PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Ako odnaučiť psa štekať – 8 rád odborníka

Ako odnaučiť psa štekať. Štekanie je pre mnohých psov prirodzenou formou komunikácie, ale pre mnohých majiteľov psov môže byť štekanie problémom, najmä ak sa vyskytuje v nevhodných situáciách alebo je príliš hlasné. Ak sa snažíte svojho psa odnaučiť štekať, existuje niekoľko spôsobov, ktoré môžete vyskúšať.

Ako odnaučiť psa štekať

 

Ako odnaučiť psa štekať

Je dôležité si uvedomiť, že tréning psa na odnaučenie štekania môže byť časovo náročný proces a vyžaduje trpezlivosť a konzistentnosť zo strany majiteľa psa. Súčasne sa však môže ukázať, že odnaučenie psa štekať môže byť pre obe strany veľkým prínosom, pretože vám umožní žiť v kľude a bez stresu.

1. Zistite, prečo váš pes šteká

 

Predtým, ako sa pokúsite odnaučiť svojho psa štekať, je dôležité zistiť, prečo šteká. Možno sa šteká, pretože sa cíti ohrozený, unavený, nudiť sa alebo má strach. Ak pochopíte, prečo sa váš pes šteká, môžete ľahšie nájsť riešenie na jeho odnaučenie štekať.

 

2. Trénujte svojho psa na ticho

 

Trénujte svojho psa na ticho

Ak chcete svojho psa odnaučiť štekať, môžete trénovať s ním príkaz „ticho“. Keď váš pes začne štekať, hovorte mu „ticho“ a potom ho odmeňte, keď prestane štekať. Ak sa váš pes naučí, že ticho znamená prestanúť štekať a získa odmenu, postupne bude štekať menej.

 

3. Odmieňajte ticho – Ako odnaučiť psa štekať

 

Odmieňajte ticho - Ako odnaučiť psa štekať

Keď váš pes prestane štekať na príkaz „ticho“, odmeňte ho. Buď môžete použiť pamlsky alebo mu dať pozitívne povzbudenie. Je dôležité odmeniť svojho psa okamžite, aby vedel, čo robil správne a aby sa to naučil opakovať. Postupne zvyšujte náročnosť tréningu, aby váš pes dokázal zostať ticho aj v náročnejších situáciách.

 

4. Ignorujte štekanie

 

Keď váš pes šteká, ignorujte ho. Nevydávajte žiadne zvuky ani nekomunikujte s ním, pretože to môže považovať za pozitívnu pozornosť. Ak sa bude cítiť ignorovaný, môže prestávať štekať, aby získal vašu pozornosť. Tento spôsob však funguje len v prípadoch, keď sa pes šteká z nudy alebo preto, že chce vašu pozornosť.

 

5. Znížte podnety k štekanie – Ako odnaučiť psa štekať

 

Ak váš pes reaguje štekaním na podnety, ako je zvonenie zvonca alebo zvuky z ulice, môžete sa snažiť znížiť tieto podnety. Napríklad, umiestnite zvonček na dvere, ktorý má nižší zvuk, alebo zatvorte okná, aby sa pes necítil ohrozený zvukmi z ulice. To môže pomôcť znižovať počet príležitostí, kedy sa váš pes bude štekať.

 

6. Použite anti-štěkací obojok

Použite anti-štěkací obojok

Existujú anti-štěkací obojky, ktoré sa dajú použiť na odnaučenie psa štekať. Niektoré druhy obojku emitujú vysokofrekvenčný tón, ktorý pes nepočuje, ale ktorý ho odrádza od štekania. Iné obojky môžu mať funkciu vibrácií alebo jemného elektrického impulzu, ale tieto obojky by sa mali používať len po konzultácii s veterinárom a po dôkladnom oboznámení sa s návodmi na používanie. Lovecké psy 15 najlepších plemien psov na lov

 

7. Trénujte svojho psa na uvoľnenie – Ako odnaučiť psa štekať

 

Keď sa váš pes naučí uvoľniť a relaxovať, bude menej pravdepodobné, že bude štekať. Môžete trénovať svojho psa na relaxáciu pomocou techník, ako je hlboké dýchanie alebo masáž. Ak váš pes bude vedieť, ako sa uvoľniť v rôznych situáciách, môže sa cítiť menej ohrozený a bude menej pravdepodobné, že bude štekať. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

 

8. Konzultujte s odborníkom na správanie zvierat

 

Ak váš pes šteká príliš často alebo v nebezpečných situáciách, môže byť užitočné konzultovať s odborníkom na správanie zvierat. Títo odborníci majú skúsenosti s tréningom psov a môžu vám pomôcť nájsť najlepšie riešenie pre vášho psa.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button