Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Nemecký ovčiak – najlepší pes na svete

Nemecký ovčiak je jedno z najlepších plemien psov na svete .  

 

Temperament: Sebavedomý, odvážny, inteligentný
Popularita plemena : 2. miesto z 197
Výška: 60 – 66 cm (pes), 55- 60 cm(fena)
Hmotnosť: 30-40 kg (pes), 22-30 kg (fena)
Očakávaná dĺžka života: 12-14 rokov
Skupina: Ovčiarske psy

 

nemecký ovčiak

 

Nemecký ovčiak je považovaný za najlepšie pracovné psie plemeno na svete . Je veľký , pohyblivý , svalnatý pes . Má výborný charakter a vysokú inteligenciu . Nemecký ovčiak je lojálny , sebavedomý , odvážny a stabilný , je skutočným potešením každého milovníka psa .

 

O nemeckom ovčiakovi

 

O nemeckom ovčiakovi

Nemecký ovčiak môže mať v pleci až 6 cm a na prvý pohľad vyzerá skôr hladko , bez výrazných svalových kriviek ( ale zdanie klame ) . Má prirodzenú chôdzu a ľahký klus , ale keď potrebuje vie vyvynúť neskutočnú rýchloť .
Môžeme vymenovať veľmi veľa vecí , prečo je nemecký ovčiak na popredných priečkach v hodnotiacich rebríčkoch plemien psov . Ale najväčším ťažiskom je ich charakter : lojalita , odvaha , sebadôvera , schopnosť učiť sa príkazy a povely a ochota obetovať aj život za blízkych .Nemecký ovčiak vie byť milujúci člen rodiny ktorý sa rád hra či už s deťmi tak aj s dospelými a zároveň vie byť schopným strážcom majetku a ochrancom rodiny .

 

Kŕmenie nemeckého ovčiaka

 

Kŕmenie nemeckého ovčiaka Nemecký ovčiak

 

  • Používajte vysokokvalitné krmivo pre psy a to také ktoré je zodpovedajúce veku psa ( šteňa , dospelý alebo senior ) v ňom má všetky potrebné živiny .
  • Malé kúsky sušienok a maškrty môžete psovi dávať pri tréningu .
  • Tiež občas pridajte do jedla malé množstvo jogurtu , varenú zeleninu a vajcia .
  • Vyhýbajte sa vareným kostiam a jedlám s vysokým obsahom tuku .

 

Srsť nemeckého ovčiaka

 

Srsť nemeckého ovčiaka Nemecký ovčiak

Nemecký ovčiak má stredne dlhú dvojitú srsť . Srsť sa skladá z drsnej hustej vonkajšej vrstvy a mäkšej vnútornej vrstvy. Nemecký ovčiak sa ľahko udržuje čistý , zvyčajne vyžaduje len rýchle čistenie každých pár dní , aby sa odstránili uvoľnené chlpí . Raz alebo dvakrát ročne pĺzne o niečo viac . V tom období vyčesávajte psa viac. Nemeckému ovčiakovi stačí občasné kúpanie . Dôležité je , aby ste mu každý mesiac zastrihávali alebo brúsili pazúriky , ak nie sú opotrebované prirodzeným spôsobom , pretože príliš dlhé pazúriky môžu spôsobovať bolesť a problémy pri chôdzi.

 

Cvičenie nemeckého ovčiaka

 

Cvičenie nemeckého ovčiaka Nemecký ovčiak

 

Nemecký ovčiak je veľmi aktívne a atletické plemeno vyžaduje pre svoju fyzickú a duševnú pohodu veľa pohybu. Pes, ktorý nie je dostatočne cvičený, bude frustrovaný a pravdepodobne sa u neho vyvinie nežiaduce správanie. So šteniatkom môžete začať dennými krátkymi prechádzkami, ako aj hrou v bezpečne oplotenom priestore. Nezabudnite mať psa na vodítku, pretože aj ten najlepšie trénovaný pes sa môže rozptýliť a nemusí poslúchnuť každý príkaz ( U nemeckých ovčiakov to je ale naozaj občasné ) .Tiež si prečítajte : Najlepšie strážne psy na svete Top 10 plemien psov určených na stráženie

 

Tréning nemeckého ovčiaka

 

Tréning nemeckého ovčiaka Nemecký ovčiak

S tréningom je dobré začať už od šteňaťa , pretože sú veľmi inteligentný tak to nie je až taký veľký problém . Je ale kľúčové zaujať ich pozornosť , to sa dá vo forme maškŕt alebo ich obľúbenej hračky . Obľubujú všetky typy tréningu od prechádzky až po náročné inteligentné hry pre psy . Sú mimoriadne viazané na svojich ľudí preto sú najšťastnejší , keď žijú so svojou rodinou . Nemecký ovčiak by mál byť vychovaný v domácnosti a prejsť si všetkými rodinnými činnosťami .

 

Zdravie nemeckého ovčiaka

 

Zdravie nemeckého ovčiaka

 

Väčšina nemeckých ovčiakov sú zdravé psy. Zodpovedný chovateľ si dá pozor na Degeneratívnu myelopatiu a Dyspláziu bedrového a lakťového kĺbu . U nemeckých ovčiakov sa môže vyskytnúť nadúvanie, náhly a život ohrozujúci opuch brucha. Majitelia by sa mali poučiť ( u veterinára ) o jeho príznakoch a o tom, čo robiť v prípade, že dôjde k nadúvaniu. Odporúčané zdravotné testy : Hodnotenie bedrového a lakťového kĺbu

 

História nemeckého ovčiaka

 

história nemeckého ovčiaka

Nemecký ovčiak (Deutshe Schäferhund) pochádza z rodiny nemeckých ovčiarskych psov, ktoré sa typovo odlišovali od okresu k okresu skoro až do konca 19. storočia .

Max von Stephanitz ( otec nemeckého ovčiaka )

V 19. storočí sa nemecký dôstojník kapitán Max von Stephanitz zameral na vyšľachtenie ideálneho nemeckého ovčiaka . Kapitán Max von Stephanitz a podobne zmýšľajúci chovatelia sa ujali nemeckých ovčiarskych psov zo stredných a severných okresov Nemecka , čo viedlo k vytvoreniu predkov dnešných nemeckých ovčiakov .

 

Max von Stephanitz ( otec nemeckého ovčiaka )

 

Max von Stephanitz strávil 35 rokov propagáciou a zdokonaľovaním plemena a založil prvý klub venovaný chovateľom Nemeckých ovčiakov ( Verein für Deutsche Schäferhunde ) . Dnes je Nemecký ovčiak tak všestranný pes ( policajný pes , záchranársky pes , vodiaci pes , strážny pes , milujúci spoločník ) že je ťažké uveriť že bol pôvodne vytvorený ako ovčiarsky pes slúžiaci na pasenie a ochranu stád .

 

 

nemecký ovčiak história

 

Nemecký ovčiak sa stal veľmi populárny aj z televízie . Objavuje sa vo filmoch Rin-Tin-Tin a Strongheart . A má dokonca vlastný seriál Komisár Rex . Bol často použivaným psom aj počas svetových vojen .  S úpadkom hospodárstva a nepotreby Nemeckého ovčiaka pri stádach ho Max von Stephanitz propagoval ako ideálne plemeno pre K-9 . Nemecký ovčiak je dnes preferovaným psom pre policajné a vojenské jednotky po celom svete.

 

 

 

Sfarbenie Nemeckého ovčiaka

 

sfarbenie nemeckého ovčiaka

Nemecký ovčiak môže byť buď čierno – hnedý alebo celý čierny . Šteniatka sú znamé svojimi veľkými labkami . Uši môžu mať buť klapaté alebo im stoja dohora .

 

Nemecký ovčiak

Pivo na vlasy: Tu je návod, ako používať pivo na dosiahnutie zdravých, jemných a lesklých vlasov

Podobné články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button