Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Buldog: Popis, Historia a Charakteristika

Anglický buldog je jedným z najobľúbenejších plemien psov na svete. Toto plemeno je známe svojou silnou a kompaktnou stavbou tela, krátkou srsťou a vráskami na tvári. Buldoci sú veľmi milujúce a priateľské psy, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi.

 

Buldog

 

Buldog

 

Buldoci sú plemeno, ktoré bolo pôvodne vyšľachtené na boj s býkmi. Dnes sa však často chovajú ako domáce zvieratá. Anglický buldog je veľmi inteligentný a ľahko sa učí, čo z neho robí skvelého spoločníka pre každého majiteľa. Buldoci sú tiež veľmi ochotní a ľahko sa prispôsobujú rôznym situáciám, čo z nich robí ideálneho psa do bytu.

 

Historický prehľad

 

Historický prehľad

 

Buldog je plemeno psa, ktoré má bohatú históriu a korene siahajú až do 17. storočia. V tej dobe bol buldog používaný na boj s býkmi a medveďmi. Tieto krvavé zábavy boli v 19. storočí zakázané, čo viedlo k tomu, že sa buldoci začali chovať pre iné účely, ako napríklad pre lovecké a ochranárske účely.

V priebehu času sa vyvinulo niekoľko rôznych typov buldoga. Medzi najznámejšie patria britský buldog a staroanglický buldog. V 20. storočí sa v Spojených štátoch amerických začali chovať nové typy buldoga, ktoré sa stali populárnymi po celom svete. Medzi najznámejších chovateľov patria John D. Johnson a Alan Scott.

Buldog sa stal obľúbeným plemenom aj v umení. Mnohí umelci, ako napríklad Philip Reinagle, zobrazovali buldoga vo svojich dielach. Buldog bol tiež obľúbeným psom britského premiéra Winstona Churchilla.

 

Počas prvej a druhej svetovej vojny sa buldogi používali ako poslové a prenoscovia správ. Po vojne sa buldog stal populárnym domácim zvieraťom a preto sa stal jedným z najobľúbenejších plemien psov na svete.

Celkovo, buldog je jedinečné plemeno psa s bohatou históriou a koreňmi, ktoré sa datujú až do 17. storočia. Buldog bol používaný na boj s býkmi a medveďmi, no po zákaze týchto krvavých zábav bol chovaný pre iné účely. V priebehu času sa vyvinuli rôzne typy buldoga a stal sa populárnym plemenom aj v umení a kultúre. Po vojne sa stal obľúbeným domácim zvieraťom a dodnes patrí medzi najobľúbenejšie plemená psov na svete.

 

Charakteristika

 

Charakteristika

 

Buldog je plemeno psa, ktorého charakteristický vzhľad a temperament ho robia jedinečným. Tento pes je známy svojou robustnosťou, silou a priateľským správaním. V tejto časti sa pozrieme na fyzické vlastnosti, farbu a srsť, správanie a temperament, rôzne typy bulldogov, vzťah s ľuďmi, zdravotné problémy, tréning a starostlivosť, bulldog ako symbol a maskot, kluby a chovatelia, zaujímavosti a kvízy, nákup a adopciu šteniat a porovnanie s inými plemenami. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Fyzické vlastnosti Buldog

 

Fyzické vlastnosti Buldog

 

Buldog je stredne veľký pes s masívnou stavbou tela. Má krátku a silnú krk, širokú hrudník a mohutnú hlavu. Jeho postava je robustná a mohutná, s hmotnosťou od 18 do 25 kg. Výška buldoga sa pohybuje od 30 do 40 cm. Tento pes má krátku a hustú srsť, ktorá môže byť červená, hnedá, biela alebo brindle. Jeho výrazné rysy sú veľká hlava, vrásky a krátka muzika. Bullmastiff: Veľký a ochranný pes

 

Farba a Srsť

Farba a srsť buldoga môžu byť rôzne. Buldog môže mať srsť bledožltú, červenkastú, ale aj pásikavé sfarbenie. Srsť je krátka a hustá, s jemným leskom. Farba buldoga môže byť aj biela, brindle alebo čierna.

 

Správanie a temperament Buldog

 

Správanie a temperament Buldog

 

Buldog je priateľský a bezstarostný pes, ktorý dokáže vychádzať s každým. Jeho temperament je veľmi kľudný a neagresívny. Buldog je veľmi oddaný svojmu majiteľovi a je skvelým spoločníkom. Tento pes je známy svojou láskou k deťom a je skvelým rodinným psom. Buldog má tendenciu byť trochu tvrdohlavý, ale s trpezlivosťou a správnym tréningom sa dá naučiť poslúchať. Svalnaté psy Top 10 najsvalnatejších plemien psov

 

Rôzne typy Bulldogov

Existuje viacero typov bulldogov, medzi ktoré patria anglický buldog, americký buldok, britský buldog, old english bulldog a americký bully. Každý z týchto typov má svoje vlastné charakteristiky a osobitosti.

 

Vzťah s ľuďmi

Buldog má veľmi dobrý vzťah s ľuďmi a je veľmi priateľský. Tento pes sa dobre vychádza s deťmi a je skvelým rodinným psom. Jeho priateľský a láskavý charakter robí z neho skvelého spoločníka pre ľudí všetkých vekových kategórií. Mini psy rasy – 18 mini plemien psíkov

 

Zdravotné problémy Buldog

 

Buldog má tendenciu mať zdravotné problémy, ktoré sú spojené s jeho stavbou tela. Tento pes má sklon k problémom s dýchaním a môže trpieť brachycefalickým syndrómom. Okrem toho môže mať buldog problémy s pokožkou, alergiami, infekciami uší a očí a súvisiacimi problémami s kĺbmi.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button