Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Kyi-Leo pes: Charakteristika plemena

Kyi-Leo pes: Zaujímavé plemeno psa založené v San Franciscu. Kyi-Leo pes je zaujímavé plemeno psa, ktoré bolo založené v San Franciscu v roku 1950. Toto plemeno vzniklo krížením plemien Lhasa Apso a Maltese. Harriet Linn, ktorá stála za vznikom tohto plemena, sa snažila vytvoriť psa, ktorý by mal vynikajúci charakter a bystré myslenie. Kyi-Leo pes je malý, pevne stavaný psík s dlhou, huňatou srsťou a bystrou, priateľskou tvárou. Najčastejšie sfarbenie srsti je čierne a biele, no niekedy sa vyskytujú aj iné farebné kombinácie.

 

Kyi-Leo

 

Kyi-Leo

 

Kyi-Leo bol uznaný ako samostatné plemeno v roku 1972 Americkou asociáciou vzácnych plemien a v roku 1995 bol uznaný aj Americkým registrom domácich zvierat, Inc. Plemeno uznali aj Continental Kennel Club, Dog Registry of America, Inc a National Kennel Club. Kyjsko-leský pes je známy svojou živosťou a rýchlosťou podobnou mačke. Je to pes, ktorý je čulý, hravý, jemný a orientovaný na ľudí a úzko spätý so svojou najbližšou rodinou. Dobre sa znáša s deťmi, pokiaľ je človek stopercentným vodcom psej svorky.

 

História a pôvod

 

História a pôvod

 

Kyi-Leo je plemeno psa, ktoré vzniklo v Kalifornii v 20. storočí. Jeho predkovia boli Ihasa Apso a Maltese, ktorí boli skrížení s Matézskym psíkom. Toto skríženie vytvorilo Kyi-Leo, ktorý bol vyšľachtený ako výborný spoločník pre človeka, ktorý nepotrebuje veľký výbeh alebo záhradu.

Aj keď je Kyi-Leo pomerne novým plemenom, jeho predkovia majú bohatú históriu. Ihasa Apso je starobylé tibetské plemeno, ktoré bolo považované za posvätné. Boli používané ako strážcovia a ochrancovia chrámov a domov. Maltese pochádza z Malty a bol populárny u šľachty v stredoveku. Matézsky psík bol pôvodne používaný na lovenie potkanov a myší.

 

Kyi-Leo je kríženec a nie je uznávaný ako čistokrvné plemeno. Avšak, v snahe zachovať určité vlastnosti a vzhľad, bol použitý line breeding. To znamená, že sa používali iba psi a sučky, ktoré mali určité vlastnosti, aby sa zabezpečilo, že sa tieto vlastnosti prenášajú na potomstvo.

Kyi-Leo je malý pes s dlhým, hladkým a jemným kožušinou. Jeho farba sa môže líšiť od bielych až po čierne a všetky odtiene medzi nimi. Má krátky chvost a malé, trojuholníkové uši.

V súčasnosti sa Kyi-Leo stáva stále populárnejším ako spoločník pre rodiny a jednotlivcov. Jeho priateľská a veselá povaha robí z neho vynikajúceho spoločníka pre deti a starších ľudí. Kyi-Leo si nevyžaduje veľa starostlivosti a je vhodný aj pre byty a menšie domy.

 

Popis

 

Popis

 

Kyi-Leo pes je malý, pevné konštrukcie s dlhým, hustým kožuchom a ostrou, priateľskou tvárou. Tento pes môže dosiahnuť výšku 8-12 palcov a váhu od 9 do 14 libier. Jeho kožuch je zvyčajne čiernobiely, ale môže mať aj iné farebné kombinácie.

Tento pes má hustý kožuch, ktorý vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Jeho uši sú zvyčajne dlhé a visiace, zatiaľ čo chvost je zvyčajne krátky a zahnutý. Jeho hlava je malá a okrúhla s priateľskými očami.

Kyi-Leo pes je známy svojou živou a hravou povahou. Je to dobrý spoločník a dobre sa vychádza s deťmi a inými domácimi zvieratami. Jeho temperament je sladký a nevyžaduje veľa cvičenia.

Celkovo je Kyi-Leo pes skvelým spoločníkom pre tých, ktorí hľadajú malého psa s priateľskou povahou a krásnym kožuchom.

 

Temperament a osobnosť Kyi-Leo

 

Kyi-Leo pes je známy svojou životosťou a kočičou rýchlosťou. Je to varovný, hravý, jemný a zameraný na ľudí pes, ktorý úzko súvisí s jeho najbližšou rodinou. Je veľmi dobrý s deťmi, ak sú ľudia 100% vodcom smečky psa.

Tento pes je veľmi spoločenský a priateľský voči cudzincom, ale môže byť aj dobrým strážcom. Má sklony k byť clownish a má vysokú inteligenciu, čo znamená, že je ľahko trénovateľný.

Kyi-Leo pes je tiež veľmi geniálny v hre, a preto je ideálny pre rodiny s deťmi. Je veľmi živý a má kočičiu rýchlosť, takže sa mu veľmi páči hrať sa a mať zábavu.

Tento pes má tiež veľmi jemnú a láskavú povahu, takže je veľmi príjemný a milý spoločník. Je hypoalergénny, takže je ideálny pre alergikov.

Kyi-Leo pes má tiež veľmi dobré pudy strážcu, takže je dobrým strážnym psom. Má hlasitý hlas a môže byť veľmi ochranný voči svojej rodine.

Celkovo je Kyi-Leo pes veľmi milý a príjemný spoločník, ktorý je ideálny pre rodiny s deťmi a pre ľudí, ktorí majú radi energických a živých psov.

 

Zdravie a starostlivosť Kyi-Leo

 

Zdravie a starostlivosť Kyi-Leo

 

Kyi Leo je plemeno psov, ktoré nepotrebuje mimoriadnu starostlivosť, no aj napriek tomu si vyžaduje určité zdravotné a hygienické opatrenia na udržanie zdravia a pohody.

 

Zdravotné problémy

Kyi Leo môže byť náchylný na niektoré zdravotné problémy, ako napríklad patelárnu luxáciu, pankreatitídu alebo dyspláziu bedrového kĺbu. Je dôležité, aby majiteľ pravidelne navštevoval veterinára a v prípade akýchkoľvek zdravotných problémov sa obrátil na odborníka. Ako často očkovať psa proti besnote

 

Starostlivosť o srsť

Srsť Kyi Lea je dlhá a jemná, preto je dôležité ju pravidelne kefovať, aby sa zabránilo tvorbe uzlov a zmatených chuchvalcov. Odporúča sa používať špeciálne kefy a hrebeňe určené pre dlhú srsť.

 

Hygiena

Kyi Leo by mal byť pravidelne kúpaný, no nie častejšie ako raz za mesiac, aby sa nevysušila jeho koža. Po kúpaní by sa mal dobre osušiť, aby sa zabránilo vzniku ekzémov a kožných problémov. Okrem toho by sa mali pravidelne kontrolovať jeho uši a nechty.

 

Pohybové aktivity

Kyi Leo má potrebu pravidelného pohybu a cvičenia. Odporúča sa minimálne 30 minút denného cvičenia, ktoré môže zahŕňať prechádzky, beh alebo iné aktivity. Okrem toho je dôležité zabezpečiť mu dostatok sociálneho kontaktu s inými psami a ľuďmi. Ako odnaučiť psa skákať – 7 rád na začiatok

 

Strava

Kyi Leo by mal byť kŕmený kvalitnou a vyváženou stravou, ktorá mu poskytne všetky potrebné živiny a vitamíny. Okrem toho by sa malo zabrániť prekrmovaniu, aby sa predišlo obezite a zdravotným problémom súvisiacim s nadváhou. Čo robiť ak pes nechce žrať granule – 10 tipov

Celkovo je Kyi Leo plemeno psov, ktoré si vyžaduje pravidelnú starostlivosť a pozornosť, no s dostatočnou starostlivosťou a zdravou životnou rutinou môže byť skvelým spoločníkom pre každého majiteľa.

 

Tréning a Správanie Kyi-Leo

Kyi-Leo pes je inteligentný a zvedavý pes, ktorý sa ľahko učí nové triky a správanie. Tréning je dôležitý pre Kyi-Leo psov, aby sa uistili, že sú dobre vychovaní a poslúchajú svojho majiteľa.

Obedience tréning je kľúčový pre Kyi-Leo psov, pretože majú sklon byť trochu tvrdohlaví a nezávislí. Tréning by mal byť pozitívny a motivujúci, aby sa zabezpečilo, že pes bude chcieť spolupracovať s majiteľom. Kyi-Leo psi sú zvyčajne veľmi citliví a tvrdý tréning môže viesť k tomu, že sa stiahnu a prestanú sa učiť.

Kyi-Leo psi majú sklon byť veľmi priateľskí a milujúci, ale aj tvrdohlaví a nezávislí. Ich temperament sa môže líšiť od jednotlivca k jednotlivcovi, preto je dôležité, aby majiteľ poznal svojho psa a vedel, ako ho trénovať a správne sa s ním zachádzať.

Kyi-Leo psi majú svoj typický vzhľad a sú často považovaní za výstredných a zaujímavých psov. Ich trademarkom sú ich dlhé a husté vlasy a malé telo. Pri tréningu je dôležité, aby sa majiteľ zameriaval na ich osobitosti a potreby. Vlasové hnojivo šampón: zlepšiť zdravie vlasov

Aj keď Kyi-Leo psi majú sklon byť tvrdohlaví, nie sú nevyhnutne nezvládnuteľní. Majiteľ by mal byť trpezlivý a motivujúci, aby zabezpečil, že pes bude chcieť spolupracovať a učiť sa nové veci. Ak majiteľ má problémy s tréningom, môže sa obrátiť na odborníka na tréning psov, ktorý mu môže poskytnúť pomoc a rady.

Celkovo je tréning a správanie Kyi-Leo psov dôležité pre ich zdravie a šťastie. Majitelia by mali byť informovaní o potrebách svojho psa a zabezpečiť, aby bol správne trénovaný a vychovaný.

 

Životné prostredie a životný štýl

Kyi-Leo pes je malý plemeno psa, ktoré môže byť vhodné pre rodiny s deťmi a pre bytový život. Tento pes je známy svojou priateľskou a hravou povahou, čo z neho robí dobrého spoločníka pre deti. Kyi-Leo pes je schopný prispôsobiť sa rôznym klimatickým podmienkam, ale jeho krátke a jemné srsť môže vyžadovať väčšiu pozornosť v chladnejších oblastiach.

Kyi-Leo pes má priemernú dĺžku života 12 až 15 rokov. Tento pes môže mať tendenciu trpieť separačnou úzkosťou, takže je dôležité ho naučiť byť sám doma už od mladého veku. Kyi-Leo pes sa môže cítiť pohodlne v menších bytoch, ale potrebuje dostatok cvičenia a stimulácie, aby sa zabránilo nudě a deštruktívnemu správaniu.

Kyi-Leo pes môže byť vhodný pre ľudí, ktorí hľadajú malé plemeno psa s priateľskou povahou a nízkou údržbou. Tento pes je vhodný pre ľudí, ktorí sú ochotní poskytnúť mu dostatok cvičenia a pozornosti. Vzhľadom na jeho priateľskú povahu a schopnosť prispôsobiť sa rôznym prostrediam, Kyi-Leo pes môže byť dobrým spoločníkom pre rodiny s deťmi a pre ľudí, ktorí žijú v bytoch.

V závislosti od životného štýlu majiteľa, Kyi-Leo pes môže byť vhodný pre ľudí, ktorí sú často v pohybe alebo pre tých, ktorí trávia veľa času doma. Tento pes môže byť vhodný pre ľudí, ktorí žijú v menej aktívnych oblastiach alebo pre tých, ktorí majú radi vonkajšie aktivity. Vzhľadom na jeho malú veľkosť a priateľskú povahu, Kyi-Leo pes môže byť vhodný pre ľudí, ktorí hľadajú malé plemeno psa, ktoré sa ľahko prispôsobí rôznym životným podmienkam.

 

Adopcia a popularity Kyi-Leo

Kyi-Leo pes, známy aj ako Kyi-Leo alebo Lhasa-Lion Dog, je kríženec Lhasa Apso a maltézskeho psíka. Kyi-Leo pes si v posledných rokoch získal popularitu pre svoju roztomilú a priateľskú povahu. Mnohí ľudia zvažujú adopciu tohto plemena, ale pred prijatím rozhodnutia je dôležité pochopiť povinnosti, ktoré sú spojené s adopciou domáceho zvieraťa.

Adopcia Kyi-Leo pes môže byť obohacujúcou skúsenosťou, ale vyžaduje si veľa záväzkov. Pred adopciou by mal človek zvážiť, či má čas, prostriedky a energiu na to, aby zvieraťu poskytol náležitú starostlivosť a pozornosť. Je tiež dôležité preskúmať plemeno a jeho potreby, aby sa zabezpečilo, že sa hodí do domácnosti.

Z hľadiska obľúbenosti je kyjský pes stále pomerne vzácnym plemenom, ale jeho popularita rastie. Ako kríženec nepatrí do žiadnej konkrétnej skupiny plemien, ale niektoré vlastnosti má spoločné so svojimi rodičovskými plemenami. Lhasa apso patrí do skupiny nešportových plemien, zatiaľ čo maltézsky psík patrí do skupiny toy.

Celkovo môže byť adopcia skvelým rozhodnutím pre správneho človeka alebo rodinu. Je dôležité zvážiť zodpovednosť, ktorá je spojená s vlastníctvom domáceho zvieraťa, a pred rozhodnutím dôkladne preskúmať plemeno. Keďže popularita tohto plemena rastie, je pravdepodobné, že v budúcnosti bude na adopciu k dispozícii viac Kyi-Leo pesov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button