PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Lovecké psy 15 najlepších plemien psov na lov

Lovecké psy 15 najlepších plemien psov na lov . Psy určené na lov . Lovecké psy používané na celom svete . Psy určené na lov . Plemená psov . 

Aj keď sú dnes skvelými miláčikmi a spoločníkmi, psy majú oveľa dlhšiu históriu, keď slúžili na užitočnejšie účely. A jedným z najdôležitejších cieľov v celej histórii psov bolo fungovanie ako poľovnícki partneri. Tvrdá pravda je, že keď sú psy správne vycvičené, sú pre svoju atletickosť, čuch a ostrý sluch oveľa odolnejší a schopnejší lovci ako ľudia. Potrebujú iba to, aby sme ich naučili využívať tieto talenty.

V dnešnej dobe je poľovníctvo viac športom ako nevyhnutnosťou – psy sú však stále jedným z najlepších nástrojov, ktoré každý poľovník môže mať k dispozícii. Ide o to, že nie všetky plemená psov sú vhodné na lov. Preto by oddaní poľovníci mali hľadať špecializované plemená určené pre túto úlohu. Preto tu pre vás máme 15 najlepších plemien psov určených na lov.

Americký líščí pes

Americký líščí pes
Lovecké psy .Ako si možno viete predstaviť z ich názvu, americké líščie psy boli chované špeciálne za účelom lovu. Ich dedičstvo, spojené s dlhou históriou lojality a schopností, z nich robí vynikajúcich kandidátov na všetky druhy lovu, stopovania a ďalšieho – aj keď určite vynikajú, v lovení líšiek. Zatiaľ čo pre niektorých môžu vyzerať ako bígli, americkí líščí psy majú tendenciu byť o niečo vyšší a štíhlejší. Starostlivosť o nich je tiež mimoriadne ľahká, pretože vyžadujú len málo a sú skvelými rodinnými psami, pretože vďaka svojmu ľahkému chovaniu sú milí spoločníci pre dospelých i deti. Nenechajte sa však odradiť ich láskavosťou, pokiaľ ide o lov, títo psi môžu byť veľmi prutký.

Americký pitbulteriér

Americký pitbulteriér


Lovecké psy .Mnoho ľudí nevie o pitbulloch to, že jednou z ich pôvodných funkcií bolo slúžiť ako opatrovateľské psy pre rodiny s malými deťmi, pretože môžu byť neuveriteľne milujúci a pozoruhodne lojálni. V skutočnosti, keď sú trénovaní s úctou a láskou, patria k najsladším zvieratám na planéte. Samozrejme, majú tiež povesť pozoruhodne robustného, húževnatého a nebezpečného psa – a preto ich mnoho ľudí používa ako strážnych psov. Vďaka týmto kombinovaným atribútom sa z nich stávajú špičkoví lovci – najmä pre veľkú zver ako je diviak. Medzi svalnatým telom a pozoruhodne silnými čeľusťami sú americkí pitbulteriéri vynikajúcimi športovými zvieratami (opäť so správnym tréningom) a ešte lepšími spoločníkmi.

Bígl

Bígl


Lovecké psy .Trvalý rodinný pes, bígl, má tendenciu byť hravý, zvedavý a roztomilý. Je však dôležité mať na pamäti, že boli tiež pôvodne chované na účely lovu zveri, ako sú líšky, králiky a dokonca aj vtáky a malé jelene. Je tiež potrebné poznamenať, že pokiaľ ide o psy ,sú jedným z najobľúbenejších plemien vo svete a sú ním už roky . Môžu byť tiež dosť inteligentní, čo vedie k mierne ľahkému tréningu pod správnym vedením. To sa hodí hlavne vtedy, keď ho chcete naučiť, ako loviť popri vás, nech už je vaša korisť akákoľvek.

Bladhaund

Bladhaund


Keby bol Sherlock Holmes psom, existuje celkom solídna šanca, že z neho bude Bladhaund- nielen kvôli ich dedičstvu a vzhľadu, ale aj vďaka vynikajúcim vyšetrovacím schopnostiam. Len málo psov na tomto zozname je celkom bystrých ako Bladhaund, pokiaľ ide o sledovanie ich lomu. Maju úžasný čuch , preto ich orgány činné v trestnom konaní tak bežne používajú na hľadanie nezvestných osôb. Ak potrebujete niečo vystopovať , Bladhaund je pes pre vás . Nezaškodí ani to, že ak nemajú za úlohu hľadať, sú pozoruhodne učenlivé a ľahko ovládateľné – takže sú skvelým spoločníkom na love aj doma. Bladhaund pes

Boykin španiel – Lovecké psy 

Boykin španiel


Po pravde povedané, každé plemeno španiel je dobrou voľbou pre dobrého poľovného psa, najmä ak si ho vyberáte k lovu na vtáky. Boykin je jednou z najlepších volieb pre poľovníckeho psa , a to pre ich ľahkú trénovateľnosť aj pre ich úplné a nekompromisné odhodlanie pri love. Toto konkrétne plemeno psov, ktoré pochádza z Južnej Karolíny, je vhodné do krovín a mokradí, takže je ideálne na lov vodných vtákov, ako sú kačice. Čo je ešte lepšie, je to, že mimo loveckého kontextu sú títo psi nanajvýš milujúci , čo z nich robí tiež vynikajúcich domácich miláčikov. Kvôli svojej dlhej srsti však vyžadujú o niečo väčšiu starostlivosť ako napríklad bígl.

Bretónsky španiel – Lovecké psy 

Bretónsky španiel


Bretónsky pes, ktorý sa bežne (a nesprávne) označuje ako španiel, je v skutočnosti skôr príbuzný stavačom – dalo by sa však povedať, že spadajú niekam medzi tieto dve triedy. Aj keď to môže byť neprehľadné, znamená to jednu veľmi dôležitú vec: sú neuveriteľne všestranné, pokiaľ ide o lovecké úlohy. Sú tiež obzvlášť pekní, a pri starostlivosti vyžadujú minimálnu údržbu. Jedna vec, ktorú musíte mať na pamäti, ak uvažujete o tomto plemene je to, že vyžadujú veľa cvičenia a môžu sa stať nepokojnými, ak ho nedostanú.

Retríver zo zálivu Chesapeake

Retríver zo zálivu Chesapeake
Lovecké psy .Retríver zo zálivu Chesapeake sa vyznačuje jedinečným rozdielom, že je jediným psom na našom zozname, ktorý bol chovaný výlučne v Spojených štátoch. Ale ich dedičstvo nie je zďaleka to jediné, pretože sú tiež neuveriteľne atletické a vynikajúce na lov vo vlhkých oblastiach – napríklad v tých, v ktorých nájdete vodné vtáky – sú neúnavní, keď dostanú úlohu. Za zmienku tiež stojí, že ich srsť je nepremokavá. Rovnako ako u iných retrieverov, aj oni sú skvelými spoločníkmi, čo je ďalším bonusom. Retríver zo zálivu Chesapeake: Všetko o plemene

Čierno-trieslový coonhaund

Čierno-trieslový coonhaund Lovecké psy


V skutočnosti existuje niekoľko variácií coonhounda, všetci sú vynikajúcimi poľovníckymi psami. Ak by sme si však mali vybrať obľúbeného, bol by to Čierno-trieslový coonhaund pre ich pozoruhodnú húževnatosť, inteligenciu a nefalšované odhodlanie. Nie sú to, čo by ste mohli nazvať opatrným zvieraťom (pri prenasledovaní prebehnú cez všetko). Majú neuveriteľnú výdrž, čo je žiaduce, ak ste typ lovca, ktorý zostáva odhodlaný celý deň.

Anglický seter – Lovecké psy 

Anglický seter Lovecké psy


Lovecké psy . Aj keď sa rozhodne radia medzi najkrajšie psy na našom zozname, dlhá a luxusná kožušina anglického setra je tiež ich najväčšou nevýhodou, pokiaľ ide o lov – pretože sa môže takmer okamžite zašpiniť a zamotať. Ak vám však starostlivosť o ne nevadí, neexistuje dôvod, prečo by anglický seter nemal byť na vrchole nášho zoznamu poľovníckych psov – najmä ak máte záujem o streľbu na vtáky. Tieto atletické psy boli vyšľachtené, aby sa im darilo v nerovnom teréne, sú divoké, inteligentné a poslušné. A ich temperament mimo lov je sladký a láskavý. Neraz sa im stane, že sa dostanú do neplechy – najmä pokiaľ ide o jedlo – preto je najlepšie, aby ste mali pulty čisté a skrinky zatvorené, keď ich mate v dome. Anglický seter

Nemecký krátkosrstý stavač – Lovecké psy 

Nemecký krátkosrstý stavač Lovecké psy
Lovecké psy .Pre niektorých neexistuje lepší poľovnícky pes ako nemecký krátkosrstý stavač. Tieto psy stelesňujú všetko, čo od športového psa môžete chcieť: atletiku, inteligenciu, odhodlanie, lojalitu, poslušnosť … . Ak im niečo chýba, je to tlačidlo „vypnúť“. Tieto zvieratá potrebujú veľa cvičenia. Nemecký krátkosrstý stavač: Charakteristika plemena

Strážne psy : 10 najlepších plemien psov určených na stráženie

Zlatý retríver – Lovecké psy 

Zlatý retríver Lovecké psy
Zlatý retriever je jedným z najpopulárnejších plemien psov na svete . A to vás môže prinútiť myslieť si, že sú viac spoločenským miláčikom ako pracovitým lovcom. Mýlili by ste sa však. Vždy k dispozícií, s veľkou výdržou a mimoriadnou inteligenciou, sú jedni z najlepších psov, ktorých majú lovci k dispozícii. Ak chcete mať istotu, psa, ktorý sa dá ľahko vycvičiť a dychtivo sa k vám pripojí na akejkoľvek ceste, je to ono.

Írsky seter

Írsky seter Lovecké psy
Rovnako ako ich anglickí kolegovia, aj írsky seter vyžaduje trochu starostlivosti – ak ide o ich srsť . Ale ak to dokážete prekonať, sú popri vás pripravení na lov . Vynikajúci pri aporte – či už je to tenisová loptička alebo bažant – tieto energické zvieratá sú vynaliezavé, inteligentné a rozhodné. Naopak doma sú však známi tým, že sú láskaví.

Teriér Jacka Russella – Lovecké psy 

Teriér Jacka Russella Lovecké psy
Nenechajte sa zmiasť ich malou postavou, Jack Russell teriéri môžu držať krok aj s tými najšportovejšími psami v lome. Ich energetické rezervy sa zdajú byť prakticky nekonečné. Iste, sú obzvlášť dobrou voľbou pri love na malú zver. Ak chcete loviť králiky, mali by ste Jack Russell umiestniť na prvé miesto zoznamu. Nezabúdajte, že ich energické správanie tiež znamená, že môžu byť hrozbou doma, ak nemajú dostatok pohybu. Napriek tomu sú mimoriadne inteligentní a neuveriteľne milujúci. Pokiaľ dokážete obmedziť ich energiu, nebudete týmto plemenom sklamaní – doma ani na love.

Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

Labradorský retríver

Labradorský retríver Lovecké psy

Na prvom mieste v rebríčku popularity . A je na to dobrý dôvod. Sú inteligentné, poslušné, rovnomerné a milujúce (aj keď ide o malé deti). Nezabudnime však na ich prvý účel, o čom svedčí ich meno. Najmä pokiaľ ide o lov vtákov, sú tieto psy výnimočnými spoločníkmi, ktorí zostanú po boku svojho pána v dobrom aj zlom. Vďaka krátkej srsti sa o ne tiež veľmi ľahko stará, pretože nevyžadujú takmer žiadnu starostlivosť. Labradorský retríver: Charakteristika plemena

Weimarský stavač – Lovecké psy 

Weimarský stavač Lovecké psy
Weimaraner má lovecký rodokmeň, bol pôvodne chovaný čiastočne na lov veľkej zveri – dokonca aj predátorov, ako vlkov. Dnešné weimarské stavače sú na tento druh lovu stále dobre vybavené, aj keď vyžadujú veľa disciplíny a cvičenia, pretože títo psi môžu byť veľmi svojvoľní, ak sa s nimi nebude zaobchádzať prísne. Napriek tomu je ich tvrdohlavosť druhoradá oproti ich atletickosti, inteligencii a ďalším schopnostiam. Weimarský stavač: Charakteristika plemena

Podobné články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button