PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Artróza psov :10 potravín, ktoré môžu psom pomôcť

Artróza psov .K strave vášho psa môže byť pridaných veľa prírodných potravín a doplnkov, ktoré môžu zmierniť bolesť artrózy. 12. októbra je Svetový deň artrózy, preto je vhodný čas hovoriť o tejto chorobe , ktorá postihuje ako ľudí tak aj psy po celý rok.


10 potravín a doplnkov, ktoré môžu psom pomôcť s bolestivou artrózov


 

Strava sa stáva obzvlášť dôležitou pre psy s artrózov, pretože nadmerný telesný tuk im spôsobuje ešte väčšie nepohodlie. . Pomôcť môže mierne cvičenie, masáž, lieky ale aj potraviny. Poraďte sa so svojím veterinárom o všetkých týchto možnostiach skôr, ako urobíte akékoľvek zmeny v stravovaní alebo životnom štýle, a vytvorte plán, ktorý bude pracovať pre vás a vášho psa.K strave vášho psa môže byť pridaných veľa prírodných potravín a doplnkov, ktoré môžu zmierniť bolesť artrózy. 12. októbra je Svetový deň artrózy, preto je vhodný čas hovoriť o tejto chorobe , ktorá postihuje ako ľudí tak aj psy po celý rok. 

Tu je desať prírodných potravín a doplnkov, ktoré môžu pôsobiť ako liečivá proti artróze u psov.

1. Sladké zemiaky

sladke zemiaky Artróza psov

Sladké zemiaky majú vysoký obsah beta-karoténu, ktorý pomáha pri boji proti zápalom. Obsahujú tiež aminokyseliny, pomáhajú pri budovaní svalov, ktoré mohli začať miznúť v starobe a nedostatkom pohybu v dôsledku artrózy.

Aminokyseliny zvyšujú antioxidačnú aktivitu v tele, ktorá bojuje proti poškodeniu buniek, čo prispieva k mnohým zlepšeniam zdravia vášho psa .

2. Rybí olej

rybi olej Artróza psov

Artróza psov. Rybí olej je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré pôsobia ako protizápalové látky a zvyšujú pohyblivosť kĺbov. Môže tiež pridávať kalórie do stravy vášho psa, takže sa uistite, že je v rovnováhe s inými zdrojmi kalórií, aby nedošlo k škodlivému prírastku na váhe.Lososový olej 100% pes 

Lososový olej 100% pes

Rybí olej má pre telo vášho psa mnoho ďalších výhod, čo je bonus. Mnoho majiteľov ho používa na udržanie zdravej pokožky a srsti svojho psa.Dbajte však na to, aby ste sa vyhli oleju z tresky, pretože je má vysoký obsah vitamínov A a D.Artróza psov.

Geloren dog žúvacie gelové tablety 90 tbl

Geloren dog žvýkací gelové tablety 90 tbl

3. Kurkuma

kurkuma Artróza psov
Kurkuma obsahuje protizápalové zlúčeniny, ktoré znižujú bolesť a stuhnutosť.Svojimi antioxidačnými vlastnosťami spomaľuje poškodenie buniek , elyminuje enzýmy, o ktorých je známe, že spôsobujú opuch a bolesť.Artróza psov.

4. Glukozamín a chondroitín sulfát

Glukozamín-a-chondroitín-sulfát
Glukozamín je zlúčenina cukru a aminokyseliny a prirodzene sa v tele vytvára. Získava sa z mäkkýšov a používa sa pri výrobe lubrikantov na kĺbi a tlmení nárazov pre zdravú chrupavku a kĺby.Tieto doplnky pomáhajú telu opraviť chrupavku a chránia ju pred poškodením.


 

5. Zázvor – Artróza psov

zázvor Artróza psov
Pôsobí ako protizápalová látka, ktorá môže zmierňovať bolesť.Obsahuje gingerol, ktorý sa ukázal v laboratórnych testochako učínna zbraň na zmiernenie bolesti spojenej s artrózov zabránením zápalov a deštrukcie kĺbov.Artróza psov.

Plerasan V sirup 120ml 

 je veterinárny prípravok na posilnenie imunitného systému a vitality psa. Obsahuje účinnou zložku beta-(1,3/1,6)-D-glukan. PLERASAN® , sirup je vhodný pre zvieratá  na ochranu pred infekciu, pri zvýšenej fyzickej záťaži, stresových vplyvoch a celkovej únave organizmu. Artróza psov.

Plerasan V sirup 120ml

6. Lucerna siata

Alfalfa. Artróza psov
Lucerna siata obsahuje antioxidanty, ktoré bránia poškodeniu buniek, ktoré môžu prispieť k degradácii kĺbov. Má tiež protizápalové vlastnosti, ktoré znižujú opuch a bolesť. Je bohatá na bielkoviny, výživné látky a vitamíny a má pre vášho psa veľa ďalších zdravotných výhod .

7. Papaya- Artróza psov

Papaya  Artróza psov
Rovnako ako mnoho druhov ovocia má papája antioxidačné vlastnosti, ktoré zabraňujú poškodeniu buniek, a vysoký obsah vitamínu C. Výhodou je, že majú nižšiu hladinu kyseliny citrónovej ako iné plody, a preto su ľahšie stráviteľné.Podobne vlastnosti má aj mango ktoré tiež môže vášmu psovi pomôcť pri artróze. Artróza psov.

Alavis 5 pre psov a mačky 90 tbl

ALAVIS 5 vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny, pomáha pri pohybových problémoch u psov a mačiek.

Alavis 5 pre psov a mačky 90 tbl

8. Čučoriedky – Artróza psov

čučoriedky Artróza psov
Čučoriedky sú najsilnejším antioxidačným ovocím a sú vynikajúce na boj proti zápalom a iným chorobám, ako je napríkad rakovina. Sú tiež dobrým zdrojom vitamínu C. Okrem toho kremík v čučoriedkach pomáha posilňovať kosti a spojivové tkanivo v kĺboch.Artróza psov .

9. Zeler – Artróza psov

zeler Artróza psov
Zeler je protizápalový liek s nízkym obsahom kalórií, ktorý pomáha udržiavať hmotnosť a zabraňuje ďalšiemu namáhaniu kĺbov. Tiež obsahuje antioxidanty a vlákninu, ktorá je dôležitá v boji proti obezite a osteoporóze, ktorá môže zhoršiť artrózu u vášho psa. Aminokyseliny, vápnik a vitamíny, ktoré obsahuje, pomáhajú udržiavať kosti a kĺby silné. Artróza psov.

Veľké plemená psov : Top 10 veľké psy na svete

Canina Calcium citrat– pre rýchle dodanie vapníka , hlavné pre mladé, rýchlo rastúce psy , trpiacími rastnucími problémami, ako aj pre starnúce psy , trpiace bolesťou klbov.Artróza psov.

Canina Calcium citrat

 

10. Kokosový olej – Artróza psov

kokosovy olej Artróza psov
Kokos je protizápalový prostriedok, ktorý pomáha mazať kĺby. Obsahuje cenné mastné kyseliny a bojuje proti vírusovým, bakteriálnym a hubovým infekciám, ktoré prispievajú k bolesti pri artróze.


 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button