Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Landseer pes: Popis a charakteristika

Landseer pes je veľké a mohutné plemeno psa, ktoré je nápadne podobné novofundlandskému psu. Toto plemeno je známe svojou prirodzenou ochranárskej povahou a je veľmi oddané svojej rodine. Landseer psi sú známi svojou schopnosťou chrániť svoju rodinu pred akoukoľvek hrozbou.

 

Landseer pes

 

Landseer pes

 

Pôvod plemena Landseer sa datuje už do staroveku. Na vzniku tohto plemena sa podieľali veľké, bielo-čierno strakaté anglické psy. Tieto tzv. mäsiarske psy prišli na ostrov Newfoundland asi pred 400 rokmi. Pravdepodobne ich priviezli na ostrovy rybári z britských ostrovov. Skrížili sa tu s miestnymi psami a vytvorili tak nové plemeno, ktoré dnes poznáme ako Landseer pes.

 

Landseer psi majú výrazne obdĺžnikový telesný rámec a sú známi svojou dobrými proporciami. Jeho nohy sú dlhšie ako nohy jeho bratranca čierneho novofoundlandského psa. Toto plemeno sa vyznačuje aj svojou jemnou povahou a je veľmi vhodné ako rodinný pes. Landseer psi sú veľmi oddaní svojim majiteľom a radi sa zapájajú do rodinných aktivít.

 

História Plemena Landseer

 

História Plemena Landseer

 

Landseer pes je plemeno, ktoré sa považuje za starobylé, aj keď formálne je pomerne mladé. Jeho história sa datuje do obdobia, keď anglickí rybári dovážali psov na ostrovy Newfoundland a Labrador. Tieto psy, ktoré boli pôvodne určené na lovenie rýb a ťahanie sietí, sa krížili s miestnymi psami, čím vzniklo plemeno novofundlandského psa.

Podľa niektorých zdrojov sa landseer vyšľachtil z čiernobielych šteniat novofundlandského plemena, ktoré boli pôvodne utrácané. Tieto šteniatá boli neskôr krížené s tažnými psami. Druhá verzia hovorí o tom, že tažní psi z Anglicka, ktorí boli zaprahávaní k vozíkom, boli krížení s miestnymi psami z Newfoundlandu.

Plemeno získalo svoje meno po maliarovi Edwinovi Landseerovi, ktorý bol známy svojimi portrétmi zvierat a rád maloval novofundlandské psy. Jedinečný prípad v histórii kynológie, kedy bolo plemeno psov pomenované po umelcovi, ktorý sa do neho zamiloval.

 

Landseer pes sa od novofundlandského plemena líši najmä farbou srsti. Zatiaľ čo novofundlandský pes má jednofarebnú srst, landseer má čiernobielu srst s charakteristickými bielymi znakmi na hrudi a labách. Plemeno bola oficiálne uznávané v roku 1960 a patrí do skupiny 2 pod číslom 226 v medzinárodnej kynologickej federácii (FCI). 10 plemien psov s modrými očami

 

Charakteristika plemena

 

Charakteristika plemena

 

Landseer pes je plemeno, ktoré sa podobá na newfoundlandského psa. Je to veľký a silný pes, ktorý má zvyčajne čiernu srst s bieľavými znakmi na krku, hruď, brucho, končatinách a ocasu. Jeho výška sa pohybuje od 67 do 80 cm a hmotnosť od 50 do 68 kg. Landseer psi majú širokú hlavu s krátkym čumákom a tmavohnedými očami. Ich uši sú trojuholníkové a nohy sú mohutné a silné, no zároveň aj agilné.

Charakter landseera je vyrovnaný, pokojný a priateľský k ľuďom aj ku zvieratám. Sú to veľmi inteligentní psi, ktorí si radi hrajú a majú radi vodu. Sú to dobrí strážcovia a záchranári, no zároveň aj spoločenskí psi. Landseer psi majú rádi pravidelný pohyb a prechádzky, no zároveň sú aj vhodní pre život v byte, ak dostanú dostatok cvičenia a pozitívnej motivácie. 10 najnebezpečnejších plemien psov

 

Pri chove landseera je dôležité venovať pozornosť jeho srsti. Tá vyžaduje pravidelné kefovanie a starostlivosť. Landseer psi sú dominantní a tvrdohlaví, preto je dôležité ich trénovať s pozitívnou motiváciou a správnou výchovou. Celoročne by mali byť umiestnení vonku, no zároveň by mali mať prístup k zateplenej búde alebo domu.

Vzhľadom k ich veľkosti a svalovej hmotnosti, majú landseer psi nároky na kvalitnú stravu, ktorá obsahuje dostatok bielkovín a živín pre ich kosti a svaly. Sú to veľmi lojálni a oddaní psi, ktorí sú vhodní ako rodinní psi a milujú deti. Landseer psi sú pôvodom z Anglie a Nemecka a patria do skupiny FCI 2 – pinčové a knírači, molossoidní a švajčiarski honáči psi. Tipy na starostlivosť o vlasy

 

Výcvik a starostlivosť o Landseer

 

Výcvik a starostlivosť o Landseer

 

Landseer je plemeno psa, ktorého výcvik a starostlivosť si vyžaduje istú mieru trpezlivosti a pozornosti. Tento pes je veľmi inteligentný a rýchlo sa učí, preto je vhodný pre majiteľov, ktorí sú ochotní venovať sa jeho výcviku.

Landseer je plemeno, ktoré je veľmi lojálne a priateľské k svojim majiteľom. Jeho priateľská povaha robí z neho vynikajúceho spoločníka pre deti. Landseer sa ľahko prispôsobuje novým situáciám a prostrediu, preto je vhodný aj pre rodiny so zmenlivým spoločenským životom.

Pri výcviku Landseera je dôležité používať pozitívne posilňovanie. Tento pes sa učí najlepšie prostredníctvom odmeny a chválenia. Majiteľ by sa mal vyvarovať tvrdého trestania, pretože to môže spôsobiť, že pes sa uzavrie a nebude sa učiť. Fakty o psoch – 10. zaujímavých faktoch o psoch

Landseer je plemeno, ktorého výcvik by mal zahŕňať poslušnosť, základné povely a socializáciu. Tento pes je veľmi zručný vo vode a má silný plavecký inštinkt. Preto by mal byť trénovaný aj na plávanie a záchranárske práce vo vode.

 

Starostlivosť o Landseera zahŕňa pravidelné česanie a kúpanie, pretože má hustú a dlhú srsť. Tento pes je veľmi aktívny a potrebuje dostatok pohybu. Majiteľ by mal zabezpečiť, aby jeho pes dostal dostatok cvičenia a prechádzok na čerstvom vzduchu.

V zhrnutí, Landseer je plemeno psa, ktorého výcvik a starostlivosť si vyžaduje určitú mieru trpezlivosti a pozornosti. Jeho priateľská povaha a zručnosť vo vode robia z neho vynikajúceho spoločníka pre deti a záchranárske práce. Majiteľ by mal používať pozitívne posilňovanie pri výcviku a zabezpečiť dostatok pohybu a starostlivosti o jeho hustú srsť.

 

Landseer a iné plemená

 

Landseer a iné plemená

 

Landseer je plemeno psa, ktoré je podobné novofundlandskému psu. Tieto dva psy sú najbližšími príbuznými, krajanmi a dokonca aj kolegami. Landseer má však viac bielej farby na hrudi, krku, bruchu a na špičkách labiek.

Okrem Landseera existuje mnoho ďalších plemien psov. Medzi najobľúbenejšie patria Labrador Retriever a Golden Retriever. Tieto plemená sú veľmi inteligentné a priateľské a sú dobrí spoločníci pre rodiny s deťmi.

Novofundlandský pes je iné plemeno, ktoré je veľmi podobné Landseerovi. Novofundlandský pes má však celé telo pokryté hustou srsťou a má tendenciu byť väčší ako Landseer.

Švajčiarski salašníci sú ďalším plemenom psov, ktoré sú podobné Landseerovi. Tieto psy sú veľké, silné a majú hustú srsť. Sú veľmi oddaní svojmu majiteľovi a sú dobrí strážcovia.

 

Landseer je čistokrvné plemeno psa, ktoré bolo vyšľachtené na záchranu ľudí v nebezpečenstve. Je to veľmi priateľský a inteligentný pes, ktorý sa dobre hodí ako spoločník pre rodiny s deťmi. Landseer má tiež skvelé vlastnosti pre vodný výcvik a môže byť skvelým spoločníkom pre ľudí, ktorí majú radi vodné športy.

V porovnaní s Labradorom a Goldenom má Landseer väčšie telo a je o niečo ťažší. Landseer má tiež hustejšiu srsť a vyžaduje si viac starostlivosti o srst. V porovnaní s novofundlandským psom je Landseer o niečo menší a má menej srsť.

Celkovo je Landseer veľmi jedinečné plemeno psa, ktoré sa hodí pre ľudí, ktorí majú radi veľké a priateľské psy. Sú to skvelí spoločníci pre rodiny s deťmi a pre ľudí, ktorí majú radi vodné športy.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button