Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Bišon pes: Charakteristika plemena

Bišon pes je malé, hravé a veselé plemeno s kučeravou, dlhou, mäkkou srsťou bielej farby. Toto plemeno dožíva sa približne 15 rokov a váži 3 – 5,5 kg. Rastie do výšky 22 – 30 cm, pričom sa uprednostňujú menšie jedince. Bišon je vhodný aj na niektoré psie športy, najmä na dogdancing a agility.

 

Bišon

 

Bišon

 

Bišonik je veľmi chytrý a rád sa učí. Miluje svoju rodinu a hodia sa aj k deťom. Aj keď je to malé spoločenské plemeno, bišónik je temperamentný a veselý psík, ktorý dokáže byť veľmi oddaný svojmu majiteľovi. Je dôležité socializovať bišona s inými psami a ľuďmi, ale výcvik bišona zvládne aj začiatočník. Bišónik má zvyčajne dobré zdravie, ale ako všetky plemená, môže trpieť niektorými dedičnými ochoreniami.

 

Pôvod

 

Pôvod

 

Bišon pes, známy aj ako Bichon Frisé alebo Bichon á poil frisé, pochádza z Belgicka alebo Francúzska. Jeho pôvod nie je úplne jasný, ale odborníci sa zhodujú, že prvá zmienka o tomto plemene pochádza zo Stredomoria. Počas renesancie sa bišoni stali obľúbenými psami talianskej šľachty.

Bišoni boli v minulosti veľmi obľúbenými psami kráľovských rodín vo Francúzsku a Taliansku. Cez stredovek sa tešili priazni kráľovských rodín a boli často darovaní ako dary medzi kráľovskými rodinami.

V 16. storočí sa bišoni dostali aj na Kubu, kde sa stali obľúbenými spoločníkmi bohatých rodín. V 20. storočí sa bišoni dostali aj do USA, kde sa stali populárnymi spoločenskými psami. Tak v súčasnosti sa bišoni chovajú po celom svete a sú veľmi obľúbenými spoločníkmi.

Vzhľadom na svoju pôvodnú úlohu ako spoločenského psa, bišon pes je malý a ľahký. Jeho výška sa pohybuje okolo 30 cm a jeho hmotnosť je medzi 5 a 7 kg. Jeho krásna kudrnatá srsť je charakteristická pre toto plemeno. Bišon pes je vhodný pre alergikov, pretože nevyplavuje tak veľa chlpov.

Celkovo je bišon pes veľmi milý a priateľský pes, ktorý sa dobre hodí ako spoločník pre rodiny s deťmi alebo pre starších ľudí. Pes do bytu : 15 najlepších plemien do bytu

 

Vzhľad

 

Vzhľad Bišon

 

Bišon pes je malý a hravý pes s kučeravou, dlhou, mäkkou srsťou bielej farby. Jeho chvost je nesený veselo, mierne skrútený dohora. Uši má visiace dolu. Výška bišona sa pohybuje od 22 do 30 cm, pričom sa uprednostňujú menšie jedince. Váži od 3 do 5,5 kg a dožíva sa približne 15 rokov.

 

Farba

 

Bišon pes má biele huňaté srsť, ktorá je kučeravá a mäkká. Srsť je dlhá, ale neodpadáva. Srsť môže byť valovitá alebo kučeravá. Dĺžka srsť sa líši od jedinca k jedincovi. Neplznúce psy : 15 hypoalergénne plemená psov

 

Veľkosť

Bišon pes patrí medzi malé plemená psov. Výška bišona sa pohybuje od 22 do 30 cm a váži od 3 do 5,5 kg.

 

Anatomické Črty

 

Anatomické Črty

 

Bišon pes má guľovitú hlavu s plochým čelom a tmavými, guľatými očami so sivým výrazom. Jeho uši sú zavesené, tenké a priliehajúce k tvári. Krk je dosť dlhý a hrdo nesený. Hrudník je široký a hlboký.

Bišon pes patrí medzi spoločenské plemená psov. Je to inteligentný pes s veľkou učenlivosťou. Je to pes, ktorý je vhodný pre menej skúsených majiteľov.

Bišon pes je malý, veselý a hravý pes. Jeho srsť je kučeravá a mäkká. Je to inteligentný pes s veľkou učenlivosťou. Bišon pes je vhodný pre menej skúsených majiteľov. Top 5 romantických plemien psov

 

Starostlivosť

 

Bišon pes potrebuje pravidelné česanie a strihanie srsť. Je dôležité dbať na jeho zuby a čistiť mu uši. Bišon pes potrebuje pravidelné prechádzky a cvičenie.

 

Zdravie

Bišon pes má tendenciu k zdravotným problémom, ako sú izpahy pogačice. Jeho životnosť sa pohybuje okolo 15 rokov. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Temperament

 

Temperament Bišon

 

Bišon pes je veselý, hravý a nežný pes. Je to veľmi inteligentný pes s veľkou učenlivosťou. Bišon pes je vhodný pre menej skúsených majiteľov. Top 10 najmenších plemien psov na svete

 

Trening

 

Bišon pes je inteligentný pes s veľkou učenlivosťou. Je dôležité mu poskytnúť primeraný tréning a cvičenie. Bišon pes potrebuje pravidelné prechádzky a cvičenie. Môže sa zapojiť do agility alebo iných aktivít. Pes je vhodný pre rodiny s deťmi. Je to veľmi nežný a hravý pes. Bišon pes sa cíti dobre v bytových podmienkach. Je to malý pes, ktorý nepotrebuje veľa miesta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button