PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Ovocie a zelenina ktorú Psy môžu alebo nemôžu jesť

Ovocie a zelenina ktorú Psy môžu alebo nemôžu jesť . Ovocie a zelenina ktorú Psy môžu alebo nemôžu jesť -Dávanie psíkom zvyšky zo stola je celkom bežná vec u mnohých ľudí . Ale je to zdravé ? Nemôže to psíkom uškodiť ? Poďte sa s nami pozrieť ktoré ovocie a zeleninu pes môže a naopak ktorú nemôže jesť . Kompletný sprievodca ovocím a zeleninou pre psa .

 

Ovocie a zelenina ktorú Psy môžu alebo nemôžu jesť

 

Ovocie a zelenina ktorú Psy môžu alebo nemôžu jesť

 

Aj keď je veľa jedál ktoré sú pre psa dobré niektoré mu môžu veľmi uškodiť a pes môže dokonca zomrieť . Treba si uvedomiť že pes ma iné trávenie ako človek a ako mäsožravec naozaj veľa ovocia a zeleniny v svojom jedálničku nepotrebuje . Tiež si prečítajte Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť 

 

Ovocie ktoré môžu a nemôžu psy jesť

 

 

ovocie ktore pes može a nemôže jesť

 

Môže pes avokádo?

Avokádo : Môže pes avokádo? Nie, psy by nemali jesť avokádo.  Môže pes avokádo? Aj keď môže byť avokádo pre majiteľov psov zdravým občerstvením, nemalo by sa psom podávať vôbec. Jadro, povrch a listy avokáda obsahujú persín, toxín, ktorý u psov často spôsobuje zvracanie a hnačky. Mäsité vnútro plodu nemá toľko persínu ako zvyšok rastliny, ale pre psy je to stále príliš veľa na jedenie. 15 najobľúbenejších plemien bojových psov

 

Môže pes banány?

Banány :Môže pes banány?  Áno, psy môžu jesť banány.  Môže pes banány? S mierou sú banány skvelou nízkokalorickou pochúťkou pre psov. Majú vysoký obsah draslíka, vitamínov, biotínu a vlákniny . Majú nízky obsah cholesterolu a sodíka, ale kvôli vysokému obsahu cukru by mali byť banány podávané ako pochúťka, ktorá by nemala byť súčasťou hlavnej stravy vášho psa.

 

Môže pes čučoriedky?

Čučoriedky : Môže pes čučoriedky? Áno, psy môžu jesť čučoriedky. Môže pes čučoriedky? Čučoriedky sú superpotravinou bohatou na antioxidanty, ktoré zabraňujú poškodeniu buniek u ľudí aj u psov. Sú tiež plné vlákniny a fytochemikálií.

 

Môže pes melón?

Melón: Môže pes melón? Áno, melón je pre psy bezpečný. Môže pes melón? Melón je nabitý živinami, má nízky obsah kalórií a je skvelým zdrojom vody a vlákniny. Má však vysoký obsah cukru, preto by sa mal dávať v malom , najmä u psov s nadváhou alebo cukrovkou. 10 plemien psov s modrými očami

 

 

 

môže pes čerešne Ovocie a zelenina ktorú Psy môžu alebo nemôžu jesť

 

Môže pes čerešne?

Čerešne: Môže pes čerešne? Nie, psy by nemali jesť čerešne. Môže pes čerešne? S výnimkou mäsitej časti okolo semena obsahujú čerešňové rastliny kyanid a sú pre psy toxické. Kyanid narušuje bunkový transport kyslíka, čo znamená, že krvinky vášho psa nemôžu prijímať dostatok kyslíka. Ak váš pes žerie čerešne, dávajte pozor na rozšírené zreničky, ťažkosti s dýchaním a červené ďasná, pretože to môžu byť príznaky otravy kyanidom.

 

Môže pes Brusnice?

Brusnice : Môže pes Brusnice? Áno, brusnice sú pre psov bezpečné. Môže pes Brusnice? Brusnice aj sušené brusnice sú bezpečné na kŕmenie psov v malom množstve. Pri kŕmení brusnicami pre psov je dôležitá striedmosť, ako pri každom jedle , pretože príliš veľa brusníc môže viesť k podráždeniu žalúdka. Dôležitosť psov v našom živote

 

Môže pes uhorky?

Uhorky: Môže pes uhorky? Áno, psy môžu jesť uhorky. Môže pes uhorky? Uhorky sú obzvlášť dobré pre psov s nadváhou, pretože neobsahujú takmer žiadne sacharidy, tuky alebo oleje a môžu dokonca zvýšiť hladinu energie. Obsahujú vitamíny K, C a B1, ako aj draslík , horčík a biotín.

 

môže pes hrozno Ovocie a zelenina ktorú Psy môžu alebo nemôžu jesť

 

Môže pes hrozno ?

Hrozno: Môže pes hrozno ? Nie, psy by nikdy nemali jesť hrozno. Môže pes hrozno ? Hrozno a hrozienka (sušené hrozno) sa ukázali ako veľmi toxické pre psy bez ohľadu na plemeno, pohlavie alebo vek psa. V skutočnosti je hrozno tak toxické, že môže viesť k akútnemu náhlemu zlyhaniu obličiek. Vždy majte na pamäti že hrozno je nebezpečné ovocie pre psov. 5 dôvodov prečo váš pes vyje

 

Môže pes mango ?

Mango : Môže pes mango ?Áno, psy môžu jesť mango. Môže pes mango ? Táto sladká letná pochúťka je nabitá štyrmi rôznymi vitamínmi: A, B6, C a E. Majú tiež draslík a betakarotén aj alfa-karotén. Pamätajte, že ako pri väčšine druhov ovocia, najskôr odstráňte tvrdú šupku , pretože obsahuje malé množstvo kyanidu a môže sa stať nebezpečenstvom zadusenia. Mango má vysoký obsah cukru, preto ho používajte ako príležitostnú pochúťku.

 

Môže pes pomaranče ? 

Pomaranče : Môže pes pomaranče ?  Áno, psy môžu jesť pomaranče. Môže pes pomaranče ?  Pomaranče sú podľa veterinárov v poriadku pre psy, ale nemusia byť fanúšikmi žiadneho silne voňajúceho citrusu. Pomaranče sú vynikajúcim zdrojom vitamínu C, draslíka a vlákniny a v malom množstve môže byť šťavnatá dužina pomaranča chutnou pochúťkou pre vášho psa.

 

Môže pes broskyne ?

Broskyne: Môže pes broskyne ? Áno, broskyne sú pre psov bezpečné. Môže pes broskyne ? Malé množstvo nakrájaných čerstvých alebo mrazených broskýň je skvelým zdrojom vlákniny a vitamínu A a môže dokonca pomôcť v boji proti infekciám, ale rovnako ako čerešne obsahuje pokožka kyanid. Pokiaľ ich ale úplne nakrájate , môžu byť čerstvé broskyne skvelou letnou pochúťkou. Konzervované broskyne vynechajte, pretože zvyčajne obsahujú vysoké množstvo sladkých sirupov.

 

 

 

môže pes jablko Ovocie a zelenina ktorú Psy môžu alebo nemôžu jesť

 

Môže pes jablko?

Jablká :Môže pes jablko? Áno, psy môžu jesť jablká. Môže pes jablko? Jablká sú vynikajúcim zdrojom vitamínov A a C a vlákniny pre vášho psa. Majú nízky obsah bielkovín a tukov, čo z nich robí perfektné občerstvenie pre starších psov. Nezabudnite odstrániť jadierka a jadro. Ako si vybrať správneho psa do života – Návod ako si vybrať

 

Môže pes hrušky?

Hrušky: Môže pes hrušky? Áno, psy môžu jesť hrušky. Môže pes hrušky? Hrušky sú skvelým občerstvením, pretože majú vysoký obsah vitamínov C a K a vlákniny. Navrhuje sa, že konzumácia ovocia môže znížiť riziko mozgovej príhody o 50 percent. Nezabudnite nakrájať hrušky na kúsky s veľkosťou sústa a najskôr odstrániť pokožku a semená, pretože semená obsahujú stopy kyanidu. Konzervované hrušky vynechajte pretože sú so sladkými sirupmi.

 

Môže pes Ananás?

Ananás : Môže pes Ananás? Áno, ananás je pre psy bezpečný. Môže pes Ananás? Niekoľko kúskov ananásu je skvelou sladkou pochúťkou pre psov, pokiaľ sú najskôr odstránené pichľavé vonkajšie šupky a korunky. Tropické ovocie je plné vitamínov, minerálov a vlákniny. Obsahuje tiež bromelaín, enzým, ktorý psom uľahčuje vstrebávanie bielkovín.

 

Môže pes Maliny ?

Maliny : Môže pes Maliny ? Áno, psy môžu jesť maliny. Môže pes Maliny ? Maliny sú v poriadku s mierou. Obsahujú antioxidanty, ktoré sú skvelé pre psov. Majú nízky obsah cukru a kalórií, ale vysoký obsah vlákniny, mangánu a vitamínu C. Maliny sú obzvlášť dobré pre starších psov, pretože majú protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť starnutiu kĺbov. Obsahujú však malé množstvo xylitolu, takže psa obmedzte na menej ako šálku malín naraz.

 

 

môže pes jahody

 

Môže pes Jahody ?

Jahody : Môže pes Jahody ? Áno, psy môžu jesť jahody. Môže pes Jahody ? Jahody sú plné vlákniny a vitamínu C. Spolu s tým obsahujú aj enzým, ktorý môže pomôcť bieliť zuby vášho psa, keď ich konzumuje. Obsahujú cukor, takže ich určite dávajte s mierou.

 

moze pes paradajky Ovocie a zelenina ktorú Psy môžu alebo nemôžu jesť

 

Môže pes Paradajky ?

Paradajky : Môže pes Paradajky ? Nie, psy by sa mali paradajkám vyhýbať.  Môže pes Paradajky ? Zatiaľ čo dozreté plody rastliny rajčiaka sa všeobecne považujú za bezpečné pre psy, zelené časti rastliny obsahujú toxickú látku nazývanú solanín. Aj keď by pes musel zjesť väčšie množstvo rastliny rajčiaka, aby ochorel, je lepšie paradajky vynechať, aby ste boli v bezpečí.

 

Môže pes Vodný melón ?

Vodný melón : Môže pes Vodný melón ? Áno, psy môžu jesť melón. Môže pes Vodný melón ? Je dôležité najskôr odstrániť kôru a semená, pretože môžu spôsobiť upchatie čreva, ale ovocie z melónu je inak pre psov bezpečné. Je plný vitamínu A, B-6 a C, ako aj draslíka. Vodný melón predstavuje 92 percent vody, takže je to skvelý spôsob, ako pomôcť svojmu psovi udržať hydratáciu v horúcich letných dňoch.

 

Zelenina ktorú psy môžu a nemôžu jesť

 

 

zelenina ktorú pes môže a nemôže jesť

 

Môže pes Špargľu ?

Špargľa : Môže pes Špargľu ? Nie, psy by nemali jesť špargľu. Môže pes Špargľu ? Aj keď špargľa nemusí byť pre psy nevyhnutne nebezpečná, nemá zmysel im ju dávať. Je príliš ťažké na konzumáciu v surovom stave a kým ju uvaríte, tak aby bola dostatočne mäkká na to, aby ju psy mohli jesť, špargľa stratí výživné látky, ktoré obsahuje. Ak sa naozaj chcete o zeleninu podeliť, je asi najlepšie nájsť niečo prospešnejšie.

 

Môže pes Brokolicu ?

Brokolica : Môže pes Brokolicu ? Áno, brokolica je pre psov bezpečná vo veľmi malom množstve a najlepšie sa k nej podáva občasná pochúťka. Môže pes Brokolicu ? Má vysoký obsah vlákniny a vitamínu C a nízky obsah tuku. Avšak ružičky brokolice obsahujú izotiokyanáty, ktoré môžu u niektorých psov spôsobiť mierne až potenciálne závažné podráždenie žalúdka. Ďalej je známe, že stonky brokolice spôsobujú prekážku v pažeráku.

 

Môže pes Ružičkový kel ?

Ružičkový kel : Môže pes Ružičkový kel ? Áno, psy môžu jesť ružičkový kel. Môže pes Ružičkový kel ? Ružičkový kel je nabitý výživnými látkami a antioxidantmi, ktoré sú skvelé tak pre ľudí, ako aj pre psy. Neprekrmujte psov , pretože môžu spôsobiť veľa plynu.

 

moze pes mrkvu Ovocie a zelenina ktorú Psy môžu alebo nemôžu jesť

 

Môže pes mrkvu?

Mrkva : Môže pes mrkvu? Áno, psy môžu jesť mrkvu. Môže pes mrkvu? Mrkva je vynikajúce nízkokalorické občerstvenie s vysokým obsahom vlákniny a betakaroténu, ktorý produkuje vitamín A. Plus, chrumkanie na tejto oranžovej zelenine je skvelé pre zuby vášho psa .

 

Môže pes Zeler?

Zeler : Môže pes Zeler? Áno, zeler je pre psy bezpečný. Môže pes Zeler? Okrem vitamínov A, B a C obsahuje toto chrumkavé zelené občerstvenie živiny potrebné na podporu zdravého srdca a dokonca na boj proti rakovine. Ako by to nestačilo, je známe, že zeler osviežuje aj psí dych.

 

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Môže pes Zelene fazule?

Zelené fazule :  Môže pes Zelene fazule? Áno, psy môžu jesť zelené fazuľky.  Môže pes Zelene fazule? Nasekané, dusené, surové alebo konzervované – všetky druhy zelených bôbov sú pre psov bezpečné, pokiaľ sú obyčajné. Zelené fazuľky sú plné dôležitých vitamínov a minerálov a sú tiež plné vlákniny a nízko kalorické. Ak kŕmite svojho psa konzervovanými zelenými fazuľkami, rozhodnite sa pre výrobky s nízkym alebo žiadnym obsahom soli.

 

 

moze pes huby

 

Môže pes Huby?

Huby : Môže pes Huby? Nie, psy by sa mali hubám vyhýbať. Môže pes Huby? Lesné huby môžu byť pre psy toxické. O 50 až 100 z 50 000 druhov húb na celom svete je známe, že sú toxické, jedovaté a skutočne môžu otráviť vášho psa alebo dokonca viesť k smrti.

 

moze pes cibulu

 

Môže pes Cibuľu?

Cibuľa :  Môže pes Cibuľu? Nie, psy by nikdy nemali jesť cibuľu. Môže pes Cibuľu?  Cibuľa, pór a pažítka sú súčasťou rodiny rastlín nazývaných Allium, ktoré sú jedovaté pre väčšinu domácich miláčikov, najmä mačiek. Konzumácia cibule môže spôsobiť prasknutie červených krviniek vášho psa a môže tiež spôsobiť zvracanie, hnačky, bolesti žalúdka a nevoľnosť. Otrava cibuľou je vážnejšia u japonských plemien psov ako Akita a Shiba Inu, ale všetci psi sú na ňu veľmi náchylní.

 

 

moze pes hrach

 

Môže pes Hrach?

Hrach : Môže pes Hrach? Áno, psy môžu jesť hrášok. Hrachy sú pre psy v poriadku, keď ich občas nájdu v miske. Môže pes Hrach? Hrášok má niekoľko vitamínov, minerálov, je bohatý na bielkoviny a vysoký obsah vlákniny. Môžete kŕmiť svojho psa čerstvým alebo mrazeným hráškom, vyhýbajte sa však konzervovaným hráškom s prídavkom sodíka.

 

Ovocie a zelenina ktorú Psy môžu alebo nemôžu jesť

 

Môže pes Špenát ?

Špenát : Môže pes Špenát ? Áno, psy môžu jesť špenát, ale nie je to jedna z najlepších druhov zeleniny, ktorú by ste chceli zdieľať so svojím psom. Môže pes Špenát ? Špenát obsahuje vysoké množstvo kyseliny šťaveľovej, ktorá blokuje schopnosť tela vstrebávať vápnik a môže viesť k poškodeniu obličiek. Aj keď by váš pes pravdepodobne musel jesť veľmi veľké množstvo špenátu, aby mal tento problém, mohlo by byť najlepšie ísť s inou zeleninou.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button