Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Retríver z Nového Škótska: Charakteristika plemena

Retríver z Nového Škótska alebo Nova Scotia Duck Tolling Retriever je plemeno psov, ktoré sa používa na lov. Jeho pôvod je v Kanade, kde sa používa na vábenie kačíc a husí. Plemeno Retríver z Nového Škótska svojim pohybom a šuchotaním na brehu láka zvedavé kačice. Keď sa kačice priblížia k brehu a sú na dostrel, poľovník vystrelí. Retríver z Nového Škótska zasiahnutú korisť donáša svojmu pánovi.

 

Retríver z Nového Škótska

 

Retríver z Nového Škótska

 

Pes Retríver z Nového Škótska je stredne veľké plemeno, ktoré váži od 30 do 35 kg a má výšku od 45 do 51 cm. Dĺžka srsti je stredná. Povaha plemena je priateľská, inteligentná a oddaná. Retríver z Nového Škótska je dobrý spoločník a rodinný pes, ktorý sa dobre vychádza s deťmi a inými domácimi zvieratami. Jeho výcvik nie je zložitý, no vyžaduje si trpezlivosť a konzistentnosť.

Ak hľadáte verného a oddaného psa, ktorý sa bude dobre vychádzať s celou rodinou, Retríver z Nového Škótska môže byť vašou voľbou. Svojim šarmom a priateľskou povahou si získal srdcia mnohých ľudí po celom svete.

 

Pôvod a história

 

Pôvod a história

 

Retríver z Nového Škótska je plemeno psov, ktoré bolo vyšľachtené v Kanade na začiatku 19. storočia. Jeho pôvod sa datuje do oblasti okolo rieky Little River, ktorá sa nachádza v provincii Nové Škótsko. Tento pes bol vyšľachtený na lov vtáctva a mal za úlohu prilákať vtáky blízko k lovcovi a aportovať korisť.

Retríver z Nového Škótska bol vyšľachtený krížením rôznych plemien, vrátane irských setrov, spanielov a labradorov. Výsledkom bolo plemeno psov, ktoré malo vynikajúce zmysly a schopnosti. Jeho pôvodné použitie bolo na lov vtáctva, ale neskôr sa stal obľúbeným spoločníkom a rodinným psom.

V súčasnosti je Retríver z Nového Škótska populárny po celom svete a je často používaný ako retríver na lov aportovanie, ale aj ako spoločník a rodinný pes. V chovných staniciach sa venujú jeho chovu a snažia sa zachovať jeho vynikajúce schopnosti a zdravie. Svalnaté psy Top 10 najsvalnatejších plemien psov

 

Charakteristika plemena

 

Charakteristika plemena

 

Retríver z Nového Škótska je stredne veľký, svalnatý a kompaktný pes. Jeho výška pre dospelých mužov sa pohybuje medzi 48 a 51 cm, pre ženy medzi 45 a 48 cm, a ideálna hmotnosť pre mužov je 20-23 kg a pre feny 17-20 kg. Farba srsti môže byť rôzna, ale najčastejšie je červená s bielymi odtieňmi.

 

Fyzické vlastnosti

Retríver z Nového Škótska je rýchly a chvályhodne plachý plavec. Jeho silné a svalnaté telo mu umožňuje preplávať dlhé vzdialenosti. Tento pes má úplný chrup a rovné zuby. Jeho hlava je široká a mierne zaoblená s kužeľovitou, krátkou papuľou. Nos môže byť čierny alebo hnedý. 10 plemien psov, ktoré vyzerajú ako vlci

 

Osobnosť a správanie

Retríver z Nového Škótska je bystrý, pohyblivý, pozorný a rozhodný pes. Jeho výraz môže byť trochu smutný, ale keď sa pustí do práce, ukáže intenzívnu koncentráciu a vzrušenie. Tento pes je priateľský a inteligentný, a jeho správanie je harmonické.

 

Zdravie

Retríver z Nového Škótska je zdravé plemeno, ale niektoré chyby sú u neho bežné. Medzi najčastejšie problémy patria dysplázia bedrového kĺbu, problémy s očami a alergie. Je dôležité, aby majitelia tohto psa pravidelne navštevovali veterinára a starali sa o jeho zdravie.

Celkovo, Retríver z Nového Škótska je skvelým spoločníkom pre každého, kto má radi aktívny životný štýl a má radi psov, ktorí majú radi vodu. Tento pes je veľmi inteligentný, učenlivý a vytrvalý, výborný plavec, a jeho osobnosť a správanie ho robia skvelým spoločníkom pre celú rodinu. Agresívne plemena psov : Top 5 agresívnych psov

 

Starostlivosť Retríver z Nového Škótska

 

Starostlivosť Retríver z Nového Škótska

 

Retríver z Nového Škótska je stredne veľký, silný, kompaktný, harmonický a svalnatý pes, ktorý vyžaduje miernu starostlivosť o srsť. Jeho srsť je vodoodpudivá a môže byť dlhá alebo stredne dlhá. Je dôležité pravidelne česať a ošetrovať jeho srsť, aby sa zabránilo tvorbe uzlov a matiek. Retríver z Nového Škótska môže mať aj dlhé strapce, ktoré sú charakteristické pre toto plemeno. Strapce vyžadujú pravidelnú starostlivosť, aby sa zabránilo tvorbe zápachu a infekcií.

 

Retríver z Nového Škótska je veľmi aktívny pes, ktorý potrebuje veľa pohybu. Je to skvelý spoločník pre ľudí, ktorí majú radi outdoorové aktivity. Retríver z Nového Škótska má radi aportovanie a plávanie, preto je dôležité zabezpečiť mu dostatok času na tieto aktivity. Je dôležité, aby sa pes dostatočne pohyboval, aby sa zabránilo nadváhe a zdravotným problémom.

Okrem toho, je dôležité zabezpečiť psu pravidelné veterinárne prehliadky, aby sa zabránilo vzniku zdravotných problémov. Retríver z Nového Škótska môže byť náchylný k niektorým zdravotným problémom, ako sú dysplázia bedrového kĺbu alebo problémy s očami. Je dôležité, aby majiteľ psa sledoval jeho zdravotný stav a pravidelne ho kontroloval u veterinára.

Celkovo, starostlivosť o Retrívera z Nového Škótska nie je príliš náročná, ale vyžaduje si určitú mieru starostlivosti a pozornosti. Pravidelná starostlivosť o srsť a strapce, dostatok pohybu a pravidelné veterinárne prehliadky sú kľúčové pre zdravie a šťastie vášho psa. Šampón na vlasy

 

Chov a šteniatka Retríver z Nového Škótska

 

Chov a šteniatka Retríver z Nového Škótska

Inzercia a ponuka

Retríver z Nového Škótska je populárne plemeno, ktoré sa vyznačuje svojou hravosťou a schopnosťou prinášať. Ak hľadáte čistokrvné šteniatka Nova Scotia Duck Tolling Retriever, môžete si ich zakúpiť od overených chovateľov a chovateľských staníc.

Pri výbere šteniatka by ste mali zvážiť niekoľko faktorov. Dôležité je zistiť, či sú šteniatka socializované a či majú plnú očkovaciu históriu. Tiež by ste mali overiť, či majú šteniatka čip a EU pas. Pri nákupe šteniatka by ste mali dostať aj kupnú zmluvu a informácie o chovatelskom servise.

 

Chovatelia a chovateľské stanice vám môžu ponúknuť šteniatka v rôznych farbách, ako sú červená, čierna, čokoládová a hnedej farby. Cena šteniatok sa môže líšiť v závislosti od chovateľa a kvality šteniatka.

Medzi úspešných chovateľov patria napríklad Cherubic Soul v Bratislave – Vajnory, Tollador’s chovná stanica alebo Exotic Night z Mokré. Tieto chovateľské stanice ponúkajú šteniatka Nova Scotia Duck Tolling Retriever s výbornou rodokmeňom a zdravotným stavom.

Ak hľadáte šteniatka Nova Scotia Duck Tolling Retriever, môžete sa obrátiť na inzerciu psov a ponuky od chovateľov. Šteniatka sú zvyčajne k dispozícii od 7. týždňa života a sú plne očkované a odčervené. Chovatelia a chovateľské stanice vám môžu poskytnúť aj informácie o výstavách a práci s týmto plemenom.

Retríver z Nového Škótska je skvelý rodinný spoločník a pracovný pes. Ak hľadáte šteniatka Nova Scotia Duck Tolling Retriever, môžete si byť istí, že získate silného a inteligentného psa, ktorý bude prinášať vzrušenie a radosť do vášho života.

 

Fyzické detaily

Detaily hlavy

Retríver z Nového Škótska má dobre rezanú, klinovitú hlavu s mierne vypuklou lebkou a širokými lícami. Uši sú stredne veľké, trojuholníkového tvaru a visia voľne. Oči sú stredne veľké a oválneho tvaru. Farba očí zodpovedá farbe srsti. Nosník je široký a dobre vyvinutý.

 

Detaily tela

Retríver z Nového Škótska je stredne veľký, silný, kompaktný, harmonický a svalnatý pes. Krk je stredne dlhý, silný a dobre osvalený. Trup je krátky, silný a dobre osvalený. Hrudník je hlboký a široký. Chvost je stredne dlhý, husto osrstený a nesený horizontálne alebo mierne nad horizontálou.

Končatiny sú silné, dobre osvalené a rovné. Labky sú krátke, oválne a dobre uzavreté s pevnými, dobre ohnutými pazúrmi. Srst je hustá, vodoodpudivá a môže byť buď hladká alebo ľahko vlnitá. Farba srsti môže byť od svetlo orechovej po tmavo červenú s bielymi alebo svetlo hnedými znakami.

Celkovo, Retríver z Nového Škótska má robustnú a dobre vyváženú stavbu tela, ktorá mu umožňuje byť vynikajúcim plavcom a nosičom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button