Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Nemecká doga: Všetko o plemene

Nemecká doga, známa aj ako doga, je plemeno psa, ktoré je známe svojou mohutnosťou. Pochádza z Nemecka a považuje sa za jedno z najväčších plemien psov na svete. Napriek svojej veľkosti je nemecká doga známa svojou priateľskou a vernou povahou voči svojmu majiteľovi.

 

Nemecká doga

 

Nemecká doga

 

Nemecká doga má nápadný vzhľad so svojím vysokým a svalnatým rámom a jej srsť môže mať rôzne farby vrátane čiernej, plavej a modrej. Toto plemeno je známe aj svojou miernou povahou, vďaka ktorej je ideálnym spoločníkom pre rodiny s deťmi. Vzhľadom na svoju veľkosť však vyžaduje dostatok priestoru a pohybu, aby zostalo zdravé a šťastné.

Ak uvažujete o tom, že do svojej rodiny pridáte nemeckú dogu, je dôležité urobiť si prieskum a uistiť sa, že tomuto plemenu dokážete poskytnúť potrebnú starostlivosť a pozornosť. Pri správnom výcviku a socializácii môže byť tento nežný obor skvelým prírastkom do každej rodiny.

 

História plemena

 

História plemena

 

Nemecká doga má bohatú históriu, ktorá siaha až do starovekých čias. Podobizne zvierat podobajúcich sa na nemeckú dogu sa objavili už na egyptských pamiatkach v dobách starovekého Egypta. Neskôr sa extrémne veľké psy objavili aj na starogréckych freskách z Tiryns, čiže počas helenistického obdobia.

V Nemecku sa nemecká doga vyvinula v 19. storočí. Bola vyšľachtovaná z rôznych plemien, ako sú Bullenbeisser, Great Dane a Mastiff. Tieto plemená boli vyšľachtované pre svoju silu a odvahu. Toto plemeno bolo používané na lov zveri, ako sú jelene, medvede a vlky.

 

Nemecká doga sa stala obľúbeným plemenom v Nemecku a okolitých krajinách. Jej popularita sa však nezastavila len tam. Aj v Berlíne bola nemecká doga obľúbená a bola často vidieť po uliciach vedľa svojich majiteľov. Medzi fanúšikmi tohto plemena boli aj nemecký kancelár Otto von Bismarck a slávny predvojnový herec Eugeniusz Bodo. Nemecké plemená psov – 8 plemien psov z Nemecka

Dnes sa nemecká doga stala populárnym plemenom po celom svete. Je to veľký, silný a svalnatý pes, ktorý sa stáva obľúbeným nielen pre svoju veľkosť, ale aj pre svoje ochranné a spoločenské vlastnosti.

 

Charakteristika plemena

 

Charakteristika plemena

 

Nemecká doga je obrie plemeno psa, ktoré sa vyznačuje svojou veľkosťou a vzhľadom. Je to jeden z najväčších psov na svete, ktorý môže dosiahnuť výšku až 80 cm a váhu viac ako 50 kg. Plemeno má robustnú postavu s mohutnými svalmi a kosťami.

Hlava Nemeckej dogy je úzka a protiahnutá s veľkými tmavými očami a zaväsenými ušami. Krk je dlhý a elegantný, bez voľnej kože. Chrbát je rovný a silný, svalstvo dobre vyvinuté a kosti pevné.

Nemecká doga sa pohybuje veľmi zväzne a graciózne, s ľahkým krokom a silným odrazom. Je to veľmi aktívne plemeno, ktoré potrebuje veľa pohybu a cvičenia, aby sa udržalo zdravé a šťastné. Veľké plemená psov

 

Charakteristika Nemeckej dogy je veľmi priateľská a citlivá. Je to veľmi oddaný pes, ktorý sa veľmi radi hrá a trávi čas so svojimi majiteľmi. Plemeno je tiež veľmi ochranné voči svojej rodine a majetku, a dokáže byť veľmi odvážny a statočný v prípade potreby. Tipy na starostlivosť o vlasy

Vzhľadom na svoju veľkosť a silu je dôležité, aby majitelia Nemeckej dogy boli schopní kontrolovať svojho psa a poskytovali mu dôkladný výcvik a sociálnu interakciu. Plemeno sa tiež môže stať dominantným a agresívnym, ak nie je správne ovládané a vychovávané.

 

Farby a srsť Nemecká doga

 

Farby a srsť Nemecká doga

 

Nemecká doga má krátku, hustú, lesklú a hladkú srsť. Srsť dogy je priliehajúca a nikdy nie matná. Farba plášťa sa môže líšiť, ale najčastejšie sa vyskytuje v troch základných variantoch: žltá, čierna a modrá. Okrem týchto základných farieb sa nemecká doga môže vyskytovať aj v žíhanom a harlekýn sfarbení.

 

U žltých a žíhaných variant je žiaduca čierna maska tvárovej časti. Srsť harlekýn variantu pozostáva z bielých a čiernych škvŕn rozložených po celom tele. Modrá varianta sa tiež nazýva oceľovo modrá a jej farba je tmavá s modrým odtieňom. Čierna varianta má jednofarebný plášť a je najčastejšie vyskytujúcou sa farbou nemeckej dogy. Krátkosrsté plemená psov : 15 plemien krátkosrstých psov

Nemecká doga má tiež hustú a silnú podsadu, ktorá ju chráni pred chladom. Je dôležité pravidelne čistiť a starostlivo ošetrovať jej srsť, aby bola zdravá a krásna.

 

Povaha a správanie

 

Nemecká doga je známa svojou vyrovnanou a kľudnou povahou. Je to priateľský a láskavý pes, ktorý sa veľmi ľahko socializuje s inými psami aj s ľuďmi. Je veľmi oddaný svojmu majiteľovi a miluje, keď mu venuje pozornosť.

Nemecká doga je tiež známa svojou láskou k deťom. Je to veľmi pokojný pes, ktorý sa veľmi dobre vychádza s deťmi a je veľmi opatrný, keď s nimi trávi čas. Je to vynikajúci spoločník pre rodiny s deťmi.

Pri správnej socializácii a výchove sa nemecká doga stáva veľmi poslušným psom. Je to pes, ktorý sa veľmi ľahko učí a je veľmi ochotný spolupracovať so svojím majiteľom. Veľmi inteligentný pes, ktorý sa dokáže naučiť množstvo trikov a povelov.

Je dôležité si uvedomiť, že nemecká doga je veľký a silný pes, a preto je dôležité mu poskytnúť dostatok fyzickej aktivity a vhodné prostredie. Pes potrebuje veľa miesta na pohyb a je vhodný pre majiteľov s dostatkom priestoru.

Celkovo je nemecká doga skvelý spoločník pre rodiny, ktoré majú dostatok miesta a času na to, aby sa o neho starali a poskytli mu dostatok fyzickej aktivity. Je to pes, ktorý sa veľmi ľahko socializuje a vynikajúco sa vychádza s deťmi.

 

Zdravie a starostlivosť Nemecká doga

 

Zdravie a starostlivosť Nemecká doga

 

Nemecká doga je obrovské plemeno psa, ktoré má tendenciu trpieť niektorými zdravotnými problémami. Preto je dôležité venovať náležitú pozornosť ich zdraviu a starostlivosti.

 

Zdravie

Najbežnejšie zdravotné problémy u nemeckých dog sú súvisiace s pohybovým aparátom a torziou žalúdka. Preto je dôležité, aby majitelia dbali na správnu výživu a cvičenie svojho psa. Nemecká doga by mala byť kŕmená kvalitným krmivom a mala by mať dostatok pohybu, aby sa predišlo obezite a iným zdravotným problémom.

Okrem toho, majitelia by mali pravidelne kontrolovať zdravie svojho psa u veterinára. Nemecká doga by mala byť očkovaná a odčervená a mala by pravidelne dostávať preventívnu starostlivosť, ako napríklad ošetrenie proti kliešťom.

 

Starostlivosť

 

Nemecká doga potrebuje náležitú starostlivosť, aby bola zdravá a šťastná. Je dôležité, aby mala dostatok miesta na pohyb, pretože je to veľké plemeno, ktoré potrebuje veľa miesta. Majitelia by mali zabezpečiť, aby mala svoje vlastné miesto na spanie a odpočinok.

Okrem toho, majitelia by mali venovať pozornosť správnej starostlivosti o srst a kliešte. Nemecká doga má krátku, hustú srst, ktorá vyžaduje pravidelné česanie a kúpanie. Majitelia by mali tiež pravidelne kontrolovať svojho psa na prítomnosť kliešťov a iných parazitov.

Nemecká doga je inteligentné plemeno, ktoré sa ľahko učí a má rada cvičenie. Preto je dôležité, aby majitelia poskytovali svojmu psovi primeraný výcvik a cvičenie. Majitelia by mali tiež zabezpečiť, aby ich pes mal dostatok spoločnosti a pozornosti, pretože sú to veľmi spoločenské psy. 15 najobľúbenejších plemien bojových psov

Všetko však závisí aj od výšky, hmotnosti a veku psa. Majitelia by mali venovať pozornosť týmto faktorom a prispôsobiť starostlivosť a cvičenie svojho psa podľa nich.

Celkovo je nemecká doga náročnejším plemenom, ktoré vyžaduje náležitú starostlivosť a pozornosť. Majitelia by mali byť pripravení venovať svojmu psovi dostatok času a energie, aby mohol byť zdravý a šťastný.

 

Nemecká Doga a Deti

 

Nemecká Doga je známa svojou priateľskosťou a trpezlivosťou voči deťom a preto sa často hodí ako rodinný pes, ktorý si rýchlo získa srdce detí. Avšak, pri interakcii s deťmi je dôležité naučiť psa aj dieťa správnemu správaniu.

Nemecká Doga je veľký pes, a preto by mohol nechtiac dieťa zraziť alebo zraniť. Je dôležité naučiť dieťa, ako sa má správať v prítomnosti psa a ako ho má správne ovládať. Dieťa by malo vedieť, že pes nie je hračka a že ho musí rešpektovať.

Nemecká Doga je veľmi priateľská a milá, ale môže byť aj veľmi ochranná voči svojej rodine. Preto je dôležité naučiť psa, že dieťa je súčasťou rodiny a že ho má chrániť a nie mu ubližovať.

Ak je pes správne vychovaný a naučený, môže byť pre deti veľmi dobrým spoločníkom a priateľom. Nemecká Doga je veľmi vyrovnaný a pokojný pes, ale aj napriek tomu by sa jej mala venovať pozornosť pri výcviku a absolvovať aspoň základnú poslušnosť.

V konečnom dôsledku, Nemecká Doga môže byť pre deti veľmi dobrým spoločníkom, ale je dôležité, aby sa pes a dieťa naučili správne spolu komunikovať a aby boli pod dohľadom dospelých.

 

Nemecká doga v populárnej kultúre

 

Nemecká doga je plemeno psa, ktoré sa objavilo v mnohých filmoch a televíznych programoch. Toto plemeno sa často objavuje v roliach strážcov alebo ochrancov. V tomto oddiele sa pozrieme na niektoré z najznámejších filmov a televíznych programov, kde sa objavila Nemecká doga.

 

Vo Filmoch

 

Nemecká doga sa objavila v mnohých filmoch. Jedným z najznámejších filmov, kde sa objavila Nemecká doga, je film „Turner a Hooch“. V tomto filme hrá Tom Hanks rolu detektíva, ktorý sa musí spojiť s Nemeckou dogou, aby vyriešil prípad vraždy. Nemecká doga v tomto filme hrá dôležitú rolu a je jedným z hlavných charakterov.

Ďalším filmom, kde sa objavila Nemecká doga, je film „The Sandlot“. V tomto filme hrá Nemecká doga rolu strážcu, ktorý chráni hlavných hrdinov pred nebezpečím. Tento film je veľmi populárny medzi fanúšikmi Nemeckých dog.

 

V televíznych programoch

 

Nemecká doga sa tiež objavila v mnohých televíznych programoch. Jedným z najznámejších televíznych programov, kde sa objavila Nemecká doga, je „Scooby Doo“. V tomto televíznom programe sa objavuje Nemecká doga menom „Scooby Doo“. Tento televízny program je veľmi populárny medzi deťmi a je známy svojou zábavou a dobrodružstvami.

Ďalším televíznym programom, kde sa objavila Nemecká doga, je „Marmaduke“. V tomto televíznom programe hrá Nemecká doga rolu hlavného charakteru. Tento televízny program je veľmi populárny medzi fanúšikmi Nemeckých dog a je známy svojou zábavou a humorom.

 

V záverečnom hodnotení, Nemecká doga sa objavila v mnohých filmoch a televíznych programoch. Toto plemeno je často vidieť v roliach strážcov alebo ochrancov a je veľmi populárne medzi fanúšikmi psov.

 

Nemecká doga a lov

 

Nemecká Doga je plemeno psa, ktoré bolo pôvodne vyšľachtené na lov diviakov, medveďov a iných veľkých cicavcov. Toto plemeno má silnú stavbu a je schopné zvládnuť aj náročné podmienky lovu. Nemecká Doga má výborný zrak a čuch, ktoré jej umožňujú efektívne sa orientovať v teréne a nájsť svoju korisť.

Pri lovu diviakov je Nemecká Doga vynikajúcim spoločníkom. Jej silný zmysel pre zodpovednosť a oddanosť ju robí ideálnym psom na lovenie. Okrem toho, že dokáže nájsť a sledovať korisť, je schopná ju aj zastaviť a držať na jednom mieste, kým sa lovcovi podarí prísť na miesto.

Nemecká Doga je tiež veľmi dobrým psom na lov obrovskej zveri. Jej sila a vytrvalosť jej umožňujú zvládnuť aj náročné a nebezpečné podmienky lovu. Okrem toho, že dokáže nájsť a sledovať korisť, je schopná ju aj zastaviť a držať na jednom mieste, kým sa lovcovi podarí prísť na miesto.

Vzhľadom na svoju silu a odvahu je Nemecká Doga tiež ideálnym psom na lov medveďov. Jej veľká sila jej umožňuje zvládnuť aj náročné a nebezpečné podmienky lovu. Okrem toho, že dokáže nájsť a sledovať korisť, je schopná ju aj zastaviť a držať na jednom mieste, kým sa lovcovi podarí prísť na miesto.

Všetky tieto vlastnosti robia z Nemeckej Dogy vynikajúceho spoločníka pre lovcov. Jej sila, vytrvalosť a odvaha ju robia ideálnym psom na lov diviakov, obrovskej zveri a medveďov. Okrem toho, že je schopná nájsť a sledovať korisť, je tiež schopná ju zastaviť a držať na jednom mieste, čo robí z nej vynikajúceho spoločníka pre lovcov.

 

Druhy Nemeckých dog

 

Nemecká doga je obrovské plemeno psa, ktoré sa vyznačuje svojou veľkosťou a silou. Existuje niekoľko druhov nemeckých dog, ktoré sa líšia farbou a veľkosťou.

 

Dánska dogge

Dánska dogge je podobná nemeckej doge, ale má o niečo kratšie nohy a menej hmotnosti. Farba srsti sa môže líšiť od žltej až po striebornú.

 

Šteňatá nemeckej dogy

Šteňatá nemeckej dogy sú roztomilé a hravé, ale zároveň aj veľmi veľké a silné. Je dôležité ich správne vychovávať, aby sa stali poslušnými a priateľskými psami.

 

Anglická doga

Anglická doga je iné veľké plemeno psa, ktoré sa často zamieňa s nemeckou dogou. Anglický mastif je jedným z jeho predkov.

Pinčové a knírači

Pinčové a knírači sú menšie plemená psov, ktoré sú niekedy zamieňané s nemeckou dogou kvôli podobnej farbe srsti. Avšak, ich veľkosť a temperament sú úplne odlišné.

 

Molossoidní psi

Nemecká doga patrí do skupiny molossoidných psov, ktoré sú známe svojou silou a veľkosťou. Tieto psy boli pôvodne používané na boj a lov.

Celkovo, nemecké dogy sú veľké a silné plemená psov, ktoré majú rôzne farby a veľkosti. Ich predkovia boli býkohryzovia, ktorí boli používaní na lov diviakov. Dnes sú nemecké dogy obľúbenými spoločníkmi a strážci domov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button