PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Psy s dobrým čuchom Top 10 plemien psov

Psy s dobrým čuchom Top 10 plemien psov . Aký dobrý majú psy čuch ? Psy s dobrým čuchom ktoré je dobré poznať . Ako dobre cíti pes ? Pes cíti niekoľko násobne lepšie ako človek . 

10. Jazvečík – Psy s dobrým čuchom

jazvecik

Dodnes obľúbený poľovný pes, vynikajúci jamník, ktorý dobre obstojí aj pri práci na povrchu. Ešte častejšie chovaný ako originálny spoločník.

9. Nemecký krátkosrstý stavač

Nemecký krátkosrstý stavač

Najuniverzálnejší stavač s vynikajúcimi poľovnými vlastnosťami, výborným čuchom, s nadaním na aportovanie a „vystavovanie“, ochotne pracuje na suchu aj vo vode. Inteligentný a učenlivý, priateľský k deťom, maximálne verný. Nemecký krátkosrstý stavač: Charakteristika plemena

8. Anglický špringeršpaniel

Anglický špringeršpaniel

  Jeho poľovné vlohy sú silné a prejavujú sa i v prípade, že je chovaný iba ako rodinný pes. Rád sliedi s nosom pri zemi v akomkoľvek teréne, húštinách, mokradiach a vyhľadáva možnosť k plašeniu zvere na dostrel lovca. Vďaka svojej výške dokáže priniesť i líšku, či väčšieho zajaca. Jeho poľovnú vášeň je potrebné včasným výcvikom usmerňovať a zabezpečiť tak najmä vo voľnej prírode dostatočnú ovládateľnosť.

Žehička na vlasy : Podľa čoho si vybrať

Výchova a výcvik špringeršpaniela obyčajne nie je problematická a môže ju zvládnuť i dôsledný začiatočník. Je to pes, ktorý sa rád a rýchlo učí, je veľmi inteligentný a hravý. Neúnavne aportuje, miluje vodu a pokiaľ je mu dožičený dostatok pohybu, doma je pokojný a disciplinovaný.

7. Americký Black and Tan Coonhound

Coonhound pes

Je príjemným spoločníkom, hodí sa aj na stráženie. Hlavnou prednosťou Amerického Black and Tan Coonhounda je, že je vynikajúcim stopárom. Coonhound sa v krajine pôvodu využíval na zaháňanie medvedíkov čistotných (mývalov) na stromy.

6. Labradorský retriever

Labradorský retriever Psy s dobrým čuchom

Vyšľachtený ako špecialista – aportér, dnes poľovne všestranne upotrebiteľný, nie však tam, kde sa vyžaduje ostrosť. Vodiaci pes pre nevidomých, záchranár, vyhľadávač drog. Čoraz obľúbenejší rodinný pes.

5 najväčších vlkov na svete Najväčší vlk na svete

5. Malinois – Psy s dobrým čuchom

Malinois Psy s dobrým čuchom

Všetky belgické ovčiaky sú aktívne, živé, vytrvalé a odolné psy, schopné pozoruhodných výkonov. Vyznačujú sa vysokou inteligenciou, veľkou učenlivosťou, majú vrodené strážne schopnosti, sú rýchle a neúnavné. K cudzím rudom sú vrodene nedôverčivé, niekedy pôsobia až plachým dojmom, ale vedia aj neohrozene zasiahnuť.Psy s dobrým čuchom Top 10 plemien psov . Malinois

4. Nemecký ovčiak – Psy s dobrým čuchom

nemecky ovciak Psy s dobrým čuchom

Univerzálny pracovný pes, používaný na celom svete v polícii, v armáde a v ďalších ozbrojených zložkách, aj v športovej kynológii.Temperamentný, no pritom ľahko ovládateľný pes, vyrovnaný a odvážny. Nenáročný a prispôsobivý. Veľmi oddaný pánovi aj jeho rodine, znášanlivý voči deťom aj voči domácim zvieratám.

3. Bígl – Psy s dobrým čuchom

bigl Psy s dobrým čuchom

Živý a pohyblivý, nie však nadmerne temperamentný pes. Mimoriadne znášanlivý voči ľuďom aj voči iným psom, pretože odjakživa ho držali vo veľkých svorkách. Priateľský, milý a nenáročný.Porotný pes, používaný prv najmä pri štvaniciach na králiky a zajace. Dnes všestranný pomocník horárov, ešte viac obľúbený ako rodinný pes.

2. Baset – Psy s dobrým čuchom

Baset Psy s dobrým čuchom

Veľmi pokojný, až flegmaticky vyzerajúci pes so zvučným, melodickým brechotom. Zväčša mierny až priateľský, ale aj tvrdohlavý a prejavujúci zreteľnú nechuť k absolútnej poslušnosti.Poľovný pes – farbiar. Dnes sa chová prevažne už iba ako originálny spoločník. Baset pes

1. Bloodhound

Bloodhound Psy s dobrým čuchom

Niekto by možno mylne predpokladal, že slovo „blood“ v názve plemena charakterizuje psov lačných po krvi, ale opak je pravdou. Ide o veľmi pokojné a láskavé psy a obávané „blood“ odkazuje na čistokrvný pôvod psa. Správny význam slova bloodhound je „pes čistej rasy.“ Nejde teda o „psiu beštiu,“ ale o „psieho šľachtica.“ Bloodhound je najlepší pes loviaci nosom. Jeho čuchové schopnosti sú fenomenálne.

Bez problémov dokáže sledovať aj niekoľko dní starú stopu. Jeho výborného čuchu, ktorý je asi 40 krát citlivejší ako ľudský čuch, využívajú nielen poľovníci, ale aj policajti a záchranári pri vyhľadávaní páchateľov, nezvestných alebo ranených osôb. Pre nich je bloodhound neoceniteľným pomocníkom, ktorý skvele odvádza svoju prácu a zachraňuje ľudské životy.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button