PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť .Ľudia si psov veľmi obľúbili . So psami zdieľame svoju náladu , srdcia alebo domoví . Určite nie je nič zlé na tom , ak sa s nimi podelíme aj o svoje obľúbené jedlo . No tu nastáva otázka : Ktoré potraviny pes môže a ktoré naopak nemôže ? Mnoho potravín ktoré sú pre ľudí bežne a nemáme problém ich stráviť môžu byť pre psa zlé a spôsobiť mu vážne zdravotné problémy, naopak zasa niektoré jedla môže pes v poriadku jesť . Dokonca im dodávajú potrebné živiny na kĺby , imunitu alebo proti alergiám .

 

potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť

 

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť 1

 

Ale skôr ako začnete dávať pre nás bežné jedlo aj psovi prečítajte si ktoré potraviny pes môže a ktoré potraviny pes nemôže . A majte na pamäti , že aj zdravé jedlo sa nesmie psovi dávať vo veľkom množstve , hlavná strava psa vždy musí byť krmivo pre psy .

Môže pes mandle ?

Mandle :  Môže pes mandle ? Nie, psy by nemali jesť Mandle .  Môže pes mandle ? Mandle nemusia byť nevyhnutne toxické pre psy, ale môžu zablokovať pažerák alebo dokonca roztrhnúť priedušnicu, ak sa úplne nepožujú. Solené orechy sú obzvlášť nebezpečné, pretože môžu zvyšovať zadržiavanie vody, čo je potenciálne smrteľné pre psy náchylné na srdcové choroby.

 

Môže pes chlieb  ?

Chlieb:  Môže pes chlieb  ? Áno, psy môžu jesť chlieb. Môže pes chlieb  ? Malé množstvo obyčajného chleba (bez korenia a určite bez hrozienok) vášmu psíkovi neublíži, ale tiež neprinesie žiadne zdravotné výhody. Domáci chlieb je lepšou voľbou ako kupovaný v obchode, pretože chlieb v obchode zvyčajne obsahuje zbytočné konzervanti, ale je lepšie sa mu úplne vyhnúť.

 

možu psy chlieb

 

Môže pes kešu ?

Kešu:  Môže pes kešu ? Áno, psy môžu jesť kešu. Môže pes kešu ? Kešu orechy sú pre psov v poriadku, ale iba v malom množstve . Majú vápnik, horčík, antioxidanty a bielkoviny, ale aj keď tieto orechy obsahujú menej tuku ako iné, príliš veľké množstvo môže viesť k priberaniu a ďalším stavom súvisiacim s tukom. Niekoľko kešu urobí peknu pochúťkou, ale iba ak su neosolené.

 

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť 2

 

Môže pes syr ?

Syr:  Môže pes syr ? Áno, psy môžu jesť syr v malom až miernom množstve. Môže pes syr ? Pokiaľ váš pes netoleruje laktózu, čo je zriedkavé, ale v prípade psov je to stále možné, môže byť syr skvelým zážitkom. Mnoho druhov syra môže mať vysoký obsah tuku, takže ak už tak psovi dajte syr s nízkym obsahom tuku, ako je tvaroh alebo mozzarella.

 

Môže pes čokoládu ?

Čokoláda: Môže pes čokoládu ?  Nie, psy by nikdy nemali jesť čokoládu. Môže pes čokoládu ?  Toto nie je len legenda. Čokoláda obsahuje toxické látky nazývané metylxantíny, ktoré zastavujú metabolický proces psa. Aj len kúsok čokolády, najmä tmavá, môže spôsobiť hnačky a zvracanie. Veľké množstvo môže spôsobiť záchvaty, nepravidelnú činnosť srdca alebo dokonca smrť. Nemajte čokoládu na prístupnom mieste pre svojho psa. Ak váš pes prehltne čokoládu, kontaktujte čo veterinára .

 

môžu psy čokoládu

 

Môže pes škoricu?

Škorica: Môže pes škoricu? Nie, psy by nemali jesť škoricu.  Môže pes škoricu?  Aj keď škorica nie je pre psy až tak toxická, je asi najlepšie sa jej vyhnúť. Škorica a jej oleje môžu dráždiť vnútro psích úst, takže je nepríjemná a chorá. Môže veľmi znížiť hladinu cukru v krvi psa a môže viesť k hnačkám, zvracaniu, zvýšenému alebo zníženému srdcovému rytmu a dokonca k ochoreniu pečene. Ak ju škorica vdýchne vo forme prášku, môže spôsobiť ťažkosti s dýchaním, kašľom a dusením.

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť 3

Môže pes kokos?

Kokos:  Môže pes kokos? Áno, kokos je pre psy v poriadku. Môže pes kokos? Toto ovocie obsahuje kyselinu laurovú, ktorá môže pomôcť v boji proti baktériám a vírusom. Môže tiež pomôcť pri nepríjemnom zápachu z úst a pri odstraňovaní kožných ochorení, ako sú horúce miesta, alergie na blchy a svrbenie pokožky. Kokosové mlieko a kokosový olej sú bezpečné aj pre psov.

 

Môže pes kukuricu ?

Kukurica: Môže pes kukuricu ? Áno, psy môžu jesť kukuricu. Môže pes kukuricu ? Kukurica je jednou z najbežnejších prísad vo väčšine krmív pre psy. Klas však môže byť pre psa ťažko stráviteľný a môže spôsobiť črevnú blokádu, takže ak dáte psovi kukuricu, uistite sa, že je mimo klasu.

 

potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť

 

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť 4

 

 

Môže pes vajcia?

Vajcia: Môže pes vajcia?  Áno, psy môžu jesť vajcia. Môže pes vajcia? Vajcia sú pre psov bezpečné, pokiaľ sú úplne uvarené. Varené vajcia sú úžasným zdrojom bielkovín a môžu pomôcť pri podráždenom žalúdku. Konzumácia surového vaječného bielka však môže prispieť k nedostatku biotínu, preto vajíčka predtým, ako ich dáte domácemu miláčikovi, uvarte celé.

 

Môže pes ryby ?

Ryby:  Môže pes ryby ?  Áno, psy môžu jesť ryby. Môže pes ryby ?  Ryby obsahujú dobré tuky a aminokyseliny, vďaka čomu váš pes príjemne posilní zdravie. Osobitne prospešné sú losos a sardinky – losos, pretože je nabitý vitamínmi a bielkovinami, a sardinky, pretože majú mäkké a stráviteľné kosti pre extra vápnik. S výnimkou sardiniek určite vyberte všetky drobné kosti, ktoré môžu byť únavné, ale určite nevyhnutné. Nikdy nekŕmte svojho psa nevarenou alebo nedostatočne tepelne upravenou rybou, iba úplne uvarenou a vychladenou, a obmedzte príjem rýb na najviac dvakrát týždenne.

 

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť 5

 

 

Môže pes cesnak ?

Cesnak: Môže pes cesnak ?  Nie, psy by nemali jesť cesnak. Môže pes cesnak ? Rovnako ako cibuľa, pór a pažítka je aj cesnak súčasťou rodiny Allium a je päťkrát toxickejší pre psy ako ostatné rastliny Allium. Cesnak môže u psov spôsobiť anémiu a spôsobiť vedľajšie účinky, ako sú bledé ďasná, zvýšená srdcová frekvencia, slabosť a kolaps. Otrava cesnakom a cibuľou mohla mať oneskorené príznaky, takže ak si myslíte, že váš pes niečo zjedol, sledujte ho niekoľko dní, nielen hneď po konzumácii.

 

potraviny ktore pes nemoze jesť

 

Môže pes šunku ?

Šunka:  Môže pes šunku ?  Áno, psy môžu jesť šunku. Môže pes šunku ?  Šunka je pre psy bezpečná , ale určite nie je pre nich najzdravšia. Šunka má vysoký obsah sodíka a tuku, takže hoci je zdieľanie malého kúska v poriadku, nemalo by to byť nepretržitým zvykom.

 

Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

 

Môže pes med ?

Med :  Môže pes med ? Áno, psy môžu jesť med.  Môže pes med ?  Med je nabitý nespočetnými výživnými látkami, ako sú vitamíny A, B, C, D, E a K, draslík, vápnik, horčík, meď a antioxidanty. Kŕmenie psov malým množstvom medu môže pomôcť pri alergiách, pretože do ich systémov zavádza malé množstvo peľu a zvyšuje imunitu voči alergénom vo vašej oblasti. Okrem konzumácie medu je možné med použiť aj ako prostriedok na lokálne ošetrenie popálenín a povrchových rezov.

 

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť 6

 

 

Môže pes zmrzlinu ?

Zmrzlina: Môže pes zmrzlinu ?  Nie, psy by nemali jesť zmrzlinu. Môže pes zmrzlinu ? Osviežujúca pochúťka, ako je zmrzlina, obsahuje veľa cukru, takže je lepšie sa so svojím psom nepodeliť. Niektorí psi majú tiež neznášanlivosť na laktózu. Ak sa chcete úplne vyhnúť mlieku, skúste kúsky jahôd, malín, jabĺk a ananásov, ktoré môžete dať svojmu psovi ako sladkú a ľadovú pochúťku.

 

môžu psy zmrzlinu

 

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť 7

 

Môže pes makadamové orechy ?

Makadamové orechy:  Môže pes makadamové orechy ?  Nie, psy by nikdy nemali jesť makadamové orechy. Môže pes makadamové orechy ?   Makadamové orechy sú jedny z najjedovatejších jedál pre psov. Makadamové orechy, ktoré sú súčasťou rodiny Orechov , môžu spôsobiť zvracanie, zvýšenú telesnú teplotu, neschopnosť chodiť a letargiu. A čo je ešte horšie, môžu pôsobiť na nervový systém. Nikdy nekŕmte svojho psa makadamovými orechmi.

 

Môže pes mlieko ?

Mlieko: Môže pes mlieko ? Áno, psy môžu piť mlieko.  Môže pes mlieko ?  Buďte však opatrní. Niektoré psy neznášajú laktózu a zle trávia mlieko. Aj keď je pre psy v poriadku, že majú trochu mlieka, majitelia by si mali byť vedomí príznakov intolerancie laktózy a možno by sa mali držať toho dávať svojmu psovi vodu .

 

Môže pes arašidové maslo ?

Arašidové maslo:  Môže pes arašidové maslo ? Áno, arašidové maslo je pre psov v poriadku.  Môže pes arašidové maslo ? Arašidové maslo môže byť vynikajúcim zdrojom bielkovín pre psov. Obsahuje tuky zdravé pre srdce, vitamíny B a E a niacín. Surové, nesolené arašidové maslo je najzdravšou možnosťou. Pozorne si prečítajte štítok, aby ste sa uistili, že arašidové maslo neobsahuje xylitol, náhradu cukru, ktorá môže byť pre psy toxická.

 

môžu psy syr

 

Môže pes arašidy?

Arašidy:  Môže pes arašidy?  Áno, psy môžu jesť arašidy.  Môže pes arašidy? Na rozdiel od mandlí sú arašidy pre psov bezpečné. Sú plné dobrých tukov a bielkovín, ktoré môžu byť pre vášho psa prospešné. Nezabudnite dávať arašidy s mierou, pretože nechcete, aby váš pes prijímal príliš veľa tuku, čo môže viesť k problémom s pankreasou. Vyhýbajte sa tiež soleným arašidom. Príliš veľa soli je pre psov náročné na spracovanie.

 

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť 8

 

 

Môže pes popcorn ?

Popcorn: Môže pes popcorn ?  Áno, psy môžu jesť popcorn.Môže pes popcorn ? Nesolený popcorn je pre vášho psa s mierou v poriadku. Obsahuje riboflavín a tiamín, ktoré obidve podporujú zdravie očí, ako aj malé množstvo železa a bielkovín. Blcha psia príznaky a ako sa jej zbaviť

 

Môže pes bravčové mäso  ?

Bravčové mäso: Môže pes bravčové mäso  ? Áno, psy môžu jesť bravčové mäso. Môže pes bravčové mäso  ?  Bravčové mäso je vysoko stráviteľný proteín nabitý aminokyselinami a obsahuje viac kalórií na kilogram ako iné mäso. U bravčového mäsa môže byť tiež menej pravdepodobné, že spôsobí alergickú reakciu v porovnaní s inými bielkovinami.

 

moze pes kešu

 

Môže pes quinoa ?

Quinoa:  Môže pes quinoa ? Áno, quinoa je pre psy v poriadku. Môže pes quinoa ? Quinoa teraz nájdete v niektorých kvalitných suchých krmivách pre psov. Silný výživový profil quinoa z neho robí zdravú alternatívu ku kukurici, pšenici a sójovým škrobom, ktoré sa často používajú na výrobu granúl.

 

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť 9

 

Môže pes lososa ?

Losos: Môže pes lososa ?Áno, psy môžu jesť lososa.  Môže pes lososa ? Ako už bolo spomenuté vyššie, plne varený losos je vynikajúcim zdrojom bielkovín, dobrých tukov a aminokyselín. Podporuje zdravie kĺbov a mozgu a príjemne podporuje imunitný systém psa. Surový alebo nedostatočne tepelne upravený losos však obsahuje parazity, vďaka ktorým môžu byť psy veľmi choré, čo môže spôsobiť zvracanie, hnačky, dehydratáciu a v krajných prípadoch až smrť. Uistite sa, že ste lososa varili .

 

Môže pes krevety ?

Krevety: Môže pes krevety ?Áno, krevety sú pre psov v poriadku.  Môže pes krevety ?Niekoľko kreviet je pre vášho psa v poriadku, ale iba ak sú úplne uvarené a škrupina (vrátane chvosta, hlavy a nôh) je úplne odstránená. Krevety majú vysoký obsah antioxidantov, vitamínu B-12 a fosforu, ale tiež nízky obsah tukov, kalórií a sacharidov.

 

Môže pes tuniaka ?

Tuniak: Môže pes tuniaka ?Áno, psy môžu jesť tuniaky, ale len v malom množstve. Môže pes tuniaka ?  S mierou je varený, čerstvý tuniak vynikajúcim zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktorý podporuje zdravie srdca a očí. Pokiaľ ide o tuniaka v konzerve, obsahuje malé množstvo ortuti a sodíka, ktorým by sa malo v nadmernom množstve zabrániť. Trochu konzervovaného tuniaka a tuniakovi džús sú sem tam v poriadku – pripravené iba na vode, nie v oleji – pokiaľ neobsahujú korenie.

 

Môže pes moriaka ?

Moriak : Môže pes moriaka ? Áno, psy môžu jesť morky.  Môže pes moriaka ?Moriak je pre psov v poriadku, ale nezabudnite z mäsa odstrániť prebytočný tuk a kožu. Nezabudnite skontrolovať kosti; kosti hydiny sa môžu počas trávenia rozštiepiť a spôsobiť upchatie alebo dokonca slzy v črevách. Akékoľvek mäso s nadmerným obsahom solí, korenín, cibule alebo cesnaku by sa nemalo dávať psovi .

 

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť 10

 

Môže pes zrno ?

Pšenica / zrná: Môže pes zrno ?Áno, psy môžu jesť pšenicu a iné zrná . Môže pes zrno ? V skutočnosti sú zrná ako pšenica a kukurica skvelým zdrojom bielkovín, esenciálnych mastných kyselín a vlákniny. Ak má váš pes určité alergie, mohlo by byť najlepšie vyhnúť sa obilninám, ale to skutočne závisí od vášho psa.

 

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť

 

Môže pes jogurt ?

Jogurt:  Môže pes jogurt ? Áno, jogurt je pre psy v poriadku. Môže pes jogurt ? Obyčajný jogurt je pre psy úplne prijateľné občerstvenie. Niektoré psy však môžu mať problémy s trávením mliečnych výrobkov. Ak ich váš pes dokáže stráviť, aktívne baktérie v jogurte môžu pomôcť posilniť tráviaci systém probiotikami. Obyčajný jogurt je najlepšou voľbou. Vyhnite sa jogurtom s prídavkom cukru a vynechajte všetky jogurty s umelými sladidlami.

Prečo pes hrabe ? A riešenia aby stým prestal .

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button