Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Rotvajler – Plemeno psa , Dobre stavaný svalnáč

Rotvajler je plemeno pochádzajúce z Nemecka . Rotvajler bol pôvodne chovaný ako pastiersky pes . Pásol stáda po celom Nemecku. To z neho spravilo dobrého ochranárskeho a strážneho psa . To z nich v Nemecku spravilo osvedčených policajných psov . To pomohlo udržať plemeno .

 

rotvajler

 

Rotvajler je silný pes , patrí mu 6. miesto v našom rebríčku 10 najsilnejších psov na svete . Celé telo ma pokryté svalmi , okrem toho má dobrú kľudnú povahu . Je verný , inteligentný spoločník . Hodí sa na stráženie ale aj do rodiny , ktorú si bude verne chrániť . Chvost sa mu kopíruje , no rodia sa už aj šteniatka so skráteným chvostom ( medvedím chvostom ) .Pes je verný , milujúci ochranca rodiny . 

 

Rotvajler plemeno psa

 

rotvajleri

Pôvod : Nemecko
Dĺžka života : 8 – 10 rokov
Srsť : krátka , tvrdá , hrubá , rovná srsť – ľahko sa udržiava
Farba srsti : čierna s ostro ohraničenými znakmi na lícach , nose , hrudi , končatinách a nad očami . Znaky sú tmavohnedé , mahagónové až svetlohnedé .
Výška : pes 60-68 cm , fena : 55-65 cm
Hmotnosť: pes 50–60 kg , fena : 35–48 kg

História Rotvajler

 

rotwailer história

Rotvajler sa považuje za jedno z najstarších plemien psov . Pôvod plemena siaha až do rímskych čias . Zo začiatku sa psy chovali ako pastierske psy . S rímskymi légiami prechádzali cez Alpy a strážili ich dobytok .V oblasti Rottweil sa tieto psy skrýžili s domácimi psami . Podľa mesta Rottweil dostal rotvailer svoje pomenovanie .Choval sa prevážne na straženie stád . Neskôr mu tieto nadobudnuté vlastnosti pomohli uchytiť sa ako strážny a vodiaci pes . Počas prvej a druhej svetovej vojny boli kvôli vlastnostiam obľubenými vojenskými psami , používali sa na rotách , ako kuriéri, sanitári , ťahači a strážni psi .

 

pes psie plemeno

Mohlo by vás zaujímať : Príčiny straty vlasov u mužov: Hlavný vinníci

Prvý klub 

Deutscher Rottweiler-Klub (DRK, nemecký klub rotvajlerov)
Prvý klub rotvajlerov v Nemecku, bol založený 13. januára 1914, po ktorom nasledovalo založenie Süddeutscher Rottweiler-Klub (SDRK, juhonemecký klub rotvajlerov) 27. apríla 1915 a nakoniec sa stal IRK (International Rottweiler Club). DRK počítalo okolo 500 rotvajlerov a 3 000 SDRK rotvajlerov. Ciele oboch klubov boli odlišné. DRK sa zameriavala na produkciu pracovných psov a nezdôrazňovala tvaroslovie rotvajlera.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button