Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Nemecký špic: Popis, Charakteristika a Výchova

Nemecký špic, známy aj ako nemecký špic, je plemeno psa, ktoré existuje už stáročia. Toto plemeno pochádza z Nemecka a používalo sa ako strážny pes, spoločník a dokonca aj poľovný pes. Boli obľúbené u kráľovskej rodiny a aristokracie a ich popularita v priebehu rokov neustále rástla.

 

Nemecký špic

 

Nemecký špic

 

Nemecký špic je malý až stredne veľký pes s hustou, nadýchanou srsťou, ktorá sa dodáva v rôznych farbách. Sú známi svojou ostražitou a inteligentnou povahou, vďaka čomu sa ľahko trénujú a skvele sa učia nové triky. Toto plemeno je tiež veľmi lojálne a láskavé voči svojim majiteľom, čo z nich robí skvelých rodinných miláčikov.

Ak uvažujete o obstaraní nemeckého špicu, je dôležité poznamenať, že na udržanie srsti si vyžaduje pravidelnú úpravu. Potrebujú tiež dostatok pohybu a duševnú stimuláciu, aby boli šťastní a zdraví. Celkovo je Nemecký špic nádherné plemeno, ktoré určite prinesie radosť a spoločnosť do každej domácnosti.

 

História

 

História

 

Nemecký špic má bohatú históriu, ktorá siaha až do doby kamennej. Jeho predkami sú staroveké špice a rašelinové psy (Canis familiaris palustris). Toto plemeno sa vyvinulo v Nemecku a stalo sa jedným z najstarších plemien v strednej Európe.

Od polovice 14. storočia bol nemecký špic v Nemecku známy ako poľnohospodársky pes, strážny pes a sprievodný pes. V domovskej krajine je jeden nemecký špic s piatimi odrodami; v iných častiach sveta sa tieto odrody uznávajú ako samostatné plemená. Nemecké plemená psov – 8 plemien psov z Nemecka

Nemecký špic bol v minulosti veľmi populárny a bol používaný na rôzne účely, vrátane lovu, stráženia a ako spoločník. V súčasnosti je to stále obľúbené plemeno, ktoré sa používa hlavne ako spoločník a rodinný pes.

V Nemecku sa nemecký špic stal národným symbolom a bol použitý ako obraz na rôznych výrobkoch, ako sú napríklad porcelánové figúrky a poštové známky. Tento pes je stále veľmi obľúbený a uznávaný po celom svete pre svoju krásu a inteligenciu.

 

Charakteristika

 

Charakteristika

 

Nemecký špic je skvelý spoločník a rodinný pes. Jeho povaha je hravá, milá a aktívna. Je to pes, ktorý sa rýchlo prispôsobí bytu aj väčšiemu domu. Nemecký špic je veľmi verný a oddaný svojmu majiteľovi. Mini psy rasy – 18 mini plemien psíkov

 

Povaha

Nemecký špic je veľmi inteligentný a rýchlo sa učí. Má vrodenú nedôveru voči cudzím, čo z neho robí vynikajúceho strážcu. Aj najmenší zvuk okamžite hlási brechotom. Nemá túlavé sklony ani príliš vyvinutý poľovný pud. Nemecký špic sa dokáže presadiť aj pri rôznych psích športoch. Najlepšie psy, plemena psov pre prvých majiteľov

 

Vzhľad Nemecký špic

Nemecký špic má kohútikovú výšku od 20 cm až do 49 cm. Jeho hlava je špicatá a má stredne veľké uši, ktoré sú vzpriamené. Oči sú tmavé a oválne. Jeho chvost je dlhý a kudrnatý a nesený nad chrbtom. Jeho srst je hustá a našuchorená. Existuje niekoľko variant farby srsti, ako napríklad čierna, hnedá, biela, oranžová, čierna, modrá, čokoládová, červená, strakatá, biela a krémová.

 

Farba Srsti

Farba srsti nemeckého špica sa môže líšiť v závislosti od toho, akú variantu tohto plemena máte. Tak farba srsti sa môže líšiť od čiernej, hnedé, bielej až po oranžovú, modrú, čokoládovú, červenú a strakatú.

 

Veľkosti

Nemecký špic existuje v niekoľkých veľkostiach, ako napríklad veľký, stredný, malý a trpasličí. Jeho kohútiková výška môže byť od 20 cm až do 49 cm. Pes do bytu : 15 najlepších plemien do bytu

 

Zdravie

Nemecký špic je známe svojou robustnosťou a zdravím. Toto plemeno je pomerne zdravé a má priemernú dĺžku života od 12 do 16 rokov. Avšak, ako u každého psa, aj u nemeckého špica môžu vzniknúť niektoré zdravotné problémy.

Jedným z najčastejších problémov u nemeckého špica je luxácia patel. Tento stav môže byť veľmi bolestivý a môže spôsobiť trvalé poškodenie kĺbu. Je dôležité, aby majiteľ pravidelne monitoroval stav kĺbov svojho psa a v prípade akýchkoľvek podozrení na problémy, konzultoval ich so veterinárom.

Pretože nemecký špic je pomerne malý pes, môže mať niektoré problémy s chrupom. Majitelia by mali venovať pozornosť zubnej hygieny svojho psa a pravidelne čistiť jeho zuby, aby sa predišlo vzniku zubného kameňa a iných zubných problémov.

Celkovo je nemecký špic zdravé plemeno a majitelia by nemali mať veľké obavy o zdravie svojho psa. Avšak, ako u každého zvieraťa, je dôležité, aby sa o neho starali s láskou a pozornosťou, a v prípade akýchkoľvek zdravotných problémov, konzultovali ich so skúseným veterinárom.

 

Výchova a Starostlivosť Nemecký špic

 

Výchova a Starostlivosť Nemecký špic

 

Nemecký špic je veľmi inteligentný a učenlivý pes, ktorý potrebuje pravidelnú a dôslednú výchovu. Najlepšou voľbou je výcvik založený na pozitívnych metódach, ktorý je preložený zábavnými hrami a inými lákavými aktivitami. Práve taká forma výchovy platí na veselého špice najlepšie. Výcvik by mal byť postupný a systematický, aby pes mohol postupne zvládať náročnejšie úlohy.

Nemecký špic potrebuje pravidelnú starostlivosť o srsť. Srsť sa neupravuje strihom, teda majiteľovi odpadajú aj finančne náročné návštevy salónov pre psov. Avšak, srsť vyžaduje pravidelné kefovanie a česanie, aby bola zachovaná jej krása a zdravie. Špicovia majú samočistiacu srsť, ktorá nevyžaduje takmer žiadne kúpanie. Kúpanie by malo byť vykonávané iba v prípade, že je to nevyhnutné.

Dôležitou súčasťou starostlivosti o nemeckého špica je pravidelná kontrola zdravotného stavu. Špicovia sú náchylní k niektorým zdravotným problémom, ako sú napríklad problémy s očami, kožou a kĺbmi. Preto je dôležité pravidelne kontrolovať zdravie psa u veterinára a včas riešiť prípadné problémy.

Nemecký špic je veľmi aktívny pes, ktorý potrebuje pravidelný pohyb a dostatok priestoru na pohyb. Preto je dôležité zaistiť mu dostatok času na prechádzky a hry, aby bol spokojný a zdravý. Pokiaľ pes nemá dostatok pohybu, môže sa stať nepokojným a deštruktívnym.

Celkovo možno povedať, že nemecký špic je zdatný dedinčan a ako taký nie je nijako náročný na starostlivosť. S dostatočnou výchovou a starostlivosťou môže byť skvelým spoločníkom pre celú rodinu.

 

Aktivity a Šport Nemecký špic

 

Aktivity a Šport Nemecký špic

 

Nemecký špic je veľmi temperamentný a aktívny pes, ktorý rád trávi čas vonku. Je to skvelý spoločník pre majiteľov, ktorí sa radi venujú rôznym psím aktivitám a športom.

 

Pohyb

Nemecký špic potrebuje dostatok pohybu a aktivít, aby bol zdravý a spokojný. Je to pes, ktorý rád behá, skáče a hrá sa. Majitelia by mali svojho psa pravidelne venčiť a nechať ho behať a hrať sa na otvorených priestranstvách.

 

Šport

Nemecký špic sa dokáže presadiť aj pri rôznych psích športoch. Je to veľmi inteligentné plemeno, ktoré sa rýchlo učí a má rado výzvy. Niektoré z populárnych psích športov, ktoré sa hodia pre nemeckého špice, sú:

  • Agility: Nemecký špic je veľmi mrštný a rýchly pes, ktorý sa v tejto disciplíne môže skvele uplatniť.
  • Coursing: Tento šport je vhodný pre psy s vysokou rýchlosťou a vytrvalosťou. Nemecký špic sa môže zúčastniť závodov, kde beží za mechanickým zajacom.
  • Dogdancing: Toto je disciplína, kde sa majiteľ a pes učia rôzne tance a choreografie. Nemecký špic má skvelý zmysel pre rytmus a môže sa stať skvelým tanečníkom.

 

Výcvik Nemecký špic

Nemecký špic je veľmi inteligentný a učenlivý pes, ktorý sa rád učí nové veci. Je to skvelý spoločník pre majiteľov, ktorí sa chcú venovať klasickému výcviku. Nemecký špic si rýchlo osvojí základnú poslušnosť a môže sa naučiť aj zložitejšie triky. Šampón na vlasy

Celkovo možno povedať, že nemecký špic je skvelým spoločníkom pre majiteľov, ktorí sa radi venujú psím aktivitám a športom. Je to veľmi aktívny a inteligentný pes, ktorý sa rád hrá a učí sa nové veci.

 

Rôzne

 

Nemecký špic je plemeno psa, ktoré má rôzne využitie. Môže byť vynikajúcim hľadačom, pretože má prirodzený lovecký pud a je veľmi inteligentný. Jeho schopnosť upozorniť na nebezpečenstvo robí z neho skvelého alarmu.

V súčasnosti sa mnoho nemeckých špicov nachádza v útulkoch. Ak hľadáte psa na adopciu, nemecký špic môže byť skvelou voľbou. Títo psi sú veľmi oddaní a majú skvelú povahu.

Nemecký špic je uznaným plemenom v rôznych kynologických organizáciách vrátane AKC, ANKC, FCI a USA. Ich farba a veľkosť sa môžu líšiť v závislosti od poddruhu.

Je dôležité si uvedomiť, že nemecký špic má tendenciu k dlhovekosti. Majitelia by mali byť pripravení na to, že tento pes bude s nimi žiť dlhé roky a mali by sa o neho dobre starať.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button