Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Nemecký durič: Charakteristika plemena

Nemecký durič, známy aj ako Deutsche Bracke, je stredne veľké plemeno poľovného psa, ktorý pochádza z Nemecka. Títo psi sú známi svojim elegantným vzhľadom, s relatívne malou hlavou a dlhými nohami. Majú hladkú srsť, ktorá je zvyčajne červenej alebo žltej farby s tmavšími znakmi a bielymi akcentmi.

 

Nemecký durič

 

Nemecký durič

Nemecký durič je ako poľovné plemeno známy výborným čuchom a výdržou. Pôvodne boli chované na lov zveri, ako je jeleň a diviak, a dodnes sa v niektorých častiach Európy používajú na lov. Sú však tiež vernými a milujúcimi spoločníkmi pre rodiny, ktorí sú ochotní poskytnúť im dostatok pohybu a tréningu.

Kým mimo Európy je nemecký durič pomerne vzácnym plemenom, medzi poľovníkmi a psími nadšencami má oddaných fanúšikov. Ich jedinečný vzhľad a lovecké schopnosti z nich robia fascinujúce plemeno, o ktorom sa treba dozvedieť, a ich lojálna a priateľská povaha z nich robí skvelý doplnok do každej rodiny, ktorá je ochotná venovať im pozornosť a cvičenie, ktoré potrebujú.

 

Pôvod a história

 

Pôvod a história

 

Nemecký durič je plemeno pochádzajúce z Nemecka. Jeho pôvod sa datuje do obdobia stredoveku, kedy bol používaný ako lovecký pes na lov zveri. V tom čase sa používali rôzne druhy psov na lov, ktoré sa postupne vyvíjali a špecializovali sa na konkrétne druhy zveri. Medzi tieto plemená patrili aj duriči.

V Nemecku sa vyvinulo niekoľko rôznych typov duričov, z ktorých najvýznamnejšie boli westfálski duriči. Tieto plemená boli široko používané na lov zveri, a to najmä diviakov a zajacov. Postupom času sa však požiadavky na lovecké psy menili a duriči sa začali špecializovať na lov určitých druhov zveri.

V roku 1900 sa spojili westfálski duriči s miestnymi steinbrakami a vznikol jednotný typ, ktorý sa označoval ako „nemecký durič“. Tento typ bol široko používaný na lov zveri a stal sa veľmi obľúbeným v Nemecku.

Nemecký durič sa v súčasnosti používa nielen ako lovecký pes, ale aj ako spoločenský pes. Jeho povaha a temperament sú veľmi priateľské a vyrovnané, a preto sa dobre hodí aj do rodinného prostredia. Nemecký durič je stredne veľký pes s hustou, krátkou a tvrdou srsťou. Jeho farba sa pohybuje od červenej po žltú s tmavšími miestami a bielymi znakmi.

 

Charakteristika plemena

 

Charakteristika plemena

 

Nemecký durič je stredne veľké plemeno psa, ktoré dosahuje výšku menej ako 50 cm a hmotnosť približne 15 kg. Psy tohto plemena majú dlhšiu pretiahnutú hlavu a mohutnú stavbu tela. Jeho krátka, hustá a tvrdá srsť je typická pre toto plemeno. Farba srsťou nemeckého duriča sa pohybuje od červenej až žltej farby s tmavšími miestami a bielymi znakmi.

Tento pes je charakteristický svojou elegantnou a silnou stavbou tela. Nemecký durič má relatívne malú hlavu, hladký krok a výnimočne hrubý chvost. Jeho oči sú tmavé a uši nasadené vysoko, ktoré by nemali byť stáčané.

Nemecký durič je známy svojou vytrvalosťou, inteligenciou a lojálnosťou. Jeho povaha je milujúca a rozvážna, čo z neho robí skvelé domáce zvieratko pre rodinu. Je to pes, ktorý sa ľahko učí a rýchlo sa prispôsobuje svojmu majiteľovi. Nemecký durič má tiež skvelé lovecké schopnosti, ktoré sú využívané po celom svete.

 

Tento pes má harmonickú stavbu tela zodpovedajúcu požadovanému výkonu a je ušľachtilým a vyváženým psom. Jeho krk je silný a dobre osvalený, hrudník hlboký a široký a chrbát je rovný a silný. Jeho končatiny sú dlhonohé, svalnaté a dobre zauhlené, umožňujúce mu elegantný a plynulý pohyb.

 

Povaha a správanie Nemecký durič

 

Povaha a správanie Nemecký durič

 

Nemecký durič je energický a priateľský pes, ktorý sa dobre vychádza s deťmi a inými zvieratami. Jeho temperament je vyrovnaný a neagresívny. Tento pes je verný a oddaný svojmu majiteľovi a dokáže sa ľahko prispôsobiť rôznym situáciám.

Nemecký durič má vynikajúce lovecké schopnosti, preto je dôležité, aby bol dostatočne fyzicky aktívny a dostával dostatok pohybu. V opačnom prípade môže byť náchylný k nežiadúcemu správaniu, ako napríklad žuvaniu nábytku alebo neustálemu štekaniu.

Nemecký durič má veľké a výrazné oči, ktoré sú vždy pozorné a plné zvedavosti. Jeho uši sú stredne dlhé a visia pozdĺž jeho hlavy. Tieto charakteristické rysy tvoria jeho unikátny vzhľad.

Celkovo je nemecký durič skvelým spoločníkom pre každého, kto má dostatok času a energie na to, aby sa o neho staral. S jeho priateľskou a vyrovnanou povahou si získal srdcia mnohých majiteľov psov po celom svete.

 

Výcvik a výchova

Výchova nemeckého duriča je dôležitá už od jeho najrannejšieho veku. Musí sa naučiť, ako sa správať v rôznych situáciách, aby bol spoločensky zdatný a poslušný pes. Výcvik by sa mal začať čo najskôr, aby sa pes mohol naučiť základné povely, ako sú „sadni“, „lež“, „príď sem“ a podobne.

Nemecký durič je inteligentný pes a má skvelú pamäť, takže sa rýchlo učí. Jeho výcvik by mal byť pozitívny a motivujúci, aby sa pes naučil nové veci s radosťou a záujmom. Výcvik by mal byť postupný a systematický, aby sa pes nemýlil a aby sa mu nezdalo, že sa učí príliš veľa naraz.

Pri výcviku nemeckého duriča je dôležité používať pozitívne posilňovanie, ako sú odmeny a chvály, aby sa pes cítil motivovaný a aby bol spokojný. Negatívne posilňovanie, ako sú tresty a kritika, môžu nemeckého duriča znechutiť a spôsobiť, že sa bude správať nevhodne.

Nemecký durič je lovecký pes a má prirodzené sklonnosti k lovu. Pri výcviku a výchove by sa malo zohľadniť aj jeho lovecké pudy a naučiť ho, kedy a kde je vhodné loviť a kedy nie.

Nemecký durič potrebuje aj dostatok fyzickej aktivity a mentálnej stimulácie, aby bol šťastný a zdravý pes. Preto by sa mal vychovávať v prostredí, kde bude mať možnosť behať a hrať sa a kde bude mať dostatok zábavy a záujmov.

Výcvik a výchova nemeckého duriča vyžadujú skúsenosti a trpezlivosť. Je dôležité, aby majiteľ bol trpezlivý a dôsledný a aby sa snažil pochopiť potreby svojho psa. Ak sa majiteľ naučí správne vychovávať a trénovať svojho nemeckého duriča, bude mať skvelého spoločníka na mnoho rokov.

 

Zdravie a starostlivosť Nemecký durič

 

Zdravie a starostlivosť Nemecký durič

 

Nemecký durič je pomerne zdravé plemeno psov s priemernou dĺžkou života okolo 12 rokov. Avšak, ako u každého zvieratka, aj u nich sa môžu vyskytnúť rôzne zdravotné problémy.

Jedným z najčastejších problémov u Nemeckého duriča sú chyby chrupu. Ak sa neodhalia včas, môžu viesť k bolestiam, infekciám a dokonca aj k strate zubov. Preto je dôležité pravidelne kontrolovať zuby vášho psa a pravidelne ich čistiť.

Okrem toho, Nemecký durič môže byť náchylný na rôzne kožné problémy, ako sú napríklad alergie alebo ekzémy. Ak si všimnete akékoľvek zmeny v koži vášho psa, ako sú svrbenie, vypadávanie srsti alebo šupiny, je dôležité sa poradiť s veterinárom.

Aby sa váš Nemecký durič cítil zdravo a šťastne, potrebuje primeranú starostlivosť a pozornosť. Je dôležité, aby bol pravidelne očkovaný a odčervený, dostával kvalitnú stravu a mal dostatok pohybu. Okrem toho, pravidelné prehliadky u veterinára sú kľúčové pre zachovanie zdravia vášho psa.

 

Všeobecne platí, že Nemecký durič je zdravé a odolné plemeno, avšak, ako u každého zvieratka, je dôležité venovať pozornosť jeho zdraviu a starostlivosti, aby sa váš pes cítil dobre a bol šťastný.

 

Využitie v love

Nemecký durič je plemeno psov, ktoré má vynikajúce vlohy pre lov. Títo psi sú vášnivými lovcami a majú v sebe zvláštne ňucháčske schopnosti. Vďaka svojej sile, rýchlosti a vytrvalosti sú ideálnymi spoločníkmi pre poľovníkov.

V minulosti boli nemeckí duriči používaní na lov zveri ako je diviak, jelen, srnec alebo zajac. Dnes sa používajú aj na lov vtákov, najmä kačíc a bažantov. Vďaka svojej sile, rýchlosti a vytrvalosti sú ideálnymi spoločníkmi pre poľovníkov. Poľovnícky pes – Top 11 poľovnícky psy

Nemeckí duriči sú vynikajúcimi stopovačmi, ktorí dokážu nájsť aj zviera, ktoré sa skrýva v hustej zelene alebo v hustom lese. Sú to psy s vynikajúcim čuchom, ktoré dokážu rozlíšiť rôzne zápachy a sledovať ich stopy. Vďaka tomu sú ideálnymi spoločníkmi pre poľovníkov.

Nemecký durič je tiež vynikajúcim spoločníkom pre poľovníkov, ktorí musia prejsť dlhé vzdialenosti v ťažkom teréne. Títo psi majú v sebe zvláštne ťaženie k práci a dokážu sa prispôsobiť rôznym situáciám. Sú to verní a oddaní spoločníci, ktorí sú pripravení pomôcť svojmu majiteľovi v každej situácii.

V závere, nemecký durič je vynikajúcim poľovníckym psom, ktorý má v sebe zvláštne ňucháčske schopnosti. Títo psi sú ideálnymi spoločníkmi pre poľovníkov, ktorí hľadajú silného, rýchleho a vytrvalého psa, ktorý dokáže nájsť aj zviera, ktoré sa skrýva v hustej zelene alebo v hustom lese.

 

Porovnanie s Inými plemenami

Nemecký durič je jedinečné plemeno, ktoré sa vyznačuje svojou výdržou a rýchlosťou. Niektoré z plemien psov, ktoré majú podobné vlastnosti ako Nemecký durič, sú slovenský kopov a iné duriči. V tejto sekcii sa pozrieme na niektoré z týchto plemien a porovnáme ich s Nemeckým duričom.

Slovenský kopov

Slovenský kopov je plemeno, ktoré sa tiež využíva na lov. Podobne ako Nemecký durič, má vynikajúci čuch a je schopný dlhého a vytrvalého behu. Avšak, slovenský kopov má o niečo kratšie nohy a je menší ako Nemecký durič. Okrem toho, slovenský kopov má menej výrazné uši a chvost. Slovenský kopov: Všetko o plemene

Duriči

Duriči sú skupina plemien psov, ktoré majú spoločné určité vlastnosti, ako je vynikajúci čuch a schopnosť vytrvalého behu. Avšak, existuje medzi nimi aj niekoľko rozdielov. Napríklad, nemecký durič je o niečo väčší a má výraznejšie uši a chvost ako iné duriči. Na druhej strane, niektoré duriče majú kratšie nohy ako Nemecký durič a sú menšie. Hamiltonský durič: Všetko o plemene

Celkovo, Nemecký durič má unikátne vlastnosti, ktoré ho odlišujú od iných plemien psov, ktoré sú využívané na lov. Jeho výdrž a rýchlosť sú vynikajúce a robia z neho skvelého lovca.

Záver Nemecký durič

 

Nemecký durič je lovecké plemeno, ktoré je známe svojou vášňou pre lov a vynikajúcimi lovčími schopnosťami. Svojou celkovou eleganciou a ľahkosťou pohybu si získava srdcia mnohých majiteľov. Vzhľadom na svoju priateľskú a rozvážnu povahu si dobre rozumie s deťmi a inými psami.

Pre chovateľov je dôležité, aby pri chove dbali na štandard plemena, ktorý určuje vzhľad a povahu nemeckého duriča. Srsť by mala byť hustá, krátka a tvrdá, s červenou až žltou farbou a bielymi znakmi. Nemecký durič by mal byť ľahký, vysoký, dlhonohý a elegantný, s ušľachtilou a relatívne malou hlavou a výnimočne hrubým chvostom.

Pri výchove nemeckého duriča je dôležité dbať na jeho lovčie pudy a poskytnúť mu dostatok pohybu. Majitelia by mali mať na pamäti, že nemecký durič je lovecký pes a jeho prirodzenou potrebou je loviť. Preto by mal byť vedený na vodítku v blízkosti miest, kde sa vyskytujú divé zvieratá. Šampón na vlasy

Celkovo je nemecký durič skvelým spoločníkom pre majiteľov, ktorí majú radi pohyb a lov. Svojou priateľskou a rozvážnou povahou si získava srdcia mnohých majiteľov a je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Chovatelia by však mali dbať na štandard plemena a poskytnúť mu dostatok pohybu a možnosti loviť.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button