PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Top 10 najmenších plemien psov na svete

Psy sú najlepším spoločníkom ľudí a to bez ohľadu na ich veľkosť . Sú lojálni, priateľskí a ľahko sa stanú súčasťou rodiny. Aj keď sú veľké psy veľmi krásne, menšie sú hravé, očarujúce a môžu vás ľahko sprevádzať kamkoľvek idete. Top 10 z najmenších plemien psov na svete.

Najmenší pes na svete

Najmenší pes na svete podľa Guinnessových svetových rekordov bola čivava menom Miracle Milly, ktorá merala iba 9,65 cm v kohútiku, keď bol jej rekord zaznamenaný v roku 2013. Miracle Milly sa narodila v decembri 2011 a vyrástla do veľmi malej veľkosti, čo ju zaradilo na prvé miesto medzi najmenšími psami na svete. Veľkosť psov môže byť výsledkom genetickej mutácie, chovu alebo iných faktorov, a extrémne malé psy ako Miracle Milly sú často považované za vzácne. Pri chove takýchto malých psov je dôležitá zvýšená pozornosť a starostlivosť, pretože ich malá veľkosť môže so sebou prinášať zdravotné výzvy.

Najmenší pes na svete

10. Čivava

Čivava


Čivavi sú veľmi roztomilé a rozkošné, a to ich robí nesmierne populárnymi. Aj keď sú malé, je známe, že majú vo svojich malých telách veľkú odvahu. Môžu mať krátku alebo dlhú srsť v rôznych farbách. Plemeno psa je pomenované od štátu Chihuahua v Mexiku. Najmenší pes na svete.

9. Francúzsky buldoček

9. Francúzsky buldoček Najmenší pes na svete


Francúzsky buldoček je malý a roztomilý pes a má jedinečný vzhľad. Vážia okolo 9 – 12 kg a majú výšku iba 30 cm. Toto plemeno má zaoblenú hruď, krátku srsť, krátku tvár a roztomilé okrúhle uši ako netopier. Hoci sú malé, majú svalnaté telo.

Šteňatá buldočka potrebujú správnu socializáciu a výcvik. Učia sa triky rýchlo a sú veľmi inteligentní. Ak bude trénovaný správnym spôsobom, francúzsky buldoček sa môže ukázať ako vynikajúci bytový pes, pretože veľa nešteká. Títo psi sú tiež hraví, ostražití, milujú a dobre vychádzajú s deťmi.

8. Nemecký špic trpasličí

8. Nemecký špic trpasličí


Nemecký špic trpasličí , tiež známy ako Pome alebo Pom, dostal meno od pomoranského regiónu v Nemecku. Je to jedno z najmenších plemien.Toto plemeno je zvyčajne priateľské, živé a hravé, ale môže byť agresívne v prítomnosti iných psov a bude sa snažiť dokázať kto je tu pán . Nemecký špic

7. Bostonský teriér

7. Bostonský teriér


Bostonský teriér má štvorcový vzhľad a je to malý pes. Majú svalnaté telo. Majú štvorcovú hlavu, širokú hruď a krátky chvost. Tento pes váži iba 4,5 až 11 kg. Je veľmi dôležité začať socializovať šteniatka Bostonského teriéra už v ranom veku. Sú citliví na tón hlasu svojho majiteľa a ľahko sa učia triky. Bostonskí teriéri môžu byť dokonalým rodinným miláčikom, pretože sú veľmi hraví a milí. Avšak, pretože títo psi majú veľmi krátku srsť , bude ich najlepšie držať v interiéri, pretože extrémne poveternostné podmienky pre nich môžu byť škodlivé.

6. Jorkšírsky teriér

6. Jorkšírsky teriér Najmenší pes na svete


Yorkshire teriér je ďalším najmenším psím plemenom, ktoré bolo vyšľachtené v anglickom Yorkshire v 19. storočí na lov potkanov v odevných mlynoch. Nezdá sa, že by si títo psi boli vedomí svojej malej veľkosti a sú vždy pripravení na dobrodružstvo. Majú veľa energie, sú múdre, lojálne a statočné. Yorkshirský teriér je ideálny pre byt, pretože sa s nimi dá žiť aj bez záhrady a sú veľmi aktívne aj v interiéri. Jorkšírsky teriér: Charakteristika plemena

5. Bišon (Bichon Frisé) – Najmenší pes na svete

5. Bišon (Bichon Frisé) najmenších plemien psov na svete najmenši pes na svete
Jedná sa o roztomilé a malé plemeno pochádzajúce zo Španielska. „Bichon Frize“ je španielske slovo, čo znamená „kučeravý pes“. Títo psi sú veľmi priateľskí, veselí, inteligentní a hraví. Majú malé telo s kučeravou bielou a hustou srsťou. Hlava Bišona je zaoblená, chvost je hladký a dlhý. Vyzerajú ako biele pudlíky. Prvá vec, ktorá priťahuje ľudí na Bišonovi, je ich šťastný temperament. Milujú všetkých a sú trpezliví. Tieto psy sú prirodzene sociálne a dajú sa ľahko trénovať. Ľahko sa stanú priateľmi s deťmi a akýmkoľvek iným domácim miláčikom v rodine.Jedno z najmenších plemien psov na svete . Bišon pes

4. Maltézsky psík

4. Maltézsky psík najmenších plemien psov na svete najmenši pes na svete


Maltézsky psík je malé plemeno psov . Pretože títo psi neplznú, sú dobrou voľbou pre ľudí, ktorí majú alergie na psov. Vytrvalosť a trpezlivosť sú potrebné, aby sa správne vycvičili. Maltézsky psík

3. Mops

3. Mops najmenších plemien psov na svete najmenši pes na svete


Mops je roztomilý a malý pes, ktorý má šťastný temperament. Sú známe svojou plochou guľatou tvárou. „Mops“ je latinské slovo, ktoré znamená „päsť“, a sú tak pomenované, pretože ich tvár pripomína ľudskú päsť. Sú veľmi citliví na tón svojho majiteľa, a preto je ľahké ich trénovať.Tiež si prečítajte : 10 najlepších plemien psov vhodných do bytu

Mops – Charakteristika plemena

2. Toy Poodle

2. Toy Poodle najmenších plemien psov na svete najmenši pes na svete
Je to dobrý temperament a krása pudla, vďaka ktorému sú takí slávni. Sú aktívni, verní, inteligentní a ostražití. Od roku 1500 sú vo Francúzsku veľmi slávni. Existujú tri populárne druhy pudlíkov, ktoré sa líšia veľkosťou – miniatúrne, hračky a štandardné. Toy pudel je najmenší a štandardný najväčší.

1. Shih Tzu – Najmenší pes na svete

1. Shih Tzu najmenších plemien psov na svete najmenši pes na svete
Shih Tzu je jedným z najroztomilejších a najpopulárnejších psov na svete. Je tiež jedným z najmenších plemien psov na svete. Hoci ich presný pôvod nie je známy, predpokladá sa, že pochádza z Tibetu . Pitbull – Odsudzovaný pes s veľkým srdcom. Sú ostražití, milujúci a lojálni. Shih Tzu je jedným z najsladších plemien psov, ktoré každý majiteľ rád rozmaznáva s opatrnosťou a láskou.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button