PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Kedy pes prezubuje – Psie zuby od šteniatka po psa seniora

Kedy pes prezubuje – Sprievodca psích zubov od šteniatka po psa seniora . Dnes sa poďme pozrieť na zuby psa a na to ako sa menia počas starnutia . Podrobný sprievodca zubov psa . Poďme sa pozrieť na chrup psa ,na to ako sa dá určiť vek psa podľa zubov .V akom veku nastáva vypadávanie zubov u psa ? Ako sa starať o zuby psa aby ste sa vyhli trhaniu zubov u psa . Trhanie zubov u psa stojí nie malé peniaze .Proces rastu zubov u psa je podobný ako u detí hlavne v tom že aj psy majú mliečne zuby . Zostavili sme vám presnú časovú os aby ste presne vedeli čo a v akom veku môžete očakávať od zubov vášho psa .

 

kedy pes prezubuje

2. až 4. týždeň : Kedy pes prezubuje ?

Šteniatko je stále s matkou , začínajú sa mu otvárať oči a rastú prvé mliečne zuby psa . Šteniatko stále dojčí .

 

5. až 6. týždeň:

V tomto veku by už šteniatko malo mať všetky mliečne zuby . Psy majú zvyčajne 28 mliečnych zubov . V tomto veku sa tiež môžu šteniatka pomaly odstavovať od materského mlieka a učia sa na jesť vlhké a mäkké krmivo pre šteniatka. Najväčší pes na svete

 

12. až 16. týždeň Kedy pes prezubuje

 

kedy pes prezubuje

Šteniatka už sú dosť veľké na to aby ste si ich mohli zobrať so sebou domov . Kedy pes prezubuje ? V tomto čase sa mliečne zuby šteniatka menia na trvalé zuby dospelého psa .Tento proces je pre psíky veľmi bolestivý . V tomto období prezubovania by ste mali dať svojmu psíkovi hračku na žuvanie .Tiež môžete ísť za veterinárom a on môže skontrolovať ústa vášho psa a zhodnotiť či všetko ide ako má .Kedy pes prezubuje.Prečo pes žerie trávu ?

 

Kedy pes prezubuje .Tiež je dobre začať so socializáciou vášho psa – kontaktovať šteniatko s inými ľuďmi a zvieratami . Tiež čo sa týka zubov začnite sa dotýkať zubov vášho psa aby si pomaly začal zvykať na ich čistenie .

 

vek psa podla zubov

 

6 mesiacov a staršie:                       Kedy pes prezubuje

Vo veku 6. mesiacov už by šteniatko nemalo mať žiaden mliečny zub a všetky dospelé zuby by mal mať už dorastené . Ak vás zaujíma koľko zubov majú dospelé psy? Je to 42 zubov to je o 10 viac ako ľudia .Ak by ste predsa len spozorovali akékoľvek zvyšky mliečnych zubov v ústach vášho psa kontaktujte veterinára , pravdepodobne bude potrebné ich vytrhnúť . Borderský teriér

 

Príznaky bolesti zubov u psa

 

vypadávanie zubov u psa

Medzi najčastejšie príznaky bolesti zubov u psa patria :

  • pes premýšľa či sa najesť
  • pes žuje pomaly ( prednostne môže žuť len na jednej strane )
  • v poriadku si nechá počúvať srdce ale nepustí vás pozrieť sa do úst

Ako sa starať o zuby psa – Kedy pes prezubuje

Teraz , keď má váš pes úplne zdravý chrup psa .Je potrebné vedieť ako sa starať o zuby psa . Pretože psy si jazykom nevytáčajú z pomedzi zubov zvyšky jedla časom môžu mať smradľavý dych .
Pravidelné čistenie zubov môže zvýšiť vek dožitia vášho psa . Tiež môžete predísť zubným kazom u psa a tiež nemusí mať príznaky bolesti zubov u psa .Kedy pes prezubuje.

Najlepšie zubné pasty pre psa 

 

Ako správne umývať psovi zuby

 

čistenie zubov psovi

 

Začnite jemným vydrhnutím zubov kefkou . Neskôr môžete prejsť na zubnou kefku a zubnú pastu. Zubné kefky by mali byť mäkké a zubná pasta musí byť formulovaná pre psí systém (enzymatická zubná pasta bude pôsobiť mechanicky aj chemicky na zničenie povlaku). Zubná pasta vyrobená pre ľudí môže spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť, ak ju vaše pes prehltne. Zuby je možné vyčistiť aj pastou zo sódy bikarbóny a vody. Zubné kefky pre psa . 

 

 

K dispozícii sú tiež určité potraviny, maškrty a ďalšie výrobky, ktoré znižujú tvorbu zubného povlaku. Hľadajte výrobky, ktoré majú pečať schválenia od Rady pre veterinárne ústne zdravie .Najlepšie ústne vody pre psa na Slovensku .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button