PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Ako pes vyznáva lásku? Tu je 10 spôsobov

Ako pes vyznáva lásku? Tu je 10 spôsobov. Každý vie, že psy sú najlepšími priateľmi ľudí. Sú nesmierne lojálni, mimoriadne inteligentní a hej! –Príjemní spoločníci a väčšina majiteľov psov považuje svojho psa za člena rodiny.

 

Ale milujú nás naše psy tak ako milujeme my ich ? Krátka odpoveď: Áno. Psy vyjadrujú svoje emócie rôznymi spôsobmi – od veľmi jemných po úplne zrejmé – takže niekedy môže byť ťažké povedať, či je to pozitívny alebo negatívny prejav. Naše psy nás bezpodmienečne milujú – len to niekedy vyjadrujú čudnejším spôsobom. Týchto 10 prejavov lásky psa vám môže pomôcť zistiť, či ste vy a váš pes skutočne spojení.

 

1. Pes s vami drží očný kontakt

 

 Pes s vami drží očný kontakt

 

Ak by ste sa pri niekom cítili nepríjemne, nebezpečne alebo ohrozene, pozerali by ste mu do očí? V žiadnom prípade! Dlhý a nepretržitý očný kontakt je vyhradený pre ľudí, ktorých milujete, dôverujete im a cítite sa pri nich bezpečne. Najväčší pes na svete

To isté platí aj pre psy. Udržiavanie očného kontaktu nie je len užitočným nástrojom pri výcviku psa – môže vám tiež pomôcť vytvoriť hlboké puto. Keď sa na vás pes pozerá, jeho mozog v skutočnosti uvoľňuje oxytocín. Oxytocín, známy ako „hormón lásky“, je rovnaký hormón, ktorý uvoľňuje mozog matiek pri prvom spojení so svojimi deťmi. Kľúčom je udržiavať prirodzený očný kontakt, keď sa hráte alebo sa maznáte. Ak vynútite očný kontakt so svojím psom, pravdepodobne to bude trochu nepríjemné a odvráti zrak.

 

2. Pes sa o vás opiera

 

 Pes sa o vás opiera ako pes vyznáva lásku

 

Rovnako ako u udržiavaní očného kontaktu sa pravdepodobne nebudete opierať o niekoho, koho nepoznáte alebo komu nedôverujete – a rovnako tak to nebude robiť ani váš pes.

Či už sedíte na zemi alebo na gauči, ak sa váš pes o vás oprie, znamená to, že sa cíti bezpečne a úplne pohodlne. Niekedy sa psy opierajú o svojich ľudí, keď majú strach alebo úzkosť, ale to znamená len to, že vás vidia ako svojho ochrancu.

 

3. Pes spí vo vašej posteli

 

Pes spí vo vašej posteli ako pes vyznáva lásku

 

Ak nedovolíte psovi spať vo vašej posteli, ale napriek tomu rád spí vo vašej spálni, skutočne vás miluje. Ako pes vyznáva lásku? Prečo? Ak pes chce byť pri vás na blízku, signalizuje to, že je to úplne lojálne a že sa nechcete od vás vzdialiť.

 

4. Pes je šťastný vždy keď sa vrátite domov

 

 pes je stastny ked ma vidí ako pes vyznáva lásku

 

Skáče váš pes hore a dole, olizuje vám ruky a tvár, prinesie vám svoju obľúbenú hračku alebo dokonca trochu „vzrušene ciká“, keď sa vrátite z obchodu, zo školy alebo z práce? Áno, je úplne nadšený, že vás vidí! Je pravdepodobné, že ste veľmi nadšení, že tiež vidíte vy jeho.

 

5. Berie vám topánky alebo ponožky

 

 pes berie topanky a ponožky

 

Psy, ktorí sú pripútaní k svojim majiteľom, tiež milujú ich vône a môžu zobrať vaše topánky alebo oblečenie. Ukradnutie topánok a špinavého oblečenia nie je vždy najlepšia vec – najmä ak váš pes rád žuje – ale je to skutočne prejav jeho lásky. Plemena psov vhodné do veľkej záhrady – Top 10 plemien psov.

 

6. Pes vás pravidelne kontroluje

 

Pes vás pravidelne kontroluje ako pes vyznáva lásku

 

Neznamená to že musí byť neustále po vašom boku ale môže sa na vás prísť občas pozrieť alebo sa na vás otáča pri prechádzke. Tým vám dáva najavo že mu na vás záleží. Boseron pes

 

7. Rád sa necháva hladkať – Ako pes vyznáva lásku

 

 Rád sa necháva hladkať

 

Určite ste už čítali, že psy nenávidia objímanie, no nie je to až tak pravda. Psy skutočne milujú fyzickú náklonnosť a často ju vyhľadávajú u svojich obľúbených ľudí.

Vypadávanie vlasov: 3 jednoduché domáce produkty na zabránenie rednutia vlasov.

Nehovoríme, že by ste si mali zobrať svojho psa a pevne ho objať. Pre psy sú maznanie, opieranie sa a možno aj jemné objatia silnými signálmi, že vy a váš pes ste skutočne spojení.

 

8. Močí sa, keď vás vidí – Ako pes vyznáva lásku

 

Močí sa, keď vás vidí ako pes vyznáva lásku

 

Nie, to nie je známkou toho, že jeho výcvik na WC ustupuje. Psy, najmä šteniatka, sa môžu trochu pomočiť, keď sa tešia. Táto malá nehoda, označovaná ako submisívne močenie, je vlastne komplimentom. Znamená to, že váš pes vie, že to máte na starosti!

 

9. Pes vám prináša obľúbenú hračku – Ako pes vyznáva lásku

 

Pes vám prináša obľúbenú hračku ako pes vyznáva lásku

 

Ak vám váš pes prinesie svoju obľúbenú hračku, neznamená to iba, že sa chce hrať – aj keď to, že sa chce hrať, je tiež hlavným znakom lásky šteniatka. Je to tiež jeden z prejavov lásky psa.

 

10. Pes sa na vás usmieva – Ako pes vyznáva lásku

 

 Pes sa na vás usmieva

Nie, nie je to vaša predstavivosť! Niektoré psy sa skutočne učia, ako sa „usmievať“ stiahnutím pier späť, aby odhalili veľký, široký, zubatý úsmev. Keď sa aj vy naň usmejete, pes to prijíma ako vašu lásku k nemu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button