Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Boxer – Plemeno psa nežné k deťom

Boxer – Plemeno psa nežné k deťom. Na psa v štandartne je neskutočný pohľad . Má krásnu srsť a jedno z naj svalnatejších tiel v psej ríši . Má krásne tmavohnedé oči a pohyb ako športovec , hladko a ladne sa pohybuje a má silný ťah vpred .

Boxer – plemeno psa

 

boxer pes

 

Boxer je hravý pes . Majú dobrú trpezlivú a ochrannú povahu čo z nich robí skvelého psa ku deťom . K deťom sa správajú ako opatrovateľky , berú ich vážne a ochraňujú ich pred každou hrozbou .

Top 10 najsvalnatejších plemien psov

 

  • Pôvod: Nemecko
  • Dĺžka života: 10 až 12 rokov
  • Temperament: oddaný, priateľský, energický, radostný, inteligentný, statočný, bystrý, hravý, lojálny, sebaistý, pokojný, udatný
  • Hmotnosť: fena: 25–29 kg, pes: 27–32 kg
  • Výška: fena : 53–60 cm, pes: 57–63 cm
  • Farby: Biela, Brindle, Svetlohnedá

Je pot nebezpečný pre vlasy?Ako mu čeliť

Boxeri robia najlepšie, keď sú v ranom šteniatku vystavení množstvu ľudí a iných zvierat.

 

šteniatko

 

Krmivo pre Boxera by malo byť čo najkvalitnejšie . Ľudské jedlo je pre psy všeobecne nevhodné ( varené kosti … ) Ako raz začas by ste mali psíkovi dopriať aj také pochúťky ale nie stále . To čím sa pes stravuje pôsobí na jeho zdravie a dĺžku života . Môže mať sklon k nadváhe preto kontrolujte kalórie pri kŕmení a váhu vášho psa . Pri tréningu môžete dať psíkovi pochúťky ako odmenu . Vždy by mal mať k dispozícií čistú vodu .

 

Starostlivosť Boxer

 

svalnaty pes

 

Krátka , leská srsť Boxera si vyžaduje veľmi malú starostlivosť . Odporúča sa jemne vyčesávať raz alebo 2x do týždňa , aby vyzeral čo najlepšie . Boxer je čistotný pes preto ho stačí kúpať len občas . Pazúriky mu pravidelne zastrihávajte ak si ich prirodzene nederie . O zuby by ste sa mali dobre starať , pravidelne ich umývať ak je to možné aj každý deň .

 

Povaha Boxer

 

Boxeri sú veľmi hraví, vysoko energetickí psi. Vyžadujú každodenné venovanie sa psovi . Každý deň prechádzku alebo inú aktivitu pri ktorej bude mať pes dostatok pohybu . Nemali by ste mu dovoliť utiecť , pretože v historií to bolo lovecké plemeno a môže sa stať že sa objavia jeho dedičné črty . Boxer je silný , aktívny a hravý pes ,preto treba určitú silu a energiu ho zvládnuť .

 

Tréning Boxer

 

boxer

Od malého šteniatka ho treba správne socializovať a trénovať . Zoznamovať ho s inými zvieratami . Boxer je vysoko inteligentné plemeno , nerád opakuje stále tie isté povely dookola. Občas býva svojský a problémy rieši po svojom . Nieje moc tolerantný k psom rovnakého pohlavia , zato s opačnými pohlaviami vychádza dobre .Je to dobrý športový pes , vyniká v mnohých športoch a súťažiach poslušnosti .

 

Zdravie

 

Boxer nemá vysokú toleranciu voči extrémnemu teplu ani chladu a mali by ste ho chovať v interieri . Zodpovedný chovatelia kontrolúju svojích psov u veterinára . Môže sa u nich objaviť dysplázia bedrového kĺbu, srdcové stavy, ako je aortálna stenóza a kardiomyopatia, nedostatok štítnej žľazy, degeneratívna myelopatia a niektoré druhy rakoviny.

 

História

 

Predkami Boxerov boli vojnoví psi asýrskej ríše ( 2 500 rokov p.n.l. ) . No Boxer ako ho poznáme dnes vznikol v Nemecku ,medzi koncom 18 . storočia a začiatkom 20. storočia . Predpokladá sa že vznikol z väčšieho a ťažšieho psa ktorého chovali Nemci a volal sa Bullenbeisser.

V stredoveku bol Bullenbeisser popredným nemeckým loveckým psom . Šľachtici ho používali na prenasledovanie , lovenie a držanie takých impozantných zvierat ako je medveď, bizón a diviak . Na začiatku 18. storočia sa politická situácia v nemeckých štátoch zmenila. Nemeckí šľachtici boli mimo. Ich majetky sa rozpadli a skončila sa drahocenná tradícia šľachtických lovov na diviaky.

Bullenbeisser bol krížený s menšími plemenami a tak dostal nový nádych . Koncom 19. storočia sa dostal do popredia moderný boxer – uhladenejší a elegantnejší pes . ( Názov boxer dostal podľa toho ako sa plemeno rúti dopredu prednými labkami . ).

Boxer sa využíval v mnohých odvetviach : policajný pes, vojnový pes (v oboch svetových vojnách), strážny pes, ochranný pes a vodiaci pes pre nevidiacich.

Podobné články

5 komentárov

  1. Muž mi doniesol šteniatko boxera , vtedy som sa psov bála no dnes si neviem predstaviť ake by to bolo bez neho . Máme ho už 3 roky volá sa Nero a je to člen našej rodiny .

  2. Mám sučku Boxera Leu , tak dobrého psa som ešte nevidel veľmi som sňou spokojný , obľubuje krátke prechádzky a má veľmi rada vodu .

  3. Som z Trnavy , chodím s Boxerom na výstavy psov po celom svete . Vyhrali sme už veľa súťaži . Toto plemeno psa by som nikdy nevymenil .Je to svalnaté poslušne plemeno ktoré veľa pre mňa znamená .

  4. Super článok ďakujem za cenné informácie , idem hneď hľadať šteniatka na predaj . Opustila nás sučka Lea mal som ju 13 rokov bol to kríženec ale mala veľmi dobré srdce , poslúchala a rada sa hrala s deťmi . Boxer vyzerá ako schopné plemeno psa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button