Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Mops – Charakteristika plemena

Plemeno psa Mops je jedným z najobľúbenejších spoločníkov v domácnostiach na celom svete. Jeho vzhľad s hlbokými vráskami, plochým ňufákom a veľkými čiernymi očami ho robí jedinečným a nezameniteľným. Mopsi majú mimoriadny zmysel pre humor a každý deň dokážu svojim majiteľom priniesť radosť a smiech.

 

Mops

 

Mops

 

Pokiaľ plánujete mať doma mopsa, mali by ste vedieť, že ide o pomerne nenáročné plemeno. Mopsi sú zvyčajne pokojní a milujú spoločnosť svojich majiteľov. Výchova mopsa nie je náročná, no vyžaduje si dôslednosť a trpezlivosť. Mopsi sú veľmi inteligentní a rýchlo sa učia, no rovnako rýchlo sa aj nudia. Preto je dôležité im poskytovať dostatok zábavy a stimulov, aby boli spokojní a šťastní.

 

História plemena Mops

 

História plemena Mops

 

Mops je plemeno psa s bohatou históriou. Jeho korene siahajú až do starovekej Číny, kde bol vyšľachtený z jemu podobných psov. Toto plemeno bolo vtedy známe ako „Lo-chiang-sze“ alebo „Lo-sze“. Mopslíci boli využívaní na lov a boli výsadou cisárskej Číny.

V 16. storočí sa mopslíci dostali do Európy a stali sa veľmi obľúbenými u šľachty. Kráľovná Viktorie mala tiež svojho mopslíka, ktorý sa volal „Dash“. Mops sa v Európe stal známym aj ako „pekingský palácový psík“.

Mops bol oficiálne uznaný ako plemeno v roku 1881. V tom istom roku bola v Anglicku založená aj prvá plemenná kniha pre mopslíkov.

Dnes je mops populárny po celom svete a je známy svojou vymakanou tvárou, rolovým telom a kučeravým chvostom. Mops je tiež známy svojim hlasným chrápaním, ktoré je spôsobené jeho krátkym nosom.

 

Charakteristiky Mopsa

 

Charakteristiky Mopsa

 

Vzhľad

 

Mops je malé psie plemeno s krátkym a zavalitým telom. Kohútiková výška sa pohybuje od 25 do 30 cm a váha sa obvykle pohybuje od 6 do 8 kg. Mops má krátky a zhrbený krk, krátky a zhrbený chrbát a krátky zavalitý ocas. Jeho charakteristickým znakom je skrátený ňufák s černou maskou a úhorím pruhom. Mops má obvykle hladkú a lesklú srsť, ktorá sa môže vyskytovať v rôznych farbách, ako sú napríklad striebra, krémová alebo čierna. Vlasové hnojivo šampón

 

Povaha

Mops je klidný, šťastný, inteligentný a tvrdohlavý spoločník. Je to veľmi priateľské a oddané plemeno, ktoré sa dobre vychádza s ostatnými psami a deťmi. Mops je veľmi hravý a miluje spoločnosť ľudí. Jeho tvrdohlavosť však môže byť niekedy problémom pri výcviku. Preto je dôležité začať s výcvikom v čo najskoršom veku.

 

Zdravie

Mops je náchylný na niektoré zdravotné problémy, ako sú napríklad alergie a epilepsia. Je tiež dôležité dbať na jeho stravu a cvičenie, aby sa predišlo obezite, ktorá môže spôsobiť ďalšie zdravotné problémy. Zkrácený čenich môže tiež spôsobiť dýchacie ťažkosti a problémy s teplotou tela, preto je dôležité dbať na jeho pohodlie v horúcom počasí. Mops je však celkovo zdravé plemeno, ktoré sa dožíva veku okolo 12 rokov.

 

Starostlivosť o Mopsa

 

Starostlivosť o Mopsa

 

Mops je nenáročný pes, ktorý si však vyžaduje pravidelnú starostlivosť o srst, drápky a celkovú životnú podmienku. V tejto časti sa dozviete, ako sa postarať o vášho mopsa. Mini psy rasy – 18 mini plemien psíkov

 

 

Starostlivosť o srsť

Mops má krátku, lesklú a jemnú srst, ktorá vyžaduje minimálnu starostlivosť. Stačí ho pravidelne kefovať a kúpať len v prípade potreby. Pri častejšom kúpaní môže byť srst suchá a drsná. Pri kefovaní sa odporúča používať mäkkú kefu alebo rukavice na odstraňovanie odumretých chlpov.

Okrem toho je dôležité pravidelne kontrolovať a čistiť uši, oči a zuby, aby sa predišlo infekciám a zubnému kameňu. Pravidelné strihanie drápkov je tiež nevyhnutné. Čínske plemena psov – 17 psov z Číny

 

Výchova a výcvik

Mops je inteligentný a tvrdohlavý pes, ktorý si vyžaduje dôslednú, ale jemnú výchovu. Je dôležité, aby sa výcvik začal v čo najskoršom veku, aby sa zabránilo nežiaducemu správaniu.

Pri výcviku sa odporúča používať pozitívne metódy a odmeny, ako napríklad pamlsky alebo chválu. Mopsi sa ľahko nudia, preto je dôležité trénovať rôzne triky a aktivity, aby sa zabránilo nežiaducemu správaniu.

Výchova mopsa by mala byť založená na láske, trpezlivosti a dôslednosti. Je dôležité, aby sa mops cítil súčasťou rodiny a mal dostatok pohybu a spoločnosti. Krátkosrsté plemená psov : 15 plemien krátkosrstých psov

 

Mops v rodine

 

Mops v rodine

 

Mops je skvelý rodinný pes, ktorý sa dokáže prispôsobiť každému prostrediu. Jeho priateľská a láskavá povaha robí z neho ideálneho spoločníka pre rodiny s deťmi alebo pre osamelých ľudí, ktorí hľadajú verného priateľa.

Mopsi sú veľmi spoločenské plemeno a radi trávia čas so svojimi majiteľmi. Sú to skutoční klauni a zábavníci, ktorí dokážu rozosmiať každého. Ich výrazná tvár s vráskami a plochým nosom je neodolateľná.

Mopsi sú malí psi, ale majú veľké srdce. Sú veľmi oddaní svojim majiteľom a radi sa s nimi hrajú. Sú to skutoční miláčikovia, ktorí dokážu rozveseliť celú rodinu. Pes do bytu : 15 najlepších plemien do bytu

Ak hľadáte spoločníka pre svoju rodinu, mops je skvelou voľbou. Sú to priateľské a láskavé psy, ktoré sa dokážu prispôsobiť každému životnému štýlu. Sú ideálnymi spoločníkmi pre rodiny s deťmi alebo pre osamelých ľudí, ktorí hľadajú verného priateľa.

 

Zaujímavosti o Mopsoch

 

Mopsovia sú zaujímavé plemeno psov, ktoré sa vyznačuje svojou výraznou tvárou a krátkym nosem. Toto plemeno je tiež známe svojím vtipom a humorom, ktorým dokážu rozveseliť svojich majiteľov.

Mopsi sú tiež známi ako klauni medzi psami, pretože radi robia rôzne zábavné grimasy, ktoré dokážu rozosmiať každého. Ich zábavné správanie a schopnosť rozveseliť svojich majiteľov je jednou z vecí, ktoré robia z Mopsov populárne plemeno. Top 10 najmenších plemien psov na svete

Mopsi sú tiež známi tým, že sú jedným z najväčších psích chrápačov. Ich chrápavý zvuk môže byť niekedy veľmi hlasný a rušivý, ale pre mnohých majiteľov je to len ďalšia zaujímavá vlastnosť tohto plemena.

Mopsi sú vzácnym plemenom, ktorého popularita sa v posledných rokoch zvyšuje. Ich malá veľkosť a priateľská povaha robia z Mopsov skvelých spoločníkov pre rodiny s deťmi alebo pre ľudí, ktorí žijú v menších bytoch.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button