Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Stredne veľký anglofrancúzsky durič: Charakteristika plemena

Stredne veľký anglofrancúzsky durič je plemeno psa, ktoré vzniklo ako výsledok kríženia dvoch plemien – anglického foxhounda a francúzskeho briquet griffon vendéen. Tento pes bol pôvodne vyšľachtený ako lovecký pes na lov zajacov, vlkov a diviakov. Svojim majiteľom prináša veľa radosti, ale aj zodpovednosti, pretože vyžaduje dostatok pohybu a vyrovnanú výchovu.

 

Stredne veľký anglofrancúzsky durič

 

Stredne veľký anglofrancúzsky durič

 

Stredne veľký anglofrancúzsky durič je stredne veľké plemeno, ktoré dosahuje výšku 52-58 cm a váhu 20-23 kg. Má krátku hustú srsť, ktorá môže byť rôznych farieb, ako napríklad biela s čiernymi alebo hnedými znakmi. Tento pes je veľmi inteligentný a má silný lovecký inštinkt, preto je dôležité mu poskytnúť dostatok tréningu a pohybu.

Ak hľadáte psa, ktorý bude verným spoločníkom na dlhé prechádzky v prírode a zároveň dokáže byť skvelým loveckým psom, stredne veľký anglofrancúzsky durič môže byť tou správnou voľbou. Tento pes sa osvedčuje aj ako pes loviaci vo svorke a je schopný pracovať celý deň. Avšak, pre svoju energiu a silný lovecký inštinkt nie je vhodný pre každého majiteľa.

 

História a pôvod

 

História a pôvod

 

Stredne veľký anglofrancúzsky durič je plemeno psa, ktoré vzniklo v dávnej histórii výmenou medzi Francúzskom a Anglickom. Toto plemeno je výsledkom kríženia medzi francúzskym duričom a anglickým farbiarom.

V minulosti bol stredne veľký anglofrancúzsky durič používaný ako parforsný pes na lov zajacov, bažantov a prepelíc. V súčasnosti sa tento pes často používa na lov zajacov, vlkov a diviakov.

Stredne veľký anglofrancúzsky durič bol počas histórie považovaný za vyvrheľa a jeho uznanie sa datuje až do nedávnej doby. Vďaka oddaným chovateľom získal toto plemeno postupne popularitu a uznávanie.

Pôvod tohto plemena sa datuje do dávnej histórie. Ako ostatné duriče, aj stredne veľký anglofrancúzsky durič nadväzuje na psy starých Keltov. V minulosti sa tieto psy používali na lov rôznych druhov zveri.

V súčasnosti stredne veľký anglofrancúzsky durič patrí medzi plemená psov, ktoré sú uznané medzinárodnou organizáciou FCI. Toto plemeno sa vyznačuje svojou vyrovnanou povahou a potrebuje dostatok pohybu.

 

Fyzické charakteristiky

 

Fyzické charakteristiky

 

Stredne veľký anglofrancúzsky durič je plemeno psov, ktoré sa vyznačuje svojou vznešenosťou a impozantnou postavou. Jeho výška sa pohybuje v rozmedzí 52 – 58 cm a hmotnosť sa pohybuje medzi 20 – 25 kg. Tento pes má silnú stavbu tela, svalnaté končatiny a pevnú kostru.

Jeho hlava je výrazná, s krátkym a širokým čumákom. Oči sú tmavé a oválneho tvaru. Uši sú stredne veľké, visiace a s miernym zákrivom. Hrudník je hlboký a široký, s mohutnými a svalnatými ramenami. Zadok je silný a dobre vyvinutý.

Srst stredne veľkého anglofrancúzskeho duriča je krátka a lesklá, s jemnou a hebkou textúrou. Farba srsti sa môže líšiť v závislosti od plemena, ale najčastejšie sa vyskytuje trojfarebná. Veľký anglo-francúzsky trojfarebný durič má napríklad biele, čierne a hnedé sfarbenie srsti.

Celkovo je stredne veľký anglofrancúzsky durič považovaný za veľmi krásne plemeno psov, ktoré sa vyznačuje svojou eleganciou, silou a vytrvalosťou.

 

Temperament a správanie Stredne veľký anglofrancúzsky durič

 

Temperament a správanie Stredne veľký anglofrancúzsky durič

 

Stredne veľký anglofrancúzsky durič má temperament, ktorý je všeobecne považovaný za priateľský, láskavý a inteligentný. Je to pes, ktorý sa dobre vychádza s deťmi a inými domácimi zvieratami. Má sklon k tomu, aby bol verný a oddaný svojmu majiteľovi. Je to pes, ktorý má radi spoločnosť a potrebuje veľa pozornosti a fyzickej aktivity.

Tento pes má tiež sklon k tomu, aby bol nezávislý a tvrdohlavý. Preto je dôležité začať ho trénovať od útleho veku a používať pozitívne posilňovanie. Je to pes, ktorý sa dobre hodí pre majiteľov, ktorí majú skúsenosti s trénovaním psov.

Stredne veľký anglofrancúzsky durič má tiež sklon k tomu, aby bol hlasitý. Preto je dôležité trénovať ho na poslušnosť a kontrolu štekania. Tento pes je tiež veľmi ochranný voči svojmu majiteľovi a svojmu domu, takže môže byť dobrým psom strážnym.

Celkovo je temperament stredne veľkého anglofrancúzskeho duriča závislý od jeho výchovy a trénovania. Ak sa správne trénuje a socializuje, môže byť skvelým spoločníkom pre celú rodinu.

 

Zdravie a starostlivosť

Stredne veľký anglofrancúzsky durič je zdravé plemeno, avšak ako každý pes, aj on môže trpieť určitými ochoreniami. Je dôležité venovať sa jeho starostlivosti a zdraviu, aby bol pes šťastný a zdravý.

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré treba brať do úvahy, je dostatok pohybu. Stredne veľký anglofrancúzsky durič je energický pes, ktorý potrebuje dostatok pohybu na udržanie svojej kondície. Preto je dôležité zabezpečiť mu dostatok času na prechádzky a cvičenie.

Okrem toho, je potrebné dbať aj na jeho stravu. Je dôležité, aby jeho strava bola vyvážená a obsahovala všetky potrebné živiny pre jeho zdravie. V prípade potreby sa môžete poradiť s veterinárom, ktorý vám pomôže vybrať správnu stravu pre vášho psa.

Je dobré venovať sa aj starostlivosti o srst a kožu psa. Pravidelné kúpanie a česanie pomôže udržať srst zdravú a lesklú. Okrem toho je dôležité, aby ste pravidelne kontrolovali jeho uši, oči a zuby, aby ste predišli možným infekciám a zdravotným problémom. Šampón na vlasy

V prípade akýchkoľvek zdravotných problémov by ste mali ihneď kontaktovať veterinára. Včasná diagnostika a liečba môže predísť vážnym zdravotným problémom a zachrániť život vášho psa.

 

Výcvik a socializácia Stredne veľký anglofrancúzsky durič

Stredne veľký anglofrancúzsky durič je plemeno, ktoré vyžaduje trpezlivý a vyvážený prístup v tréningu a socializácii. Dôkladná a pozitívna výchova je kľúčová pre to, aby bol pes dobre ovládateľný a spoločenský.

Pri výcviku je dôležité zamerať sa na poslušnosť, ktorá by mala byť založená na pozitívnom posilňovaní. Základom je naučiť psa základné povely ako sedni, ďalej, príď sem a ďalšie. Tréning by mal byť postupný a prispôsobený individuálnym potrebám psa.

Socializácia je dôležitá pre správne začlenenie psa do rodiny a okolia. Je potrebné psa zoznámiť s rôznymi situáciami a prostrediami, aby sa naučil správať sa prirodzene a bez stresu. To zahŕňa návštevy veterinára, stretnutia s inými psami, rôzne zvuky a podobne.

Pri kúpe čistokrvného šteniatka je dôležité zabezpečiť, aby bolo odchované v rodinnom prostredí a bolo socializované už v ranom veku. Je tiež dôležité zvoliť si kvalitného chovateľa, ktorý dbá na zdravie a správne odchovanie šteniatok.

Celkovo je dôležité mať na pamäti, že výcvik a socializácia psa sú procesy, ktoré vyžadujú trpezlivosť a čas. Správne vedený pes je však odmenou pre majiteľa, ktorý si užije spoločnosť verného a dobre ovládateľného psa.

 

Chov a šteniatka Stredne veľký anglofrancúzsky durič

 

Chov a šteniatka Stredne veľký anglofrancúzsky durič

 

Stredne veľký anglofrancúzsky durič je plemeno, ktoré je pomerne zriedkavé a nie je ľahké nájsť kvalitného chovateľa. Ak sa rozhodnete vlastniť toto plemeno, je dôležité nájsť spoľahlivého chovateľa, ktorý má skúsenosti s chovom tohto plemena a dodržiava všetky štandardy plemena.

Pri výbere šteniatka je dôležité venovať pozornosť jeho zdraviu, povahovým vlastnostiam a rodokmeňu. Šteniatka by mali byť zdravé a dobre socializované, aby sa prispôsobili novému domovu a rodine. Rodokmeň šteniatka by mal byť overený a zahrňovať kvalitné krvné línie.

Rezervácie šteniatok sú často potrebné a je dôležité ich včas vykonať, pretože šteniatka tohto plemena sú veľmi žiadané. Je potrebné si ujasniť podmienky a zodpovednosti pri rezervácii šteniatka u chovateľa.

Pri chove tohto plemena je dôležité venovať pozornosť jeho potrebám a výchove. Stredne veľký anglofrancúzsky durič je aktívny pes, ktorý potrebuje dostatok pohybu a stimulácie. Je dôležité zabezpečiť mu dostatok cvičenia a tréningu, aby bol zdravý a šťastný. Výchova by mala byť vyvážená a pozitívna, aby sa pes naučil správne správanie a bol poslušný.

 

Život v bytových podmienkach

Stredne veľký anglofrancúzsky durič môže žiť aj v bytových podmienkach, ak sú mu zabezpečené dostatočné podmienky na pohyb a výcvik. Je vhodné mať pre neho dostatočne veľký byt s balkónom alebo terasou, kde si môže oddýchnuť a vypustiť energiu.

Je dôležité, aby bol pes vedený na prechádzky aspoň trikrát denne a aby bol dostatočne fyzicky aj psychicky stimulovaný. V bytovom prostredí môže byť ťažké dosiahnuť dostatočné množstvo pohybu, preto je potrebné venovať sa mu aj inými spôsobmi. Napríklad, hračky a hry, ktoré ho budú stimulovať a zároveň zabavia.

Stredne veľký anglofrancúzsky durič je inteligentný pes, ktorý sa ľahko učí. Preto je vhodné využiť jeho inteligenciu a trénovať ho rôzne triky a poslušnosť. V bytovom prostredí je dôležité trénovať ho aj na potrebu potichu a nerušiť susedov.

V bytových podmienkach je tiež dôležité venovať pozornosť jeho strave a zdraviu. Je potrebné zabezpečiť mu dostatočné množstvo kvalitnej stravy a pravidelné veterinárne prehliadky. V bytovom prostredí môže byť pes náchylný na nadváhu, preto je dôležité sledovať jeho hmotnosť a prípadne upraviť jeho stravu a pohybové aktivity.

V zhrnutí, stredne veľký anglofrancúzsky durič môže žiť aj v bytových podmienkach, ak sú mu zabezpečené dostatočné podmienky na pohyb, výcvik a zdravie. Je potrebné venovať mu dostatok pozornosti a stimulovať ho aj inými spôsobmi, ako je prechádzanie.

 

Porovnanie s inými plemenami Stredne veľký anglofrancúzsky durič

Stredne veľký anglofrancúzsky durič je plemeno, ktoré sa vyznačuje svojou silnou postavou a výdržou. Toto plemeno je vhodné pre rodiny s deťmi, ale aj pre jednotlivcov, ktorí majú radi aktívny životný štýl. V tejto sekcii sa pozrieme na niektoré z plemien psov, ktoré majú podobné vlastnosti ako stredne veľký anglofrancúzsky durič, a porovnáme ich s ním.

 

Beagle

Beagle je plemeno, ktoré sa vyznačuje svojou energiou a veselosťou. Toto plemeno je vhodné pre rodiny s deťmi, ktoré majú radi aktívny životný štýl. Beagle má krátku hustú srsť v rôznych odtieňoch červenej, bielej a čiernej farby. Beagle je menší ako stredne veľký anglofrancúzsky durič a má menej výdrže.

 

Slovenský kopov

Slovenský kopov je plemeno, ktoré sa vyznačuje svojou výdržou a rýchlosťou. Toto plemeno je vhodné pre jednotlivcov, ktorí majú radi aktívny životný štýl. Slovenský kopov má dlhú hustú srsť v rôznych odtieňoch červenej a čiernej farby. Slovenský kopov je väčší ako stredne veľký anglofrancúzsky durič a má silnejšiu postavu.

 

Lagotto Romagnolo

Lagotto Romagnolo je plemeno, ktoré sa vyznačuje svojou výdržou a inteligenciou. Toto plemeno je vhodné pre rodiny s deťmi, ktoré majú radi aktívny životný štýl. Lagotto Romagnolo má krátku hustú srsť v rôznych odtieňoch červenej a čiernej farby. Lagotto Romagnolo je menší ako stredne veľký anglofrancúzsky durič a má menej výdrže.

 

Poľský durič

Poľský durič je plemeno, ktoré sa vyznačuje svojou výdržou a rýchlosťou. Toto plemeno je vhodné pre jednotlivcov, ktorí majú radi aktívny životný štýl. Poľský durič má krátku hustú srsť v rôznych odtieňoch červenej a čiernej farby. Poľský durič je väčší ako stredne veľký anglofrancúzsky durič a má silnejšiu postavu.

 

Šarpej

Šarpej je plemeno, ktoré sa vyznačuje svojou inteligenciou a silnou postavou. Toto plemeno je vhodné pre rodiny s deťmi, ale aj pre jednotlivcov, ktorí majú radi aktívny životný štýl. Šarpej má krátku hustú srsť v rôznych odtieňoch červenej, hnedo-čiernej a modrej farby. Šarpej je väčší ako stredne veľký anglofrancúzsky durič a má silnejšiu postavu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button