Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Porcelaine: Charakteristika plemena

Porcelaine plemeno psa je považované za jedno z najkrajších plemien duričov. Jeho biela, hladká srsť v kombinácii s jednotnými, teplými, červenými škvrnami dáva mystický výraz, ktorý okúzľuje mnoho ľudí. Toto plemeno bolo vyšľachtené vo Francúzsku a je používané na lov malej zveri štvaním.

 

Porcelaine

 

Porcelaine

 

Porcelaine je veľmi ušľachtilý pes, ktorý pripomína veľké duriče každým detailom svojho vzhľadu. Hlava musí byť typická, suchá a jemne modelovaná, celkovo skôr dlhá. Mozgovňa je široká medzi ušami, tylový hrboľ oblý. Tento pes je veľmi francúzsky a je považovaný za jedno z originálnych plemien.

Porcelaine plemeno psa je jedným z mála plemien, ktoré majú veľmi špecifické vlastnosti. Jeho stavbou tela sa podobá bernskému duriču a billymu, ale má kratšie uši a viac škvrniek. Toto plemeno je veľmi obľúbené medzi lovcami malej zveri, pretože je veľmi rýchle a má vynikajúci čuch. Pokiaľ hľadáte psa, ktorý je veľmi ušľachtilý, krásny a zároveň skvelým lovcom, Porcelaine by mohol byť tou správnou voľbou.

 

Charakteristika plemena

 

Charakteristika plemena

 

Porcelaine je francúzske plemeno psa, ktoré bolo vyšľachtené na lov malých zvierat. Jeho meno je odvodené od slova „porcelán“, pretože jeho hladká a lesklá srst pripomína kvalitný porcelán.

Tento pes má ušľachtilý vzhľad a je typický svojou majestátnosťou a mrštnosťou. Jeho váha sa pohybuje medzi 25 a 28 kg a výška medzi 53 a 58 cm. Porcelaine má veľmi dlhú a štíhlu hlavu s jemne modelovanými rysmi. Jeho mozkovna je široká a týlny hrbol oblý. Fronta je plná a dělící rýha je patrná, ale nie príliš výrazná.

Porcelaine má biele, hladké srsť s jednotnými, teplými, červenými skvrnami, ktoré mu dávajú mystický výraz. Toto plemeno má mnoho charakteristických vlastností, ktoré ho robia veľmi zaujímavým a jedinečným.

Porcelaine je veľmi inteligentný a oddaný pes, ktorý sa dobre učí a rýchlo si zapamätá nové veci. Tento pes je vhodný pre majiteľov, ktorí majú skúsenosti s výchovou psov. Porcelaine sa dobre vychádza s deťmi a inými domácimi zvieratami, ale môže byť trochu plašší v prítomnosti cudzích ľudí.

Ak hľadáte psa, ktorý je ušľachtilý, inteligentný a oddaný, porcelaine je skvelou voľbou. Toto plemeno je vynikajúcim spoločníkom pre každého, kto má radi psíkov s aristokratickým vzhľadom a jedinečnou srsťou.

 

História a pôvod

 

História a pôvod

 

Porcelaine je francúzske psie plemeno, ktoré bolo vyšľachtené v kláštore v Cluny v 17. storočí. Plemeno bolo vyšľachtené hlavne pre prenasledovanie vysokej zveri a bolo využívané predovšetkým francúzskou aristokraciou.

História plemena porcelaine je dosť zamotaná a dodnes sa špekuluje, či je jeho krajinou pôvodu skutočne Francúzsko, alebo Švajčiarsko. Avšak, porcelaine je často označovaný ako francúzsky durič, a to aj napriek tomu, že jeho pôvod môže byť spojený aj so susedným Švajčiarskom.

Podľa vzhľadu a vlastností sa porcelaine podobá ďalším francúzskym duričom, ako sú napríklad billy alebo francúzsky durič. Porcelaine má krátku, hustú srsť, ktorá môže byť rôznych odtieňov, od bielej až po žltú alebo oranžovú. Je to stredne veľký pes, ktorý má silnú kostru a vynikajúci čuch.

Vďaka svojmu pôvodu a vlastnostiam sa porcelaine stal obľúbeným poľovníckym plemenom nielen vo Francúzsku, ale aj v ďalších krajinách. Dnes je porcelaine stále využívaný na lov vysokej zveri, ale aj ako spoločník a rodinný pes. Francúzske plemená psov – 15 francúzskych plemien psov

 

Fyzický vzhľad Porcelaine

 

Fyzický vzhľad Porcelaine

 

Porcelaine je psie plemeno strednej veľkosti, ktoré sa vyznačuje elegantným vzhľadom a ušľachtilou postavou. Tento poľovný pes má silnú kostru a svalnaté telo, ktoré je dobre vyvážené a proporcovanie. V tejto sekcii sa pozrieme na hlavné rysy fyzického vzhľadu plemena Porcelaine.

 

Hlava a nos

Hlava Porcelaine je typická pre lovecké psy. Je suchá a jemne modelovaná, celkovo skôr dlhá. Mozgovňa je široká medzi ušami, tylový hrboľ oblý. Nosná huba je čierna a dobre vyvinutá. Ňucháčová partia je dlhá, rovná a špicatá. Uši sú jemné, zavesené najviac v línii očí, primeranej dĺžky.

 

Telo

Telo Porcelaine je pevné a svalnaté. Chrbát je výnimočne rovný, zadok mierne sklonený s chvostom silným pri koreni a zužujúcim sa ku koncu. Krk je štíhly, dobre osvalený, často s miernym lalokom voľnejšej kože. Hrudník je hlboký a široký, rebrá dobre klenuté. Bedrá sú široké a silné, slabiny krátke a pevné.

 

Končatiny

Končatiny Porcelaine sú rovné a silné. Lopatky sú dlhé a sklonené, paže svalnaté. Labky sú okrúhle a pevné s dobre vyvinutými vankúšikmi. Stehná sú silné a dobre osvalené, päty nízke.

Celková výška psa v kohútiku je 55 – 58 cm u psov a 53 – 56 cm u súk. Hmotnosť sa pohybuje okolo 25-28 kg. Srsť Porcelaine je krátka, hustá a lesklá. Farba srsti je čisto biela alebo biela s oranžovými/čiernymi bodmi.

 

Povaha a Chovanie Porcelaine

 

Porcelaine je milý a inteligentný pes, ktorý sa často stáva skvelým spoločníkom svojho majiteľa. Má vytrvalú povahu a rád sa vydáva na prechádzky a výlety. Je to pes, ktorý je veľmi aktívny a potrebuje veľa pohybu a stimulácie.

Toto plemeno psa je veľmi sebavedomé a nezávislé, ale zároveň je to pes, ktorý sa veľmi rýchlo pripúta k svojmu majiteľovi. Porcelaine potrebuje dostatok pozornosti a lásky a rád sa zapája do rodinného života.

Je to pes, ktorý sa dobre znáša s deťmi a ďalšími domácimi zvieratami. Porcelaine je veľmi ostražitý a chráni svojich majiteľov a svoj domov. Je to pes, ktorý sa dobre učí a rád plní rôzne úlohy a cvičenia.

Porcelaine je vytrvalý pes, ktorý má veľmi dobrú vytrvalosť a výdrž. Je to pes, ktorý sa hodí na športové aktivity, ako je napríklad canicross alebo cyklistika so psom. Porcelaine má veľmi dobrý čuch a môže byť využitý ako poľovný pes.

Vzhľadom na jeho vytrvalosť a energiu potrebuje Porcelaine dostatok pohybu a stimulácie. Je to pes, ktorý by nemal byť držaný v byte, ale mal by mať prístup k záhrade alebo vonkajšiemu priestoru, kde sa môže hrať a behať.

 

Tréning a Aktivity Porcelaine

 

Tréning a Aktivity Porcelaine

 

Porcelaine je plemeno, ktoré bolo vyšľachtené ako pes poľovný. Preto je dôležité, aby bol trénovaný a mal dostatok fyzickej aktivity. Porcelaine je veľmi aktívny pes, ktorý potrebuje veľa pohybu a stimulácie. Preto je dôležité, aby mal majiteľ dostatok času a energie na jeho tréning a aktivitu.

Výcvik je dôležitou súčasťou tréningu Porcelaine. Je to pes s veľkou odvahou a tvrdosťou pri práci, takže je dôležité, aby bol trénovaný správne as rešpektom. Porcelaine je veľmi inteligentný pes, takže je schopný sa rýchlo učiť nové veci. Je dôležité, aby bol trénovaný pozitívnymi metódami a aby bol tréning zábavný pre neho aj pre majiteľov.

Agility je ďalšia aktivita, ktorú Porcelaine môže robiť. Je to športová aktivita, ktorá zahŕňa prekážky, tunely a ďalšie predmety, ktoré pes musí prekonať. Je to skvelý spôsob, ako stimulovať Porcelaine a posilniť jeho fyzickú kondíciu a koordináciu.

Prenasledovanie je ďalšia lovecká aktivita, ktorú Porcelaine môže robiť. Je to proces, keď pes sleduje stopu zvieraťa a snaží sa ho nájsť. Je dôležité, aby bol majiteľ trénovaný v tejto aktivite a aby bol pes trénovaný správne as rešpektom. Vlasové hnojivo šampón

Celkovo je dôležité, aby bol Porcelaine trénovaný a stimulovaný, aby bol šťastný a zdravý pes. Je to pes s veľkou energiou a odvahou, ktorý potrebuje veľa pohybu a stimulácie. Majitelia by mali byť pripravení na to, že Porcelaine je veľmi aktívny a potrebuje veľa pozornosti a lásky.

 

Zdravie a Starostlivosť

Porcelaine patrí medzi zdravé a pomerne dlhoveké plemená psov. Aj keď u nich môžu vyskútať ortopedické vady ako dysplázia kĺbov, najmä bedrových alebo lakťových, vzácnejšie aj luxácia pately. Dlhé a zavesené ušnice zase zvyšujú riziko zapaľovania zvukovodu, jeho podráždenia a následného zápalu. Preto je dôležité pravidelne čistiť uši a monitorovať ich zdravotní stav.

Okrem toho, je dôležité dbať na správnu výživu psa. Porcelaine potrebuje kvalitnú stravu, ktorá bude obsahovať všetky potrebné živiny a vitamíny. Chovateľia by mali zabezpečiť psom dostatok čistej pitnej vody a pravidelne ich preverovať u veterinára.

Chov plemena Porcelaine nie je náročný, no vyžaduje dôsledný výcvik a socializáciu už od útleho veku. Toto im pomôže naučiť sa správnemu chovaniu a interakcii s ľuďmi a inými zvieratami. Preto je dôležité nájsť kvalitné chovateľské stanice, ktoré sa zameriavajú na zdravie a správne vedenie psov.

V prípade, že sa rozhodnete pre chov Porcelaine plemená, je dôležité mať dostatok času a priestoru na to, aby sa pes mohol správne vyvíjať a cítil sa pohodlne. Okrem toho, je potrebné zabezpečiť dostatok pohybu a zábavy, aby sa pes necítil unudene a nevyvíjal deštruktívne chovanie.

 

Plemeno v rôznych krajinách Porcelaine

 

Porcelánové plemeno psa je známe po celom svete. V súčasnej dobe je uznávané ako samostatné plemeno FCI, čo znamená, že je uznávané v mnohých krajinách, vrátane Slovenska.

Fédération Cynologique Internationale (FCI) je medzinárodná organizácia, ktorá sa zaoberá uznávaním a štandardizáciou plemien psov. Porcelánové plemeno bolo uznané FCI v roku 1971.

V rôznych krajinách sa môže porcelánové plemeno líšiť vzhľadom a temperamentom. Napríklad vo Francúzsku sú porcelánové psy obvykle väčšie a majú tmavšie škvrny ako v iných krajinách. V Taliansku sú porcelánové psy obvykle menšie a majú svetlejšie škvrny.

V niektorých krajinách je porcelánové plemeno veľmi populárne, zatiaľ čo v iných krajinách je menej známe. Napríklad vo Francúzsku je porcelánové plemeno veľmi populárne pre lov, zatiaľ čo v USA sa porcelánové psy používajú predovšetkým ako spoločníci.

V každej krajine sú však porcelánové psy obvykle považované za krásne a elegantné psy s priateľským a milým temperamentom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button