Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Saint-germainský stavač: Charakteristika plemena

Saint-germainský stavač, známy aj ako Braque Saint-Germain, je stredne veľký poľovný pes, ktorý pochádza z Francúzska. Toto plemeno sa primárne používa na lov vtákov, ale je schopné loviť aj inú zver. Saint-germainský stavač je známy svojou spoločenskou, vyrovnanou a láskavou povahou k ľuďom.

Saint-germainský stavač je svalnaté a robustné plemeno so silnou kostnou štruktúrou. Ich srsť je bielo-modrá bez akýchkoľvek čiernych znakov. Toto plemeno má paralelnú alebo mierne divergentnú kraniofaciálnu líniu so stredne výrazným stopom. Saint-germainský stavač je všestranný poľovný pes, ktorý je známy svojou vytrvalosťou, rýchlosťou a obratnosťou v teréne.

Saint-germainský stavač je vysoko cvičiteľné plemeno so silnou túžbou potešiť svojho majiteľa. Toto plemeno vyžaduje pravidelné cvičenie a socializáciu, aby si udržalo svoju duševnú a fyzickú pohodu. Plemeno Saint-germainský stavač je výbornou voľbou pre aktívne rodiny, ktoré majú radi outdoorové aktivity a poľovačky.

 

Saint-Germainský Stavač

 

Saint-Germainský Stavač

 

Saint-Germainský stavač je plemeno psa, ktoré sa využíva predovšetkým na lov vtákov. Sú známi svojou spoločenskou, pokojnou a láskavou povahou voči ľuďom. Baví ich byť súčasťou rodiny, no ich lovecké inštinkty sú vždy v popredí ich mysle. Sú obzvlášť zruční v lovení bažantov, jarabíc a slukov lesných, ktoré privádzajú späť s veľkou starostlivosťou.

 

Vzhľad

 

Vzhľad

 

Saint-Germainský stavač je stredne veľký pes štíhlej, svalnatej postavy. Majú výraznú srsť, ktorá je zvyčajne biela s hnedými alebo čiernymi znakmi. Ich srsť je krátka a hustá, čo uľahčuje údržbu. Ich uši sú dlhé a ovisnuté a ich oči sú tmavé a výrazné.

 

Temperament

 

Temperament

 

Saint-Germainský Stavač je známy svojou priateľskou a spoločenskou osobnosťou. Sú lojálni a láskaví k svojim majiteľom a radi s nimi trávia čas. Sú tiež dobré s deťmi a inými domácimi zvieratami, vďaka čomu sú vynikajúcim rodinným miláčikom. Majú však silnú korisť a keď sú vonku, mali by byť držané na vodítku, aby sa im zabránilo prenasledovať malé zvieratá.

 

Tréning

Saint-Germainský stavač je inteligentné plemeno, ktoré dobre reaguje na pozitívny posilňovací výcvik. Túžia potešiť svojich majiteľov a radi sa učia nové veci. Vyžadujú pravidelné cvičenie, aby boli zdravé a šťastné. Odporúčajú sa dlhé prechádzky alebo behanie a tiež radi hrajú aporty a iné hry.

Zdravie

Saint-Germainský stavač je celkovo zdravé plemeno s dĺžkou života okolo 12-14 rokov. Avšak, ako všetky plemená, sú náchylné na určité zdravotné problémy. Niektoré z bežných zdravotných problémov, ktoré postihujú toto plemeno, zahŕňajú dyspláziu bedrového kĺbu, infekcie uší a alergie. Pravidelné veterinárne prehliadky a správna starostlivosť môžu pomôcť predchádzať týmto zdravotným problémom alebo ich zvládnuť.

Na záver, Saint-Germainský stavač je priateľské a spoločenské plemeno, ktoré je výborným rodinným miláčikom. Sú zručnými lovcami a vyžadujú pravidelné cvičenie, aby boli zdravé a šťastné. Správna starostlivosť a pravidelné veterinárne prehliadky môžu pomôcť predchádzať alebo zvládnuť akékoľvek zdravotné problémy, ktoré môžu vzniknúť.

 

Plemeno Saint-Germainský Stavač

 

Plemeno Saint-Germainský Stavač

 

Saint-germainský stavač je plemeno psa pôvodom z Francúzska. Toto stredne veľké plemeno je známe svojou odolnosťou a vytrvalosťou. Jeho základnou farbou sú biele a plavé odtiene.

Tento druh psa má silnú kostru a svalstvo uzpôsobené k práci. Jeho vzhľad je charakteristický liniou cranio-faciálnou rovnoběžnou alebo mírně rozbíhavou a stopom stredne výrazným.

Saint-germainský stavač bol pôvodne používaný na lov vtákov a malých zvierat. Dnes je to skôr spoločník a rodinný pes, ktorý sa dokáže dobre prispôsobiť aj mestskému prostrediu.

Vzhľadom na svoju inteligenciu a vytrvalosť sa Saint-germainský stavač hodí na rôzne športové aktivity, ako napríklad agility alebo canicross.

 

V tabuľke nižšie sú uvedené niektoré základné informácie o tomto plemene:

Výška Váha Farba srsti
Pes: 56-62 cm, suka: 54-59 cm 18-26 kg Biele a plavé odtenky

Celkovo je Saint-germainský stavač inteligentný a vytrvalý pes, ktorý si v rodine nájde svoje miesto. Jeho vzhľad a charakteristické vlastnosti ho robia zaujímavým plemenom pre majiteľov, ktorí hľadajú verného a pracovitého psa.

 

Charakteristika Saint-Germainský Stavač

 

Charakteristika Saint-Germainský Stavač

 

Saintgermainský stavač je lovecký pes pôvodom z Veľkej Británie. Je to stredne veľký pes s hladkou a lesklou srstou. Je to poslušný a inteligentný pes, ktorý sa dobre učí a dokáže sa prispôsobiť rôznym prostrediam.

 

Srsť

Srsť Saintgermainského stavača je krátka, hladká a lesklá. Farba srsti môže byť biela so škvrnami, oranžová alebo citrónová. Pes vyžaduje minimálnu starostlivosť o srst, stačí ho pravidelne kartovať. Šampón na vlasy

 

Výška

Výška psa sa pohybuje od 56 do 62 cm, zatiaľ čo suka môže dosiahnuť výšku od 54 do 59 cm. Váha psa sa pohybuje od 18 do 26 kg.

 

Nos

Saintgermainský stavač má výrazný nos, ktorý je čierny alebo hnedý. Nos je stredne dlhý a široký, s dobre vyvinutými nosnými dierkami. Pes má vynikajúci čuch a dokáže využiť svoje zmysly pri love.

Celkovo je Saintgermainský stavač poslušný a inteligentný pes, ktorý sa dobre prispôsobuje rôznym prostrediam. Jeho krátka, hladká a lesklá srst vyžaduje minimálnu starostlivosť a pes sa ľahko učí novým veciam. Svoje zmysly dokáže využívať pri love a je preto vhodným spoločníkom pre lovca.

 

Pôvod

Saint-germainský stavač sa pôvodne volal Braque de Compiègne podľa miesta, kde sa narodili prvé šteňatá. Toto plemeno sa vyvinulo v 19. storočí v oblasti Compiègne vo Francúzsku. Keď sa však chov presunul do mesta Saint-Germain en Laye, zmenilo sa aj jeho meno na Saint-germainský stavač. Francúzske plemená psov – 15 francúzskych plemien psov

Tento pes bol pôvodne vyšľachtený na lov vtákov a malé zvieratá. Bol to výborný lovec so skvelým čuchom a rýchlymi reflexami. Vďaka svojim vlastnostiam sa stal obľúbeným loveckým psom v celej Francúzsku.

Saint-germainský stavač bol v minulosti veľmi populárny medzi francúzskou aristokraciou. Bol to skvelý spoločník a lovec. Dnes je to stále obľúbené plemeno, ktoré sa využíva na lov, ale aj ako domáci spoločník. Nemecké plemená psov – 8 plemien psov z Nemecka

 

Zver

Saint-germainský stavač je zručný poľovný pes, ktorý sa používa na lov vtákov a inej zveri. Majú silný čuch a vynikajúcu schopnosť sledovať a lokalizovať korisť. Plemeno je známe svojou priateľskou a spoločenskou povahou, vďaka čomu sú skvelými rodinnými miláčikmi.

Pokiaľ ide o poľovníctvo, Saint-germainský stavač je obzvlášť zručný na lov vtákov, ako sú bažanty a jarabice. Je tiež známe, že sú dobrí pri love sluky lesnej a sluky. Vďaka silnému čuchu a schopnosti sledovať korisť je toto plemeno vhodné na lov v hustej pokrývke, ako sú lesy a húštiny.

Saint-germainský stavač je okrem poľovníckych schopností známy aj schopnosťou aportovať zver. Vďaka tomu sú vynikajúcou voľbou pre poľovníkov, ktorí potrebujú psa, ktorý dokáže lokalizovať aj aportovať zver.

Pri love sa Saint-germainský stavač často používa v spojení s inými poľovnými psami, ako sú stavače a pointery. To umožňuje efektívnejší a efektívnejší lov, pretože každý pes môže využiť svoje jedinečné schopnosti na sledovanie a lokalizáciu zveri.

Celkovo je Saint-germainský stavač všestranným a zručným poľovným psom, ktorý sa výborne hodí na lov rôznych druhov zveri, vrátane vtákov, ako sú bažanty a jarabice. Ich priateľská a spoločenská povaha z nich robí aj skvelých rodinných miláčikov.

 

Inzercia

Saint-germainský stavač je na Slovensku obľúbeným plemenom a ako taký je na ne veľa inzercie. Táto sekcia sa bude venovať rôznym typom inzerátov (inzerátov) dostupných pre Saint-germainský stavač a fotogalériu (fotogalériu) plemena.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button