Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Doberman – Plemeno psa , Odhodlaný strážca rodiny

Doberman je inteligentný , svalnatý pes . Vyniká v mnohých smerov – je mrštný , bojovný a nebojácny . Má živý temperament , čo treba brať do úvahy pri jeho výcviku .No dobre vycvičený doberman je jeden z najlepších rodinných aj služobných psov .Tiež sa radí do Najlepšie strážne psy na svete . Top 10 najlepších plemien psov určených na stráženie.

 

doberman

 

Radí sa medzi strážne plemená . Má vynikajúci čuch . No nevýhodou je , že tento pes ťažšie znáša chladné počasie . Ale keď mu urobíte dobre zateplénu búdu do ktorej mu nebude fúkať je to super pes . Dobernam môže byť chovaný aj v dome . Je to úžastný spoločník do života . Vždy bude verne pri vás a nefalšovane vás milovať . V dospelosti navyše vyzera úžastne , jeho svalnaté majestátne telo je ikonou svalnatého psa .

 

Doberman plemeno psa

 

plemeno doberman

Pôvod : Nemecko
Dĺžka života : 10 – 13 rokov
Srsť : krátka , ľahko sa udržuje
Farba srsti : čierna , hnedá , modrá s ryšavočerveným ostro ohraničeným znakom
Výška : pes 68-70 cm , fena : 63-67 cm

História Doberman

 

dobermani

Dobermani začal chovať Karol Friedrich Louis Doberman v nemeckej Apolde v Durynsku ( 80. roky 19. storočia ). Karol Friedrich Louis Doberman mal prístup k mnohým plemenám psov a dostal nápad vytvoriť ideálne plemeno ktoré by ho chránilo . Začal tvoriť plemeno ktoré by malo výdrž , silu a inteligenciu . To sa mu aj darilo , no nakoniec vo veku 60 rokov ,zomrel . Päť rokov po jeho smrti , Otto Goeller, jeden z prvých chovateľov, vytvoril National Doberman Pinscher Club .

Doberman bol vytvorený z niekoľkých plemien psov , ktoré mali vlastnosti aké chcel práve Karol Friedrich . Aké plemenená psov to boli je nejasné . Jediné záznamy sú o krížení s chrtmi a manchesterským teriérom .

 

doberman šteniatko

Po smrti Karola  Friedricha roku 1894 pomenovali Nemci plemeno Dobermann-pinč na jeho počesť, ale o pol storočia neskôr slovo „pinč“ vypadlo z dôvodu, že toto nemecké slovo pre „teriéra“ už nie je vhodné. Tohto psa  prijali v 2. sv. vojne za svojho vojnového psa USA , no nepoužívali výlučne len dobermany .

Šteniatka

 Má krásne šteniatka , môžete im dať kopírovať uši až mu krásne stoja do hora .

Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button