PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Ako pripraviť psa na príchod dieťaťa

Naše psy sú s nami veľmi zladené, takže s udalosťou, ktorá je monumentálna ako tehotenstvo, už váš pes cíti, že sa niečo chystá. Ako pripraviť psa na dieťa. Ale to, že zachytáva ​​nové pocity neznamená, že chápe, čo to znamená. Tu je niekoľko rád, ako pripraviť svojho psa na nový príchod.

 

Zamerajte sa na zlé návyky svojho psa

 

šteniatko a dieťa

Deväť mesiacov je viac ako dosť času na to, aby ste vy a váš maznáčik zvládli väčšinu problémov a vyhladili všetky nežiaduce návyky. V prípade potreby si najmite odborníka, ktorý s vami bude spolupracovať.

Dávajte si pozor na svoju energiu počas tehotenstva – Ako pripraviť psa na dieťa

Tehotenstvo ovplyvňuje celú domácnosť. Môžete sa cítiť vzrušený, úzkostný alebo znepokojený. Pamätajte, že váš pes bude odrážať vaše emócie. Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov.

Napodobníte vôňu vášho dieťaťa – Ako pripraviť psa na dieťa

 

ako pripraviť psa na dieťa

Pred prinesením dieťaťa do domu prineste predmet, ktorý pripomína vôňu vášho dieťaťa. Počas tohto cvičenia je rozhodujúce, aby ste si stanovili jasné hranice. Kým držíte predmet, vyzvite psa, aby čuchal z diaľky. Týmto spôsobom komunikujete so svojím psom, že predmet je váš, a potom dávate psovi povolenie na čuchanie. To pomáha naštartovať proces vytvárania úcty k dieťaťu.

Stanovte hranice – Ako pripraviť psa na dieťa

 

pes a dieťa

Odporúčam začať s izbou dieťaťa. Poskytnite svojmu psovi podmienku, aby pochopil, že existuje neviditeľná bariéra, ktorú bez vášho súhlasu nemôže prekonať. Nakoniec môžete svojmu psovi dovoliť preskúmať a čuchať určité veci v miestnosti pod vašim dohľadom. Potom sa rozhodnete, kedy musí odísť. Túto činnosť opakujte niekoľkokrát pred príchodom dieťaťa. Dáte tak svojmu psovi vedieť, že táto miestnosť patrí k vodcovi svorky a musí sa za každých okolností rešpektovať.

Pomaly dovoľte psovi dieťa oňuchať

 

deti a psy čo treba vedieť

Začnite tým, že svojho psa vezmete na dlhú prechádzku. Uistite sa, že ste vyčerpali všetku energiu svojho psa. Pred návratom počkajte pri dverách; pred pozvaním dovnútra sa uistite, či je váš pes v pokojnom a submisívnom stave. Po vstupe bude váš pes okamžite vedieť, že je v dome nová vôňa. Ak ste už vôňu predstavili, bude mu nejako povedomá. Matka alebo otec, ktorý drží dieťa, musí byť v úplne pokojnom stave. Pes by mal mať dovolené čuchať dieťa, ale v úctivej vzdialenosti. Počas tohto prvého stretnutia nedávajte dieťa príliš blízko. Nakoniec možno psovi dovoliť, aby sa k dieťaťu čoraz viac približoval. Týmto spôsobom učíte psa rešpektovať dieťa ako ďalšieho vodcu svorky.

Naučte svoje dieťa a psa vzájomnej interakcie

 

dieťa sa hra o psom

 

Akonáhle je vaše dieťa v prieskumnom stave, je dôležité dohliadať na všetky interakcie medzi ním a psom. Je to vynikajúca príležitosť naučiť vaše dieťa, aby psa neobťažovalo, nestrhávalo mu chvost atď. Príliš veľa detí nechtiac vyprovokovalo inak mierumilovného psa, jednoducho preto, že boli bez dozoru alebo im rodičia nedávali náležité pokyny. Najlepší spoločenský pes : TOP 13 plemien.

Nezabudnite na psa!

Pes nepotrebuje hračky a osobitnú pozornosť, aby sa cítil dôležitý; jednoducho musíte dodržiavať rutinu, zabezpečiť každodenné prechádzky a neustále vedenie. To pomôže vášmu psíkovi cítiť sa bezpečne a umožní mu relaxovať pri novom prírastku do rodiny. Pes do bytu : 15 najlepších plemien do bytu.

Bezpečnosť vášho dieťaťa je na prvom mieste

 

ako pripraviť psa na dieťa 2

Nepredpokladajte, že váš pes bude (alebo nebude) predstavovať problém len na základe plemena. Iste, rottweilery a pitbully neuhryzli deti, ale tiež ich zranili. Ako pripraviť psa na dieťa. Každý pes je iný, stačí len vybudovať vzťah medzi ním a dieťaťom. A zo začiatku musíte svojho psa neustále kontrolovať vo všetkých situáciách.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button