AkvaristikaAKVARISTIKA

Akvárium : 9 tvorov vďaka čomu bude roztomilejšie

Keď premýšľate o morskom živote, pravdepodobne vás napadnú slizké, šupinaté tvory, ktoré číhajú na dne jazera alebo oceánu. A máte pravdu – sú slizké a šupinaté! Ale môžu byť tiež pekne a veľmi roztomilé.Akvárium : 9 tvorov .

Neveríte nám? Pozrite si týchto deväť tvorov, vďaka ktorým bude vaše akvárium okamžite roztomilejšie.

 

Axolotl

 

Axolotl Akvárium : 9 tvorov

 

Nikdy ste nepočuli o Axolotl, druhu mloka, ktorý vyzerá ako rozkošná anime postava, ktorá dokáže zregenerovať celé končatiny a rád si dopraje hovädzie mäso?

Axolotly pochádzajú z jazera Xochimilcho v Mexiku, kde sú považované za ohrozené druhy. Pretože dokážu regenerovať končatiny, sú chované v zajatí a používajú sa na výskum. Ak do svojho akvária pridáte Axolotl, budete potrebovať veľa priestoru – a pár rokov. Môžu dorásť od 15 do 45cm a môžu žiť doživotných 20 rokov.

Teleskopka

 

teleskopka Akvárium : 9 tvorov

 

Napriek vyčnievajúcim očným bulvám má skutočne veľmi zlé videnie. Navyše sú ich oči obzvlášť náchylné na poranenie a infekciu. Rada nájde domov so skúsenejšími chovateľmi akvárií a zvážte investíciu do ochranných okuliarov.

Morské koníky

 

Morské koníky Akvárium : 9 tvorov

Počas párenia znáša morský koník desiatky – až stovky – vajíčok do brucha mužského koníka. Samec potom nosí vajcia vo svojom plodovom vaku (vak určený špeciálne na nosenie mláďat,) až kým sa nenarodia čo trvá asi 45 dní.

Keď sa narodia, morské koníky sú veľké asi ako medúza a vyhýbajú sa predátorom tým, že sa držia pri sebe v malých skupinách.

Morské opice

 

Morské opice

Morské opice nie sú typom slaných kreviet, ktorým sa darí v slaných jazerách a soľných plochách. Odkiaľ teda dostali svoje meno? Harold von Braunhut začal predávať morské opice v 60. rokoch a  pôvodne ich nazýval „Okamžitý život“. Potom, v roku 1964, boli uvedené na trh ako morské opice kvôli ich vodnému prostrediu a chvostom podobným opiciam.

 

Chobotnica

 

Chobotnica

 

Chobotnica môže vyzerať trochu neprijemne ako zo sci-fi filmu, ale niekto musí milovať aj tých nepríjemných, však?

Chobotnice patria medzi malú skupinu zvierat, ktoré boli pozorované pomocou nástrojov – konkrétne zhromažďovania vyradených kokosových škrupín a ich používania ako ochranného krytu. Ak chobotnicu
nestimuluje jej prostredie – to znamená, že sa príliš nudí – bude vystresovaná. Niektoré chobotnice sa tak
nudia, že sú nútení jesť svoje vlastné končatiny.

Ak chováte chobotnicu, určite jej nádrž ozdobte mušľami a kvetináčmi. Nikto by sa nemal nudiť natoľko,
aby si jedol vlastné končatiny.

Klauni

 

klaun Akvárium : 9 tvorov

 

Klauni žijú medzi sasankami, tvormi, ktorých chápadlá uvoľňujú toxín, keď sa predátor alebo korisť dostanú do kontaktu. Ale klaun si vytvára imunitu voči toxínu pomalým a opatrným dotýkaním sa sasankiných chápadiel. Nakoniec sa na tele klauna vytvorí ochranná vrstva hlienu. Potom si pár vytvorí symbiotický vzťah. Klaun priťahuje korisť k sasankám a sasanka ich chráni. Akvárium : 9 tvorov. Akváriové ryby 10 rybičiek do akvária pre začiatočníkov.

 

Štvorzubec

 

Štvorzubec

 

Štvorzubec obsahuje dostatok toxínu – nazývaného tetrodotoxín -, ktorý dokáže zabiť 30 dospelých mužov naraz. Je to v skutočnosti až 1 200-krát silnejšie ako kyanid.

Slimáky

 

Slimáky

Slimáky nie sú len chutné, parížske jedlá. Môžu do vášho akvária pridávať slizké, ale mimoriadne roztomilé doplnky.Akvárium : 9 tvorov

Zatiaľ čo niektoré vodné slimáky dýchajú žiabrami, iné používajú pľúca, ktoré vyplávajú na povrch zakaždým, keď potrebujú hlt vzduchu. Iné majú stále dýchaciu trubicu, ktorá sa môže pretiahnuť až k vodnému povrchu.

 

Krab pustovník

 

Rak pustovník

Kraby pustovníci sú skutočne veľmi roztomilí – pokiaľ ich nevidíte nahých a bez škrupín. Sú tiež super zaujímavé. Vedeli ste, že pustovnícke kraby žijú v obrovských organizovaných kolóniách a navzájom sa ovplyvňujú? Niektoré z týchto interakcií zahŕňajú vzájomné boje o  mušle.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button