Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Yorkshirský teriér – Plemeno psa , najobľúbenejší pes do bytu

Yorkshirský teriér je jeden z najmenších terierov a patrí aj na zoznam najmenších psov na svete . Yorkshirský teriér je viac menej okrasný pes a milujúci člen rodiny . Môžu byť trošku agresívnejšie a ostré pretože sú to predsa len teriéry . Vyžadujú väčšiu starostlivosť o srsť ( pravidelne kúpanie a česanie ) . Tiež je to vynikajúci bytový pes – 10 najlepších plemien psov do bytu . No potrebuje každodenne prechádzky .

 

Yorkshirský teriér

 

Je dobrý k deťom aj k starším ľuďom . Vždy sa prispôsobí rodine . Na Slovensku ale aj celkovo na svete sú to obľúbené psy .Šteniatka sa len ťažko zháňajú ale s rastúcim počtom sa to zlepšuje. Sú inteligentné , dobre sa trénujú a poslúchajú . Navyše je to výborný pes k deťom pretože aj oni ich môžu brať na prechádzku a s tak malým psíkom si dobre poradia .

Yorkshirský teriér plemeno psa

 

Yorkshirský teriér plemeno psa

 

Pôvod : Anglicko
Dĺžka života : 13 až 16 rokov
Srsť : dlhá , rovná , jemná ako hodváb , lesklá
Farba srsti : od tylového hrboľa po koreň chvosta oceľovomodrá , ostatné časti tela trieslovo hnedé
Výška : okolo 20 cm
Hmotnosť: do 3,25 kg

História Yorkshirský teriér

 

História Yorkshirský teriér

Yorkshirský teriér pochádza z Yorkshire, grófstva v severnom Anglicku. V polovici 19. storočia prišli pracovníci zo Škótska do Yorkshire pri hľadaní práce a priniesli so sebou niekoľko rôznych druhov teriérov. Chov Yorkshirského teriéra „v zásade dosiahli ľudia – väčšinou pracovníci v továrňach na bavlnu a vlnu . Yorkshirský teriér pochádza z plemien teriérov a to z Paisley teriér , Maltézsky psík a ďalších neznámych .

 

Hypoalergénna srsť 

 

šteniatko

Jemná, rovná a hodvábna srsť  Yorkshirského teriéra je často uvádzaná ako hypoalergénna . V porovnaní s mnohými inými plemenami psov , Yorkshirský teriér toľko nepĺzne . Srsť strácajú len pri kúpaní alebo česaní a to len v malo množstve . Hovorí sa, že srsť yorkšírskeho teriéra vypadne, len keď je kartáčovaná alebo odstrihnutá, alebo sa hovorí, že vôbec nevypadáva . Aj keď ani jedno z týchto tvrdení nesúhlasí s tým, čo o kožušine psov vedia biológovia, veterinári a alergici „si myslia, že skutočne existujú rozdiely v srsti Yorkšíra a iných plemien psov.Tiež si prečítajte Mastné vlasy : 5 domácich liekov . 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button