Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Čau-Čau pes: Charakteristika, pôvod a výchova

Čau-čau pes je jedným z najznámejších plemien psov. Toto plemeno pochádza z Číny a má veľmi dlhú históriu, ktorá siaha až do staroveku. Plemeno Čau-čau je stredne veľký a kompaktný pes, ktorý je považovaný za jedného z najstarších a najrôznejších psov na svete.

 

Čau-Čau

 

Čau-Čau

 

Čau-čau je uzavretý, zdržanlivý, nedôverčivý a nezávislý pes. Tento pes je považovaný za inteligentného a má tendenciu byť verný len jednému majiteľovi. Jeho srsť je hustá a môže mať päť odtieňov: červený, čierny, modrý, škoricový a krémový. Čau-čau je tiež známy svojou mohutnou hrivou okolo krku a malými trojuholníkovými, v špičke zaoblenými ušami.

Ak hľadáte psa, ktorý je nezávislý a má tendenciu byť verný len jednému majiteľovi, Čau-čau môže byť skvelou voľbou. Toto plemeno má veľa pozitívnych vlastností, ale zároveň vyžaduje veľa starostlivosti a pozornosti. Preto je dôležité, aby ste si pred kúpou Čau-čau psa dôkladne premysleli, či je toto plemeno vhodné pre vás a vaše okolie.

História a Pôvod

 

História a Pôvod

 

Pôvod v Číne

Čau-čau je staré plemeno psa, ktoré pochádza z Číny. Toto plemeno má veľmi dlhú históriu, pretože je známe už viac ako 2 000 rokov. V minulosti boli psy Čau-čau využívané na poľovníctvo a ochranu majetku svojich pánov. Ich mäso bolo považované za delikatesu.

Toto plemeno bolo v minulosti známe aj pod názvom Tang Quan, čo znamená „psie plemeno z Tangu“. Tang bol jeden z historických čínskych dynastií. Čau-čau boli v minulosti chované v Tibete a neskôr sa dostali do Číny, kde sa stali populárnymi. Plemena psov z Ázie 10 plemien psov z Ázie

 

Vplyv Kráľovnej Viktórie

 

V 18. storočí sa niektorí jedinci plemena dostali do Európy. V roku 1865 dostala niekoľko čau-čau aj kráľovná Viktórie. Tento dar od cisára Číny bol považovaný za veľmi cenný.

V roku 1894 zapisuje English Kennel Club prvého čau-čaua do plemennej knihy. O rok neskôr bol založený Čau-čau klub vo Veľkej Británii. Od tej doby sa toto plemeno stalo obľúbeným aj v Európe a Severnej Amerike.

Čau-čau patrí do skupiny ázijských špicov a primitívnych psov. Tento pes je známy svojím nafúknutým vzhľadom a modrým jazykom. V súčasnosti sa čau-čau stáva stále populárnejším aj ako spoločník pre rodiny.

 

Charakteristika a Vzhľad Čau-Čau

 

Charakteristika a Vzhľad Čau-Čau

 

Čau-Čau pes je špicovité plemeno, ktoré pochádza z Číny. Toto plemeno je známe svojou mohutnou hrivou okolo krku a malými trojuholníkovými, v špičke zaoblenými ušami. Jeho telesná stavba je z profilu štvorcového tvaru. Čau-Čau patrí do skupiny ázijských špicov a má výrazný vzhľad.

 

Veľkosť a Farba Srsti Čau-Čau

 

Veľkosť a Farba Srsti Čau-Čau

 

Čau-Čau je stredne veľký pes s hmotnosťou od 20 do 32 kg. Srsť Čau-Čau nosí hrubý kožuch a farba srsti môže mať päť odtieňov: červený, čierny, modrý, škoricový a krémový. Sfarbenie môže byť tieňované, ale nesmie byť škvrnité. Plemená psov do chladného počasia :20 plemien psov

Modrý Jazyk a Leví Vzhľad

Jednou z najzaujímavejších charakteristík Čau-Čau je jeho modrý jazyk. Tento pes má jazyk, ďasná a vnútornú stranu úst modré farby. Čau-Čau tiež patrí medzi plemená s levím vzhľadom, pretože jeho hriva okolo krku mu dáva podobnosť s levmi. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Čau-Čau môže mať krátkosrstú alebo dlhosrstú srsť. Dlhosrstí jedinci majú na hlave a na chrbte dlhšiu srsť, zatiaľ čo krátkosrstí jedinci majú kratšiu srsť. Srsť Čau-Čau je hustá, obsahujúca jemné aj drsné štetiny.

Vzhľad Čau-Čau je jedinečný a pôsobivý. Toto plemeno je známe svojím nezávislým charakterom a je vhodné pre majiteľov, ktorí majú skúsenosti s výchovou psov.

 

Povaha a Temperament

 

Čau-Čau je plemeno psov, ktoré má svoj vlastný a jedinečný temperament. Tento pes je nezávislý a tvrdohlavý, ale zároveň je veľmi inteligentný a schopný naučiť sa nové veci. V tejto časti sa pozrieme na niektoré z najdôležitejších vlastností povahy a temperamentu Čau-Čau. Čínske plemena psov – 17 psov z Číny

 

Nezávislosť a Tvrdohlavosť

Čau-Čau je známy svojou nezávislosťou a tvrdohlavosťou. Tento pes má silnú vôľu a často sa rozhodne robiť veci po svojom. Preto je dôležité, aby majiteľ bol trpezlivý a vytrvalý pri tréningu a výchove Čau-Čau.

Čau-Čau je tiež veľmi samostatný pes. Môže sa cítiť pohodlne aj v samote, ale zároveň si užíva spoločnosť svojho majiteľa a rodiny.

 

Vzťah k Deťom a Rodine

Čau-Čau je rodinný pes a má radi svoju rodinu. Aj keď je to pes, ktorý si vyberá len jednu osobu, na ktorú sa úplne naviaže, dokáže sa dobre prispôsobiť aj životu v rodine s deťmi. Avšak, kvôli svojej tvrdohlavosti a nezávislosti, je dôležité, aby sa deti naučili, ako sa s týmto psom správne zaobchádzať.

Čau-Čau je tiež dobrým hlídačom, pretože má prirodzenú ochranárske inštinkty. Avšak, tieto inštinkty môžu byť prehnané, a preto je dôležité, aby majiteľ trénoval svojho psa, aby vedel rozlíšiť medzi priateľom a nepriateľom.

V závislosti na výchove a tréningu, môže byť Čau-Čau vynikajúcim spoločníkom pre rodinu a dobrým psom, ktorý sa dokáže prispôsobiť rôznym situáciám. Pes ako medveď – 7 plemien vyzerajúcich ako medveď

 

Chov a starostlivosť Čau-Čau

 

Chov a starostlivosť Čau-Čau

Výcvik a Socializácia

Výchova Čau-Čau psa vyžaduje trpezlivosť a dôslednosť. Toto plemeno je známe svojou nezávislosťou a tvrdohlavosťou, preto je dôležité začať s výcvikom čo najskôr. Výcvik by mal byť pozitívny a motivujúci, aby sa predišlo frustrácii a agresii. Socializácia je tiež dôležitá, pretože Čau-Čau môže byť podozrievavý voči cudzincom a iným zvieratám. Je potrebné ho viesť k pravidelnému kontaktu s ľuďmi a inými zvieratami už od mladosti.

Starostlivosť o srsť

 

Čau-Čau má hustú a dlhú srst, ktorá vyžaduje pravidelné kartáčovanie a pročesávanie. Je dôležité odstrániť zbytočné chuchvalce srsti, aby sa predišlo tvorbe klbka a zmateniu srsti. V prípade dlhosrstých Čau-Čauov by sa malo kartáčovať denne, zatiaľ čo krátkosrstí Čau-Čau potrebujú kartáčovanie raz za týždeň. Okrem toho, je dôležité pravidelne kontrolovať uši, zuby a nechty, a zabezpečiť, aby boli čisté a zdravé.

To je všetko o chove a starostlivosti o Čau-Čau psa. Je to nádherný pes, ktorý si zaslúži lásku a starostlivosť, ktorú mu môžete poskytnúť.

 

Čau-Čau ako Pracovný Pes

 

Čau-Čau je plemeno psa, ktoré má za sebou bohatú históriu ako pracovný pes. Toto plemeno pochádza z Číny a bolo v minulosti používané ako hlídací, tažný a pracovný pes. Čau-Čau je uzavretý, zdržanlivý, nedôverčivý a predovšetkým nezávislý a inteligentný pes. Uznáva iba jedného pána.

 

Ako Lovecký Pes

Čau-Čau je lovecký pes s výrazným loveckým pudom. Toto plemeno je známe svojou schopnosťou loviť diviaky, líšky a iné menšie zvieratá. Čau-Čau má vynikajúci zrak a vôňu, čo mu umožňuje byť úspešným loveckým psom. Toto plemeno má tiež silný a nezávislý charakter, čo ho robí skvelým loveckým spoločníkom.

 

Využitie v Agility a Dog Dancing

Čau-Čau je tiež vynikajúcim psom pre agility a dog dancing. Toto plemeno má vynikajúce pohybové schopnosti a je schopné vykonávať rôzne pohyby a triky. Čau-Čau má tiež veľkú radosť z pohybu a z toho, že robí svojmu majiteľovi radosť. Pretože je to nezávislý pes, je dôležité, aby bol tréning pre agility a dog dancing založený na pozitívnej motivácii a odmeňovaní.

V tabuľke nižšie sú uvedené niektoré z vlastností Čau-Čau, ktoré sú dôležité pre jeho využitie ako pracovného psa:

Vlastnosť Popis
Lovecký pud Čau-Čau má vynikajúci lovecký pud a je skvelým loveckým spoločníkom.
Pohybové schopnosti Čau-Čau má vynikajúce pohybové schopnosti a je skvelým psom pre agility a dog dancing.
Nezávislosť Čau-Čau je nezávislý pes a vyžaduje tréning založený na pozitívnej motivácii a odmeňovaní.
Zdržanlivosť Čau-Čau je zdržanlivý pes a môže byť nedôverčivý voči cudzincom.
Inteligencia Čau-Čau je inteligentný pes a rýchlo sa učí nové veci.

Čau-Čau je teda vynikajúcim pracovným psom, ktorý má vynikajúce lovecké schopnosti a je skvelým psom pre agility a dog dancing. Jeho nezávislosť a zdržanlivosť však vyžadujú tréning založený na pozitívnej motivácii a odmeňovaní.

 

Záver Čau-Čau

 

Čau-čau pes je svojrázne a orientálne plemeno, ktoré má svoje špecifiká. Je to samotársky a introvertný pes, ktorý si vyžaduje trpezlivosť a lásku od svojho majiteľa. Jeho sfarbenie môže byť rôzne, ale nesmie byť škvrnité. Na zadnej strane zadných končatín a na spodnej strane chvosta môže byť sfarbenie v svetlejších odtieňoch.

Vycvičiť čau-čaua nie je jednoduché a vyžaduje veľa práce a trpezlivosti. Toto plemeno je tvrdohlavé a nebude slepo plniť všetky povely. Napríklad naučiť ich spoľahlivo privolanie je naozaj veľký oriešok aj pre veľmi skúseného trénera.

Čau-čau plemeno sa vyznačuje svojou oddanosťou a výnimočnosťou k majiteľovi. Pravidelne obsadzuje najvyššie priečky a je obľúbeným plemenom. Je dôležité pamätať na to, že každý pes je jedinečný a má svoje vlastné potreby a povahu. Preto je dôležité venovať sa mu s láskou a trpezlivosťou, aby sa mohol stať skutočným kamarátom a spoločníkom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button