Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Bardino pes: Charakteristika, výchova a výcvik

Pes Bardino, známy aj ako Bardino Majorero alebo Perro de Presa Canario, je autochtónne plemeno psa z ostrova Fuerteventura v Kanárskych ostrovoch. Toto plemeno sa používa ako strážny a pastiersky pes už viac ako šesť storočí. Pes Bardino je známy svojimi vlastnosťami a schopnosťami, ktoré mu umožňujú pracovať na farmách a v pastviskách.

Bardino

 

Bardino

 

Bardino je silný a robustný pes, ktorý sa ľahko prispôsobí každému prostrediu. Jeho silná postava a výbušná sila sú dôvodom, prečo sa používa ako strážny pes. Okrem toho je Bardino aj veľmi oddaný a lojálny k svojmu majiteľovi. Jeho schopnosti a vlastnosti ho robia ideálnym psom pre ľudí, ktorí hľadajú spoľahlivého a odhodlaného psa.

História Bardina siaha až do 15. storočia, kedy prví kastilští dobyvatelia priviezli na ostrov Fuerteventura prvých bardinských psov. Odvtedy sa Bardino stal neoddeliteľnou súčasťou farmárskeho a pastierskeho života na ostrove. V súčasnosti je Bardino uznávaný ako autochtónne plemeno a jeho chov a ochrana sú pod dohľadom Asociácie pre ochranu Perro Majorero a Kráľovskej kynologickej spoločnosti Španielska.

 

Vzhľad a charakteristika

 

Vzhľad a charakteristika

 

Bardino pes, známy aj ako Majorero, je plemeno psov, ktorého vzhľad je charakteristický svojou robustnosťou a atletickou postavou. V tejto sekcii sa pozrieme na rôzne aspekty vzhľadu a charakteristiky tohto psa.

 

Veľkosť a hmotnosť

Bardino pes je plemeno veľkých psov. Jeho výška v kohútiku môže dosahovať až 65 cm a váha sa pohybuje okolo 40-50 kg. Sučky sú o niečo menšie, s výškou ramien do 60 cm a váhou okolo 30-40 kg.

 

Farba a srsť

Bardino pes má hustú a hrubú srsť, ktorá mu slúži ako ochrana pred teplom a chladom. Farba srsť môže byť čierna, šedá alebo bežová.

 

Hlava a uši

Hlava Bardina je pomerne veľká a robustná. Má široký leb a silné čeľuste. Uši sú stredne veľké a stoja vzpriamené.

Chvost a oči

Chvost Bardina je stredne dlhý a hrubý, stočený do kruhu alebo vo forme kosodreva. Oči sú stredne veľké a majú tmavú farbu.

Celkový vzhľad Bardina je silný, s mohutnými kostami a dobre osvaleným telom. Jeho charakteristikou je vytrvalosť a odvaha.

Tréning a výcvik Bardina vyžaduje dôslednosť a trpezlivosť. Je to pes, ktorý sa ľahko učí, ale zároveň potrebuje stanovené hranice a pravidlá.

 

Povaha a správanie

Bardino pes je plemeno, ktoré má v sebe zahrnuté rôzne charakteristiky. Jeho povaha závisí od jeho temperamentu a úžitkového zamerania. Bardino pes je známy svojou sebaistotou a dominanciou. Toto plemeno má vo svojej povaha aj silný ochranný inštinkt, ktorým chráni svojich majiteľov a ich majetok.

 

Vzťah k rodine a deťom

Bardino pes je veľmi oddaný svojej rodine a deti sú pre neho veľmi dôležité. Vzhľadom na svoju veľkosť a silu je však potrebné dávať pozor na to, aby sa deti s psom nehrávali hrubo a náhodou ho nezranili. Bardino pes je veľmi afektívny a miluje spoločnosť svojej rodiny.

 

Vzťah k cudzím ľuďom

Bardino pes má vo svojej povaha aj rezervovaný postoj k cudzím ľuďom. Je to strážny pes a jeho úlohou je chrániť svojich majiteľov a ich majetok. Preto je potrebné dávať pozor na to, ako sa pes správa k cudzincom. Bardino pes potrebuje dôkladný výcvik a socializáciu, aby sa naučil rozpoznávať, kedy je potrebné chrániť a kedy nie.

 

Vzťah k iným psom

Bardino pes môže mať problémy s inými psami, najmä s rovnakého pohlavia. Jeho dominancia môže viesť k agresívnemu správaniu voči iným psom. Preto je potrebné dávať pozor na to, ako sa Bardino pes správa v prítomnosti iných psov. Výcvik a socializácia s inými psami môže pomôcť zmierniť jeho agresívne správanie.

 

Bardino pes je aktívny a nezávislý pes, ktorý potrebuje veľa pohybu a zábavy. Jeho temperament ho robí vhodným ako strážny a ochranný pes. Má silný územný inštinkt a potrebuje si svoje územie chrániť. Výcvik a socializácia sú pre Bardino plemeno veľmi dôležité, aby sa naučil správne sa správať voči svojmu okoliu.

 

Zdravie a starostlivosť

Bardino pes je plemeno, ktoré si vyžaduje primeranú starostlivosť a pozornosť, aby bol zdravý a šťastný. Toto plemeno má tendenciu byť zdravé, ale môže sa vyskytnúť niekoľko zdravotných problémov, ktoré by mali byť zistené a liečené čo najskôr. V tejto časti sa dozviete o niektorých základných prvkoch starostlivosti o Bardino psa, ako je výživa, cvičenie, hygiena a zdravotné problémy.

 

Výživa a kŕmenie

Ako každé iné plemeno, aj Bardino potrebuje vyváženú stravu, ktorá je primeraná jeho veku a úrovni aktivity. Je dôležité, aby bol pes kŕmený kvalitným krmivom, ktoré obsahuje všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály. Tento pes by mal byť kŕmený dvakrát denne a mala by sa mu poskytnúť dostatočná dávka vody. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Cvičenie a aktivity

 

Cvičenie a aktivity

 

Bardino pes je aktívne plemeno a potrebuje dostatok pohybu a cvičenia. Je dôležité, aby bol pes pravidelne prechádzaný na vodítku alebo v bezpečnom ohradenom priestore, kde sa môže voľne pohybovať. Tento pes má radi aktivity, ako sú beh, plávanie a hry s loptou. Je dôležité, aby bol pes pravidelne cvičený, aby sa udržal vo forme a aby sa predišlo nadmernému prírastku na váhe.

 

Hygiena a Čistenie

Bardino pes má hustú a hrubú srst, ktorá vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Je dôležité, aby bol pes pravidelne kefovaný, aby sa zabránilo tvorbe uzlín a matiek v srsti. Tento pes by mal byť kúpaný podľa potreby, ale nie príliš často, aby sa neodstránila prírodná ochranná vrstva pokožky. Je dôležité, aby bol pes pravidelne čistený ušné kanály a zubov. Ako naučiť psa na wc – 9 rád na začiatok

 

Zdravotné problémy a choroby

Bardino pes má tendenciu byť zdravé plemeno, ale môže sa vyskytnúť niekoľko zdravotných problémov. Niektoré z najbežnejších zdravotných problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť u Bardino psa, sú ušné infekcie a zdravotné problémy s pohybovým aparátom. Je dôležité, aby bol pes pravidelne kontrolovaný veterinárom a aby bol liečený čo najskôr, ak sa vyskytnú akékoľvek zdravotné problémy.

 

Tréning a socializácia Bardino

 

Tréning a socializácia Bardino

 

Výchova a tréning

Bardino pes je plemeno, ktoré je známe svojou inteligenciou a ochotou učiť sa novým veciam. Výchova a obedience tréning sú preto dôležité pre to, aby pes vedel, ako sa má správať v rôznych situáciách a aby bol poslušný. Ako naučiť psa jesť granule

Pri výchove je dôležité, aby bola konzistentná a aby sa používali pozitívne metódy tréningu. Bardino pes potrebuje jasnú hierarchiu a vedieť, kto je jeho pán. Tréning by mal byť založený na odmeňovaní správneho správania a ignorovaní zlého správania.

Obedience tréning je dôležitý pre to, aby pes vedel, ako sa má správať na verejnosti a v rôznych situáciách. Bardino pes by mal byť naučený základné povely, ako sú sedni, lehni, príď sem a ďalšie. Taktiež by mal byť naučený chodiť na vodítku a reagovať na povel „stop“.

 

Socializácia a prispôsobenie

Socializácia je dôležitá pre to, aby pes bol schopný prispôsobiť sa rôznym situáciám a aby sa necítil ohrozený v prítomnosti iných ľudí a zvierat. Bardino pes by mal byť socializovaný už od malého šteniatka, aby bol pripravený na rôzne situácie v budúcnosti.

Pri socializácii by mal byť pes vystavený rôznym zvukom, pachom a situáciám. Taktiež by mal byť naučený, ako sa správať v prítomnosti iných psov a ľudí. Je dôležité, aby sa pes necítil ohrozený a aby sa naučil, ako sa má správať v rôznych situáciách.

 

Prispôsobenie je dôležité pre to, aby pes bol schopný prispôsobiť sa životu v rodine a v spoločnosti. Bardino pes by mal byť naučený, ako sa má správať v dome a v záhrade. Taktiež by mal byť naučený, ako sa má správať v prítomnosti hostí a detí.

Výcvik a vzdelanie sú dôležité pre to, aby pes bol schopný prispôsobiť sa rôznym situáciám a aby bol poslušný. Bardino pes by mal byť vystavený rôznym situáciám a naučený, ako sa má správať v rôznych situáciách. Taktiež by mal byť naučený, ako sa má správať v prítomnosti iných psov a ľudí.

 

História a Pôvod Bardino Psa

 

História a Pôvod Bardino Psa

 

História Bardino Psa

Bardino pes, známy aj ako Majorero, je plemeno psa, ktoré pochádza z ostrova Fuerteventura, ktorý sa nachádza v rámci Kanárskych ostrovov. Toto plemeno bolo prvýkrát zaznamenané v 15. storočí, keď kastilskí dobyvatelia priviezli na ostrov prvé bardinské psy.

Bardino pes bol pôvodne používaný na ochranu dobytka a majetku pred zvieratami a zlodejmi. V priebehu času sa však stal obľúbeným spoločníkom a ochrancom rodiny. V dnešnej dobe je toto plemeno považované za vzácne a je chránené ako súčasť kultúrneho dedičstva ostrova Fuerteventura.

 

Pôvod Bardino Psa

Bardino pes je plemeno, ktoré sa vyvinulo na ostrove Fuerteventura v rámci Kanárskych ostrovov. Toto plemeno je úzko spojené s ostrovom a jeho kultúrou. Bardino pes bol pôvodne vyšľachtený na ochranu dobytka a majetku pred zvieratami a zlodejmi.

 

V priebehu času sa plemeno rozšírilo a stalo sa obľúbeným spoločníkom a ochrancom rodiny. V dnešnej dobe je Bardino pes vzácnym plemenom a je chránený ako súčasť kultúrneho dedičstva ostrova Fuerteventura.

Bardino pes je úzko spojený s inými plemenami psa, ako je Perro de Presa Canario, Perro Majorero a Perro Bardino. Tieto plemená majú spoločný pôvod a boli vyšľachtené na ostrove Fuerteventura. Bardino pes je tiež známy ako Kanársky pes a je uznávaný Kráľovskou kynologickou spoločnosťou Španielska a Asociáciou pre ochranu Perro Majorero.

 

Bardino Pes a iné plemená

Porovnanie s Presa Canario

Bardino pes a Presa Canario sú dve plemena psov s kanárskeho súostrovia, ktoré majú niektoré podobné vlastnosti, ale aj značné rozdiely. Presa Canario je oveľa väčší a ťažší pes ako Bardino. Tak Presa Canario je považovaný za plemeno psa. Ktoré bolo tradične používané na bojové účely, zatiaľ čo Bardino bol používaný ako pastiersky a strážny pes. Presa Canario má tendenciu byť agresívny a dominantný, zatiaľ čo Bardino je skôr pokojný a priateľský.

 

Porovnanie s inými plemenami

Bardino je plemeno psa s kanárskeho súostrovia, ktoré má niekoľko podobných vlastností s inými plemenami, ale aj niektoré zásadné rozdiely. Napríklad, Bardino a Mastiff majú podobnú stavbu tela a sú obaja veľké plemená psov. Avšak, Bardino je aktívnejší a má tendenciu byť viac priateľský ako Mastiff. Bardino a Presa Canario majú niektoré spoločné vlastnosti, ale Bardino je menej agresívny a viac priateľský ako Presa Canario.

V porovnaní s inými plemenami psov, Bardino sa hodí pre majiteľov, ktorí hľadajú priateľské a aktívne plemeno, ktoré sa dobre hodí do rodiny. Bardino sa dobre vychádza s deťmi a inými domácimi zvieratami. Avšak, vzhľadom na jeho veľkosť a aktívnu povahu, potrebuje dostatok pohybu a stimulácie.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button