiou vody u Afričanov. Tieto horniny sa získavajú lokálne v texaskom Austine. Drahé kamene 10 najcennejších drahých kameňov na svete.

Vďaka svojmu vápencovému zloženiu sú tieto kamene vhodné iba pre ryby, ktoré potrebujú vyššie pH alebo tvrdú vodu. Biely vzhľad tiež nie je pre každého. Biely vzhľad môžete zmierniť použitím akvarijných rastlín so slabým osvetlením, ako je Java Fern, ktoré sa ľahko pripevňujú k týmto skalám.

 

 •  pH a tvrdosť pre africké cichlidy
 • Ručne vyberaný výber
 • Otvory sú skvelé na úkryt
 • Biely vzhľad nie pre každého
 • Iba pre ryby, ktoré potrebujú tvrdú vodu a vyššie pH
 • Najlepšie pre – africké cichlidy

 

Zhrnutie

 

 • Najlepšie pre sladkovodné akvária – Bridlicový kameň malého sveta
 • Najlepšia akváriová skala pre vysadené nádrže – dračí kameň Ohko
 • Najlepšia akvarijná skala pre africké cichlidy – Texas Holey Rock
 • Najlepšie hodnotné akváriové skaly – čierna lávová skala

 

Akvarijné skaly môžu byť vo vašom akvárií na ryby skutočne zarážajúcimi kulisami, keď nájdete ostatné exempláre.Kamene do akvária.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button