Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Baset pes: Všetko o plemene

Baset pes, známy aj ako Basset Hound, je jedno z najznámejších poľovníckych plemien psov. Tento lovecký pes pochádza z Francúzska a má charakteristickú stavbu tela s krátkymi nohami a zvonivým brechotom. Baset pôsobí mierne lenivo, ale patrí medzi najužitočnejšie poľovné psy, nasadzovaný na lov vo svorke. Ovplýva čulosťou a energiou a podľa pachu prenasleduje zajace, králiky a bažanty aj cez najhustejší porast. V teréne prejavuje rozhodnosť a veľkú vytrvalosť.

 

Baset pes

 

Baset pes

 

Okrem svojich loveckých schopností, je Baset aj skvelým spoločníkom pre rodiny. Má klidnú, laskavú a spokojnú povahu, a preto nie je agresívny ani bázlivý. Baset nie je pes jedného pána a veľmi ochotne bude svoju pozornosť deliť medzi všetkých vo svojej blízkosti. To z neho robí ideálneho rodinného psa. Ak nie ste nadšení turisti, nevadí. Baset si vie leňošenie užiť najmä z výhodnej pozície, kde má prehľad o dianí v domácnosti.

 

Baset má veľkú hlavu s výrazným tylovým hrboľom a s množstvom vrások, ktoré mu dávajú charakteristický melancholický výraz. Prevísajúce horné pysky a uši nízko zavesené sú ďalšie znaky, ktoré ho robia jedinečným. Jeho svalnatý krk s výrazným lalokom a dlhým telesným rámcom robia z Baset pesa, ktorý je jednoducho nemožné prehliadnuť.

 

História a pôvod

 

História a pôvod

 

Baset pes je poľovnícke plemeno psa, ktoré vzniklo koncom 16. storočia vo Francúzsku. Jeho pôvod sa datuje do obdobia, keď boli populárne poľovačky na drobnú zver, ako sú zajace, králiky a bažanty. Baset bol vyšľachtený na lov tejto zveri, a to vďaka svojej schopnosti vycítiť a sledovať stopy a zápachy.

 

Francúzsko a Baset

 

Francúzsko a Baset

 

Baset pes je jedno z najznámejších francúzskych poľovníckych plemien psov. Jeho názov pochádza z francúzskeho slova „bas“, čo znamená nízky. Toto plemeno vzniklo krížením baset artesian normanda so zakrpatenou mutáciou bloodhounda. Francúzske plemená psov – 15 francúzskych plemien psov

 

Baset bol pôvodne vyšľachtený na lov drobnej zveri, a to vďaka svojej schopnosti vycítiť a sledovať stopy a zápachy. Svojou veľkosťou a stavbou tela sa dokáže pohybovať aj v ťažkom teréne, čo z neho robí ideálneho spoločníka pre poľovníkov.

V súčasnosti je baset pes populárnym spoločníkom a často sa využíva aj ako psí terapeut. Jeho priateľská povaha a láskavý charakter robia z neho skvelého spoločníka pre rodiny s deťmi.

 

Charakteristika Plemena Baset

 

Charakteristika Plemena Baset

 

Výška a Hmotnosť

Baset je lovecké plemeno psov, ktorého výška sa pohybuje okolo 33 až 38 centimetrov. Váha tohto psa sa pohybuje od 20 do 29 kilogramov. Baset má veľmi dlhé telo a pôsobí nízkym dojmom. Má krátke a hrubé končatiny a aj labky sú tučné a ťažké. Americký typ Basetovho psa je niečo kompaktnejší a nie je tak mohutný ako anglický typ.

Krátkonohé a Nos

Baset je krátkonohý pes, ktorý má veľmi krátke nohy. Jeho telo je však pomerne dlhé a robustné. Plemeno je vybavené hlbokým a zvonivým brechotom, ktorým upozorňuje na svoju prítomnosť. Jeho nos je veľmi citlivý a dokáže prenasledovať zajace, králiky a bažanty aj cez najhustejší porast.

Baset je vytrvalý a houževnatý lovecký pes, schopný prenasledovať svoju korisť aj niekoľko hodín. Má klidnú, laskavou a spokojenú povahu, není agresivní ani bázlivý. Sú prípustné viaceré zafarbenia srsti, ktorá by nemala byť ani drsná, ani jemná.

 

Všeobecne s ostatnými psami vychádza skvele a ani samce nemajú v povahe útočiť na cudzie samce. Problém by mohol nastať pri iných druhoch domácich maznáčikov – mačiek, hlodavcov, králikov. Krátkosrsté plemená psov : 15 plemien krátkosrstých psov

Povaha a Výchova Baset

 

Povaha a Výchova Baset

 

Spoločník a Poľovnícke Plemeno

 

Baset je plemeno psa, ktoré je známe svojou priateľskou a oddanou povahou. Sú skvelými spoločníkmi pre rodiny s deťmi a inými domácimi zvieratami. Sú však aj poľovnícke plemeno, ktorého pôvod sa datuje až do starovekého Egypta.

Baset je nezávislý pes a jeho ochota poslúchať príkazy je obmedzená. Preto je dôležité, aby bol majiteľ trpezlivý a dôsledný pri jeho výchove. Je potrebné začať s výchovou už v ranom veku, aby sa pes naučil základné príkazy a správanie.

Pri výchove baseta je dôležité používať pozitívne posilňovanie, ako napríklad odmeny za správne správanie. Baset je inteligentný pes a dokáže sa naučiť rôzne triky a povelové slová.

 

Okrem toho, bolo by dobré, ak by sa baset zapojil aj do poslušnosti a agility tréningov, ktoré mu pomôžu zlepšiť jeho poslušnosť a zároveň sa zabaviť.

Výchova baseta je zložitý proces, ale keď sa robí správne, môže byť veľmi odmenou. Baset je skvelý spoločník a poľovnícky pes, ktorý si získa srdce každého svojho majiteľa.

 

FCI Klasifikácia

 

Kód 6/1.3/163

Baset je plemeno psa, ktoré patrí do skupiny FCI 6: Duriče, farbiare a príbuzné plemená. Jeho kód v rámci FCI je 6/1.3/163. Toto plemeno pochádza z Francúzska a bolo pôvodne chované na lov drobných zvierat. Dnes sa však používa najmä ako spoločník.

Podľa FCI je baset nenáročný na výchovu a pohyb. Jeho vzťah k deťom a ostatným zvieratám je veľmi dobrý. Priemerný vek tohto plemena sa pohybuje medzi 11 a 13 rokmi.

Baset je stredne veľký pes s výškou okolo 33 cm pre sučky a 38 cm pre psy. Jeho hmotnosť sa pohybuje medzi 23 a 29 kg. Toto plemeno má veľmi dobrý čuch a je schopné sledovať stopy zvierat aj po niekoľkých hodinách.

V rámci FCI sa baset radí do skupiny Duriče a príbuzné plemená. Tento kód zahŕňa aj iné plemená, ako sú napríklad beagle, bavorský farbiar, dachsbracke a podobne. Tieto plemená majú spoločné určité vlastnosti, ako sú napríklad dobrý čuch, schopnosť sledovať stopy a využitie pri love drobných zvierat.

 

Baset Hound a Lovecký Pes

 

Baset Hound

 

Je lovecké plemeno psa, ktorého pôvod sa datuje do Francúzska. Je to stredne veľký pes s krátkou nohou a silným telom. Baset Hound má veľmi dobrý čuch a bol pôvodne chovaný na lovenie drobných zvierat, ako sú zajace a líšky.

Toto plemeno je vytrvalé a houževnaté a má silný hlas. Baset Hound je známy svojím melodickým hlasom, ktorým upozorňuje svojho pána na prítomnosť koristi. Tieto psy sú veľmi kludné a laskavé, a preto sa dobre hodia ako spoločníci pre rodiny s deťmi.

 

Lovecký Pes

 

Lovecký pes je pes, ktorý bol pôvodne chovaný na lovenie zvierat. Tieto psy boli v minulosti veľmi dôležité pre ľudí, pretože poskytovali potravu a kožušiny. Dnes sú lovecké psy stále populárne, ale hlavne ako spoločníci pre ľudí, ktorí majú radi vonkajší život. Psy s dobrým čuchom Top 10 plemien psov

Lovecké psy majú vynikajúci čuch a sú veľmi vytrvalé. Sú to zvyčajne veľmi inteligentní a poslušní psi, ktorí sa ľahko učia. Preto sú vhodné aj pre ľudí, ktorí sa chcú venovať psím športom.

Lovec

 

Lovec je človek, ktorý sa zaoberá lovením zvierat. Lovci používajú rôzne techniky a nástroje na lovenie zvierat, ako sú napríklad psy, pušky, lapače a pasti. Lovci majú zvyčajne veľké skúsenosti s lovením a sú veľmi zruční. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Lovecké psy sú pre lovca veľmi dôležité, pretože mu pomáhajú nájsť korisť. Lovci si zvyčajne vyberajú plemeno psa podľa toho, aké zvieratá chcú loviť. Baset Hound je vhodný pre lov drobných zvierat, ako sú zajace a líšky.

 

Baset v populárnej kultúre

 

Je plemeno psa, ktoré sa často objavuje v populárnej kultúre. Tento pes má svoje miesto v mnohých filmoch, seriáloch a knihách. V tejto sekcii sa pozrieme na niektoré príklady, ako sa Baset objavuje v populárnej kultúre.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button