Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Nemecký pinč: Popis plemena a jeho vlastnosti

Nemecký pinč, známy aj ako nemecký pinč, je stredne veľké psie plemeno pochádzajúce z Nemecka. Toto plemeno je známe pre svoje elegantné a hrdé držanie tela, s dobre osvaleným telom a krátkou hladkou srsťou. Plemeno Nemecký pinč je všestranné plemeno, ktoré možno vycvičiť na rôzne úlohy, vrátane rodinného spoločníka, strážneho psa a dokonca aj ako poľovného psa.

 

Nemecký pinč

 

Nemecký pinč

 

Nemecký pinč s výškou 45-50 cm a hmotnosťou 14-20 kg nie je ani príliš malý, ani príliš veľký. Jeho telo je štvorcového tvaru, pričom výška a dĺžka sú približne rovnaké. Toto plemeno má sebavedomú a inteligentnú osobnosť, vďaka čomu je vynikajúcou voľbou pre skúsených majiteľov psov, ktorí môžu poskytnúť správny výcvik a socializáciu.

Napriek relatívne nízkemu profilu v porovnaní s inými obľúbenými plemenami psov má Nemecký pinč oddaných fanúšikov medzi tými, ktorí oceňujú jeho jedinečnú kombináciu elegancie, inteligencie a všestrannosti. V nasledujúcich častiach sa ponoríme hlbšie do histórie, vlastností a požiadaviek na starostlivosť o toto fascinujúce plemeno.

 

História

 

História

 

Nemecký pinč je pôvodné nemecké plemeno psov, ktoré bolo vyšľachtené už v 19. storočí. Jeho presný pôvod už nie je možné jasne vysledovať, no je isté, že psy podobné mu existovali už v stredoveku. Toto plemeno bolo obzvlášť populárne na konci 19. storočia, keď sa nemecký pinč nachádzal takmer na každej farme.

Nemecký pinč patrí spoločne s bradáčom k najstarším plemenám psov v Európe. Jeho pôvod sa datuje do obdobia stredoveku, kedy bol využívaný na lov potkanov a myší. V 19. storočí bol nemecký pinč vyšľachtený ako pracovné plemeno pre políciu a armádu. Jeho úlohou bolo chrániť majetok a zadržiavať podozrivých osôb.

Pôvod nemeckého pinča je úzko spojený s nemeckou kultúrou a históriou. V minulosti bol nemecký pinč obľúbeným psom v Nemecku a jeho popularita sa postupne rozšírila aj do iných krajín. V súčasnosti je nemecký pinč obľúbeným spoločníkom a pracovným psom po celom svete.

 

Pôvod

 

Pôvod

 

Presný pôvod nemeckého pinča nie je jasne známy, no je isté, že jeho predkovia boli využívaní na lov potkanov a myší. Prvýkrát bol nemecký pinč popísaný v knihe Pes vo svojich hlavných a vedľajších druhoch z roku 1836. Jeho pôvod sa datuje do obdobia stredoveku, kedy bol využívaný ako pracovný pes na farmách.

Nemecký pinč bol v 19. storočí vyšľachtený ako pracovné plemeno pre políciu a armádu. Jeho úlohou bolo chrániť majetok a zadržiavať podozrivých osôb. V súčasnosti je nemecký pinč obľúbeným spoločníkom a pracovným psom po celom svete.

 

Charakteristika Nemecký pinč

 

Charakteristika Nemecký pinč

 

Nemecký pinč je plemeno stredne veľkých psov s elegantným a kvadratickým tvarom tela. Výška psov a sučiek sa pohybuje medzi 45 – 50 centimetrami a hmotnosť od 14 do 20 kilogramov. Tento pes je charakteristický svojou šľachovitou a svalnatej stavbou tela, ktorá mu umožňuje byť silným ako knírač.

 

Vzhľad

Nemecký pinč má hladkú srst, ktorá vyniká jeho dobre vyvinuté svalstvo. Jeho tvar tela je písmene V, s klopenými ušami a hrdým držaním tela. Jeho obrysové línie sú elegantné a kvadratické, čo mu dodáva sebavedomý a ušľachtilý vzhľad.

 

Výška

Výška nemeckého pinča sa pohybuje medzi 45 – 50 centimetrami. To znamená, že ide o stredne veľkého psa, ktorý je dostatočne veľký na to, aby sa s ním dalo dobre hrať a zároveň dostatočne malý na to, aby sa zmestil do bytu.

 

Hmotnosť

Nemecký pinč má hmotnosť od 14 do 20 kilogramov. Táto hmotnosť je dostačujúca na to, aby bol pes dostatočne silný a zároveň dostatočne ľahký na to, aby sa s ním dalo dobre manipulovať.

Celkovo je nemecký pinč charakteristický svojou šľachovitou a elegantnou stavbou tela, ktorá mu umožňuje byť silným a pohyblivým psom. Jeho výška a hmotnosť sú dostatočne vyvážené, aby bol pes dostatočne veľký na to, aby sa s ním dalo dobre hrať a zároveň dostatočne malý na to, aby sa zmestil do bytu.

 

Temperament a výchova Nemecký pinč

 

Temperament a výchova Nemecký pinč

 

Temperament

Nemecký pinč je temperamentné plemeno, ktoré má veľa energie a potrebuje veľa pohybu. Sú to inteligentní a oddaní psi, ktorí sú veľmi ochotní učiť sa nové veci. Sú zvyknutí byť ostrí a majú silný ochranný inštinkt, takže majitelia by mali byť opatrní, keď ich pes stretne nových ľudí alebo iné zvieratá.

 

Výchova

Výchova nemeckého pinča by mala byť dôsledná a jasná. Majiteľ by mal byť autoritatívny, ale nie tvrdý. Pes by mal byť trénovaný pomocou pozitívneho posilňovania a odmeny za správne správanie. Je dôležité, aby sa pes naučil, že jeho majiteľ je vždy vodcom smečky.

Pri výcviku sa odporúča používať rôzne hračky a cvičiace pomôcky. Nemecký pinč je veľmi inteligentný a potrebuje mentálnu stimuláciu, takže majitelia by mali zahrnúť do výcviku aj rôzne hry a hlavolamy.

Je tiež dôležité, aby sa nemecký pinč dostatočne socializoval. Majitelia by mali začať s socializáciou čo najskôr, aby sa pes naučil, ako sa správať v prítomnosti iných ľudí a zvierat. Socializácia pomôže zmierniť jeho ochranný inštinkt a zlepšiť jeho správanie v rôznych situáciách.

Výchova nemeckého pinča môže byť náročná, ale ak je správne vykonaná, pes bude oddaným a lojálnym spoločníkom.

 

Zdravie

Nemecký pinč sa vyznačuje vynikajúcim zdravím a dlhovekosťou. Toto plemeno má nezdolnú odolnosť voči mnohým chorobám a mnohí jedinci sa dožívajú aj dvadsiatich rokov. Chovatelia povinne sledujú dyspláziu bedrových kĺbov, ktorá sa vyskytuje u niektorých jedincov. Niektorí chovatelia nadštandardne testujú aj očné vady a von Willebrandovu chorobu (ochorenie krvi).

Okrem toho, je dôležité venovať pozornosť správnej výžive a starostlivosti o zdravie psa. Nemecký pinč potrebuje dostatok pohybu a aktivity, aby sa udržal vo forme. Je dôležité zabezpečiť mu dostatok času na prechádzky a cvičenie.

Nemecký pinč môže byť náchylný na problémy so zubným kameňom a očami. Preto je dôležité pravidelne navštevovať veterinára a starostlivo sledovať zdravie psa.

V prípade akýchkoľvek zdravotných problémov, je potrebné okamžite vyhľadať veterinárnu pomoc. Nemecký pinč si zaslúži kvalitnú starostlivosť a vďaka svojmu vynikajúcemu zdraviu môže byť verným spoločníkom po mnoho rokov.

 

Plemeno a Chov Nemecký pinč

FCI Klasifikácia

Nemecký pinč patrí do skupiny 2 plemien FCI, ktorá zahŕňa pinče a bradáče, molosy a švajčiarske salašnícke psy. V tejto skupine sa nachádza v sekcii 1 pinč. Jeho FCI kód je 2/1/184.

 

Chov

Nemecký pinč je pomerne skladný pes a aj do menšieho bytu sa pohodlne vojde. Jeho povaha je čulá a inteligentná, čo ho robí vhodným spoločníkom pre aktívnych ľudí. Nemecký pinč je tiež vynikajúci strážca, pretože je veľmi ostražitý a má silný ochranný inštinkt.

Chov nemeckého pinča vyžaduje dostatok pohybu a stimulácie, aby sa zabránilo deštruktívnemu správaniu. Je dôležité, aby bol pes vedený skúseným majiteľom, ktorý mu poskytne primeraný tréning a sociálnu interakciu. Nemecký pinč je tiež náchylný k určitým zdravotným problémom, ako sú dysplázia bedrového kĺbu a dilatačná kardiomyopatia.

Pri chove nemeckého pinča je dôležité zabezpečiť mu primeranú výživu a starostlivosť o srst a kožu. Vzhľadom na to, že nemecký pinč má krátku a hladkú srst, nepotrebuje príliš veľa starostlivosti, ale je dôležité pravidelne ho čistiť a česať. Chovatelia by mali tiež dbať na to, aby sa zabránilo preplneniu populácie tohto plemena, aby sa zabezpečila jeho dlhodobá udržateľnosť.

 

Využitie

Nemecký pinč je v súčasnosti považovaný za skvelého spoločníka. V minulosti bol však využívaný aj na iné účely. Tento pes bol pôvodne chovaný na lov potkanov a myší, ale neskôr sa stal aj vynikajúcim strážcom.

Dnes sa nemecký pinč využíva v rôznych oblastiach, ako napríklad v agility, kde je schopný ukázať svoju rýchlosť, obratnosť a inteligenciu. V tomto športe sa snaží prekonať prekážky a dokončiť trať v čo najkratšom čase.

Okrem toho je nemecký pinč vynikajúcim strážcom. Jeho ostrý zmysel a schopnosť rýchlo reagovať na nebezpečenstvo ho robia ideálnym pre tento účel. Je schopný chrániť svojho majiteľa a jeho majetok pred nebezpečenstvami.

Vzhľadom na jeho temperament a inteligenciu sa nemecký pinč tiež využíva ako skvelý spoločník. Je schopný sa prispôsobiť rôznym životným štýlom a dokáže sa dobre vychádzať s deťmi a inými domácimi zvieratami.

V každom prípade, nemecký pinč je skvelý pes s mnohými schopnosťami a využitím. Jeho temperament a inteligencia robia z neho ideálneho spoločníka aj strážcu.

 

Druhy Pinčov

Nemecký pinč patrí medzi najznámejšie plemená psov a má dva hlavné druhy: hladkosrstý pinč a kňirač. Oba tieto druhy sú veľmi populárne a majú svoje charakteristické vlastnosti.

 

Hladkosrstý Pinč

Hladkosrstý pinč je stredne veľký pes s hladkou srstou a elegantnou postavou. Tento druh pinča má hrdý postoj a dobre vyvinuté svalstvo. Hladkosrstý pinč má kohútikovú výšku psov aj sučiek medzi 45 – 50 centimetrami a hmotnosť od 14 do 20 kilogramov. Najrýchlejšie psy : Top 12 najrýchlejších plemien psov

Hladkosrstý pinč je známy svojou sebavedomou povahou a je vynikajúcim spoločníkom. Tento pes je veľmi inteligentný a má vysokú úroveň poslušnosti. Hladkosrstý pinč je tiež veľmi verný a oddaný svojmu majiteľovi.

Knirač

Knirač je tiež stredne veľký pes, avšak má drsnú srst. Tento druh pinča má tiež hrdý postoj a dobre vyvinuté svalstvo. Pes Knirač má kohútikovú výšku psov aj sučiek medzi 45 – 50 centimetrami a hmotnosť od 14 do 20 kilogramov.

Knirači sú známi svojou energiou a živým temperamentom. Tento pes má vysokú úroveň aktivít a potrebu pohybu. Pes Knirač je tiež veľmi inteligentný a má vysokú úroveň poslušnosti. Tento pes je vynikajúcim spoločníkom pre aktívnych majiteľov.

Oba druhy pinčov majú podobné charakteristiky, avšak ich srst sa líši. Hladkosrstý pinč má hladkú srst, zatiaľ čo knirač má drsnú srst. Oba druhy pinčov sú vynikajúcimi spoločníkmi a majú vysokú úroveň poslušnosti.

 

Nemecký Pinč a deti

 

Nemecký pinč je plemeno, ktoré sa vynikajúco hodí do rodinného prostredia. S deťmi sa dobre vychádza, ak sú deti dostatočne poučené, ako sa v prítomnosti psa chovať. Nemecký pinč je veľmi inteligentný, bystrý a pozorný pes, ktorý dokáže rýchlo pochopiť, čo sa od neho očakáva. Jeho sebavedomé vystupovanie podtrhuje jeho elegantný a ladný zovňajšok.

Ak je nemecký pinč dobre socializovaný a trénuje sa s ním od mladosti, môže byť skvelým spoločníkom pre deti. Je však dôležité, aby sa deti naučili, ako sa správne správať v prítomnosti psa, aby sa predišlo nežiaducim situáciám. Deti by mali vedieť, že nemecký pinč nie je hračka a že ho treba rešpektovať.

Nemecký pinč sa dokáže dobre prispôsobiť životu v dome aj bytovom byte, no potrebuje dostatok pohybu a mentálnej stimulácie. Je preto dôležité, aby sa s ním denne venovali dostatočnú pozornosť a aby sa s ním pravidelne prechádzalo na čerstvom vzduchu. Nemecký pinč je veľmi aktívny pes, ktorý miluje behanie a hranie sa. Šampón na vlasy

Ak sa rozhodnete pre nemeckého pinča, mali by ste si uvedomiť, že ide o plemeno, ktoré potrebuje veľa trpezlivosti a lásky. Je to pes, ktorý sa veľmi silno väzuje na svojho majiteľa a potrebuje byť s ním v kontakte. Preto je dôležité, aby sa s ním často hralo a trénovalo, aby sa udržala jeho fyzická aj psychická kondícia.

 

Nemecký Pinč v rodine

Nemecký pinč je skvelým rodinným psom a spoločníkom. Je to inteligentné plemeno, ktoré sa ľahko učí a rýchlo si zvykne na nové prostredie. Jeho priateľská povaha a oddanosť robia z neho skvelého spoločníka pre deti aj dospelých.

Nemecký pinč je veľmi aktívny pes a potrebuje veľa pohybu. Je to ideálny pes pre rodiny, ktoré majú radi vonkajšie aktivity a radi trávia čas vonku. Je to skvelý spoločník pre behanie, cyklistiku alebo turistiku.

Toto plemeno sa dobre vychádza s deťmi a ľuďmi, ktorých pozná. Je to skvelý spoločník pre rodiny s deťmi, ktoré chcú mať psa, ktorý sa bude dobre vychádzať s ich deťmi. Nemecký pinč je veľmi ochranný voči svojej rodine a bude ochraňovať svojich majiteľov pred hrozbami.

Nemecký pinč je tiež veľmi ľahko trénovateľný a rýchlo sa učí novým veciam. Jeho inteligencia a oddanosť robia z neho skvelého spoločníka pre rodiny, ktoré majú radi tréning a učenie nových trikov. Je to skvelý spoločník pre rodiny, ktoré chcú mať psa, ktorý bude schopný učiť sa nové veci a bude sa snažiť svojim majiteľom urobiť radosť.

Všetky tieto vlastnosti robia z nemeckého pinča skvelého rodinného psa a spoločníka. Jeho priateľská povaha, oddanosť a inteligencia robia z neho ideálneho psa pre rodiny, ktoré hľadajú spoločenské plemeno, ktoré bude ochranné a bude sa dobre vychádzať s deťmi aj dospelými.

 

Nemecký Pinč a majitelia

Nemecký pinč je plemeno psa, ktorého majitelia si musia byť vedomí jeho vlastností a potrieb. Tento pes je inteligentný, energický a má silnú vôľu. Jeho majitelia by mali mať skúsenosti s tréningom psov a byť pripravení poskytnúť mu dostatok fyzickej a duševnej stimulácie.

Majitelia nemeckého pinča by mali byť pripravení venovať mu veľa pozornosti a času. Tento pes potrebuje pravidelné cvičenie a tréning, aby bol zdravý a šťastný. Majitelia by mali byť pripravení venovať mu dostatok času na prechádzky, beh a hry.

Nemecký pinč je verný a oddaný psík, ktorý sa veľmi dobre prispôsobí svojmu majiteľovi. Jeho majitelia by mali byť pripravení poskytnúť mu dostatok lásky a pozornosti, aby sa cítil milovaný a uvoľnený.

Ak má majiteľ nemeckého pinča skúsenosti s tréningom psov, môže tento pes byť skvelým spoločníkom. Nemecký pinč je veľmi inteligentný a môže sa naučiť mnoho trikov a poslušnosti. Jeho majitelia by mali byť pripravení tráviť čas s ním a trénovať ho, aby bol poslušný a dobre vychovaný.

V závere, majitelia nemeckého pinča by mali byť pripravení poskytnúť mu dostatok lásky, pozornosti a tréningu. Tento pes môže byť skvelým spoločníkom, ak sa mu dostane dostatok fyzickej a duševnej stimulácie a lásky od svojho majiteľa.

 

Nemecký Pinč a iné plemená

Nemecký Pinč je plemeno psa, ktoré má mnoho podobných vlastností s inými plemenami. V tejto sekcii sa pozrieme na niektoré z podobných plemien a porovnáme ich s Nemeckým Pinčom.

Nemecký Pinč a Doberman

Doberman a Nemecký Pinč sú si veľmi podobní. Oba psi sú stredne veľké, silné a majú hladkú srst. Doberman má však väčšiu výšku a hmotnosť ako Nemecký Pinč. Okrem toho, Doberman má väčšiu tendenciu k ochrannému správaniu a je často používaný ako strážny pes.

Napriek týmto rozdielom majú oba plemená podobnú povahu a sú vynikajúcimi spoločníkmi. Sú inteligentní, verní a majú silný instinkt na ochranu svojho majiteľa. Ich výcvik môže byť náročný, ale ak sa s nimi pracuje správne, môžu byť poslušní a dobre vychovaní.

Doberman je často považovaný za plemenárskeho brata Nemeckého Pinča, pretože sa vyvinul z rovnakého pôvodného plemena. Oba psi majú podobné vlastnosti a sú vhodné pre majiteľov, ktorí hľadajú verného a inteligentného spoločníka.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button