Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Weimarský stavač: Charakteristika plemena

Weimarský stavač, známy aj ako Weimaraner, je plemeno psa, ktoré pochádza z Nemecka. Toto plemeno sa vyznačuje svojou striebornou srsťou a je to veľmi aktívny a inteligentný pes. Weimarský stavač je ideálny pre majiteľov, ktorí chcú veľkého a aktívneho psa na lov, turistiku a iné outdoorové aktivity.

 

Weimarský stavač

 

Weimarský stavač

 

Povaha tohto psa je veľmi priateľská a oddaná, a preto je to skvelý spoločník pre rodiny s deťmi. Avšak, kvôli jeho vysokému energetickému potenciálu a inteligencii, potrebuje veľa aktivity a tréningu. Weimarský stavač je tiež veľmi citlivý pes, a preto vyžaduje lásku a pozornosť od svojich majiteľov.

Weimarský stavač má pôvod v okolí mesta Weimar v Nemecku a je známy svojou schopnosťou loviť vtáky. V minulosti bol toto plemeno výlučným majetkom vidieckej šľachty, ale dnes sa stala populárnym aj medzi mestskými obyvateľmi. Weimarský stavač sa stal obľúbeným pre svoju všestrannosť a náruživý charakter, a preto je to skvelý pes pre každého majiteľa, ktorý má radi aktívny životný štýl.

 

História

 

História

 

Weimarský stavač je plemeno psa, ktoré pochádza z Nemecka. Jeho pôvod je však nejasný a existuje mnoho teórií a úvah. Niektorí tvrdia, že vzniklo krížením rôznych plemien, zatiaľ čo iní hovoria o jeho príbuznosti so starými plemenami ako sivý pes či brakýrsky pes.

Oficiálne bolo plemeno uznané v roku 1896 a odvtedy sa stalo obľúbeným medzi poľovníkmi a milovníkmi psov. Jeho výnimočné schopnosti ako poľovníckeho psa, ktorý dokáže pracovať na rôznych terénoch a v rôznych podmienkach, mu zabezpečili vysoké postavenie v poľovníckom svete.

Weimarský stavač bol v minulosti veľmi obľúbený medzi nemeckými šľachticmi, ktorí si ho často privlastňovali ako svoje vlastné. Tento fakt spolu s jeho výnimočnými schopnosťami a krásnym vzhľadom mu zabezpečil povesť kráľovského plemena.

Dnes je weimarský stavač populárny po celom svete a stále sa používa ako poľovnícky pes, ale aj ako spoločník a rodinný pes. Jeho inteligencia, oddanosť a schopnosť prispôsobiť sa rôznym situáciám robia z neho vynikajúceho spoločníka. Nemecké plemená psov – 8 plemien psov z Nemecka

 

Charakteristika plemena

 

Charakteristika plemena

 

Weimarský stavač je všestranný, vytrvalý a ostražitý pes. Je ovládateľný a náruživý, ale zároveň aj krásne a elegantne vyzerá. Jeho strieborná, srnčia alebo myšia šeď mu dodáva špecifický tvar a charakter.

 

Vzhľad

Podľa štandardu F.C.I. je weimarský stavač zaradený do sekcie 1 a má FCI kód 99. Výška psa sa pohybuje od 59 do 70 cm, zatiaľ čo feny sú menšie a dosahujú výšku od 57 do 65 cm. Weimarský stavač má buď krátkosrstú alebo dlhosrstú srst, ktorá môže byť farby srnčej, myšej alebo striebrosivej. Vlasové hnojivo šampón

 

Povaha

Weimarský stavač má pevnú povahu a temperament. Je inteligentný a citlivý, ale nie agresívny. Je hravý a má lovecký inštinkt, ktorý ho robí skvelým loveckým psom.

 

Zdravie

Weimarský stavač je zdravý pes, ale môže trpieť von Willebrandovou chorobou, ktorá ovplyvňuje krvácanie. Preto je dôležité pravidelne navštevovať veterinára a kontrolovať zdravie psa. Ako často očkovať psa proti besnote

 

Lovecké vlastnosti

Weimarský stavač je lovecký pes, ktorý sa využíva na lov vtákov. Má vynikajúci lovecký inštinkt a je schopný loviť bažanty, jarabice a sluky lesné.

 

Typy srsti

Weimarský stavač má dve varianty srsti – krátkosrstú a dlhosrstú. Krátkosrstá varieta má hladkú a lesklú srst, zatiaľ čo dlhosrstá varieta má dlhšiu a jemnejšiu srst. Dĺžka srsti sa líši v závislosti od varianty.

Celkovo, weimarský stavač je elegantný pes s vynikajúcimi loveckými vlastnosťami. Jeho povaha je pevná, ale zároveň temperamentná, čo ho robí skvelým spoločníkom. Krátkosrsté plemená psov : 15 plemien krátkosrstých psov

 

Výchova a výcvik Weimarský stavač

 

Výchova a výcvik Weimarský stavač

 

Výchova

Weimarský stavač je skvelý spoločník, ale jeho výchova vyžaduje zodpovednosť a trpezlivosť. Je to plemeno s vysokou úrovňou energie a potrebou pozornosti. Preto je dôležité venovať mu dostatok času a pozornosti. Weimarský stavač je náročný na starostlivosť a potrebuje veľa cvičenia a stimulácie.

Výchova Weimarského stavača by mala začať čo najskôr. Je dôležité naučiť psa poslušnosti a základným príkazom, ako sedni, ďalej, fuč, a podobne. Je tiež dôležité naučiť psa, ako sa správať v rôznych situáciách, ako napríklad stret s inými psami alebo ľuďmi.

Weimarský stavač je skvelý terapeutický pes a je vhodný aj pre jogging. Je tiež vhodný pre rôzne športy ako agility alebo flyball. 10 plemien psov s modrými očami

 

Výcvik

Weimarský stavač je veľmi inteligentný a rýchlo sa učí. Je to však aj plemeno, ktoré sa rýchlo nudí, takže je dôležité udržiavať tréning zaujímavý a stimulujúci.

Pri výcviku Weimarského stavača je dôležité používať metódy pozitívneho posilňovania. Trestanie psa môže viesť k problémom s poslušnosťou a môže spôsobiť, že sa pes stane plachým alebo agresívnym.

Je dôležité venovať sa aj socializácii psa. Weimarský stavač by mal byť vystavený rôznym situáciám a prostrediam, aby sa naučil, ako sa správať v rôznych situáciách.

Celkovo je výchova a výcvik Weimarského stavača náročný, ale ak sa mu dostane dostatok pozornosti a správnej starostlivosti, môže byť skvelým spoločníkom pre rodinu alebo jednotlivca.

 

Spoločenské vlastnosti Weimarský stavač

 

Spoločenské vlastnosti Weimarský stavač

 

Weimarský stavač je plemeno, ktoré má vynikajúce spoločenské vlastnosti. Vzťah k deťom, socializácia a stráženie sú kľúčové prvky, ktoré majú vplyv na správanie tohto psa.

 

Vzťah K deťom

Weimarský stavač je známy svojou láskou k deťom. Sú to veľmi priateľské a hravé psy, ktoré sa rady zapájajú do aktivít s deťmi. Avšak, ako u každého psa, je dôležité, aby bol pes správne socializovaný a aby bol pod dohľadom dospelých pri interakcii s deťmi.

 

Socializácia

Socializácia je dôležitá pre každého psa, a to platí aj pre weimarského stavača. Musí sa učiť, ako sa správať v rôznych situáciách a ako sa má správať k iným zvieratám a ľuďom. Je dôležité, aby bol pes vystavený rôznym situáciám a ľuďom, aby sa stal dobre socializovaným.

 

Stráženie Weimarský stavač

Weimarský stavač má prirodzený inštinkt strážiť svoj domov a svoju rodinu. Sú to ostražité a pozorné psy, ktoré sa postavia za svojho pána a svoju rodinu. Avšak, neznamená to, že sú agresívne. Sú to skôr upozorňovacie psy, ktoré upozornia svojho pána na prítomnosť cudzích osôb.

Celkovo, weimarský stavač je vynikajúcim spoločníkom pre rodiny s deťmi, ktoré hľadajú verného a oddaného psa. Je to plemeno, ktoré sa dobre vychádza s inými zvieratami a ľuďmi, ak je správne socializované. Ak hľadáte šteniatko tohto plemena, odporúčame kontaktovať klub chovateľov alebo overenú chovateľskú stanicu.

 

Chov a starostlivosť Weimarský stavač

Weimarský stavač je plemeno, ktoré má celkovo nízke nároky na starostlivosť. Ich srsť, či dlhá alebo krátka, má vynikajúce samočistiace schopnosti, vďaka čomu ich nemusíme často kúpať. Samozrejme, ako každé plemeno, aj Weimarský stavač potrebuje svoju časť starostlivosti a občasné vyčesávanie srsti – zhruba jedenkrát týždenne.

Weimarský stavač má veľmi citlivý nos, ktorý mu umožňuje byť vynikajúcim stopárom. Ich chvost je zvyčajne krátky a prirodzený, nie je potrebné ho strihať.

 

Pre majiteľov Weimarského stavača je dôležité, aby sa o svojho psa starali s láskou a trpezlivosťou. Toto plemeno potrebuje veľa pohybu a aktivity, preto je dôležité, aby mali dostatok možností na behanie a hranie sa. Majitelia by mali tiež dbať na to, aby im poskytli dostatočné množstvo kvalitnej stravy a vody.

Ak sa chcete stať majiteľom Weimarského stavača, môžete sa obrátiť na klub chovateľov tohto plemena. V klube nájdete informácie o chovateľských staniciach a o tom, ako sa stať členom klubu. Je dôležité si vybrať kvalitného chovateľa, ktorý sa stará o svoje psy a dbá na to, aby boli zdravé a dobre socializované.

Celkovo je Weimarský stavač vynikajúcim spoločníkom pre aktívnych majiteľov, ktorí mu dokážu poskytnúť dostatok pohybu a lásky. S pravidelnou starostlivosťou a tréningom sa môže stať skvelým psom pre rodinu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button