Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Rakúsky krátkosrstý durič: Charakteristika plemena

Rakúsky krátkosrstý durič, známy aj ako Brandlbracke, je stredne veľké plemeno psa pochádzajúce z Rakúska. Tento pes je známy svojou vynikajúcou schopnosťou čuchu a hlasným hlasom, ktorým signalizuje svoje objavy na lovných výpravách. Rakúsky krátkosrstý durič má mocné a pružné telo s hrubou srsťou a fúzmi.

 

Rakúsky krátkosrstý durič

 

Rakúsky krátkosrstý durič

 

Povaha Rakúskych krátkosrstých duričov je veľmi príjemná. Sú to verní a oddaní psi, ktorí sa radi pohybujú a majú radi spoločnosť. Sú vynikajúcimi spoločníkmi na lovných výpravách, ale aj v bežnom živote. Veľmi inteligentní a rýchlo sa učia, takže sú skvelými kandidátmi na výcvik. Rakúsky krátkosrstý durič je plemeno, ktoré si získalo veľa priaznivcov po celom svete a stále sa teší veľkej obľube.

 

História a pôvod

 

História a pôvod

 

Rakúsky krátkosrstý durič, známy aj pod názvom Brandlov durič, je výkonný poľovný pes, ktorého pôvod sa odvodzuje až od legendárnych keltských duričov. Toto starobylé plemeno sa na začiatku nášho letopočtu považovalo za najcennejšie poľovné psy. Rakúske krátkosrsté duriče sa považujú za pravých potomkov keltského duriča.

V súčasnosti sa Rakúsky krátkosrstý durič považuje za plemeno s vzdialeným pôvodom, pretože neexistuje žiadny dôkaz o jeho existencii z obdobia pred polovicou 19. storočia. Dôvodom je fakt, že dovtedy neexistoval kontrolovaný chov plemien. Prvýkrát bol Rakúsky krátkosrstý durič oficiálne uznávaný v roku 1909.

Rakúsky krátkosrstý durič sa v nemecky hovoriacich krajinách najmä používa na lov zajacov. Je to priateľský a vytrvalý pes, ktorý potrebuje dostatok pohybu. Rakúsky krátkosrstý durič je známy svojou čulou a priateľskou povahou k deťom a ostatným psom. Klub chovateľov honičov zastrešujúci plemeno Rakúsky krátkosrstý durič sa nachádza v Rakúsku. Rakúske psy 5 rakúskych plemien psov

 

Všeobecné charakteristiky

 

Všeobecné charakteristiky

 

Rakúsky krátkosrstý durič je stredne veľký pes s hladkou, hrubou a krátkou srsťou. Jeho srsť je zvyčajne čierna s pálením a tricolor farbou. Toto plemeno psa sa vyznačuje svojím elegantným pohybom a dokáže prekonávať veľké vzdialenosti. Rakúsky krátkosrstý durič má mocné, ale pružné podlhovasté telo, ktoré mu umožňuje byť rýchlym a vytrvalým loveckým psom.

Tieto psy majú výborný čuch a sú schopné stopovať najmä zajace. Sú hlasné, najmä na zajačej stope, ale sú spoľahlivé a majú príjemnú povahu. Rakúsky krátkosrstý durič je známy svojou schopnosťou byť dobrým spoločníkom a ochrancom svojho majiteľa. Sú veľmi oddaní a majú tendenciu byť plachí voči cudzincom.

Toto plemeno psa je vhodné pre majiteľov, ktorí hľadajú verného a oddaného spoločníka. Rakúsky krátkosrstý durič je vhodný pre majiteľov, ktorí majú radi aktívny životný štýl a radi trávia čas vonku. Sú vhodné pre rodiny s deťmi, ale majitelia by mali byť opatrní, aby nedovolili, aby sa deti hrali príliš drsne s týmto plemenom.

 

Povaha a správanie Rakúsky krátkosrstý durič

 

Povaha a správanie Rakúsky krátkosrstý durič

 

Rakúsky krátkosrstý durič je známy svojou spoľahlivosťou a vytrvalosťou. Tento pes má silný lovecký pud a dokáže sa sústrediť na stopu aj niekoľko hodín. Jeho výborný čuch mu umožňuje vystopovať zver aj v ťažkých terénoch a podmienkach.

Okrem toho, Rakúsky krátkosrstý durič je aj veľmi priateľský a príjemný pes. Je to verný spoločník, ktorý sa dobre vychádza s deťmi aj inými domácimi zvieratami. Jeho inteligencia a oddanosť majiteľovi robia z neho skvelého rodinného psa. Šampón na vlasy

Rakúsky krátkosrstý durič má aj hlasný hlas, ktorým upozorňuje na prítomnosť zveri. Jeho hlas je charakteristický a ľahko rozpoznateľný. Tento pes sa však dokáže prispôsobiť aj situáciám, kedy je ticho potrebné.

Celkovo je Rakúsky krátkosrstý durič skvelým poľovníckym psom, ktorý sa však dokáže prispôsobiť aj životu v dome. Jeho priateľská povaha a vytrvalosť robia z neho skvelého spoločníka pre každého majiteľa.

 

Chov a starostlivosť

 

Rakúsky krátkosrstý durič je poľovný pes, ktorý môže byť skvelým spoločníkom, ak je správne chovaný a starostlivo ošetrovaný.

Chovateľstvo Rakúsky krátkosrstý durič je v súčasnosti pomerne malé, preto je dôležité vybrať si spoľahlivého a etického chovateľa. Potenciálni majitelia by mali byť pripravení venovať veľa času a úsilia na starostlivosť o svojho psa, ktorý potrebuje dostatok pohybu a stimulácie.

Pri výbere šteniatka je dôležité zistiť, či boli jeho rodičia testovaní na genetické ochorenia a či majú výborné zdravie. Šteniatka by mali byť socializované a zvyknuté na rôzne zvuky a situácie.

Starostlivosť o Rakúsky krátkosrstý durič zahŕňa pravidelné prehliadky u veterinára, kŕmenie kvalitným krmivom, pravidelné čistenie zubov a uší, a dostatok cvičenia a stimulácie. Tento pes má krátku srst, ktorá nepotrebuje príliš veľa starostlivosti, ale pravidelné kúpanie a česanie môže pomôcť udržať ju v dobrom stave.

Celkovo je Rakúsky krátkosrstý durič spoľahlivým a inteligentným psom, ktorý môže byť skvelým spoločníkom pre majiteľov, ktorí sú pripravení venovať mu dostatok pozornosti a starostlivosti.

 

Zdravie a výživa

 

Rakúsky krátkosrstý durič je všežravý pes, ktorý potrebuje vyváženú stravu, ktorá mu poskytne všetky potrebné živiny. Je dôležité, aby mal dostatok bielkovín, tukov, sacharidov, vitamínov a minerálov. Výživa by mala byť prispôsobená jeho veku, veľkosti a aktivity.

Je dôležité, aby bol pes pravidelne kŕmený a mal dostatok vody. Pretože rakúsky krátkosrstý durič je výkonný poľovný pes, ktorý potrebuje veľa energie, môže byť vhodné kŕmiť ho viackrát denne menšími porciami.

Aby bol rakúsky krátkosrstý durič zdravý, je dôležité, aby bol pravidelne očkovaný a odčervený. Je tiež dôležité, aby bol pes pravidelne prehliadaný veterinárom, aby sa predišlo možným zdravotným problémom.

V prípade, že pes trpí nejakým zdravotným problémom, je dôležité, aby bol čo najskôr vyšetrený veterinárom a dostal vhodnú liečbu. Niektoré zdravotné problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť u rakúskych krátkosrstých duričov, sú napríklad dysplázia bedrového kĺbu, ochorenia pokožky a alergie.

Všeobecne platí, že zdravý a dobre kŕmený rakúsky krátkosrstý durič bude mať lepšiu kondíciu, bude sa cítiť lepšie a bude mať lepšiu náladu.

 

Výcvik a aktivity Rakúsky krátkosrstý durič

 

Výcvik a aktivity Rakúsky krátkosrstý durič

 

Rakúsky krátkosrstý durič je vytrvalý pes, ktorý bol pôvodne chovaný na lov zajacov. Preto je dôležité, aby bol výcvik a socializácia tohto psa začatá v útlejšom veku, aby sa naučil základné povely a správanie v spoločnosti.

Tento pes je veľmi učenlivý a závisí na svojom majiteľovi. Preto je dôležité trénovať ho s trpezlivosťou a dôslednosťou. Výcvik by mal byť pozitívny a motivujúci, aby sa pes naučil rýchlejšie a s radosťou.

Okrem výcviku je dôležité, aby mal Rakúsky krátkosrstý durič dostatok pohybu a aktivity. Tento pes má veľa energie a potrebuje ju vybiť. Preto je vhodné venovať sa s ním rôznym aktivitám, ako napríklad beh, prechádzky, cvičenie agility, alebo dokonca lov.

Pri lovu je dôležité, aby bol pes dobre vycvičený a poslúchal svojho majiteľa. Lov by mal byť uskutočňovaný v súlade s platnými zákonmi a pravidlami. Rakúsky krátkosrstý durič má vynikajúci čuch a dokáže stopovať aj v zložitých terénoch.

Celkovo je Rakúsky krátkosrstý durič skvelým spoločníkom pre aktívnych majiteľov, ktorí mu dokážu poskytnúť dostatok pohybu a aktivít. S pravidelným výcvikom a dostatkom aktivity sa môže stať skvelým lovcov a verným priateľom.

 

Porovnanie s inými plemenami

 

Rakúsky krátkosrstý durič je plemeno psa, ktoré sa vyznačuje svojou inteligenciou, výdržou a rýchlosťou. Tieto vlastnosti ho robia ideálnym spoločníkom pre aktívnych majiteľov, ktorí majú radi pohyb a outdoorové aktivity. Oproti iným plemenám má Rakúsky krátkosrstý durič niekoľko špecifických vlastností.

V porovnaní s jazvečíkom alebo bíglom, Rakúsky krátkosrstý durič má výrazne lepší čuch a je schopný stopovať aj rýchlejšie zvieratá. Na druhej strane, jazvečík a bígl sú vhodnejší pre majiteľov, ktorí hľadajú psa s menej náročnou starostlivosťou a sú vhodnejší pre život v bytových podmienkach.

V porovnaní so slovenským kopovom, Rakúsky krátkosrstý durič je menší a má jemnejšiu stavbu tela. Slovenský kopov je však vhodnejší pre majiteľov, ktorí hľadajú psa na love väčších zvierat a majú viac skúseností s chovom psov.

 

Švajčiarsky durič

 

V porovnaní so švajčiarskym duričom, Rakúsky krátkosrstý durič má podobné vlastnosti, ale je menší a má jemnejšiu stavbu tela. Švajčiarsky durič je však vhodnejší pre majiteľov, ktorí hľadajú psa na love väčších zvierat a majú viac skúseností s chovom psov.

V porovnaní s dobermanom, Rakúsky krátkosrstý durič je menší a má jemnejšiu stavbu tela. Doberman je však vhodnejší pre majiteľov, ktorí hľadajú psa na stráženie a ochranu majetku.

V porovnaní s barbetom, Rakúsky krátkosrstý durič má menšiu stavbu tela a je vhodnejší pre majiteľov, ktorí hľadajú psa na love. Barbet je však vhodnejší pre majiteľov, ktorí hľadajú psa na ochranu a stráženie majetku.

V porovnaní s americkým bezsrstým teriérom, Rakúsky krátkosrstý durič má výrazne lepší čuch a je vhodnejší pre majiteľov, ktorí hľadajú psa na love. Americký bezsrstý teriér je však vhodnejší pre majiteľov, ktorí hľadajú psa na ochranu a stráženie majetku.

V porovnaní s anglickým chrtom, Rakúsky krátkosrstý durič má výrazne lepší čuch a je vhodnejší pre majiteľov, ktorí hľadajú psa na love. Anglický chrt je však vhodnejší pre majiteľov, ktorí hľadajú psa na preteky a majú viac skúseností s chovom psov.

V porovnaní s anglickým špringeršpanielom, Rakúsky krátkosrstý durič má výrazne lepší čuch a je vhodnejší pre majiteľov, ktorí hľadajú psa na love. Anglický špringeršpaniel je však vhodnejší pre majiteľov, ktorí h

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button