Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Hokkaido plemeno psa: Charakteristika a výchova

Plemeno psa Hokkaido, známe aj ako Ainu Inu, je stredne veľký pes, ktorý pochádza z japonskej ostrovného regiónu Hokkaido. Toto plemeno je známe svojou vernosťou, odvahou a schopnosťou chrániť svoju rodinu. V minulosti boli tieto psy využívané na lov divých zvierat, ale dnes sú skôr spoločníkmi pre svojich majiteľov.

 

Hokkaido

 

Hokkaido

 

Hokkaido je plemeno, ktoré má vysoké nároky na svojho majiteľa. Potrebuje skúseného a trpezlivého človeka, ktorý mu dokáže poskytnúť dostatok pohybu a mentálnej stimulácie. Tieto psy sú inteligentné a majú silnú vôľu, takže majiteľ by mal byť schopný im poskytnúť jasný a konzistentný tréning. Aj keď sú tieto psy dominantné, majú aj citlivú stránku a potrebujú svoju rodinu, aby sa cítili šťastní a bezpeční.

 

Pôvod Hokkaido psa

 

 

Hokkaido pes pochádza z Japonska a je považovaný za jedno z najstarších psích plemien v tejto krajine. Jeho pôvod sa datuje už do 12. storočia, kedy sa s ľuďmi presťahovali z Honšú na Hokkaido. Hokkaido je jedno z plemien, ktoré sú odvodené od pôvodných psov Aino, ktoré boli chované Ainu ľuďmi. Ainu ľudia sú pôvodné obyvateľstvo Hokkaido a sú známi svojou láskou k psoch.

Hokkaido bol pôvodne poľovnícky pes a bol veľmi rešpektovaný. Títo psi boli veľmi odvážni a nebojácni, dokonca prenasledovali medvede a chytali ryby. Hokkaido pes bol používaný na lov zveri a aj ako strážny pes. V súčasnosti sa Hokkaido pes stáva stále populárnejším aj ako domáci maznáčik.

Hokkaido pes bol oficiálne uznaný ako samostatné plemeno v roku 1937 a bol vtedy vyhlásený za národné dedičstvo. Od tej doby je na vývoz psov tohto plemena mimo Japonska zakázané. Počas druhej svetovej vojny Hokkaido-Ain prišli správy a hľadali väzňov a umiestnenie nepriateľských táborov. Počet psov Aino počas vojny klesol a vrátil sa do predvojnového znamenajúce len v roku 1951. Japonske plemena psov – 13 plemien psov

 

Charakteristika a Vzhľad

 

Charakteristika a Vzhľad

 

Hokkaido je stredne veľký pes s krátkym, silným telom a hrubou srsťou. Tento pes je pôvodom z Japonska a patrí do skupiny špicových plemien. Charakteristickým znakom Hokkaida je jeho hustá srst, ktorá mu umožňuje tráviť dlhý čas vonku aj v zime. Hokkaido je známy svojou odvahou a lojalitou voči svojmu majiteľovi.

 

Veľkosť a Hmotnosť

Hokkaido je stredne veľký pes, ktorý dosahuje výšku 45 – 55 cm a váži približne 20 – 30 kg. Samice sú obvykle menšie ako samci. Hokkaido má silné svalnaté telo a je dobre vyvážený. Najväčší medveď na svete 12 najväčších druhov medveďov

 

Srsť a Farba

Hokkaido má hrubú a hustú srsť, ktorá je v zime ešte hrubšia. Srsť je rovná a tvrdá na dotyk. Farba srsťou môže byť červená, čierna, biela, žíhaná a sezamová. Hokkaido pes má často tmavú farbu na ušiach a okolo očí.

 

Hlava a Telo

Hokkaido má špicovú hlavu s trojuholníkovými ušami. Oči sú tmavé a oválneho tvaru. Tento pes má silné svalnaté telo a krátky chvost, ktorý je zvyčajne zahnutý nad chrbtom. Hokkaido má krátky krk a silné nohy, ktoré mu umožňujú pohybovať sa rýchlo a ľahko.

Vzhľadom k svojej srsťe a farbe, Hokkaido je veľmi atraktívny pes. Jeho odvaha a lojalita robia z tohto psa skvelého spoločníka pre každého majiteľa.

 

Povaha a Správanie

 

Povaha a Správanie

 

Hokkaido je plemeno psa, ktoré je známe svojou lojalitou a oddanosťou svojmu majiteľovi. Títo psi sú inteligentní a majú veľkú túžbu učiť sa nové veci. Sú to skvelí spoločníci a radi sa pohybujú.

Hokkaido je lovecké plemeno, ktoré sa vyvíjalo v drsných podmienkach japonského ostrova Hokkaido. Títo psi boli používaní na lovenie divočiny, vrátane medveďov a jelenej zveri. To znamená, že majú v sebe určitú dávku agresivity a nezávislosti. Avšak, v rukách správneho majiteľa a s dostatočným tréningom sa môžu stať skvelými spoločníkmi aj pre rodiny s deťmi. Vlasové hnojivo šampón

Hokkaido sú aktívni psi, ktorí potrebujú dostatok pohybu a fyzickej aktivity. Majú v sebe veľkú energiu a potrebujú ju využívať. Ak nie sú dostatočne stimulovaní, môžu sa stať deštruktívnymi a začnú ničiť veci v domácnosti. Preto je dôležité, aby majitelia zabezpečili dostatočný pohyb a tréning pre svojho Hokkaida.

Celkovo, Hokkaido sú lojálni a oddaní psi, ktorí sú skvelými spoločníkmi pre aktívnych majiteľov. S ich inteligenciou a túžbou učiť sa nové veci, sú skvelými kandidátmi na rôzne druhy tréningov a súťaží. Avšak, majitelia by mali byť pripravení na ich potreby po fyzickej aktivite a tréningu, aby sa mohli stať skutočnými spoločníkmi.

 

Zdravie a Starostlivosť

 

Zdravie a Starostlivosť

 

Potrebná Starostlivosť

Hokkaido plemeno psa je celkovo zdravé, ale aj tak potrebuje pravidelnú starostlivosť, aby sa udržalo zdravé a šťastné. Jeho hustý, dvojitý kožuch vyžaduje pravidelné česanie, aby sa zabránilo tvorbe uzlín a zabránilo sa vypadávaniu chlpov. Taktiež je dôležité pravidelne strihať nechtíky, aby sa zabránilo bolesti a zraneniam.

Hokkaido pes potrebuje aj dostatok pohybu a cvičenia. Je to aktívne plemeno, ktoré sa musí denne prejsť a hrať sa, aby sa zabránilo nuda a deštruktívnemu správaniu. Taktiež je dôležité, aby mal pravidelné veterinárne prehliadky a očkovania, aby sa zabránilo možným zdravotným problémom.

 

Možné Zdravotné Problémy

Hokkaido plemeno psa je celkovo zdravé, ale môže byť náchylné na niektoré dedičné zdravotné problémy. Hlavnými zdravotnými problémami na Hokkaido sú dysplázia bedrového kĺbu a luxácia patela. Tieto problémy môžu spôsobiť bolesť a obmedzenie pohybu psa.

Okrem toho môže Hokkaido pes trpieť aj nežiaducimi alergickými reakciami na určité potraviny alebo alergény v prostredí. Je dôležité sledovať jeho stravu a prostredie, aby sa zabránilo týmto problémom.

V prípade, že majiteľ Hokkaido psa zaznamená akékoľvek zmeny v správaní alebo zdravotnom stave psa, je dôležité čo najskôr navštíviť veterinára, aby sa zabránilo zhoršeniu stavu a zachránilo zdravie psa.

 

Tréning a Socializácia Hokkaido

 

Tréning a Socializácia Hokkaido

 

Hokkaido je plemeno psa, ktoré vyžaduje skúseného majiteľa, ktorý vie, ako správne trénovať a socializovať svojho psa. Socializácia psa je kľúčová pre jeho správne správanie a vývoj jeho osobnosti.

Je dôležité začať s tréningom a socializáciou Hokkaida v čo najskoršom veku. Šteniatko by malo byť vedené k socializácii, aby sa naučilo správne reagovať na rôzne situácie a ľudí.

Pri tréningu Hokkaida je dôležité používať pozitívne posilňovanie. Toto znamená, že sa psa odmeňuje za správne správanie, a nie trestá za to, čo robí zle. Týmto spôsobom sa pes učí, čo je správne a čo nie.

Hokkaido je plemeno, ktoré je veľmi citlivé a inteligentné, takže by sa malo používať tréningové metódy, ktoré sú založené na pozitívnom posilňovaní a na pochopení psích potrieb.

 

Socializácia Hokkaida zahŕňa spoznávanie rôznych situácií, ľudí a iných zvierat. Je dôležité, aby bol pes vedený k socializácii, aby sa naučil správne reagovať na rôzne situácie a ľudí.

Pri socializácii psa je dôležité, aby sa pes stretával s rôznymi ľuďmi a zvieratami, aby sa naučil, ako sa správať v rôznych situáciách. Je tiež dôležité, aby bol pes vedený k socializácii postupne a opatrne, aby sa zabránilo vzniku negatívnych skúseností, ktoré by mohli viesť k agresívnemu správaniu.

Všeobecne platí, že tréning a socializácia Hokkaida by mali byť založené na pozitívnom posilňovaní a na pochopení psích potrieb. Týmto spôsobom sa pes naučí, čo je správne a čo nie, a bude mať správne správanie v rôznych situáciách.

 

Hokkaido v porovnaní s inými plemenami

 

Hokkaido vs Akita Inu

Plemena Hokkaido a Akita Inu sú oba plemená psa pôvodom z Japonska. Zatiaľ čo Hokkaido je menší a má kratšie srsti, Akita Inu je väčší a má dlhšiu srst. Oba psy sú verné a majú silný ochranný inštinkt voči svojim majiteľom. Hokkaido sa však viac hodí ako spoločník pre rodiny s deťmi, pretože sú menej agresívni ako Akita Inu.

 

Hokkaido vs Americká Akita

Plemena Hokkaido a Americká Akita sú tiež plemená psa pôvodom z Japonska. Avšak, Americká Akita je väčšia a má silnejšiu stavbu tela ako Hokkaido. Oba psy sú veľmi verné a chránia svojich majiteľov s odhodlaním. Hokkaido sa však viac hodí ako spoločník pre rodiny s deťmi, pretože sú menej agresívni ako Americká Akita.

 

Hokkaido vs Japonský Špic

Plemena Hokkaido a Japonský Špic sú oba plemená psa pôvodom z Japonska. Zatiaľ čo Hokkaido je väčší a má kratšie srsti, Japonský Špic je menší a má dlhšiu srst. Oba psy sú veľmi verné a majú silný ochranný inštinkt voči svojim majiteľom. Hokkaido sa však viac hodí ako spoločník pre rodiny s deťmi, pretože sú menej agresívni ako Japonský Špic.

Pri porovnávaní Hokkaida s inými japonskými plemenami ako Japonský Teriér a Japonský Španiel, Hokkaido sa viac hodí ako spoločník pre rodiny s deťmi, pretože sú menej náchylní k agresivite a majú silný ochranný inštinkt voči svojim majiteľom.

 

Záver

Hokkaido plemeno psa je stredne veľký japonský pes, ktorý môže byť dokonalým spoločníkom pre majiteľov so skúsenosťami s psami. Tieto psy sú považované za verné a chránia svoju rodinu s odhodlaním. Sú to zvieratá, ktoré majú veľa energie a potrebujú dostatok pohybu a stimulácie.

Hokkaido plemeno psa má pestrú srsť, ktorá môže byť čierna, biela, červená alebo sezamová. Na jazyku majú často čierno-modré znamienka, ktoré napovedajú istú príbuznosť s čínskou rasou čau-čau. Títo psi majú tendenciu byť dominantní, ale zároveň sú citliví a potrebujú pozornosť a lásku od svojich majiteľov.

 

Hokkaido plemeno psa je súčasťou skupiny asijští špicové a má blízke príbuzenstvo s ainu inu alebo ainu ken, ktoré sú považované za predkov tohto plemena. Títo psi majú silný lovecký inštinkt a môžu byť nebezpeční pre menšie zvieratá, ako sú napríklad mačky.

Hokkaido plemeno psa má populáciu, ktorá je stále pomerne malá v západných krajinách. V celej Európe je len niekoľko chovateľských staníc. Títo psi majú charakteristické zvuky, ktoré produkujú, ako napríklad hukotanie a štekanie.

Hokkaido plemeno psa je zaujímavým a zvládnutím tohto psa môže byť veľkou výzvou. Majitelia by mali byť pripravení na to, že tieto psy sú náročné a potrebujú veľa pozornosti a tréningu. Sú to však zvieratá, ktoré môžu byť veľmi verné a oddané svojim majiteľom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button