Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Hygenov durič: Všetko o plemene

Hygenov durič je plemeno psov, ktoré pochádza z Nórska. Tieto stredne veľké stopárske psy majú kompaktnú obdĺžnikovú stavbu tela a pevný chrbát. Plemeno Hygenov durič bol vyšľachtený v 19. storočí z rôznych psov, vrátane nemeckých, a je veľmi vzácny mimo Nórska.

 

Hygenov durič

 

"</p

 

Hygenov durič má priemernú výšku od 47 do 60 cm a váži od 21 do 25 kg. Toto plemeno má krátku srst a priemerný vek života 12 až 14 rokov. Hygenov durič je známy svojou schopnosťou stopovať divú zver a preto sa často používa na lov. Okrem toho sú tieto psy veľmi oddané a inteligentné, čo z nich robí skvelých spoločníkov.

Ak hľadáte nového psieho spoločníka, Hygenov durič môže byť skvelou voľbou. Toto plemeno je veľmi zriedkavé mimo Nórska, takže ak sa rozhodnete si ho osvojiť, budete mať jedinečného a vzácneho psa.  Poľovnícky pes – Top 11 poľovnícky psy

Hygenov Durič a jeho pôvod

 

Hygenov Durič a jeho pôvod

 

Hygenov durič, alebo inak nazývaný Hygenhund, je poľovnícky pes pôvodom z Nórska. Toto plemeno bolo vyšľachtené v 19. storočí na základe starých nórskych plemien. Jeho pôvod sa datuje až do obdobia vikingských osád v Nórsku.

Hygenhund sa stal obľúbeným medzi poľovníkmi v Nórsku vďaka svojej schopnosti loviť zver vo vysokej nórskych horách. Jeho vývoj bol ovplyvnený jeho schopnosťou prispôsobiť sa rôznym terénom a počasiu.

Hygenov durič sa pohybuje v skupine č. 6 (Duriče, farbiare a príbuzné plemená) v rámci systému FCI. Jeho priemerná váha sa pohybuje v rozmedzí od 21 do 25 kg a priemerná výška dosahuje 47 až 60 cm. Jeho srst je krátka a jemná. Šampón na vlasy: Najlepšie rady a účinky

Hygenhund je známy svojou vytrvalosťou a schopnosťou loviť samostatne alebo vo svorkách. Jeho inteligencia a lojálnosť robia z neho vynikajúceho spoločníka pre svojho majiteľa.

 

Charakteristika Hygenovho Duriča

 

Charakteristika Hygenovho Duriča

Fyzické Vlastnosti

Hygenov durič je stredne veľký pes, ktorý dosahuje výšku až 58 cm a váhu okolo 25 kg. Jeho chvost je stredne dlhý a zvyčajne nesený vzhľadom k zemi. Srsť je krátka, hustá a lesklá, s čiernymi alebo hnedými škvrnami na bielej základni. Jeho uši sú stredne veľké, vysoko nasadené a zvyčajne visiace.

Hygenov durič je rýchly a obratný pes, ktorý sa pohybuje s gracióznou eleganciou. Jeho pohyb je ľahký a plný energie, čo z neho robí skvelého spoločníka pre aktívnych majiteľov.

 

Povahové Vlastnosti

Hygenov durič je inteligentný a oddaný pes, ktorý sa dobre vychádza s deťmi a inými domácimi zvieratami. Je to pes, ktorý je veľmi starostlivý o ochranu čistoty plemena a podmienky chovu sú veľmi prísne, aby sa zabezpečilo, že si hygenov durič zachová všetky vlastnosti, o ktoré sa poľovnícke spoločenstvo v krajine usiluje.

Hygenov durič je skvelým loveckým psom, ktorý je schopný duriť zver rôznych veľkostí. Jeho lovecké schopnosti sú vynikajúce a je to pes, ktorý sa dokáže dobre prispôsobiť rôznym loveckým situáciám.

Vzhľadom na jeho inteligenciu a oddanosť je hygenov durič skvelým spoločníkom pre majiteľov, ktorí sú ochotní venovať mu dostatok pozornosti a fyzickej aktivity. Jeho povaha je veselá a hravá, čo z neho robí skvelého spoločníka pre rodiny s deťmi.

 

Porovnanie S Inými Plemenami

Hygenov durič je jedinečné plemeno, ktoré sa vyznačuje svojou výdržou a rýchlosťou. V tejto sekcii sa pozrieme na niektoré z plemien psov, ktoré majú podobné vlastnosti ako Hygenov durič, a porovnáme ich s ním.

 

Slovenský Kopov

Slovenský kopov je plemeno psov, ktoré sa používa na poľovačku. Je to veľmi trpezlivý a vytrvalý pes, ktorý má vynikajúci zrak a čuch. V porovnaní s Hygenovým duričom má slovenský kopov kratšie nohy a je menej rýchly, ale má lepší čuch.

 

Ariégeois

Ariégeois je plemeno psov, ktoré sa používa na poľovačku na zajace a srnky. Je to veľmi rýchly pes, ktorý má vynikajúci čuch. V porovnaní s Hygenovým duričom má ariégeois kratšie nohy a je menej výdržný, ale má lepší čuch.

 

Baset

Baset je plemeno psov, ktoré sa používa na poľovačku na zajace. Je to veľmi trpezlivý a vytrvalý pes, ktorý má vynikajúci čuch. V porovnaní s Hygenovým duričom má baset kratšie nohy a je menej rýchly, ale má lepší čuch.

 

Billy

Billy je plemeno psov, ktoré sa používa na poľovačku na divé prasiatka. Je to veľmi rýchly pes, ktorý má vynikajúci čuch. V porovnaní s Hygenovým duričom má Billy kratšie nohy a je menej výdržný, ale má lepší čuch. Hamiltonský durič: Všetko o plemene

 

Dalmatínsky Pes

Dalmatínsky pes je plemeno psov, ktoré sa používa ako spoločník. Je to veľmi energický a hravý pes, ktorý má vynikajúci zrak. V porovnaní s Hygenovým duričom má dalmatínsky pes kratšie nohy a je menej výdržný, ale má lepší zrak.

 

Dunker

Dunker je plemeno psov, ktoré sa používa na poľovačku na losy. Je to veľmi rýchly pes, ktorý má vynikajúci čuch. V porovnaní s Hygenovým duričom má Dunker kratšie nohy a je menej výdržný, ale má lepší čuch.

 

Hamiltonov Durič

Hamiltonov durič je plemeno psov, ktoré sa používa na poľovačku na zajace a srnky. Je to veľmi rýchly pes, ktorý má vynikajúci čuch. V porovnaní s Hygenovým duričom má Hamiltonov durič kratšie nohy a je menej výdržný, ale má lepší čuch.

 

Harrier

Harrier je plemeno psov, ktoré sa používa na poľovačku na zajace a srnky. Je to veľmi rýchly pes, ktorý má vynikajúci čuch. V porovnaní s Hygenovým duričom má Harrier kratšie nohy a je menej výdržný, ale má lepší čuch.

 

Chov a starostlivosť O Hygenovho Duriča

 

Chov a starostlivosť O Hygenovho Duriča

 

Hygenov durič je plemeno psa, ktoré je veľmi zriedkavé mimo Nórska, kde sa chovajú na veľmi špecifické podmienky. Ak si chcete poobstarať Hygenovho duriča, musíte sa najprv uistiť, že máte dostatok času a priestoru na jeho výchovu a starostlivosť.

 

Výživa A Zdravie

Hygenov durič potrebuje výživu, ktorá mu poskytne dostatok energie na jeho aktívny životný štýl. Je dôležité zabezpečiť mu vyváženú stravu s dostatkom bielkovín, vitamínov a minerálov. Hygenov durič má tendenciu k nadváhe, preto je dôležité kontrolovať jeho stravu a zabezpečiť mu dostatok pohybu.

Okrem stravy je dôležité tiež zabezpečiť Hygenovmu duričovi pravidelnú veterinárnu starostlivosť. Pravidelné očkovanie a preventívna starostlivosť môžu pomôcť zabrániť mnohým zdravotným problémom. Hygenov durič môže byť náchylný na niektoré ochorenia, ako napríklad dyspláziu bedrového kĺbu, preto je dôležité sledovať jeho zdravotný stav.

 

Výchova A Tréning

Hygenov durič je inteligentný a aktívny pes, ktorý potrebuje dostatok stimulácie a tréningu. Je dôležité začať s jeho výchovou a tréningom v čo najskoršom veku. Hygenov durič je odvážny a nezávislý pes, preto je dôležité zabezpečiť mu dostatok sociálnej interakcie a tréningu poslušnosti.

Pri tréningu Hygenovho duriča je dôležité používať pozitívne posilňovanie a tréning založený na odmene. Hygenov durič má tendenciu k nezávislosti, preto je dôležité tréning prispôsobiť jeho individuálnym potrebám. Hygenov durič potrebuje dostatok pohybu a aktivity, preto je dôležité zabezpečiť mu dostatok času na prechádzky a tréning.

Pri chove Hygenovho duriča je dôležité mať na pamäti, že ide o plemeno, ktoré je zriedkavé a náchylné na niektoré zdravotné problémy. Je dôležité zabezpečiť mu dostatok starostlivosti a tréningu, aby bol zdravý a spokojný pes.

 

Inzercia a Kúpa Hygenovho Duriča

 

Ak hľadáte Hygenovho Duriča na predaj, môžete sa pozrieť na rôzne inzeráty na internete. Existuje niekoľko webových stránok, kde môžete nájsť inzerciu na tento druh psa, ako napríklad Psy.sk alebo Bazoš.sk.

Na týchto stránkach nájdete množstvo inzerátov od rôznych chovateľov, ktorí predávajú Hygenovho Duriča. V inzercii sa zvyčajne uvádza informácia o plemene, jeho vlastnostiach, veku, zdravotnom stave a cenovom rozpätí. Pred kúpou psa by ste mali zvážiť všetky tieto faktory a uistiť sa, že si vyberáte zodpovedného chovateľa.

Pri kúpe Hygenovho Duriča je dôležité venovať pozornosť aj jeho pôvodu a rodokmeňu. Chovateľ by vám mal poskytnúť relevantné doklady a certifikáty, ktoré potvrdzujú, že pes pochádza z kvalitnej chovateľskej stanice a má zdravé rodičov. V prípade, že nie ste skúsený chovateľ, môže byť užitočné požiadať o radu od odborníka.

Nakoniec, nezabudnite, že kúpa Hygenovho Duriča je záväzná záležitosť a vyžaduje si zodpovedné rozhodnutie. Dôkladne si preto overte všetky informácie a uistiť sa, že ste si vybrali správneho psa pre vás a vašu rodinu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button