Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Poitevin plemeno psa: Charakteristika plemena

Poitevin je starobylé francúzske plemeno psa používané na lov diviakov, zajacov a iných zvierat. Tento pes je známy svojou vytrvalosťou, silným hlasom a dobrým čuchom. Plemeno Poitevin bol vyšľachtený na konci 17. storočia markýzom Fransoizom de Larrye v oblasti Haut-Poitou v západnej Francúzsku.

 

Poitevin

 

Poitevin

 

Poitevin je priateľský, vnímavý a bystrý pes. Jeho temperament je vyrovnaný a je to dobrý spoločník pre rodiny. Tento pes je stredne veľký, váži približne 25-30 kilogramov a má výšku približne 60-70 centimetrov. Jeho srsť je krátka, tvrdá a vodoodpudivá, ktorá je obvykle trojfarebná alebo bicolor.

Poitevin je považovaný za plemeno s dobrým zdravím a má dlhú životnosť. Tento pes je vynikajúci stopár a je schopný pracovať v rôznych terénoch, vrátane lesa a hôr. Poitevin je tiež veľmi aktívny pes a potrebuje pravidelnú fyzickú aktivitu a tréning. Vzhľadom na jeho veľkosť a temperament sa neodporúča pre bytové podmienky a je vhodnejší pre majiteľov s dostatočným priestorom na cvičenie a pohyb.

 

História a pôvod

 

História a pôvod

 

Poitevin je francúzske plemeno psa, ktoré sa vyvinulo v oblasti Poitou v západnej Francúzsku. Toto plemeno bolo vyšľachtené na poľovanie na divé zvery, najmä na jelene a srnky. Poitevin bol vyšľachtený z kríženia anglických foxhoundov a francúzskych psov, ako sú Chien-gris a Ceris. Tieto psy boli vybrané pre ich silný zmysel pre čuch a rýchlosť.

Poitevin je považovaný za jedno z najstarších plemien francúzskych psov a jeho pôvod sa datuje až do 17. storočia. Toto plemeno bolo veľmi populárne v 19. storočí a bolo používané pre poľovníctvo v celej Francúzsku.

V 20. storočí sa počet Poitevinov výrazne znížil a plemeno bolo dokonca považované za ohrozené. V súčasnosti je však Poitevin uznávaný ako plemeno s nízkym počtom jedincov.

Poitevin je veľmi podobný plemenu Billy, ktoré sa tiež vyvinulo v Poitou v západnej Francúzsku. Tieto dva plemená sú si veľmi podobné a majú veľmi podobné vlastnosti a vzhľad. Vzhľadom na ich podobnosť sa niekedy zamieňajú a niektorí ľudia ich považujú za rovnaké plemeno.

V súčasnosti sa Poitevin používa pre poľovníctvo a je veľmi obľúbený medzi poľovníkmi v celej Francúzsku. Toto plemeno má veľmi silný zmysel pre čuch a je veľmi rýchle a vytrvalé.

 

Charakteristika plemena

 

Charakteristika plemena

 

Fyzické vlastnosti

Poitevin je stredne veľký pes, ktorý má robustné a dobre vyvážené telo. Jeho výška sa pohybuje od 60 do 70 cm a váha sa obvykle pohybuje od 28 do 35 kg. Tento pes má hustú a hladkú srsť, ktorá môže byť čierna, biela alebo trikolórová. Má dlhé uši, ktoré visia až k jeho brade a jeho oči sú hlboko zasadené a tmavé.

 

Temperament

Poitevin je aktívny a energický pes, ktorý má veľkú potrebu pohybu a cviku. Tento pes má silný lovecký inštinkt a je schopný pracovať v rôznych terénoch. Poitevin je známy svojou odvahou a vytrvalosťou, čo ho robí ideálnym spoločníkom pre lovcov. Tento pes je tiež lojálny a oddaný svojmu majiteľovi.

Poitevin je plemeno psa, ktorého temperament sa líši v závislosti od jeho výchovy a sociálnych skúseností. S pravidelným cvičením a socializáciou môže byť tento pes veľmi milý a priateľský. Avšak, ak nie je správne trénovaný a socializovaný, môže byť agresívny a nebezpečný. Preto je dôležité, aby majitelia Poitevinu venujú dostatok času na jeho výchovu a tréning. Najdlhšie žijúce psy Top 10 plemien psov

Poitevin je tiež známy svojou schopnosťou pracovať s vlkmi. Tento pes má silnú vôľu a vytrvalosť, čo mu umožňuje pracovať v ťažkých podmienkach a viesť vlky. Preto je Poitevin často používaný na ochranu oviec a iného dobytka pred vlkmi.

V závere, Poitevin je skvelý pes pre majiteľov, ktorí majú skúsenosti s tréningom a výchovou psov. Tento pes má veľkú potrebu pohybu a cviku a je ideálny pre majiteľov, ktorí majú radi aktívny životný štýl. S pravidelným cvičením a socializáciou môže byť Poitevin skvelým spoločníkom pre celú rodinu. Svalnaté psy Top 10 najsvalnatejších plemien psov

 

Zdravie a starostlivosť

Poitevin je plemeno psa, ktoré je pomerne zdravé a má malú náchylnosť k genetickým chorobám. Avšak, ako každý pes, aj Poitevin potrebuje primeranú starostlivosť a pozornosť na udržanie svojho zdravia.

Chovateľky a chovatelia Poitevinov by mali byť vždy pozorní na stravu svojich psov. Je dôležité, aby mali primeranú a vyváženú stravu, ktorá obsahuje všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály. Vhodná strava pomôže udržiavať zdravie psov a zlepší ich celkovú kondíciu.

Okrem stravy je dôležité, aby Poiteviny mali primeranú fyzickú aktivitu. Vhodné cvičenie pomáha udržiavať zdravie psov a zlepšuje ich náladu a celkové pohodlie. Chovatelia by mali zabezpečiť dostatočnú fyzickú aktivitu pre svojich psov, napríklad prechádzkami alebo behom.

Starostlivosť o srst a kožu Poitevinov je tiež dôležitá. Dlhá srst tohto plemena vyžaduje pravidelné česanie a starostlivosť. Chovatelia by mali byť pozorní na zdravie kože svojich psov a v prípade akýchkoľvek problémov by mali vyhľadať veterinárnu starostlivosť.

Všeobecne platí, že starostlivosť o Poitevina by mala byť pravidelná a primeraná. Chovatelia by mali byť pozorní na akékoľvek zmeny v správaní alebo zdravotnom stave svojich psov a v prípade akýchkoľvek problémov by mali vyhľadať veterinárnu starostlivosť. 10 plemien psov, ktoré vyzerajú ako vlci

 

Výcvik a aktivity Poitevin

 

Výcvik a aktivity Poitevin

 

Poitevin je plemeno psa, ktoré potrebuje dostatok fyzickej a duševnej stimulácie. Výcvik a aktivity sú pre neho dôležité, aby bol šťastný a zdravý.

 

Výcvik

Poitevin je inteligentný pes, ktorý je schopný sa rýchlo učiť, ale môže byť aj tvrdohlavý. Preto je dôležité začať s výcvikom v čo najskoršom veku a byť trpezlivý. Výcvik by mal byť pozitívny, s použitím odmien a chvály.

Základným výcvikom pre Poitevina by mal byť výcvik poslušnosti, ktorý by mal zahŕňať povely ako „sadni“, „lež“, „stoj“ a „príď sem“. Poitevin by mal byť tiež vycvičený na vodítku a mali by sa s ním trénovať aj rôzne cvičenia agility. Vlasové hnojivo šampón

 

Aktivity

Poitevin je plemeno, ktoré má radi pohyb a aktivity. Sú skvelí spoločníci na prechádzky, behanie a cyklistiku. Poitevin je tiež dobrý plavec, takže plávanie môže byť pre neho skvelou aktivitou.

Okrem toho môžu byť pre Poitevina vhodné aj rôzne aktivity ako napríklad hľadanie predmetov, aportovanie, frisbee a rôzne agility prekážky.

Je dôležité, aby sa Poitevin dostatočne fyzicky a duševne stimuloval, aby sa predišlo nežiadúcemu správaniu, ako napríklad ničenie vecí alebo útek z domu.

Výcvik a aktivity by mali byť prispôsobené veku a zdravotnému stavu psa. Pred začatím akýchkoľvek aktivít by mal byť Poitevin vyšetrený veterinárom, aby sa zistilo, či je zdravý a schopný vykonávať dané aktivity.

 

Poitevin ako domáce zviera

 

Poitevin ako domáce zviera

 

Poitevin je starodávné plemeno francúzskych loveckých psov, ktoré sa dnes už často chová ako domáce zviera. Tento pes je veľmi priateľský, vnímavý, bystrý a živý, a preto je veľmi obľúbený medzi rodinami s deťmi.

Poitevin má stredne veľkú a silnú postavu, ktorá mu umožňuje byť rýchlym a vytrvalým psom. Jeho srst je krátka, hustá a lesklá, s farbou od bielej po čiernu s hnedými alebo žltými odleskmi. Poitevin má veľké, výrazné oči a dlhé uši, ktoré mu dodávajú charakteristický vzhľad.

Tento pes je veľmi aktívny a potrebuje veľa pohybu, preto je dôležité mu poskytnúť dostatok priestoru na behanie a hranie. Poitevin je veľmi inteligentný a ľahko sa učí, čo z neho robí vynikajúceho spoločníka pre rodiny, ktoré sa radi venujú tréningu psíka.

Poitevin potrebuje aj dostatok starostlivosti a pozornosti, aby sa cítil šťastný a zdravý. Jeho strava by mala byť vyvážená a zdravá, a jeho srst by mala byť pravidelne starostlivo upravovaná. Pretože Poitevin je pôvodne lovecký pes, môže byť pre neho ťažké zvyknúť si na život v dome, ale s trpezlivosťou a láskou sa môže stať skvelým domácim maznáčikom pre každú rodinu.

 

Porovnanie s inými plemenami

Porovnávanie plemien psov je užitočné, ak chcete vedieť, či je Poitevin ten správny pes pre vás. V tejto sekcii sa pozrieme na porovnanie Poitevina s niektorými populárnymi plemenami psov, ako sú Greyhound, Foxhound a Baset.

 

Poitevin vs Greyhound

Greyhound je jeden z najrýchlejších psov na svete, ktorý sa používa na lov a preteky. V porovnaní s Poitevinom, Greyhound je o niečo väčší a rýchlejší. Poitevin je však oveľa vytrvalejší a má lepšiu schopnosť sledovať stopu.

 

Poitevin vs Foxhound

Foxhound je plemeno psa, ktoré sa používa na lov lišiek. V porovnaní s Poitevinom, Foxhound je menší a má kratšie nohy. Poitevin má však lepšiu schopnosť sledovať stopu a je oveľa vytrvalejší.

 

Poitevin vs Baset

Baset je plemeno psa, ktoré sa používa na lov zajacov. V porovnaní s Poitevinom, Baset je menší a má kratšie nohy. Poitevin má však lepšiu schopnosť sledovať stopu a je oveľa vytrvalejší.

Celkovo Poitevin je plemeno psa, ktoré sa používa na lov diviakov a je známe svojou vytrvalosťou a schopnosťou sledovať stopu. V porovnaní s niektorými populárnymi plemenami psov, ako sú Greyhound, Foxhound a Baset, má Poitevin svoje vlastné charakteristiky a vlastnosti, ktoré ho robia jedinečným.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button