Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Bladhaund pes: Všetko o plemene

Bladhaund pes, známy aj ako svätý Hubertovský pes alebo Bloodhound, je nejväčší pes lovící čichom na svete. Je to plemeno, ktoré vyniká svojou schopnosťou navonokovať stopy aj po niekoľkých dňoch až týždňoch. Jeho čuchové receptory sú až 40-krát citlivejšie ako u ľudí.

 

Bladhaund pes

 

Bladhaund pes

 

Bladhaund pes je zároveň veľmi priateľský a láskavý pes, ktorý sa dobre hodí do rodiny. Je to vynikajúci spoločník pre deti, ale aj pre dospelých. Jeho temperament je pomerne vyrovnaný a nie je príliš náročný na starostlivosť. Avšak, kvôli jeho veľkosti (váži až 54 kg) a aktívnemu pohybu potrebuje dostatok miesta na pohyb a cvičenie.

Ak hľadáte psa s excelentným čuchom a chcete si vychutnať spoločnosť veľkého, láskavého a priateľského psa, Bladhaund pes môže byť tou správnou voľbou pre vás.

 

História Bladhaund pes

 

História Bladhaund pes

 

 

Bladhaund, známy aj ako svätý Hubertov pes alebo Chien de Saint-Hubert, je plemeno psov, ktorého história siaha až do 7. storočia. Prvá chovná línia tohto plemena bola šľachtená v opatství svätého Huberta v Belgicku, kde predkovia tohto plemena chovali veľmi čistokrvne místní mnísi. Druhá línia pochádza z Anglicka.

Bladhaund je najväčší pes lovící čichom na svete a je známy svojou schopnosťou stopovať a barviť. Toto plemeno má vynikajúci nos, ktorým dokáže navonokťajšie stopy. Jeho čuchové receptory sú až 40-krát citlivejšie ako u človeka.

Bladhaund bol pôvodne používaný na lov zveri, ale dnes sa používa aj na vyhľadávanie zločincov a nezvestných osôb. Jeho schopnosť stopovať je neoceniteľná pre políciu a hasičov.

Za zakladateľa plemena sa považuje francúzsky šľachtic François Hubert, ktorý bol veľkým obdivovateľom psov a ich schopností. Jeho vášeň pre psy a lov mu pomohla vytvoriť toto vynikajúce plemeno.

Dnes je Bladhaund populárny po celom svete a je obľúbený nielen pre svoje schopnosti, ale aj pre svoju priateľskú a láskavú povahu.

 

Charakteristika plemena

 

Charakteristika plemena

 

Bloodhound je mohutný pes s vynikajúcim čuchom, ktorý patrí do skupiny honičov. Jeho pôvod siaha až do Belgicka, kde bol vyšľachtený ako stopársky pes. Dnes je to populárny spoločenský pes, ktorý sa využíva aj ako záchranársky pes.

Podľa štandardu FCI má bloodhound výšku v kohútiku od 60 do 69 cm a váži od 36 do 50 kg. Jeho srsť je krátka a hustá, môže byť čierna s pálením, červená alebo pečeňovo hnedá s pálením. Jeho oči sú malé a umiestnené nízko, sú povolené a môžu byť aj hnedé alebo tmavé.

 

Bloodhound má plochú lebku a vyvinutý lalok, ktorý mu dáva charakteristický vzhľad. Jeho koža je prehnane vráskavá, čo mu dáva starobylý vzhľad. Jeho temperament je mierumilovný a oddaný, nikdy nebýva agresívny.

Tento pes je známy svojou pomalosťou, ale aj vytrvalosťou vo vyhľadávaní stôp. Jeho čuchové schopnosti sú neuveriteľné, dokáže navonokovať aj dva týždne starú stopu. Bloodhound je tiež známy pod menom Chien de Saint Hubert alebo St. Hubert Hound, čo je narážka na jeho pôvod ako svatohubertského psa.

Vzhľadom na svoju veľkosť a pomalosť nie je bloodhound vhodný pre každého majiteľa. Potrebuje dostatok pohybu a priestoru, aby sa cítil šťastný a zdravý. Ak hľadáte psa, ktorý bude vašim oddaným spoločníkom a zároveň vynikajúcim stopárom, bloodhound môže byť skvelou voľbou. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Fyzické vlastnosti

 

Fyzické vlastnosti

 

Bladhaund je plemeno psov, ktoré sa vyznačuje svojimi veľkými fyzickými vlastnosťami. Títo psi sú vysokí a majú robustnú postavu. Ich hmotnosť sa pohybuje od 36 kg do 50 kg a výška je v priemere od 63 cm do 69 cm.

Hlava Bladhaunda je veľká a široká s výraznými lícnymi kosťami. Oči sú hlboko zasadené a majú tmavú farbu. Pysky sú mohutné a majú čierne sfarbenie. Ocas je dlhý a silný a má charakteristický zahnutý tvar.

Bladhaund je plemeno psov, ktoré má vynikajúci čuch. Jeho nos je veľmi citlivý a dokáže rozlíšiť rôzne vône. Tento pes má tiež veľmi dobré sluchové schopnosti.

 

Bladhaund je plemeno psov, ktoré má veľmi silné a mohutné končatiny. Tento pes je veľmi rýchly a dokáže prejsť veľké vzdialenosti. Jeho pohyb je veľmi elegantný a graciózny.

Celkovo Bladhaund je veľmi impozantné plemeno psov s vynikajúcimi fyzickými vlastnosťami. Tento pes je vhodný pre majiteľov, ktorí majú dostatok miesta a času na starostlivosť o takéhoto psa.

 

Chov a Výcvik

 

Chov a Výcvik

 

Bloodhound je plemeno, ktoré si vyžaduje osobitnú pozornosť pri chove a výcviku. Je to pes, ktorý je veľmi aktívny a má silný lovecký inštinkt. Preto je dôležité, aby bol od útleho veku dobre socializovaný a vycvičený.

Výcvik Bloodhounda môže byť náročný, pretože sú to veľmi tvrdohlavé psy. Je dôležité, aby majitelia boli pri výcviku trpezliví a dôslední. Je potrebné používať aj pozitívnu motiváciu, pretože Bloodhound je veľmi citlivý pes a môže byť ľahko emocionálne zranený.

Existujú chovateľské stanice, ktoré sa špecializujú na chov Bloodhoundov. Je dôležité vybrať si kvalitného chovateľa, ktorý má skúsenosti s týmto plemenom. Pred kúpou sa odporúča skontrolovať zdravotný stav rodičov a šteniat.

Bloodhound je známy svojou tvrdohlavou povahou a môže byť veľmi tvrdohlavý, ak sa mu niečo nepáči. Preto je dôležité, aby majitelia boli pri výcviku trpezliví a dôslední. Používanie pozitívneho posilňovania môže byť pri výcviku Bloodhounda veľmi účinné.

Výcvik Bloodhounda by mal zahŕňať základnú poslušnosť, socializáciu a stopársky výcvik. Bloodhound je lovecký pes a má skvelý čuch, preto by súčasťou jeho výcviku mal byť aj stopársky výcvik. Je tiež dôležité, aby bol Bloodhound vycvičený na privolanie, pretože môže byť veľmi nezávislý a môže sa ľahko rozísť.

Celkovo je výcvik a chov Bloodhounda náročný, ale pri dostatočnej trpezlivosti a dôslednosti môže byť veľmi úspešný.

Charakter a Temperament

 

Bladhaund je jemný, pokojný, milý a spoločenský pes, ktorý je obzvlášť naviazaný na svojho majiteľa. Znáša iné psy vo výbehu a iné domáce zvieratá. Je skôr rezervovaný a tvrdohlavý. Je citlivý na pochvalu aj pokarhanie. Nikdy nie je agresívny.

Bladhaund je známy aj svojou tvrdohlavosťou a nezávislosťou. Môže byť ťažké ho vycvičiť, pretože má tendenciu robiť si veci po svojom. Je dôležité začať s výcvikom a socializáciou čo najskôr, aby sa predišlo vytvoreniu zlých návykov.

Bladhaund má tiež vynikajúci čuch a často sa používa ako stopársky pes. Má schopnosť sledovať pachy staré až niekoľko dní. Táto schopnosť sa dá využiť na hľadanie stratených ľudí alebo zvierat.

Celkovo je bladhaund pokojný a spoločenský pes, ktorý sa hodí do rodín s deťmi. Pri výcviku je však dôležité mať na pamäti jeho tvrdohlavosť a samostatnosť.

 

Bladhaund ako domáci miláčik

 

Bladhaund, známy aj pod názvom svätohubertský pes, nie je len vynikajúci stopár, ale taktiež sa môže stať skvelým domácim mazlíčkom. Aj napriek svojej veľkosti a robustnej postave, je to veľmi priateľský a láskavý pes, ktorý sa dobre vychádza s celou rodinou, vrátane detí.

Tento pes má veľmi kľudnú a trpezlivú povahu, čo ho robí ideálnym spoločníkom pre ľudí, ktorí hľadajú verného a oddaného domáceho maznáčika. Bladhaund má tiež tendenciu byť veľmi inteligentný a rýchlo sa učí, čo uľahčuje jeho tréning a výchovu.

 

Je dôležité však mať na pamäti, že bladhaund je pôvodne lovecký pes, ktorý má silný lovecký inštinkt. Preto je dôležité ho dostatočne cvičiť a poskytnúť mu dostatok pohybu, aby sa vyhol nežiaducemu správaniu v domácom prostredí. Bladhaund sa tiež môže cítiť trochu neistý v neznámom prostredí, takže jeho majiteľ by mal byť trpezlivý a podporovať ho v jeho adaptácii.

 

Vzhľadom na jeho veľkosť a potrebu dostatku pohybu, je dôležité mať dostatočný priestor pre bladhaunda v dome alebo byte. Je tiež dôležité poskytnúť mu dostatok pozornosti a starostlivosti, vrátane pravidelných prehliadok u veterinára a správnej stravy.

 

V zhrnutí, bladhaund môže byť skvelým domácim mazlíčkom pre rodiny, ktoré majú dostatok priestoru a času na jeho starostlivosť a výchovu. Jeho priateľská a láskavá povaha robí z neho ideálneho spoločníka pre ľudí, ktorí hľadajú verného a oddaného psa.

 

Bladhaund ako lovecký pes

 

Bladhaund, tiež známy ako bloodhound, je mohutný lovecký pes s vynikajúcim čuchom. Patrí do skupiny loveckých pudov, ktoré sú primárne určené na hľadanie a sledovanie zvierat. Bladhaund je špeciálny typ loveckého psa, ktorý sa vyznačuje svojou schopnosťou sledovať stopy zvierat, čo mu umožňuje byť skvelým stopárom. Poľovnícky pes – Top 11 poľovnícky psy

Bladhaund patrí do skupiny honičov a barvárov, ktorí sa používajú na lovenie zvierat. Títo psi sú vynikajúcimi stopármi a majú schopnosť sledovať stopy zvierat aj na veľké vzdialenosti. Ich schopnosť sledovať stopy zvierat sa využíva pri lovení zvierat, ako sú napríklad jeleni, líšky alebo diviaky.

 

Bladhaund je známy svojím vynikajúcim čuchom, ktorý mu umožňuje vycítiť vôňu aj na veľké vzdialenosti. Jeho nos má až 40 krát viac čichových receptorov ako človek. Táto schopnosť mu umožňuje vycítiť aj veľmi slabé vône, čo ho robí vynikajúcim stopárom. Lovecké psy 15 najlepších plemien psov na lov

Bladhaund sa používa aj pri hľadaní záchranných tímov. Jeho vynikajúci čuch mu umožňuje vycítiť vôňu ľudského tela aj pod zemou alebo v troskách budov. Tento pes má tiež vynikajúce zdravie a vytrvalosť, čo mu umožňuje prejsť veľké vzdialenosti rýchlym behom.

Bladhaund je skvelým loveckým psom, ktorý je schopný vycítiť aj veľmi slabé stopy zvierat. Jeho vynikajúci čuch a schopnosť sledovať stopy ho robia jedným z najlepších stopárov na svete.

 

Starostlivosť o bladhaund

 

Bladhaund je pes s krátkou a priliehavou srsťou, ktorá si nevyžaduje častú starostlivosť. Pes však lína dvakrát ročne a počas tohto obdobia ho treba každý deň vyčesávať kefou s mäkkými štetinami. Šampónovanie jej neprekáža ani ju nepoškodzuje.

Okrem toho je dôležité pravidelne kontrolovať a čistiť uši psa, aby sa predišlo infekciám. Odporúča sa tiež čistiť psovi zuby aspoň dvakrát týždenne, aby sa predišlo zubnému kazu a zápalu ďasien.

Kúpanie psa je potrebné len vtedy, keď je veľmi špinavý alebo keď zapácha. Pri kúpaní je dôležité používať šampón určený pre psov a vyhnúť sa kontaktu s očami a ušami. Po kúpaní je potrebné srsť psa starostlivo vysušiť, aby sa predišlo zápalu kože.

Celkovo je starostlivosť o bladhaunda pomerne jednoduchá a nevyžaduje si príliš veľa času a úsilia. Stačí pravidelne kontrolovať a čistiť uši a zuby, čistiť srsť a kúpať psa len podľa potreby.

 

Zdravotné problémy

 

Bladhaund pes je plemeno, ktoré môže trpieť rôznymi zdravotnými problémami. Je dôležité, aby majitelia týchto psov boli oboznámení s týmito problémami a vedeli, ako sa im vyhnúť alebo ich liečiť.

Jedným z najčastejších zdravotných problémov u bladhaundov je problém s krvou. Tento pes má tendenciu mať nízky počet červených krviniek, čo môže spôsobiť anémiu. Anémia môže mať mnoho príčin, ako napríklad výživové nedostatky alebo problémy s kostnou dreňou. Ak majiteľ zistí, že jeho pes má anémiu, mal by sa obrátiť na veterinára, ktorý mu predpíše vhodnú liečbu.

Ďalším zdravotným problémom, ktorý môže trápiť bladhaunda, je strata. Tento pes má silný lovecký pud a môže sa ľahko stratiť, ak sa dostane do lesa alebo na polia. Majitelia by mali byť opatrní a zabezpečiť, aby ich pes nebol schopný utiecť. Existujú rôzne spôsoby, ako zabrániť strate svojho psa, ako napríklad použitie obojku s GPS alebo tréning na poslušnosť.

Všeobecne platí, že bladhaund pes je zdravý a odolný pes, ktorý môže mať len niekoľko zdravotných problémov. Majitelia by mali byť pozorní a sledovať svojho psa, aby zabezpečili jeho zdravie a pohodu.

 

Bladhaund a jeho Čuch

 

Bladhaund, známy aj ako pes svätého Huberta, je najväčší pachový pes na svete. Jeho vynikajúci nos dokáže zachytiť dvojtýždňovú stopu a má až 40-krát viac čuchových receptorov ako človek. Tieto psy sú preto veľmi úspešné pri hľadaní stratených ľudí a zvierat, ako aj pri hľadaní páchateľov.

Jeho srsť je krátka, hustá a dobre chránená pred poveternostnými vplyvmi. Rozoznávané farby sú čierna s pálením, červená alebo pečeňovo hnedá s pálením. Hmotnosť sa pohybuje od 40 do 55 kg a výška v kohútiku je 62 cm u samíc a 68 cm u samcov. Psy na medvede – 10 plemien ktoré vás ochránia proti medveďom

Bladhaund je plemeno z čeľade poľovných psov, ktoré sa nazývajú honiči. Tieto psy sú vynikajúcimi stopármi a majú skvelý čuch. Vďaka svojej veľkosti a sile je však svätohubertský pes schopný loviť aj väčšiu zver, napríklad jelene.

Okrem vynikajúceho čuchu je bladhaund aj veľmi priateľský a láskavý pes. Je vhodný do rodín s deťmi a rád trávi čas s ľuďmi. Ako každý pes však potrebuje dostatok pohybu, trpezlivosti a starostlivosti.

Celkovo je bladhaund úžasný pes s vynikajúcim čuchom a silnými kosťami, ktorý je priateľský k rodine a dokáže byť majstrom stopárom a farbiarom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button